Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Polus0    16

Nie, nie możesz ponieść wydatków przed wydaniem decyzji, bo niby skąd możesz mieć pewność co do premii?

A co do kredytu na zakup ziemi, to możesz pod warunkiem ze nie chcesz brać preferencyjnego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Witam wszystkich!

 

Czy orientuje się ktoś na forum odnośnie tego czy mogę zakupić sprzęt podany we wniosku przed ogłoszeniem listy rankingowej? Idą żniwa i co nieco przydałoby się w gospodarstwie już teraz, a jeśli kupię przed otrzymaniem decyzji oczywiście na fakturę i dane młodego rolnika to nie wiem czy nie będzie problemu z datą faktury.

Może ktoś orientował już się w tej kwestii?

Możesz kupić. Już po złożeniu wniosku, istnieje tylko ryzyko że jak nie będzie Cię na liście to wydasz swoją kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja czytam to forum od początku i nie widziałem żeby ktoś wypisywał większe farmazony od Ciebie damianzbr. Większość twoich komentarzy jest uszczypliwa, złośliwa czasem nie na miejscu i nie na temat. To tylko moje zdanie, a Ty i tak będziesz dalej włosy sobie rwał przed monitorem żeby zabłysnąć swoim geniuszem.

Z mojej strony nie ma w tym nic genialnego a wytłumaczenie jest wręcz banalne. Uszczypliwe komentarze powstają na skutek idiotycznych wpisów osób które nie grzeszą inteligencją i rozgarnięciem.

Twierdzisz że czytasz forum od początku. To albo tak tylko ci się wydaje i nie czytasz tego forum od początku bo obecne zbiegowisko gówniarzy nie mających zielonego pojęcia o rolnictwie różniło się diametralnie od pierwotnych osób posiadających fachową wiedzę, lub masz skrzywione wyobrażenie poprawnego forum rolniczego.

 

no zeszło na psy hahah chyba tylko tobie tak sie wydaje ogarnij sie bo w gębie mocny jesteś tylko i wyłącznie wrzód na zdrowym organizmie tego forum

No pewnie, wciąż przybywają nowi użytkownicy ich średnia wieku to 15 lat, tematy cieszące się ogromną popularnością to dziewczyna na gospodarkę, młody rolnik (mimo iż żadnych konkretów tam niema a jedynie stek domysłów), lub co proponujecie hodować na początek w 3 klatkach 0,8x1,8 tak aby się dorobić aby kupić nowego MTZ i 15 ha od sąsiada.

Rzeczywiście, masz rację. Zdrowe rolnicze forum z malutkimi niedociągnięciami.

 

EDIT: Powyżej kolejny świetny przykład zdrowego forum rolniczego. Pada konkretne pytanie, na nie dwie odpowiedzi jedna pod drugą i obie różne jedna tylko poprawna. Czy któryś z was jest osobą niepoczytalną że podaje złe informacje? W ten oto sposób tworzy się obraz ,,zdrowego forum,,

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ludzie po to tu są bo szukają odpowiedzi na swoje pytania. Proste.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

W rozporządzeniu jest jasno napisane że kosztami kwalifikowanymi nie będą wydatki poniesione przed dniem złożenia wniosku. Tyle w temacie. O liście rankingowej niema mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek178    1

Czyli wynikałoby z tego, że po złożeniu wniosku można nabyć sprzęt ryzykując jedynie to że jeśli nie otrzymasz dotacji to sfinansujesz go z własnej kieszeni. Dobrze rozumie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Czyli wynikałoby z tego, że po złożeniu wniosku można nabyć sprzęt ryzykując jedynie to że jeśli nie otrzymasz dotacji to sfinansujesz go z własnej kieszeni. Dobrze rozumie?

Jeśli kupisz go bez względu na to czy otrzymasz premię czy nie to nie masz na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

no i jeszcze kwestia vat-u. ja też bym już część maszyn kupił, ale nie mam jeszcze zarejestrowanego gospodarstwa, tym samym nie jestem podatnikiem i vat wtedy przepada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Można manewrować w ten sposób że sprzęt kupujesz dziś a fakturę otrzymujesz dopiero po otrzymaniu premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Można manewrować w ten sposób że sprzęt kupujesz dziś a fakturę otrzymujesz dopiero po otrzymaniu premii.

 

Oczywiste i bardzo popularne. Każda firma na to pójdzie bo to ich czyste pieniądze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A co mu zależy? Znam takich co maszynę sprzedawali a część kasy otrzymywali dopiero jak zwrot przyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Jak masz znajomego dealera to pójdzie na takie coś. Tym bardziej jak mu dasz kase na "stół" a faktura na potem (wtedy oficjalnie maszyna nadal jest jego- tak mi się wydaje na chłopski rozum).

U mnie wujek kupił za swoje 2 maszyny i ponad rok czeka na fakture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Z mojej strony nie ma w tym nic genialnego a wytłumaczenie jest wręcz banalne. Uszczypliwe komentarze powstają na skutek idiotycznych wpisów osób które nie grzeszą inteligencją i rozgarnięciem.

Twierdzisz że czytasz forum od początku. To albo tak tylko ci się wydaje i nie czytasz tego forum od początku bo obecne zbiegowisko gówniarzy nie mających zielonego pojęcia o rolnictwie różniło się diametralnie od pierwotnych osób posiadających fachową wiedzę, lub masz skrzywione wyobrażenie poprawnego forum rolniczego.

 

Ty to masz chyba za dużo wolnego czasu :blink:

Normalni ludzie czasem pracują a Twoje posty swoją "rozpiętością czasową" mogą świadczyć o wakacjach.

Czyżby gimbaza B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie możesz ponieść wydatków przed wydaniem decyzji, bo niby skąd możesz mieć pewność co do premii?

A co do kredytu na zakup ziemi, to możesz pod warunkiem ze nie chcesz brać preferencyjnego:-)

 

Nie wprowadzaj kolegi w błąd. Możesz kupić w ciemno po złożeniu wniosku o pomoc.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

idziesz do skarbowego składasz formularz i już. Później co miesiąc deklaracja vat-7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

już po roku możesz zrezygnować z vat. chyba że masz jakieś długoterminowe inwestycje to musisz je rozliczyć.

 

Samo paliwo, nawozy, opryski, części, naprawy to wyjdziesz na zero ze sprzedażą, ale jak już kupujesz np. ciągnik za 200tys. zł to masz już 37tys. zwrotu

 

o ile się nie mylę, to każda maszyna ma swój okres amortyzacji np. ciągnik 10lat, i pomimo że vat naliczony możesz rozliczyć w jednej deklaracji to nie wiem czy skarbówka się nie przyczepi jak po 5 latach powiesz, dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

Zdałem do iii technikum, które swiadectwo mam dostrarczyć w ramach uzupełnienia : ukończenia II technikum czy gimnazjalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Narazie masz wykształcenie gimnazjalne ukończone.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Żadnego. Deklarujesz, że uzupełnisz wykształcenie do średniego i podajesz przewidywaną datę ukończenia.

 

Nie, nie możesz ponieść wydatków przed wydaniem decyzji, bo niby skąd możesz mieć pewność co do premii?

A co do kredytu na zakup ziemi, to możesz pod warunkiem ze nie chcesz brać preferencyjnego:-)

Może skorzystać z kredytu preferencyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

jeszcze z ciekawostek o kompetencji roznych ludzi powiem tyle:

gosc z oderu powiedzial jednemu ze jak za rok skonczy szkole rolnicza i zadeklarowal ze uzupelni wyksztalcenie to ma teraz 4 punkty

ten sam gosciu chcial uzupelnic wniosek i dopisac hektary dla pewnosci, bo mial swoich i tak wiecej niz wpisal, to w odr powiedzieli ze nie trzeba bo 15 pkt ktore ma za wniosek starczyt ze by dostac. dodam ze odr wzial 500 zl za napisanie wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj