Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#10881 Share ThePerkins

ThePerkins

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 maj 2014 - 13:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile trzeba mieć ha żeby dostać te dofinansowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:47
  •  

#10882 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 maj 2014 - 13:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wybaczcie ale jak czytam pytania czesci użytkownikow to rece opadaja, co piaty post to samo pytanie albo pytania w stylu czy jak wydam 68%premii to bede mial wydane 70% premii? Litosci, w dzisiejszych czasach i aktualnej oplacalnosci to najrozsadniejszy musi dziedziczyc gospodarstwo zeby to mialo rece i nogi, umiejetnosc czytania i podpisania sie juz nie wystarczy. A pozniej jest płacz ze Unia żąda zwrotu premii bo sie czegos nie dopracowalo. Ludzie, troche myslenia. Z gory przepraszam za flustracje ale kiedys każdy nie wytrzymuje.

Edytowany przez DEVBOL, 15 maj 2014 - 13:41.

#10883 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 15 maj 2014 - 13:39

ile w waszych stronach biorą firmy za kompleksową obsługę wniosku???

500 na początku, i 2500 potem. Wielkopolska powiat konin :)

Ja w swoich rejonach(mazowieckie, świętokrzyskie, lubelskie, łódzke) dostosowałem ceny do tych z ODR. Ja biorę 600 PLN a nie wiem za co potem wołają te 2500 ? Przy komplecie dokumentów taki wniosek robi się w około 3-4 godziny na spokojnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10884 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 maj 2014 - 13:44

Ja w swoich rejonach(mazowieckie, świętokrzyskie, lubelskie, łódzke) dostosowałem ceny do tych z ODR. Ja biorę 600 PLN a nie wiem za co potem wołają te 2500 ? Przy komplecie dokumentów taki wniosek robi się w około 3-4 godziny na spokojnie.

W mojej okolicy (wielkopolska, powiat września) biora od 700-2500zl za pelne prowadzenie z wnioskami, najdroższe sa firmy a prywatni za kompleksową obsluge biora ponizej 1000zl.

#10885 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 15 maj 2014 - 13:46

W mojej okolicy (wielkopolska, powiat września) biora od 700-2500zl za pelne prowadzenie z wnioskami, najdroższe sa firmy a prywatni za kompleksową obsluge biora ponizej 1000zl.

Też mam zarejestrowaną działalność, wystawiam faktury a te moje 600 PLN to opłata za napisanie wniosku o przyznanie pomocy i "monitoring" nad wnioskiem aż do uzyskania decyzji.

#10886 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisany 15 maj 2014 - 16:24

jeśli złożę wniosek i nie dostanę premii, a tym samym nie przejmę gospodarstwa to rozumiem że będę mógł się starać ponownie w następnym naborze?

"Jeżeli średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest mniejsza od średniej krajowej, możliwe jest przyznanie pomocy zarówno, gdy w dniu złożenia wniosku gospodarstwo spełnia kryterium średniej wojewódzkiej lub w ciągu 180 dni od dnia otrzymania decyzji spełni to kryterium. Należy jednak pamiętać, iż rolnik zobowiąże się do zwiększenia powierzchni użytków rolnych, do co najmniej średniej krajowej w przeciągu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy"

w momencie składania wniosku będzie mi brakować jakiś 1 ha do średniej wojewódzkiej, ale rozumiem że po otrzymaniu decyzji będę miał pół na uzupelnienie pow. do średniej woj. i 3 lata na uzupełnienie do średniej krajowej?

nie wydaje mi się, w momencie składania wniosku musisz mieć do przejęcia średnią wojewódzką, nie możesz sobie potem w ciągu tego pół roku doszukać brakujący hektar, wydaje mi się, że po prostu nie rozpatrzą ci wniosku poztywnie, a nawet jak by było tak jak piszesz, to ciekawe ile byś dostał punktów za ziemię,?

Edytowany przez majkel207, 15 maj 2014 - 16:28.

#10887 Share zimnyt

zimnyt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 maj 2014 - 16:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tańsze raczej nie będą, ale droższe na pewno. Trzeba sie dogadać co do ceny z gościem u którego będą kupowane i już. Ja też się za to biorę bo musze pare gratów wpisac do biznesplanu :)

#10888 Share Tomek_21

Tomek_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 maj 2014 - 16:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pomoze ktos w wypełnieniu wniosków

#10889 Share Antoni84

Antoni84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 15 maj 2014 - 17:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dziś złożyłem wniosek w ARIMR Łódź....

#10890 Share crawl

crawl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 maj 2014 - 17:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak z tymi kwalifikacjami zawodowymi w końcu jest? Jak jestem po technikum informatycznym to muszę teraz robić jakiś kurs rolniczy. I jak jest ze stażem w gospodarstwie?

Edytowany przez crawl, 15 maj 2014 - 18:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10891 Share GUTO91

GUTO91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:sztanga / boks / motocykl

Napisany 15 maj 2014 - 18:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) musisz iść na kurs kolego crawl.

#10892 Share crawl

crawl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 maj 2014 - 18:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ile trwa taki kurs? I jak on wygląda?

#10893 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 15 maj 2014 - 18:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy ktoś zlozyl już dzisiaj wniosek? dużo w kolejce było osob?

#10894 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 maj 2014 - 19:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Tomek_21 ja Ci chętnie pomogę, a w czym masz problem?

#10895 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 15 maj 2014 - 19:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 2500 zł za wypełnienie wniosku,chyba im na mózg padło. :D
aby żerować na rolnikach.
dostajesz to podziel się z nami.

Edytowany przez matingus, 15 maj 2014 - 19:12.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#10896 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 15 maj 2014 - 19:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj znajomy zadał mi nurtujące pytanie. Ukończył on zasadnicza szkołę zawodową w zawodzie mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, lecz nie przystąpił do egzaminu zawodowego, od 2 lat ubezpieczony jest jako domownik. Spytał się czy spełnia wytyczne odnośnie kwalifikacji w działaniu MR? Stwierdziłem, że nie bo zgodnie z rozporządzeniem aby mieć zasadnicze rolnicze trzeba mieć świadectwo i zdany egzamin zawodowy. Postanowiliśmy jeszcze to sprawdzić i zadzwoniliśmy na infolinie Agencji, gdzie Pani stwierdziła, że samo świadectwo wystarcza i spełnia wytyczne odnośnie kwalifikacji. Proszę o odpowiedź czy spełnia czy nie...

#10897 Share vladimir55

vladimir55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 maj 2014 - 19:31

A ile trwa taki kurs? I jak on wygląda?

Kolego ja idę na kurs R3 (rolnika kwalifikowanego) trwa on rok w systemie zaocznym

#10898 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 15 maj 2014 - 19:33

Dzisiaj znajomy zadał mi nurtujące pytanie. Ukończył on zasadnicza szkołę zawodową w zawodzie mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, lecz nie przystąpił do egzaminu zawodowego, od 2 lat ubezpieczony jest jako domownik. Spytał się czy spełnia wytyczne odnośnie kwalifikacji w działaniu MR? Stwierdziłem, że nie bo zgodnie z rozporządzeniem aby mieć zasadnicze rolnicze trzeba mieć świadectwo i zdany egzamin zawodowy. Postanowiliśmy jeszcze to sprawdzić i zadzwoniliśmy na infolinie Agencji, gdzie Pani stwierdziła, że samo świadectwo wystarcza i spełnia wytyczne odnośnie kwalifikacji. Proszę o odpowiedź czy spełnia czy nie...

90% osób na tym forum twierdzi że spełnia samo ukończenie szkoły bez zdanego egzaminu.

#10899 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 15 maj 2014 - 19:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przy szkole średniej rolniczej się zgodzę że tytuł jest zbyteczny wystarczy samo świadectwo ale przy zawodowym zgodnie z rozporządzeniem musi być egzamin zawodowy zdany wg mnie, tylko dlaczego infolinia poinformowała inaczej. Zadałem jeszcze pytanie przez maila zobaczymy co odpiszą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10900 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 15 maj 2014 - 20:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oni tam mało wiedzą, dzwonię do nich, mówię że mam ziemię na siebie ale się uczę cały czas a babka mówi że powinienem ją sprzedać w ciągu 12 mc i nie mogę składać na MR a w rozporządzeniu jak wół że można nawet w takich wypadkach bo nauka trwa cały czas...