Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
instas    21

6.06 złożony wniosek.

Poprawki dostałem dobry tydzień temu. LUBELSKIE.

ja też 06.06 w Zamościu, tylko u mnie cisza. Dostałeś listem czy dzwonili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kasę wytrzasną choćby spod ziemi... Muszą się czymś przed wyborami w łaski wkupić. Najwyżej zamiast obiadów za 1500zł, kanapki ze sobą zaczną z domu zabierać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo załatwią sobie w Brukseli że rozliczenie MR do końca roku 2015. Naobiecują złotych gór a po wyborach figa z makiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Najwiecej ludzi chodzi na glosowania w duzych miastach, na wsiach raczej malo.... wiec nie wiem czy to dlatego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jedno mnie ciekawie że przez te wszystkie lata kase dostało 23.2tyś rolników gdzie w innych latach nie oszukując się łątwo można było dostać te pieniądze. Więc jakim cudem teraz nabrało się 23tyś wniosków?? Według mnie coś tu nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

JA już mówiłem pare ładnych dni temu że będą kase przekłądać na MR ale pewien bardzo mądry kombinator z tego forum mnie wyśmiał. Pozdrawiam Go :)

Ciężki gatunek ten kombinator. Teraz się okazuje, że On o wszystkim pierwszy wiedział :lol: .

Cud, że znalazł żone ... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1527

ja też 06.06 w Zamościu, tylko u mnie cisza. Dostałeś listem czy dzwonili??

 

dzwonili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Jedno mnie ciekawie że przez te wszystkie lata kase dostało 23.2tyś rolników gdzie w innych latach nie oszukując się łątwo można było dostać te pieniądze. Więc jakim cudem teraz nabrało się 23tyś wniosków?? Według mnie coś tu nie pasuje

 

Ja uwazam ze tak duza liczba wnioskow wynika z kilku przyczyn:

 

-kilka lat juz naboru nie bylo

-z roku na rok coraz wiecej osob wie o naborze, informacje sa bardziej rozpowszechnione niz w poprzedich latach

-mozliwosc uzyskania 100 tys zł byla magnesem dla wielu rowniez dla slynnych juz ,,kombinatorow'' haha ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ciężki gatunek ten kombinator. Teraz się okazuje, że On o wszystkim pierwszy wiedział :lol: .

Cud, że znalazł żone ... B)

 

Haha ja już nic na jego temat nie pisze bo to jest śmiechu warte. :P No ale pomału wychodzi jego mądrośc :D

 

 

Kamilek1

ostatni nabór był 2 lata temu więc niewierze że przez to tylu rolników młodych się narodziło a co do rozpowszechnianiu to innymi laty też głośno było. Cena 100tyś zł hmm... szczeze to wolałbym dostać te 50 tyś w pierwszym naborze i myśle że bym więcej nakupił wtedy za te pieniądze niż teraz za 100tyś. a kombinatorzy i lexusy za 100tyś muszą być i lans na wsi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a od kogo dowiedziedziec sie ile mam pkt czy od tej osoby co mi wniosek wypelniala czy od kogo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co pisaliście macie mniej pt. od mnie, więc jeśli i wy dostaniecie ja na pewno też, natomiast jeśli ja do stanę wy już nie koniecznie i wtedy nie będzie wam do śmiechu gdy kupię ,,lexusa'' a wy nic.

Ku ścisłości nie mam zamiaru przeznaczać tej dotacji na nic co nie jest związane z rolnictwem, przykład z lexusem bym dla podminowania spinaczy waszego typu.

 

Czytajcie ze zrozumieniem informacja którą podałem nie jest dla mnie informacją bo w tej kwestii jak w kalejdoskopie, nikt nie zna prawidłowej odpowiedzi, przypuszczam że minister także. Więc nie mówcie hop za nim nie skoczycie.

Plotki różnego typu były na temat MGR, mieli niby wszyscy dostać i jakoś do tej pory się to nie sprawdziło.

 

EDIT: Do przemądrzałego maciusia, patrząc na twój awatar o ile przedstawia ciebie to faktycznie rasowy z ciebie ,,maciuś,, haha

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Moderator powinien zamknąć ten temat do czasu rozpatrzenie wniosków przez ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

powiedział co wiedział... Chwalić ilością punktów każdy się może. Ja mam 26ha i co wierzysz mi?? Dobra skończ już pisz na temat i się nie wymądrzaj i będzie wszystko ok i nikt się ciebie nie będzie czepiał. Skończmy już ten temat.

 

Oj widze że ktoś już się denerwuje głupimi docinkami. Ahh ten poziom co niektórych :)

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pochwałę zasługują pracownicy ARiMR w Warszawie. Osoby bardzo miłe, wszystko powoli i dokładnie wytłumaczą. Ja już jestem po poprawkach i wszystko gra i buczy. Poprawki miałem telefonicznie i naprawdę błahostki . Oby się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a mnie smieszy pieprzenie o kombinatorach

czlowiek ma swoja ziemie tak jak mowi, zajmuje sie tym w wiekszym lub mniejszym stopniu

a to co robi , to nie jest zadne kombinowanie tylko sprytne zwiekszenie szans na dostanie pieniedzy

jezeli tego nie rozumiecie ,trudno, wasza sprawa. tylko potem nie narzekajcie ze nie dostaliscie kasy, bo przeciez wam ,prawdziwym rolnikom sie nalezty:)

ja mam za wyksztalcenie 5 pkt? a wy ile?

przeciez jestescie prawdziwymi rolnikami wiec kwalifikacje najwyzsze powinniscie miec na wysokim poziomie

to sie nazywa operatywnosc. sam mialem 17 pkt, ale po roznych glosach ze z takim wynikiem ni mozna byc spokojnym , zwiekszylem ilosc ziemi a tym samym liczbe pkt do 20

jednemu radzilem to samo, ale pan z odr powiedzial mu ze 15 pkt starczy. wiec niech siedzi i czeka na cud, tak jak i wy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@masa24 ja niestety mam 0 za wykształcenie. Dopiero teraz będę na 3 roku studiów rolniczych. Wiec nie zawsze ten który ma 0pkt. to łajdak, nieudacznik i naciągacz. Za bezrobocie mam 5pkt i pole też na maxa czyli +16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdybym składał osobiście wniosek też bym miał 5 pt za wykształcenie + bonus za udział w olimpiadzie wiedzy.

 

Skoro już zeszliśmy na ten tor to powiedzcie mi przyszli młodzi rolnicy, ilu z was obecnie faktycznie choć nie formalnie zajmuje się hodowlą jakiś tam zwierzątek a ilu z was po otrzymaniu dofinansowania będzie się dalej zajmować tą hodowlą formalnie. Nie na rodziców tylko bezpośrednio samemu? No widzicie ,,kombinatory,, jedne, gospodarstwo obecnie hoduje ,,coś'' nagle część gospodarstwa staje się formalnie własnością młodego rolnika i ten dziwnym trafem zaprzestaje dotychczasowego trendu którym była hodowla. I co to nie jest wyłudzane, po przez fikcyjne dzielenie gospodarstwa?

To ja powinienem mieć do was pretensje bo człowiek wyszedł na swoje, coś dostał od rodziców, resztę znalazł sam chce się rozwijać, kupić sobie to i owo a chociażby i samochód, kończył szkoły rolnicze a przez takich kombinatorów może nie być mu to dane.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jeszcze dodalbym od siebie , ze jezeli juz macie pretensje o kombinowanie to miejscie do agencji bo maja kretysnkie zasady

co to wogole jest ze 20 dni po zlozeniu wniosku mozna wnosic poprawki wplywajace na punktacje? to ewidentnie jest zrobione pod kogos. mozna sie dowiedziec jak wyglada punktacja mniej wiecej i ramach potrzeby dopisac ziemie po zakonczeniu naboru. a tak nie powinno byc

druga sprawa nalezaloby ograniczyc dotacje do jednego adresu zamieszkania, bo napewno wieksze gospodarstwa byly dzielone ladnie na pare czescie

wiec skonczcie lamentowac tylko zacznijcie myslec i wykorzystywac furtki jakie daje agencja

przykro to mowic ale wiekszosc jest tak wychowana, ze wszystko im sie nalezy. bo ojciec mial 5 ha, 4 krowy, klepie biede cale zycie i gada jaki to jest ciemiezony. to wy oczywiscie macie sie za prawdziwych rolnikow , wam sie przeciez nalezy

ja sialem dopiero drugi raz z koniecznosci i plon bede mial w okolicach 8 ton pszenicy

ojciec za pgr kierowal gospodarstwem 2000 ha , potem na swoim jakimis 600 ha . stracil zdrowie

to znaczy ze mi sie nie nalezy bo nie mialem nic wspolnego z rolnicttwem praktycznie kilkanascie lat?

 

a i jeszcze wam powiem kochani prawdziwi rolnicy

mlody rolnik to dopiero poczatek. za jakis czas planuje skorzystac z roznicowania, wyremontowac sobie piwnice w moim domu w miescie ,stojacym w centrum miasta

i zrobie sobie tam jakis zakladzik fryzjerski albo silownie:)

tez za unijna kasiorke

 

prawda jest taka ze szanse kazdy ma taka sama. tylko jeden nie zaklada rak i nie czeka az minister da kazdemu za darmo, tylko mysli jak szanse zwiekszyc

bez zlosliwosci radze sobie niektorym wziac to do serca i zamiast narzekac jak to ktos kombinuje ,zaczac myslec kreatywnie.

jezeli macie mala ilosc pkt, to znaczy ze tak naprawde nie nadajecie sie do tego programu i tyle, wiec miejscie pretensje do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

hahhaha, ale macie spine...... (: az milo poparzec jak sie "zrycie"..... (: kto dostanie to dostanie, polowa nawet sie nie przyzna.... a kto nie dostanie to nastepny program bedzie jeszcze ciekawszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Wy lepiej się martwcie żeby tych pieniędzy nie oddawać. Mój przypadek jest ciekawy, jeżdziłem po urzędach i nikt nie dał mi konkretnej odpowiedzi, pisałem do freetaxi ale też nawet mi nie odpisał. A chodzi o to że jako 4 letnie dziecko po tragicznej śmierci matki stałem się udziałowcem w gospodarstwie, 1/6 w 9 ha. Pytałem wszędzie czy mi się należy MR i nikt nie wie, kazali złożyć wniosek i rozpatrzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ropsonok wniosek zawsze możesz złożyć, najwyżej wydadzą Ci decyzję odmowną.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

ja też 06.06 w Zamościu, tylko u mnie cisza. Dostałeś listem czy dzwonili??

 

Ja skaładałem 20.06 i cisza z Zamościa ale wiem z agencji że u nas tylko dzwonia bo mają tam dużo roboty a mało czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Gdybym składał osobiście wniosek też bym miał 5 pt za wykształcenie + bonus za udział w olimpiadzie wiedzy.

 

Skoro już zeszliśmy na ten tor to powiedzcie mi przyszli młodzi rolnicy, ilu z was obecnie faktycznie choć nie formalnie zajmuje się hodowlą jakiś tam zwierzątek a ilu z was po otrzymaniu dofinansowania będzie się dalej zajmować tą hodowlą formalnie. Nie na rodziców tylko bezpośrednio samemu? No widzicie ,,kombinatory,, jedne, gospodarstwo obecnie hoduje ,,coś'' nagle część gospodarstwa staje się formalnie własnością młodego rolnika i ten dziwnym trafem zaprzestaje dotychczasowego trendu którym była hodowla. I co to nie jest wyłudzane, po przez fikcyjne dzielenie gospodarstwa?

To ja powinienem mieć do was pretensje bo człowiek wyszedł na swoje, coś dostał od rodziców, resztę znalazł sam chce się rozwijać, kupić sobie to i owo a chociażby i samochód, kończył szkoły rolnicze a przez takich kombinatorów może nie być mu to dane.

Chodzi Ci o Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Rolniczych??? Chyba nie ma za to żadnego bonusu, chyba że się mylę. Ile jest wtedy dodatkowych pkt za udział w eliminacjach centralnych???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj