Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#10821 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 13 maj 2014 - 14:32

Czy aby na pewno? Skoro Sankcje 100% nakładają jeśli, nie uzupełnisz w przeciągu 3lat powierzchni. poza tym. powinno się uzupełnić w przeciągu 180dni, a to róźnica.

Mówimy o czym innym. Masz 180 dni na przejecie gospodarstwa po otrzymaniu decyzji. Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli "uzupełnić w ciągu 3 lat powierzchnię" ? Jednym z wymogów jest, że należy mieć średnią krajową, a więc nie wiem czy jest takie coś jak uzupełnienie w ciągu 3 lat?? Może ktoś to przy okazji wyjaśnić... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:19
  •  

#10822 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 13 maj 2014 - 15:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie takie pytanko czy osoba ktora posiada juz ziemie kilka lat ale ciagle sie uczy w systemie dziennym i jest ciaglosc nauki ma mozliwosc otrzymania premi?

#10823 Share Fabian

Fabian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 maj 2014 - 15:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli nie było przerwy w nauce to TAK. Też tak miałem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10824 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie?

#10825 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego Fabian w którym naborze tak miałeś, możesz podać jakąś podstawę prawną?

#10826 Share fryciol

fryciol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w wymaganych dokumentach widnieje takie coś jak:

-zaświadczenie wydane przez naczelnika urzędu skarbowego o okresach podlegania opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu prowadzenia ww. działów specjalnych produkcji rolnej, bądź potwierdzające brak wpisu w ewidencji podatników tego podatku;

pojawia się tutaj pytanie ode mnie. jak długo trwa wydanie takiego zaświadczenia przez US? chodzi mi o brak wpisu w ewidencji podatników tego podatku.

#10827 Share DevilDriver

DevilDriver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:nanotechnologia.

Napisany 13 maj 2014 - 17:36

Mówimy o czym innym. Masz 180 dni na przejecie gospodarstwa po otrzymaniu decyzji. Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli "uzupełnić w ciągu 3 lat powierzchnię" ? Jednym z wymogów jest, że należy mieć średnią krajową, a więc nie wiem czy jest takie coś jak uzupełnienie w ciągu 3 lat?? Może ktoś to przy okazji wyjaśnić... ;)

a gdzie masz napisane, ze mam 180dni na przejęcie gospodarstwa po otrzymaniu decyzji? Uzupełnić powierzchnię do średniej krajowej miałem na myśli. Zauważ co jest napisane, kiedy jaką sankcje się dostaję. poza, tym do czego jesteś zobowiązany jeśli przyznano Ci pomoc.
Mam nadzieję, że jutro wszystkie moje wątpliwości zostaną rozwiane.

#10828 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja byłem wczoraj w us i zlozylem wniosek a zaświadczenie miałem od reki, w kolejce przede mna jednemu kolesiowi kazala przyjść jutro po to zaświadczenie nie wiem czemu może miał jakies dzialy specjalne, ogolenie byłem w us może 20 min a oprócz mnie po ten papierek było jeszcze 3 bądź 4 kolesi wiec zainteresowanie jest duże, kiedy starałem się o MR w 2010 na to zaświadczenie z us czekałem tydzen bądź dwa już dokładnie nie pamietam

#10829 Share DevilDriver

DevilDriver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:nanotechnologia.

Napisany 13 maj 2014 - 17:39

w wymaganych dokumentach widnieje takie coś jak:

-zaświadczenie wydane przez naczelnika urzędu skarbowego o okresach podlegania opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu prowadzenia ww. działów specjalnych produkcji rolnej, bądź potwierdzające brak wpisu w ewidencji podatników tego podatku;

pojawia się tutaj pytanie ode mnie. jak długo trwa wydanie takiego zaświadczenia przez US? chodzi mi o brak wpisu w ewidencji podatników tego podatku.

jeśli będziesz miał szczęscie to tego samego dnia Ci wydadzą. ja musialem niestety, czekać bo coś tam nie mogło się aktualizować baza danych. a i co najlepsze, 20zl placilem ;|

#10830 Share fryciol

fryciol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 13 maj 2014 - 18:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzięki chłopaki za pomoc. a powiedzcie mi czy muszę jakiś wniosek wydrukować ze strony agencji czy wszystko załatwię z gołymi rękoma w US? farmer_89 sądząc po liczbie 89 jesteś z mojego rocznika. wspomniałeś, że starałeś się w 2010 o premię. czemu Ci się nie udało- za mało ziemi we wniosku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10831 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 13 maj 2014 - 18:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie za mało, po prostu zrezygnowałem a miałem wszystko załatwione na tip top, idziesz do us z dowodem osobistym bierzesz wlasciwy wniosek i wypełniasz oplata na urząd miasta 17zl + 3 zl za przelew

#10832 Share fryciol

fryciol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 13 maj 2014 - 18:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ok w takim razie życzę powodzenia:) i dzięki za pomoc.

#10833 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 maj 2014 - 21:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja mam pytanie czy można przejąć gospodarstwo po złożeniu wniosku o pomoc ale przed wydaniem decyzji o przyznaniu premii? Chodzi o to, że gospodarstwo i tak będzie przejęte bez względu na wynik przyznania pomocy.

Edytowany przez Lukrolny, 13 maj 2014 - 21:49.

#10834 Share karol20a

karol20a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 13 maj 2014 - 22:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie czy jeśli był złożony wniosek na botanikę pakiet 4.7 łąki świeże bez poplonów w tym roku czy będę mógł przejąć tą łąkę na MR czy lepiej ją wycofać. z góry dzięki

#10835 Share guex1

guex1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 maj 2014 - 22:19

Kosztorys rzeczoznawcy

no tak wiem ale teraz przed kupnem jaką wartość wpisać we wniosek? skąd ją ? normalnie ceny czy musi być potwierdzone czyms

#10836 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 13 maj 2014 - 23:08

A ja mam pytanie czy można przejąć gospodarstwo po złożeniu wniosku o pomoc ale przed wydaniem decyzji o przyznaniu premii? Chodzi o to, że gospodarstwo i tak będzie przejęte bez względu na wynik przyznania pomocy.

możesz. Na dzień podpisania umowy musisz być właścicielem gospodarstwa - kiedy je przejmiesz to już zależy tylko od Ciebie, Max masz na to 180 dni od otrzymania decyzji że otrzymasz premie.

#10837 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 14 maj 2014 - 07:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Jestem z woj. lubelskiego pow. chełmski. Mam wykształcenie wyższe rolnicze i do przejęcia 12ha. Ile punktów mogę uzyskać i czy jest wystarczająca by się załapać na młodego rolnika?
Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

#10838 Share MichalNowak

MichalNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 maj 2014 - 07:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, w swoim biznesplanie planuję uprawy polowe (zboża i ziemniaki) oraz ogrodnictwo (sad).

Mam pytanie dotyczące wniosku, a mianowicie chodzi o zobowiązania wnioskodawcy. Które z tych punktów powinienem zaznaczyć:

9a) spełnienia w okresie 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej wymaganych
przepisami prawa standardów w zakresie higieny
9b) spełnienia w okresie 3 lat od dnia rozpoczęcia działalności rolniczej wymaganych przepisami prawa
standardów w zakresie ochrony środowiska

Drugie pytanie dotyczące w biznesplanu:
Jeżeli w tabeli 5.2 Planowane inwestycje mam wpisane zakup drzewek sadowniczych i gruntów ornych, to nie są to inwestycje dostosowujące do standardów i nie muszę podawać daty w tabelce poniżej?

I jeszcze jedno pytanie dotyczące biznesplanu tabeli 2.2 gdzie wpisuję planowane uprawy. Rokiem bazowym jest rok 2014, a rokiem docelowym na którym powinienem zakończyć wypełnianie tabeli jest rok 2020? Czy rok 2021 też muszę wypełnić?

#10839 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 14 maj 2014 - 08:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wino36 zadzwoń do wróżki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10840 Share jogus

jogus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 maj 2014 - 08:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy i koleżanki jak wygląda sprawa z dzierżawą od rodziny tj. wujek, ciotka ? Agencja nie robi z tym problemu ?