Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31597 odpowiedzi na ten temat

#10801 Share przemqs

przemqs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 maj 2014 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie Witam wszystkich , mam pytanie studiuje Bezpieczeństwo Wewnętrzne i do tego 2 rok technika rolnika (trzy letnie) woj. maz powiat makowski.
Jestem osoba bezrobotną i chciałbym zło,zyć dokumenty na MR, ale nie mam wykształcenia , jestem bezrobotny i w mojej gminie jest dużo ludzi po technikum i studiach roliczych ...

Powiedzcie mi czy mam wogóle szanse dostać dotacje ?
u nas można powiedzieć startuje ludzi " jak psów" i moje obawy są czy mam szanse , podobno w moim powiecie jak dostanie co czwarta osoba to bedzie dobrze , podobno kumpel dowiedział sie o tym w Agencji ...
co radzicie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:46
  •  

#10802 Share DevilDriver

DevilDriver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:nanotechnologia.

Napisany 12 maj 2014 - 19:22

Panowie Witam wszystkich , mam pytanie studiuje Bezpieczeństwo Wewnętrzne i do tego 2 rok technika rolnika (trzy letnie) woj. maz powiat makowski.
Jestem osoba bezrobotną i chciałbym zło,zyć dokumenty na MR, ale nie mam wykształcenia , jestem bezrobotny i w mojej gminie jest dużo ludzi po technikum i studiach roliczych ...

Powiedzcie mi czy mam wogóle szanse dostać dotacje ?
u nas można powiedzieć startuje ludzi " jak psów" i moje obawy są czy mam szanse , podobno w moim powiecie jak dostanie co czwarta osoba to bedzie dobrze , podobno kumpel dowiedział sie o tym w Agencji ...
co radzicie ?

Składając wniosek możesz tylko zyskać. przecież nic nie stracisz jeśli złożysz wniosek... a wykształcenie uzupełnisz w ciągu 3lat przecież.

kurde, ja tu czegoś nie rozumiem. skoro mam 3lata na uzupełnienie gruntów, to jak mam napisać biznesplan? co mam napisać, że przejme takie i takie grunty w przeciągu 3lat i to wpisać. czy mogę dowolne grunty wskazać i korygować w przeciągu tych lat?

#10803 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 maj 2014 - 19:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie bede mial przepisane 14ha to ile za to bede mial pkt? woj.mazowieckie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10804 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 12 maj 2014 - 19:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na stronie arimr został dzisiaj zaktualizowany biznesplan. Został rozwiązany problem z wyborem makroregionu. Wszystko działa poprawnie.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#10805 Share daniel18

daniel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 12 maj 2014 - 19:52

19 punktów w Mazowieckim przejdzie? jak myślicie?

ile pkt za bezrobocie wyliczyłeś w siedleckim ?

#10806 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przyjąłem 42 powiaty. 5/42=0,11 a siedlecki jest na 11 miejscu od końca czyli 1,2pkt

#10807 Share HulkHogan

HulkHogan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam serdecznie,

Czy po skorzystaniu z dotacji Młody Rolnik, można będzie korzystać z dotacji na rozwój przedsiębiorstw w przyszłym roku?

#10808 Share przyszlyrolnik

przyszlyrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:34

Na stronie arimr został dzisiaj zaktualizowany biznesplan. Został rozwiązany problem z wyborem makroregionu. Wszystko działa poprawnie.

Jakies konkretne zmiany? Która zakładka?

#10809 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:42

Witam serdecznie,

Czy po skorzystaniu z dotacji Młody Rolnik, można będzie korzystać z dotacji na rozwój przedsiębiorstw w przyszłym roku?

Jezeli dostaniesz premie, musisz być przynajmniej rok od podpisania umowy na pełnym krusie, więc przez ten czas odpada, później możesz zakładac firme i brac dotacje jakie chcesz

#10810 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Podbijam pytanie @przyszlyrolnik.

Gdzie są zmiany? Bo mam biznesplan wydrukowany dwa dni temu i nie mogę znaleźć niczego nowego, albo zmienionego.

I jeszcze się zapytam o coś: w biznesplanie trzeba napisać o klasach bonitacyjnych swoich gleb, problem tkwi w tym, że rodzice mieli taki wykaz o swoich działkach, które teraz ja przejmuję, ale gdzieś zgubili i teraz muszę to jakoś zdobyć. Gdzie się udać po takie informacje? W gminie mają, czy trzeba do najbliższego wydziału geodezji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10811 Share przyszlyrolnik

przyszlyrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:55

Podbijam pytanie @przyszlyrolnik.

Gdzie są zmiany? Bo mam biznesplan wydrukowany dwa dni temu i nie mogę znaleźć niczego nowego, albo zmienionego.

I jeszcze się zapytam o coś: w biznesplanie trzeba napisać o klasach bonitacyjnych swoich gleb, problem tkwi w tym, że rodzice mieli taki wykaz o swoich działkach, które teraz ja przejmuję, ale gdzieś zgubili i teraz muszę to jakoś zdobyć. Gdzie się udać po takie informacje? W gminie mają, czy trzeba do najbliższego wydziału geodezji?

Kolego pytanie do Ciebie, poniżej tych klas bonitacyjnych o których piszesz w biznes planie jest tabela 2.2 - jak ją wypełniasz? (Podane są lata 2014-2021)
Pozatym jest tam tylko 16 pozycji na uzupelnienie. Co jeśli braknie tych wierszy... ?

#10812 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 12 maj 2014 - 23:05

kurde, ja tu czegoś nie rozumiem. skoro mam 3lata na uzupełnienie gruntów, to jak mam napisać biznesplan? co mam napisać, że przejme takie i takie grunty w przeciągu 3lat i to wpisać. czy mogę dowolne grunty wskazać i korygować w przeciągu tych lat?

3 lata masz na uzupełnienie wykształcenia. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji z agencji masz 180 dni na przepisanie gospodarstwa.

#10813 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 13 maj 2014 - 04:43

Jakies konkretne zmiany? Która zakładka?

W poprzedniej wersji w zakładce 6. gdzie wyliczasz ESU nie było możliwości wyboru makroregionu z listy o, którym jest mowa w instrukcji. Zostało to poprawione.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#10814 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 maj 2014 - 06:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam czy może mi ktoś powiedzięć ile za to miałbym punktów ?
1. wykształcenie technik mechanizacji rolnictwa, egzamin zawodowy zdany
2.pole 11,80h
3.województwo lubelskie (bezrobocie)
Z góry dziękuję

#10815 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 13 maj 2014 - 06:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a słuchajcie mam pytanie, przepraszam jeśli już się wcześniej pojawiło.

Wczoraj zacząłem sam robić biznesplan i naszła mnie myśl, jak złoże wszystko do agencji to oni to jakość weryfikują i wzywają na ewentualne poprawki czy wszystko ląduje na jedną kupkę czeka i do końca czerwca? Bo nie chce mieć takiej sytuacji że coś się pomyliłem i przez to premi nie dostanę.

#10816 Share DevilDriver

DevilDriver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:nanotechnologia.

Napisany 13 maj 2014 - 09:31

3 lata masz na uzupełnienie wykształcenia. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji z agencji masz 180 dni na przepisanie gospodarstwa.

Czy aby na pewno? Skoro Sankcje 100% nakładają jeśli, nie uzupełnisz w przeciągu 3lat powierzchni. poza tym. powinno się uzupełnić w przeciągu 180dni, a to róźnica.

Edytowany przez DevilDriver, 13 maj 2014 - 09:31.

#10817 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 13 maj 2014 - 09:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panie i Panowie, czytam i dojść też nie mogę.. Rozumiem, że z programu mogę zakupić maszyny tylko nowe lub nie starsze niż 5 lat? Jak możecie to podpowiedzcie też skąd bierzecie już te wnioski i biznesplany, bo jak wchodzę na stronę agencji to mam te wnioski ale chyba nie aktualne.. Jeszcze mam pytanie odnośnie biznesplanu. Jak tam trzeba sie odnieść do tego sprzętu i cen? Chciałbym kupic prasę rolującą i siewnik, ale nie wiem jakie ceny trzeba podawac, bo nie moge przewidzieć czy kupie nowa prase czy powiedzmy 4 letnią. Jak to jest, jak agencja do tego podchodzi jesli podam w biznesplanie inna cene a kupie za troche inna?

Edytowany przez ipog13, 13 maj 2014 - 13:07.

#10818 Share ganek

ganek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 maj 2014 - 10:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.
Koledzy mam pytanie bo rodzice chcą mi odpisac czesć swojej ziemi zebym mogł skorzystac z MR i co jesli oni wczesniej korzystali juz z Modernizacji a niemineło 5 lat a chce mi odpisac ta ziemie która była wpisana w wniosku na Modernizacje i co w takim przypadku.I co na to Agencja???.Chociaz mysle ze bardzo duzo jest takich osób w Polsce.Jesli ktoś by wiedział cos na ten temat to z góry bardzo dziekuje.

#10819 Share ewka20055

ewka20055

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 maj 2014 - 10:13

Witam.
Koledzy mam pytanie bo rodzice chcą mi odpisac czesć swojej ziemi zebym mogł skorzystac z MR i co jesli oni wczesniej korzystali juz z Modernizacji a niemineło 5 lat a chce mi odpisac ta ziemie która była wpisana w wniosku na Modernizacje i co w takim przypadku.I co na to Agencja???.Chociaz mysle ze bardzo duzo jest takich osób w Polsce.Jesli ktoś by wiedział cos na ten temat to z góry bardzo dziekuje.

Hej, musisz złożyć podanie do Agencji o przeniesienie własności, które uzasadniasz mlodym rolnikiem. Nawet jeśli nie dostaniesz odpowiedzi od Agencji w przeciągu tygodnia to i tak złóż wniosek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10820 Share ganek

ganek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 maj 2014 - 10:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Aha Ok To bardzo dziekuje Ci za odpowiedz :)