Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31557 odpowiedzi na ten temat

#10761 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 10 maj 2014 - 15:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja będę sam pisał. Zapytałem z ciekawości w biurze gdzie piszą wnioski, 2000zł !!!! Za wypełnienie kilku stron. I do tego trzeba wpisać się w kolejkę po 15. maja. Jest to wyjście dla bardzo bardzo leniwych. Tylko kto później ziemie będzie uprawiał, jak komuś nie chcę się zgłębić tematu i napisać samemu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:37
  •  

#10762 Share Drobnik

Drobnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 maj 2014 - 17:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) u nas biora 1000zl za biznesplan ;) to jescze idzie dac tylke;)

a jesli chodzi o dobor maszyn to podobno wedlug tych kryteriow jest przydzielane podobnych jak na modernizacje. zalamuje mnie to troszke ale zobaczymy ;P kolega w poprzednim naborze ubiegal sie o rozrzutnik do obornika 10t, ale mial przepisane tylko 16ha i kilkanascie opasow, to mu powiedzili ze przysluguje mu 2,5t polski jednosiowy ;D to zmienil biznesplan na zakup ziemi...

http://www.arimr.gov...czych_2008_.pdf

Ale jak to jest w praktyce przyznawane to niewiem, czy do ciagnikow jakie sie ma czy do ziemi, nie mam pojecie :) w agencji mi powiedzili ze wlasnie wedlug tego linku co podalem, ale jakby ktos cos wiedzial wiecej to z gory dzieki za pomoc ;)

#10763 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 10 maj 2014 - 18:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak według tego linku by było przyznawane to ja chyba rezygnuję z prowu bo tu jest jeden wielki nonsens, wychodzi na to że już mam sprzęt większy niż powinienem, osobę która to napisała śmiało mogę nazwać kretynem i nie jest to obraza a stan faktyczny, wychodzi na to że mogę kupić pług 3 skibowy, tylko po co jak mam 4, ciągnik największy też większy od max, w roku wywożę około 300-400 tys gnojowicy, polecają mi na to beczkowóz 3 tys, a pole oddalone około 3km po drogach polnych (zaniedbanych), stek bzdur nijak mających się do zapotrzebowania na sprzęt, wychodzi na to że w moim przypadku nawet nie warto sobie du*y zawracać prow-em

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10764 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 maj 2014 - 18:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na modernizacje były jakieś wytyczne ale nie były to sztywne zasady. Dobra argumentacja i maszyny bierzesz praktycznie jakie chcesz. Na młodego to nie wiem czy tez to obowiązuje.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#10765 Share ManieKxDD

ManieKxDD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 maj 2014 - 18:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi pisza z agencji ludzie :) i 100 tysiecy powiino byc to zamiaruje kupic 2 siewnik do kukurydzy :)

#10766 Share danmag

danmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 maj 2014 - 19:11

Kasę można wydawać na co się chce, aby tylko maszyny nie było starsze niż 5 lat

ja sam robię choć łatwo nie jest, ale jak mam jakieś niejasności to dzwonię do agencji i oni mi pomagają

Ja też tak chcę zrobić, tylko liczę jeszcze, że w przyszłym roku uda mi się skorzystać z modernizacji i kupić wszystko razem. W Twoim przypadku zrobiłbym tak: na wydanie premii masz 3 lata, więc najpierw kup traktor, a później sprzęty. W biznes planie możesz wpisać zakresy kupowanego sprzętu np. siewnik od 2,5 do 3m i nikt już się nie będzie czepiał

Przecież trzeba wydać to na nowy sprzęt. Używane nie wchodzą w grę. Tak nam mówili na spotkaniu w ODRze. A ja akurat nie mam ochoty specjalnej kupować nowego traktoru. :/

#10767 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 maj 2014 - 20:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A mi powiedzieli w osrodku doradztwa ze sprzęt może byc bez problemu używany bez grupy wiekowej. Mi tez pisza ludzie z agencji za 600zł :D

#10768 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 10 maj 2014 - 20:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja bede miał przepisane 17ha i składam wniosek na ciągnik 80-95km z ładowaczem zobaczymy co z tego bedzie....

#10769 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 10 maj 2014 - 21:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skąd się biorą Ci informatorzy w odr że nie wiedzą nawet jakie są koszty kwalifikowalne, ręce opadają :-)

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#10770 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1122 postów

Napisany 10 maj 2014 - 22:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja wczoraj czytałem te zasady doboru maszyn to mi kopara opadła dosłownie. Ale spokojnie, myślę że nie są aż tak restrykcyjni ;) tak jak kolega mówi dobra argumentacja i się uda... Ja chcę wziąć rozrzutnik 8 t tandem, a wychodzi że nie załapię się nawet na 6 t, gdzie rocznie mam ponad 350 t obornika a niedługo zwiększy się do ponad 600 t i to mam nadzieję będzie dobrym argumentem :lol:

Ta punktacja w dalszym ciągu jest niesprawiedliwa i wręcz idiotyczna bo nie wliczana jest prod. zwierzęca ;[ Dajmy na to gospodarstwo nastawione na prod. roślinną bez prod. zwierzęcej młody ma na siebie 30 ha i on dostanie rozrzutnik pewnie grubo ponad 10 t, a mi nie dadzą bo brakuje ha :ph34r: co ma piernik do wiatraka???

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10771 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 10 maj 2014 - 23:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Od każdej decyzji możesz się odwołać - ja tak zrobiłem z ładowarką kołową, której używam do przeładunku skrzyniopalet na plantacji. Agencja odrzuciła mi ją argumentując że taki sprzęt przysługuje od 50ha, mimo że to najmniejszy model ładowarki Volvo :P odwołałem się, napisałem uzasadnienie, rozpisałem dlaczego mniejszy sprzęt się nie nada i przeszło ;) Po prostu duża cześć urzędasów zza biurka nigdy nie widziała pola czy krowy, więc trzymają się ściśle ministerialnych wytycznych, ale jak powalczysz o swoje to da się coś ugrać i z nimi ;)

#10772 Share pumaq23

pumaq23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 maj 2014 - 01:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie ma ktoś jakiekolwiek pojecie o preferencyjnych kredytach na młodego rolnika na np.kurnik itp. ?

#10773 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 11 maj 2014 - 11:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też piszę sobie sam biznesplan, to raptem kilka stron i trochę szkoda kasy skoro można posiedzieć te parę godzin samemu i wszystko ogarnąć. Jedyny problem będę miał z ostatnią stroną z tymi nadwyżkami bezpośrednimi, bo jeszcze nie wiem dokładnie o co tam chodzi. A z tymi z ODR'u to prawda co piszecie. Kumpel składał wniosek na MR w naborze w 2011 roku, biznesplan i wniosek uzupełniał mu główny kierownik ODR'u, którego wszyscy znają. Zanosi wniosek do agencji a tam babka złapała się za głowę i mówi: "Panie, kto Panu to uzupełniał?" :D

#10774 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 maj 2014 - 11:49

panowie ma ktoś jakiekolwiek pojecie o preferencyjnych kredytach na młodego rolnika na np.kurnik itp. ?

Na tyle na ile mam pojęcie to odpuść sobie temat budowy kurnika, tym bardziej na kredyt.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#10775 Share guex1

guex1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 maj 2014 - 12:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie co musi mieć maszyna nie starsza niż 5 lat?
musze znać jej dokładną nazwę i rok produkcji?
od kogo ją kupie też już muszę wiedzieć? poratuje ktoś?
słyszałem ze maszyna musi miec jakiś kod to prawda?

#10776 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 11 maj 2014 - 12:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Również wypełniam sam biznesplan i zatrzymałem się na tabeli 6. Wie ktoś gdzie jest ta lista rozwijalna dotycząca makroregionu ? Oczywiście mowa o wersji elektronicznej ;)

mlodyhef nadwyżki wypełniasz tylko w przypadku gdy uprawiasz inną produkcję niż te podane w tabelach z pkt 6.

PS. jeszcze pytanie dotyczące strony " 3.a Obroty stad ". Doczytałem się w instrukcji, że należy wypełnić tabele w sytuacji gdy występują znaczne wahania pogłowia zwierząt w ciągu roku. Jak ma się do tego produkcja opasów ? Może w tym przypadku tabele zostawiamy w " spokoju " ? :D

Edytowany przez andrewk, 11 maj 2014 - 13:20.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#10777 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 maj 2014 - 13:06

panowie co musi mieć maszyna nie starsza niż 5 lat?
musze znać jej dokładną nazwę i rok produkcji?
od kogo ją kupie też już muszę wiedzieć? poratuje ktoś?
słyszałem ze maszyna musi miec jakiś kod to prawda?

z tego co pamietam w BP nie wpisuje sie czy to bedzie nowy sprzet czy uzywany (poprawcie mnie)
wazne jest przy rozliczeniu :
maszyna nie starsza niz 5 lat
nie zakupiona wczesniej ze srodkow unijnych
najlepiej Fa VAT lub umowa kupna sprzedazy plus polecenie przelewu a wnich nazwa maszyny data produkcji numer fabryczny ewentualnie parametry techniczne

#10778 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 maj 2014 - 15:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja sam już nie wiem, czy po prostu wydać kase i kupić niezbędne maszyny czy próbować to łączyć z modernizacją. A jak poczytałem o tym doborze maszyn to nie widzę tego. Za premię mógłbym kupić siewnik nadbudowany z broną aktywną 3m, Unia Active 700, agregat talerzowy 3,5m, pług Unia Ibis 4 obracana i opryskiwacz JarMet 1000 lub 1200 l. z pełną hydrauliką. Nie wiem czy któraś z maszyn przeszła by w modernizacji na ok. 15-17 ha

#10779 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 11 maj 2014 - 16:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dla mnie ten caly dobor maszyn jest jedna wielka bzdura i bezsensem co to ma za znaczenie dla nich agregat uprawowy 2,5 m czy 3,5 dla nas ułatwieniem w pracy bylaby ta wieksza maszyna ( chyba tu chodzi o modernizacje) u mnie w okolicy zrobilo się tak ze gosp ok 10-15 ha maja na podworku jakies 4x4 o mocach 100-120 km tylko mowie tu o uzywkach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10780 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 11 maj 2014 - 16:39

Również wypełniam sam biznesplan i zatrzymałem się na tabeli 6. Wie ktoś gdzie jest ta lista rozwijalna dotycząca makroregionu ? Oczywiście mowa o wersji elektronicznej ;)

mlodyhef nadwyżki wypełniasz tylko w przypadku gdy uprawiasz inną produkcję niż te podane w tabelach z pkt 6.

PS. jeszcze pytanie dotyczące strony " 3.a Obroty stad ". Doczytałem się w instrukcji, że należy wypełnić tabele w sytuacji gdy występują znaczne wahania pogłowia zwierząt w ciągu roku. Jak ma się do tego produkcja opasów ? Może w tym przypadku tabele zostawiamy w " spokoju " ? :D

spotkał się ktoś z podobnymi problemami ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-