Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#10721 Share cesar5678

cesar5678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 maj 2014 - 21:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) umowę dzierżawy trzeba podpisywać notarialnie czy wystarczy u wójta spisać dzierżawę na 10 lat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:11
  •  

#10722 Share Szyszek3005

Szyszek3005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 maj 2014 - 21:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak dzwoniłem do agencji to powiedzieli że wszystko jedno ważne żeby był papier i pisało na nim że na 10 lat

#10723 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 08 maj 2014 - 21:21

Koledzy mam pytanie czy jezeli rodzice złożyli na dopłaty rolno-środowiskowe(ostatni rok) to nie bedzie problemu z przepisaniem ziemi?

Dzisiaj byłem w powiatowym oddziale ARiMR aby zaczerpnąć informacji między innymi i w tej kwestii. Otóż jeżeli przejmiesz gospodarstwo przed upływem zobowiązania wobec twoich rodziców to będziecie mieli czas 3 miesiące na to by pojechać do powiatowego ARiMR aby rodzice zobowiązanie to przekazali tobie. Natomiast jeżeli zobowiązanie już minie do czasu w którym przejmiesz gospodarstwo nic nie musicie robić. Jeżeli nie minie a wy przegapicie ten okres 3 miesięcy rodzice będą musieli oddawać całą kasę z RŚ.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10724 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 08 maj 2014 - 23:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego @robert11732 ziemi mam prawie 20ha swojego a w sumie obrabiam nie całe 30 ale na te pozostałe nie mam umowy dzierżawy i nie będę miał bo właściciele ciotka i wujek już nie żyją a spadkobiercy nie załatwili tego jak należy i tak wisi. Ja to użytkuję płacę podatki i podaję do dopłat. Także myślę że te 15 pkt za ziemię dostanę.ponawiam pytanie gdzie można dokładnie wyliczyć ilość pkt? Jest jakiś przelicznik tabela czy coś podobnego.

Edytowany przez blondynek2004, 08 maj 2014 - 23:08.

#10725 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2014 - 04:12

ponawiam pytanie gdzie można dokładnie wyliczyć ilość pkt? Jest jakiś przelicznik tabela czy coś podobnego.

Ja ułożyłam proporcje i oczywiście mogę się mylić.
Najwyższe bezrobocie w woj. lubelskim na koniec lutego tego roku to 25,6%. Twój powiat ma 16,5% Max liczba pkt za największe bezrobocie w woj. to 5 pkt.
25,6 - 100
16,5 - X
X = 64,45
5 - 100
X - 64,45
X = 3,22 pkt.

#10726 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 09 maj 2014 - 08:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mogłabyś mi wyliczyć ilość punktów. Gospodarstwo 13,75 ha bezrobocie 23,8% wykształcenia brak, mazowieckie

Edytowany przez czyzyk85, 10 maj 2014 - 13:57.

#10727 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 maj 2014 - 08:40

Ja ułożyłam proporcje i oczywiście mogę się mylić.
Najwyższe bezrobocie w woj. lubelskim na koniec lutego tego roku to 25,6%. Twój powiat ma 16,5% Max liczba pkt za największe bezrobocie w woj. to 5 pkt.
25,6 - 100
16,5 - X
X = 64,45
5 - 100
X - 64,45
X = 3,22 pkt.

Bierzemy stopę bezrobocia z marca, ponieważ nabór ogłoszono w kwietniu. W woj. lubelskim najwyższa stopa bezrobocia to 24,9 najniższa 9,4 w powiecie ryckim 16,1

24,9 - 5 pkt
9,4 - 0 pkt
16,1 - x

x = 2,84 pkt.

#10728 Share Drobnik

Drobnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 maj 2014 - 10:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam :) mama pytanie czy mając 25ha na MR mogł bym starac sie o kupno agregatu uprawowo siewnego nadbudowanego 3m? bo w rozporzadzeniu pisze tylko ze od 20ha mozna kupic siewnik 3m, a o agregatach uprawowo siewnych nic nie pisza? albo bede mogl kupic tylko siewnik a agregat we wlasnym zakresie? a moze powierzchnia nie ma nic do tego jaki sprzet chce sie kupic?

#10729 Share danmag

danmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 maj 2014 - 13:56

Members, mogłabyś mi wyliczyć ilość punktów. Gospodarstwo 13,75 ha bezrobocie 23,8% wykształcenia brak, mazowieckie

mam tyle samo ziemi do przepisania co Ty (bo razem z dzierżawami to ponad 20- ale bez możliwości 10letnich niestety) i też jestem z mazowieckiego. Jak liczyłam to za ziemię coś ok 11,5 będzie a bezrobocie 4,64. Razem prawie 16 punktów powinno być.

Witam :) mama pytanie czy mając 25ha na MR mogł bym starac sie o kupno agregatu uprawowo siewnego nadbudowanego 3m? bo w rozporzadzeniu pisze tylko ze od 20ha mozna kupic siewnik 3m, a o agregatach uprawowo siewnych nic nie pisza? albo bede mogl kupic tylko siewnik a agregat we wlasnym zakresie? a moze powierzchnia nie ma nic do tego jaki sprzet chce sie kupic?

Oni to wszystko przeliczają. Ilość koni mechanicznych w traktorze też Ci dopasują do areału. Właśnie ja też mam kłopot, bo za 70 000 chciałam kupić maszyny nowe a do tych 30 000 dołożyć i kupić traktor jakiś około 90 KM. I zastanawiam się czy będę mogła kupić te maszyny skoro na obecną chwilę nie mam odpowiedniego ciągnika... Czarna magia :D

Edytowany przez danmag, 09 maj 2014 - 13:58.

#10730 Share robert11732

robert11732

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna

Napisany 09 maj 2014 - 16:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koleżanko @danmag, ten sam mam dylemat z maszynami i ciągnikiem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10731 Share Tomeski1992

Tomeski1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 maj 2014 - 17:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich mam pytanko co do mlodego rolnika... Ojciec chce mi przepisac 14 ha bez chodowli zwierzecej i własnie jestem w trakcie pisania wniosku na nabor do mlodego rolnika.. :) Chcialem w biznes planie podac ze chcialem wydac to na nowy Rorzutnik 8 tonowy marki METAL FACH na tandemie i na prase METAL FACHU i ta pani co mi to wszystko pisze i sklada do kupy powiedziala ze prasy moge nie dostac a rozrzutnik prawie napewno przejdzie ... I własnie mam do was pytanko czy sa wgl jakies zasady na jakie moge skladac maszyny a na jakie nie i jakie dostałbym napewno na te moje haktarki ???????????????? :rolleyes:

#10732 Share danmag

danmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 maj 2014 - 18:08

Koleżanko @danmag, ten sam mam dylemat z maszynami i ciągnikiem :D

To wszystko jest tak poplątane z tymi dotacjami.. Myślałam, że to trochę prostsza sprawa, a tu wcale się nie da tego przechytrzyć na swoje. Skoro ktoś kupi maszynę nową, to chyba i tak dla nich dobrze. To już przesada, że jeszcze dyktują jaką ;) Kiedyś dawali 50 tys i nikogo nie obchodziło na co to pójdzie. A to tylko na zmarnowanie dla takich co po hektarze ziemi mieli. Wiem, że traktory dobierają do powierzchni, bo znajomemu brakowało, żeby kupić sobie taki 90 KM i wuj mu dopisał swoje ha. Czytałam gdzieś na innym forum chyba, że 4 KM na hektar przeliczają. Więc z 15 ha to wychodzi na to, że trzeba C360 działać.

Witam wszystkich mam pytanko co do mlodego rolnika... Ojciec chce mi przepisac 14 ha bez chodowli zwierzecej i własnie jestem w trakcie pisania wniosku na nabor do mlodego rolnika.. :) Chcialem w biznes planie podac ze chcialem wydac to na nowy Rorzutnik 8 tonowy marki METAL FACH na tandemie i na prase METAL FACHU i ta pani co mi to wszystko pisze i sklada do kupy powiedziala ze prasy moge nie dostac a rozrzutnik prawie napewno przejdzie ... I własnie mam do was pytanko czy sa wgl jakies zasady na jakie moge skladac maszyny a na jakie nie i jakie dostałbym napewno na te moje haktarki ???????????????? :rolleyes:

hej skoro bez produkcji zwierzęcej przejmujesz gospodarstwo to dadzą Ci rozrzutnik?

#10733 Share Tomeski1992

Tomeski1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 maj 2014 - 18:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) własnie to nie ma sensu ale tak jest

#10734 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 09 maj 2014 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wie ktoś może ile wynosi stopa bezrobocia w woj łódzkim ? mnie by interesował powiat Rawski.

#10735 Share Tomeski1992

Tomeski1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 maj 2014 - 19:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też chciałbym wiedziec woj łódzkie powiat kutnowski ??

#10736 Share danmag

danmag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 maj 2014 - 19:14

Wie ktoś może ile wynosi stopa bezrobocia w woj łódzkim ? mnie by interesował powiat Rawski.

Niestety, ale w powiecie rawskim jest bardzo małe bezrobocie.. chyba poniżej 10% (dane na luty 2014). Więc z tego punktów nie uzyskasz. Zobacz sobie na stronie swojego urzędu pracy. Tam pewnie są statystyki.

Też chciałbym wiedziec woj łódzkie powiat kutnowski ??

http://www.wup.lodz....-2?view=wykresy prawie 19%

#10737 Share Antoni84

Antoni84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 09 maj 2014 - 19:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dodany obrazek

#10738 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy w pierwszych latach prowadzenia gospodarstawa ( okres budowy budynku inwentarskiego) można sprzedawać płody rolne inym rolnikom?
jak coś takiego udokumentowac przed ARiMR?

oraz czy w tym okresie można korzystac z budynkow użyczonnych przez inne osoby ( np. budynek gospodarczy brata)?

#10739 Share Gibalski

Gibalski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) umowa dzierżawy notarialnie musi być załatwiona i minimum na 7 lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10740 Share MaWesoowska

MaWesoowska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pomożecie mi policzyć punkty za ziemię? W województwie swietokrzyskim gdzie srednia jest 5,53 odziedzicze 5 ha. 5,5 ha dokupie czesciowo za premie,zeby miec srednia krajowa.Ile bede miala punktow za ziemię w tej sytuacji?