Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#10701 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 08 maj 2014 - 08:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zależy jeszcze jakie masz bezrobocie, u mnie niestety jest 8%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 00:04
  •  

#10702 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 08 maj 2014 - 09:03

Tutaj macie najcześciej zadawane pytania i odpowiedzi na nie:

http://speedy.sh/bdGRM/MR-2014-Pytania-i-odpowiedzi.pdf

edit
i mam pytanie.czy taki wniosek i cala dokumentacje,biznesplan sami robicie czy zlecacie jakiejś firmie?

NIeprawda jest że w momencie składania wniosku w woj. podkarpackim trzeba mieć 1ha
Zgodnie z informacja z ARiMR z Rzeszowa w chwili składania wystarczy zadeklarowac grunty do przejęcia.

#10703 Share Adams15

Adams15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 maj 2014 - 10:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No tak wszystko ładnie ale jak naprzykład ojciec wcześniej dostał kase na modernizację to w ciągu 5 lat nie może opisać ziemię na młodego i jest właśnie problem trzeba czekać na decyzję z agencji mają się zastanowić nad tym czy pozwolą opisywać czy nie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10704 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 maj 2014 - 10:34

no właśnie.. ale w takim razie mam 0 punktów za wykształcenie i policzą mi tylko za ziemię i bezrobocie w powiecie?

i tak najwarzniejszym kryterium jest ilość ziemi :(

#10705 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 08 maj 2014 - 11:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak wyglada sprawa jezli własciciel gruntow rolnych sprzeda pole ( w trakcie 5 letniego okresu MR) a my mamy w z nim podpisana umowe na dzierzawe na 10 lat

#10706 Share robert11732

robert11732

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna

Napisany 08 maj 2014 - 11:50

jak wyglada sprawa jezli własciciel gruntow rolnych sprzeda pole ( w trakcie 5 letniego okresu MR) a my mamy w z nim podpisana umowe na dzierzawe na 10 lat

Przyłączam się do pytania ,
Np. dzierżawię od znajomego pole o areale 3ha, i wpisałem już je do młodego rolnika i po 3-4 latach on zechce sprzedać, to czy mogę wziąć od kogoś innego 3ha. ????????

#10707 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 08 maj 2014 - 13:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie i Panie, robimy rekonesans. Mi za bezrobocie niestety nic nie wpadnie (pow. miński, woj. mazowieckie), za wykształcenie 5 (wyższe + podyplomowe Rolnictwo) i za grunty 10 (jak wydzierżawię 1,5 ha). Suma 15.
Jak u Was??

#10708 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 maj 2014 - 14:26

Endriu42 na pewno? dzisiaj dzwoniłem do agencji i babka powiedziała mi ze trzeba już przepisywac bo jak nie przepisze to nie będą liczyly się punkty za ziemie, zdziwilo mnie to wiec pytam się na forum

Napewno kolego ktoś bzdury Ci opowiada.

Przyłączam się do pytania ,
Np. dzierżawię od znajomego pole o areale 3ha, i wpisałem już je do młodego rolnika i po 3-4 latach on zechce sprzedać, to czy mogę wziąć od kogoś innego 3ha. ????????

możesz najważniejsze to zachować założenia biznesplanu

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#10709 Share Tomek_21

Tomek_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 maj 2014 - 14:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiece kto zna sie na biznesplanach i pomoze chetnie :)

#10710 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2014 - 16:42

Panowie i Panie, robimy rekonesans. Mi za bezrobocie niestety nic nie wpadnie (pow. miński, woj. mazowieckie), za wykształcenie 5 (wyższe + podyplomowe Rolnictwo) i za grunty 10 (jak wydzierżawię 1,5 ha). Suma 15.
Jak u Was??

ziemia - 7,61 wykszt. - 4 bezrobocie - 3,32 mniej więcej oczywiście, co daje 14,93. Malutko, ale na razie miałam nadzieje obyć sie bez dzierżaw. Teraz widzę, że szanse chyba marne i zaczynam jednak o tych dzierżawach myślec. U nas średnia powierzchnia w woj. to 22,90 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10711 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 maj 2014 - 16:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możecie powiedzieć w jaki sposób wyliczacie te pkt. bo mi na razie wychodzi 15 za ziemię 4 wykształcenie i liczę 1-2 pkt. za bezrobocie, ale chciałbym wyliczyć dokładniej jestem z Lubelszczyzny powiat rycki.

#10712 Share robert11732

robert11732

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna

Napisany 08 maj 2014 - 17:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ile masz ha że liczysz 15pkt za ziemię ?

#10713 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 maj 2014 - 17:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam taką sytuacje że budynki na których będę gospodarzył są jescze nieprzepisane na mnie po śmierci dziadków i to przeszło na wójka ciotke i mamę ,niestety jedno z nich jest za granicą
czy muszę w takim przypadku mieć zaświadczenie z podpisami wszystkich spadkobierców że użyczają mi budynków i podwórka?

#10714 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 08 maj 2014 - 18:19

jak wyglada sprawa jezli własciciel gruntow rolnych sprzeda pole ( w trakcie 5 letniego okresu MR) a my mamy w z nim podpisana umowe na dzierzawe na 10 lat

dzierżawa jest dalej aktualna, sprzedający powinien poinformować nabywcę o takim obciążeniu ziemi jak i nabywca powinien respektować tą dzierżawę, czyli nie może zabrać ci tej dzierżawy, prawo masz po swojej stronie, lecz żeby uniknąć sądów proponuję poinformować ewentualnego nabywcę że masz dzierżawę notarialną i nie możesz zrezygnować z niej.

#10715 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 08 maj 2014 - 18:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy mam pytanie czy jezeli rodzice złożyli na dopłaty rolno-środowiskowe(ostatni rok) to nie bedzie problemu z przepisaniem ziemi?

Edytowany przez dexter00, 08 maj 2014 - 18:55.

#10716 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 08 maj 2014 - 19:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moje nastepne pytanie czy moge prowadzic wszystkie prace w gospodarstwie wraz z żona? ( MR bedzie wpisane na żone) a prowadzic bedziemy wspolnie czy mozna tak wpisac w biznes plan? a jeżeli nie to można wpisac że prace polowe bedą zlecane mi lub innym osobom?

#10717 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 08 maj 2014 - 19:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w rozporządzeniu jest napisane, że rolnik musi prowadzić gospodarstwo przez 5lat samodzielnie, to chyba wyklucz to o czym piszesz

#10718 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 08 maj 2014 - 20:23

Koledzy mam pytanie czy jezeli rodzice złożyli na dopłaty rolno-środowiskowe(ostatni rok) to nie bedzie problemu z przepisaniem ziemi?

Raczej nie, z tego co ja wiem musisz zrobić kopie wniosku o te dopłaty i tyle. Być może się mylę, jak cos to poprawcie mnie ;)

#10719 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 maj 2014 - 20:27

moje nastepne pytanie czy moge prowadzic wszystkie prace w gospodarstwie wraz z żona? ( MR bedzie wpisane na żone) a prowadzic bedziemy wspolnie czy mozna tak wpisac w biznes plan? a jeżeli nie to można wpisac że prace polowe bedą zlecane mi lub innym osobom?

spokojnie możesz prowadzić gosp. z żoną, nie musisz tego opisywać w biznesplanie nie ma takiej konieczności, jeżeli nie macie rozdzielności majątkowej to możecie nawet razem nabyć grunty nic nie stoi na przeszkodzie.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10720 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 08 maj 2014 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Endriu42 już wiem o tym ze to bzdura dzwoniłem na jakas infolinie i tak mi powiedziała jakas nierozgarnieta babka, dzisiaj się dowiadywałem w kilku miejscach i można przepisac gosp po otrzymaniu decyzji, w ogole już mam powoli dosyć tej premii na rozne pytania zadawane w agencji czy w odr nie znaja odpowiedzi bądź roznie odpowiadają, np. czy jeżeli posiadam krowy mleczne a nie mam swojego zbiornika to musze go zalozyc, bądź jeżeli posiadam drugie gosp oddalone o ok 14 km od mojego mijsca zam to biorac MR muszee ta ziemie uprawiac czy da się to jakos obejść ? proszę o odp