Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31558 odpowiedzi na ten temat

#10601 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 03 maj 2014 - 19:59

Ja kupuje za 30% ziemi i resztę młodego rolnika łacze z modernizacją i buduje obore ;) i podobno ma być w tym roku 100 tys :)

to taka tania ziemia u cb ze za 30 procent czyli 30 tys kupisz cos to hektar ile 30 to masz za***iscie u nas zeby tak bylo ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:31
  •  

#10602 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:59

a czy ktoś moglby się tutaj wypowiedzieć na temat kontroli MR czy jest to temat tabu???
chodzi mi o to co sprawdzają czy więcej papiery czy gospodarstwo ?

ja myślę że skńczyłem program mr z 2008r listopad. kontrolę miałem w 3-cim roku sprawdzili wszystko co mogli papiery jakie tylko miałem, stan gospodarstwa, uprawy, zrobione inwestycje. ogólnie wszystko co się dało umowy śmieciowe, wywozu szamba, szafki na chemie, kursy chemizacyjne, atest opryskiwacza, gdzie trzymam olej zużyty, wymiary budynków i pól,czy uprawy zgadzają się z biznesplanem( a muszą się zgadzać do 30 % i również hodowli do 30%), dobrostan zwierząt, płytę obornikową, wykształcenie. Ogólnie był ciężko. powiem wam że jeżeli staracie się o mr to musicie wszysko mieć zgodnie z przepisami w papierach i też w gospodarstwie. ale mam kolegów którym minęło 5 lat MR i w ogóle nie mieli kontroli, a jednemu znajomemu przyjechali na kontrol 3 mieś po 5 latach i sprawdzali czy się rozwija czy wziął pieniądze żeby wziąść! życzę powodzenia w dostaniu premi

#10603 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 maj 2014 - 08:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak to jest na 100% w sprawie dzierżaw uznawanych do młodego rolnika?

Musze zawierać dzierżawy notarialnie ? , czy wystarczą 10 letnie bez notariusza z"datą pewną"?

• dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:
  • w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,
  • na okres co najmniej 10 lat.

I jak mam w lubelskim ok 18 ha to czy to sie liczy jako 16 punktów za ziemię bo dwókrotność średniej wojewódzkiej?

Edytowany przez slepy78, 04 maj 2014 - 08:57.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10604 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 04 maj 2014 - 09:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jezeli wpisze uprawy przez 5 lat pszenica- rzepak kolejno po sobie to bedzie to prawidlowe?
moze rzepak-jeczmien jary- pszenica- rzepak?

#10605 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 04 maj 2014 - 09:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) batman17 ale miałeś jakies problemy z niezgodnościami? i czy chodzili w pole mierzyc działki? a ta plyta obornikowa to jest chyba nieobowiazkowa przynajmniej narazie

#10606 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 04 maj 2014 - 10:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witajcie !
Czy jest możliwość dostania premi młody rolnik przy dzierżawie 30 ha od rolnika ?? Umowa bedzie na 10 lat

#10607 Share MichalNowak

MichalNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 maj 2014 - 10:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam jeszcze jedno pytanie dotyczące budynków, co w przypadku jak nie mam żadnego budynku? Czy jest konieczność jego posiadania?

#10608 Share MarcinCiesz

MarcinCiesz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 maj 2014 - 11:18

andrewk napisał ;

Piszę jeszcze raz gdyż mam mętlik w głowie jeżeli chodzi o dzierżawy. Czy w biznesplanie, tabela 2.0 działki przejmowane od rodziców są jako darowizna, a gdy np. wpiszę działkę od innego podmiotu jako dzierżawa to będzie liczyć się do powierzchni gospodarstwa ? Wiadomo, że po załapani się na MR, poszła by w ciągu 180dni umowa o dzierżawę 10-letnią, a od rodziców gospodarstwo zostało by przepisane. Tylko walka cały czas o te głupie punkty... Z góry dzięki za odpowiedź

Endriu42 odpowiedział;

to co teraz wpiszesz i przejmiesz w te 180 dni to będzie się liczyło do pkt. czy to darowizna czy dzierżawa.

A mnie sie wydaje że nie bo pisze że do pow. gosp. wliczają sie tylko grunty własne i dzierżawy już na dzień składania wniosku

Edytowany przez MarcinCiesz, 04 maj 2014 - 11:21.

#10609 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 04 maj 2014 - 11:28

Witajcie !
Czy jest możliwość dostania premi młody rolnik przy dzierżawie 30 ha od rolnika ?? Umowa bedzie na 10 lat

strona 9
http://www.arimr.gov...ednolity_MR.pdf

KS Falubaz

#10610 Share damiano6930

damiano6930

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 maj 2014 - 11:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam!!! chciałbym się dowiedzieć czy mając wykształcenie tylko średnie nie rolnicze ,ale robiłem szkołę w kierunku rolniczym (profil rolniczo-spożywczy) czy to wystarczy do MR???!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10611 Share dominik5100

dominik5100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 maj 2014 - 13:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, uczyłem się w zawodzie technik weterynarii, maturę zdałem lecz nie zdałem egzaminu zawodowego. czytałem na stronie agencji, ze w takim przypadku do dyplomu ukończenia szkoły potrzebne jest zaświadczenie ze szkoły ze to był dany profil nauczania. Czy ktoś się spotkał się z podobna sytuacją?
http://www.arimr.gov...sztalcenia.html

#10612 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 04 maj 2014 - 14:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A na świadectwie nie masz napisanego kierunki jaki ukończyłeś ?? Zaświadczenie też możesz mieć na wszelki wypadek. Egzaminu chyba nie musisz mieć zdanego

#10613 Share dominik5100

dominik5100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 maj 2014 - 15:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Właśnie nie ma i nawet jak byłem w ODR też nie wiedział nic na ten temat doradca. Mówił ze na starszych świadectwach było pisane a teraz nie piszą, głownie to chodzi mi o egzamin zawodowy.

#10614 Share norbert456

norbert456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 maj 2014 - 16:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Siemka, jeżeli dostanę się na MR, to w ciągu 5 lat muszę zwiększyć Wielkość ekonomiczną gospodarstwa o 4 ESU, czy teraz liczy się SO ??,czy wystarczy tylko powiększyć gospodarstwo o średnią krajową.???, wyliczyłem że w moim woj.świętokrzyskim na 4 Esu trzeba mieć 17 ha pszenicy.....!!!!, przecież za 100 tyś to nawet 5 ha się nie kupi.!!!

#10615 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 04 maj 2014 - 17:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeżeli na wykozystanie pieniędzy z MR mamy 3 lata to można te pieniądze wplacic na lokate przez ten czas i trochę pomnozyc>?

#10616 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 04 maj 2014 - 17:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 5 ha się nie kupi?
2 nie kupisz :)
esu 4 to minimum a nie zwiększać o 4

#10617 Share norbert456

norbert456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 maj 2014 - 17:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no właśnie..!Ok, dzięki, źle zrozumiałem.! :) , A czy pisał ktoś z was może podanie o przeniesienie zobowiązań z Modernizacji gospodarstw rolnych???

#10618 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 04 maj 2014 - 17:47

batman17 ale miałeś jakies problemy z niezgodnościami? i czy chodzili w pole mierzyc działki? a ta plyta obornikowa to jest chyba nieobowiazkowa przynajmniej narazie

niby płyta obornikowa nie jest obowiązkowa ale czepiają się jak jej n ie ma, ale szambo na gnojówkę musi być. tak pole mierzyli i to dosyć dokładnie. miałem problemy ponieważ nie zgadzały mi się uprawy z biznesplanu a na polu. w ogóle miałem sporo problemów, ale na szczęście to jest koniec tego horroru i nerwówki jak ktoś z agencji zadzwonił lub pisma przysyłał i i ch*j wie o co im chodziło. ja więcej nie wezmę żadnych unijnych pieniędzy i będę sobie spokojnie żył

#10619 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 04 maj 2014 - 18:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) batman17 ale nie musiales nic zwracać zadnej kasy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10620 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 04 maj 2014 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mamy chociaż jednego praktyka :)
a tak wogóle to po jakim czasie otrzymałeś zwrot, czy jakiś czas po zakupie maszyn czy jak to dokładnie wyglądało?