Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#10461 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:07

Za powierzchnię dostałbyś ~10 pkt, wykształcenie- 0, ewentualnie za bezrobocie w powiecie na tle woj. max 5pkt. Czyli maksymalnie 15pkt. Nie wiem czy to dużo czy mało, dowiesz się po 150 dniach po zamknięciu naboru. Ja przeliczyłem woj. Lubelskie, pow. Zamojski: pow. 14-15ha ok 12pkt, wykształcenie- 5pkt. (studia inne niż rol. + studia rolnicze podyplomowe), bezrobocie 3-4pkt. Łącznie 20-21pkt. Wniosek będę składał, mam nadzieję że to wystarczy.

kolego a mógł

byś podać ile pkt za hektary może link do tej strony bo niegdzie nie moge znaleść a i nawet jak mam zawodowe wykształcenie to nie dostaje żadnych pkt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:31
  •  

#10462 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Punkty za kwalifikacje zawodowe:
• Wykształcenie wyższe rolnicze albo inne wyższe + co najmniej 3 – letni staż pracy w rolnictwie, lub wykształcenie inne wyższe + studia podyplomowe związane z rolnictwem -5 punktów
• Wykształcenie średnie rolnicze lub średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie – 4 punkty
• Wykształcenie rolnicze zasadnicze – 3 punkty
• Tytuł kwalifikujący lub tytuł zawodowy + co najmniej 3 – letni staż pracy w gospodarstwie – 2 punkty
• Wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze + co najmniej 5 –letni staż pracy w rolnictwie – 1 punkt
Punkty na podstawie stopy bezrobocia:
• Gospodarstwo położone w powiecie, w którym bezrobocie jest najwyższe – 5 punktów
• Gospodarstwa położone w pozostałych powiatach – przyznaje się mniejszą liczbę punktów, aż do 0, gdy stopa bezrobocia jest najniższa w województwie
Punkty za wielkość gospodarstwa:
• Województwa, w których średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwie jest większa lub równa średniej krajowej
- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w kraju i nie większa niż średnia w danym województwie – 5-10 punków (maksymalne punkty dla średniej zbliżonej do wojewódzkiej)
- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej – 10 -15 punktów
- Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej powierzchni w województwie – 16 punktów
• Województwa, w których średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwie jest mniejsza niż średnia krajowa
- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie i nie większa niż średnia w kraju – 5-10 punktów (maksymalne punkty dla powierzchni równej w kraju)
- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym i nie większa niż dwukrotność tej średniej – 10-15 punktów
- Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej powierzchni gospodarstwa w kraju -16 punktów

#10463 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bartek coś dziwnie tłumaczysz ...instas jakoś lepiej to ujął. Mieszkam w kuj-pom czyli śr. woj to 15.14 ha a moje gospodarstwo ma ok 13 ha także na krajową się łapię a jeżeli zrobią woj to d*pka :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10464 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wykształcenie zawodowe rolnicze 3pkt, a jeżeli zawodowe nie związane z rolnictwem 0pkt, chyba że 5 letni staż pracy w rolnictwie, wtedy 1pkt.

#10465 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no właśnie zasadnicze rolnicze a od ilu pkt myślisz uda się załapać na MR 20 ?

a i jeszcze jedno pytanie : w następnych latach tez MR nie ?

Edytowany przez kendzior15, 25 kwiecień 2014 - 21:45.

#10466 Share Zawisza

Zawisza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 22:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś dzwonił do mnie facet z agencji i powiedział, że muszę mieć min. 13ha, podlasie. Znakiem tego będzie brana pod uwagę średnia wojewódzka a nie krajowa. Następna sprawa to punkty, mianowicie wydaje mi się, że Ci, którzy będą mieli największą ilość punktów nie będą dostawali premii jeden za drugim, a będzie to rozpatrywanie wniosków... Czas pokaże co to będzie. Pozdrawiam.

#10467 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 kwiecień 2014 - 22:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ehhh na dniach wyjdzie rozporządzenie to wszystko się wyjaśni.... w agencji i odr też nic nie wiedzą także narazie to takie wróżenie z fusów.

Edytowany przez Frytek, 25 kwiecień 2014 - 22:15.

#10468 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 07:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no właśnie nie mogę się zdecydować czy startować w tym roku czy może poczekać do następnego

#10469 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 07:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Już wszystko wiadomo. Nie wiem czego jeszcze nie wiecie. Zaktualizowane wnioski są już na stronie agencji, więc wystarczy przeczytać wymogi. I tam jest jasno napisane, średnia krajowa!! jest to minimum dla województw ze średnią wyższej od krajowej. Facet z agencji miał pewnie na myśli to, żeby mieć realne szanse na premię trzeba mieć średnią województwa. Za krajową jest zaledwie 5pkt. a w woj. z niższą średnią od krajowej jest 10pkt. a np. w podkarpackim na 5pkt. wystarczy 4,6ha, w małopolskim 3,92ha, ale i tak jest 3 lata na uzupełnienie powierzchni do średniej krajowej.

A jeżeli chodzi o to czy składać wniosek czy nie, to przecież jak się ktoś nie załapie to można składać w przyszłym roku drugi raz, tylko na nowych zasadach. Z drugiej strony myślę że jeżeli nie ma się 10 pkt. za wielkość gospodarstwa to nie ma sensu składać, szkoda czasu i papieru.

#10470 Share Drobnik

Drobnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 08:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzieki wielkie Instas!!:) bardzo mi pomogles :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10471 Share Tomek_21

Tomek_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 08:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dajcie linka do tych nowych wniosków

#10472 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 08:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dobra panowie a powidzcie mi jak wygląda sprawa z dzierżawami od prywatnych ludzi na jaki okres czasu musi być umowa na 5 czy 10 lat.?

#10473 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 26 kwiecień 2014 - 09:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na 10 lat, ile razy można to powtarzać

#10474 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 10:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy jest gdzieś napisane o punktach połówkowych?
jak np będzie obliczana liczba pkt za bezrobocie, jeśli jest trochę wyższe od połowy? 2,5pkt? czy 3?

#10475 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 26 kwiecień 2014 - 10:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie liczył bym na połówki, może zaczniemy się bawić w tysięczne części...

#10476 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 11:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a narazie o nowych zasadach nic nie wiecie ?

#10477 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 11:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nowe zasady są już podane od jakiś dwóch miesięcy wystarczy poszukać .

#10478 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 11:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

#10479 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 26 kwiecień 2014 - 12:01

...Z drugiej strony myślę że jeżeli nie ma się 10 pkt. za wielkość gospodarstwa to nie ma sensu składać, szkoda czasu i papieru.

z tym się nie zgodzę... jeśli ma się np max za wykształcenie i za bezrobocie to dlaczego nie, ja na przykład mam 0 za bezrobocie, a ktoś kto ma 5 za wykształcenie i 5 za bezrobocie ma podobne szanse co ktoś kto ma 15 za wielkość i niewiele (lub nic) za resztę. rozpatrywane będą punkty, po coś one są wprowadzone

mój przykład: 12-13 za wielkość gospodarstwa \ 5 za wykształcenie \ 0 bezrobocie
inny przykład: 8 za wielkość \ 5 wykształcenie \ 5 bezrobocie
szanse takie same

dużo tutaj ma do znaczenia bezrobocie które w sumie jest niezależne od nas (jako przyszłych rolników) ale taki warunek i niestety.

Edytowany przez daremw, 26 kwiecień 2014 - 12:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10480 Share jakub81

jakub81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 14:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja tak z innej beczki czy jest jakis sposob na otwarcie dzialanosci gospodarczej oplacajac tym samym krus? haczyk taki ze oplacam krus dopiero rok a podobno wymagane sa 3 lata :( ma ktos jakis pomysl?