Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#10441 Share helena31

helena31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 13:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ilość posiadanych gruntów jest traktowana jako ilosc gruntów która posiadam w chwili składania wniosku czy w chwili gdy zostało na mnie przepisane gospodarstwo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:02
  •  

#10442 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 14:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tym ZUS to jest chyba nie do przeskoczenia. Dzwoniłem do KRUS i babka powiedziała że nie ma możliwości ubezpieczenia się i tu i tu, na infolinii ARiMR podpowiedzieli że może uda się zawiesić płacenie składek, dzwonię do ZUS i d*pa. Nie ma takiej opcji.
Zgadzam się z kolegą z kilku postów wyżej, że to głupota tym bardziej że trzeba być tylko rok ubezpieczonym. Gdybym miał 50ha to bez wahania rzucam robotę i pracuję na własny rachunek a nie dorabiam jakiegoś pajaca. No ale niestety życie jest okrutne.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#10443 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 14:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak jest z umowami zlecenie i o dzieło? Po przyznaniu dotacji młodego rolnika (będąc ubezpieczonym w krusie) można rozpocząć pracę na powyższych umowach?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10444 Share gortad

gortad

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 15:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie odnosnie maszyn na Mr, czy musza być kupowne nowe .
PRIMUS

#10445 Share Derb

Derb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 17:39

Mam pytanie odnosnie maszyn na Mr, czy musza być kupowne nowe .

czytam ten temat systematycznie i co 2 strony jest to samo pytanie. maszyny mogą być nie starsze niż 5 lat.

Ja mam takie pytanie czy są dostępne już wnioski do pobrania. mam ten link ale czy to jest aktualne http://www.arimr.gov...olnikom.html

Edytowany przez Derb, 25 kwiecień 2014 - 18:37.

#10446 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 17:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na stronie agencji są już wnioski, wczoraj przeglądałem i zauważyłem że są zaktualizowane. Zmienili już m.in. okres posiadania gosp. z 12 do 15mies.

#10447 Share Drobnik

Drobnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 18:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. mam pytanie dotyczace bezrobocia, a mianowicie jak to jest naliczane. jezeli np w wojewodztwie jest 12 powiatow, i w przepisie jest ze te z najwiekszym bezrobociem dostana pkt(max 5pkt) czyli tylko 5 powiatow dostanie pkt za bezrobocie? czy rozkladaja to na wszystkie? ze 2 powiaty z najwiekszym bezrobociem dostawaja 5pkt, 2 nastepne 4 pkt itp az do tych co bezrobocie jest najwieksze ktore dostawaja 0pkt? z gory dzieki za odp ;)

moze tak daje link ze stopami bezrobocie w moim wojewodztwie moj powiat to opolski, czy kwalifikuje sie na jakies pkt? a moze tez wojewodztwa dziela sie na podregiony?

http://g3.forsal.pl/...yczniu-2014.jpg

#10448 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powiedzcie mi proszę, czy za ewentualną kasę z młodego rolnika mógłbym kupić prasę do tłoczenia oleju powiedzmy rzepakowego którego bym pozniej sprzedawał ?

#10449 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 kwiecień 2014 - 19:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do b radoszewski

Kolejny geniusz się odezwał... a żaden się nie zastanowił nawet. Premia jest zachętą do prowadzenia gospodarstwa. Teraz może mi powiesz dlaczego w naborze są punkty Za bezrobocie w powiecie? To teraz może zaczniesz myśleć i powiążesz fakty :)
Chociaż może lepiej sam napiszę to uniknę czytania kolejnych wypocin...
Otóż chodzi o ograniczanie bezrobocia, a teraz mi wyjaśnij dlaczego ktoś ma mieć etat i gospodarstwo jak niektórzy na chleb nie mają? Może zrozumiesz po głębszych przemyśleniach samą ideę premii.
Dalej mówisz że z 10-15 ha nie da sie utrzymać rodziny... kolejna bzdura, dla lenia i obiboka to i 100 ha nie wystarczy, jak sie nie chce pracować tylko zasiać zboże i zebrać sprzedać czyli pracować tylko kilka dni w roku przy małym areale to pewnie że się nie da wyżyć ale przez lenistwo.
Mówisz o zarabianiu na etacie żeby rozwijać gospodarstwo, a tu prosta sprawa, jak nie ma cię cały dzień w oborze to jak ci coś zachoruje wracasz i może być martwe, nie da się. Prawidłowo zadbać no chyba że w wyżej wymienionym przypadku.
Wracam jeszcze do sprawy krus, są dotacje premie ale dla rolników, pomyśl po ludzku a nie po baraniemu ilu ludzi mieszkających w miastach ma gospodarstwa tyle że oddane w nieoficjalną dzierżawę, może im dajmy premie, prow i to będzie w porządku? W końcu mają gospodarstwa i mogą powiedzieć że im się należy i uwierz im na słowo... musi być jakiś papierek że ta premia nie idzie na darmo
Co do ciągników: marką to sobie możesz tyłek podetrzeć, marka w polu nie pracuje. Ja nie mówię żeby nie kupować nowych ciągniKów tylko żeby zachować odrobine rozsądku przy wyborze. Nowszy, szybszy, gwarancja... przede wszystkilm ekonomiczny, tani w eksploatacji i niezawodny. Może chociaż kilka zdań dotrze do pseudomądrych...

Edytowany przez daremw, 25 kwiecień 2014 - 19:50.

#10450 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 25 kwiecień 2014 - 19:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Widzę, że sporo osób jest na ZUSie i pracuje poza gospodarstwem. Ja od 7 lat pracuje w duzej firmie i płacę składki ZUS? to co z nimi będzie bo przejściu na KRUS? w przyszłości będę miał większą emeryturę czy jak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10451 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:09

Witam. mam pytanie dotyczace bezrobocia, a mianowicie jak to jest naliczane. jezeli np w wojewodztwie jest 12 powiatow, i w przepisie jest ze te z najwiekszym bezrobociem dostana pkt(max 5pkt) czyli tylko 5 powiatow dostanie pkt za bezrobocie? czy rozkladaja to na wszystkie? ze 2 powiaty z najwiekszym bezrobociem dostawaja 5pkt, 2 nastepne 4 pkt itp az do tych co bezrobocie jest najwieksze ktore dostawaja 0pkt? z gory dzieki za odp ;)

moze tak daje link ze stopami bezrobocie w moim wojewodztwie moj powiat to opolski, czy kwalifikuje sie na jakies pkt? a moze tez wojewodztwa dziela sie na podregiony?

http://g3.forsal.pl/...yczniu-2014.jpg

Punkty rozkładają się. Powiaty z największym bezrobociem dostaną 5, stopniowo aż do powiatów z najmniejszym dost. 0

#10452 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) prosze pomóżcie a jeśli jestem panna i chciałabym w przyszłości wyjść za mąż za facetea który ma juz gospodarstwo od wielu lat to moge starać się o młodego rolnika i po jakim czasie mogę wyjść za mąż od chwili otrzymania premi

#10453 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:19

Powiedzcie mi proszę, czy za ewentualną kasę z młodego rolnika mógłbym kupić prasę do tłoczenia oleju powiedzmy rzepakowego którego bym pozniej sprzedawał ?

Myślę że tak, jeżeli opiszesz to dokładnie w planie rozwoju i wykażesz że jest to sposób na zarabianie pieniędzy.

prosze pomóżcie a jeśli jestem panna i chciałabym w przyszłości wyjść za mąż za facetea który ma juz gospodarstwo od wielu lat to moge starać się o młodego rolnika i po jakim czasie mogę wyjść za mąż od chwili otrzymania premi

Serce nie sługa, a że przy okazji ma gospodarstwo. nie ma chyba zapisu dot. takiej sytuacji, jest jedynie zapis że jeżeli planujesz kupić za premię MR np. ziemię od nieoficjalnie przyszłego męża, wtedy jest to sprzeczne, tz. celowe działanie.

#10454 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ziemie dostane od rdziców w darowiżnie afacet ma swoja juz dawno ale narazie nie planujemy slubu ale właśnie jak to jest czy nie będe muzsiała czekać 5 lat do zamąż pójścia

#10455 Share drozd82

drozd82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,mozecie mi powiedziec jak to jest ,mowia niektorzy po przyznaniu premii,bede musiał uprawiac przez 5 lat,warzywa,straczkowe,?

#10456 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli chodzi o punkty za bezrobocie, liczy się je odejmując najniższą stopę bezrobocia od najwyższej i trzeba podzielić na 6. Np. woj. Opolskie 23,2%- 7,3%=15,9/6=2,65, 0pkt bezrobocie nie przekraczające 9,95%, 1 pkt. 12,6%, 2 pkt. 15,25, 3pkt. 17,9, 4 pkt. 20,55 i 5pkt. za bezrobocie powyżej 20,55%

Witam,mozecie mi powiedziec jak to jest ,mowia niektorzy po przyznaniu premii,bede musiał uprawiac przez 5 lat,warzywa,straczkowe,?

warzywa strączkowe??? a może rośliny motylkowe?? ciężko nazwać np. koniczynę warzywem. Ja myślę że za to wykształcenie powinni dawać 15pkt. Jak przyszłemu młodemu rolnikowi skarzą siać "warzywa strączkowe" to bidny 10ha zasieje fasolkę strączkową.

ziemie dostane od rdziców w darowiżnie afacet ma swoja juz dawno ale narazie nie planujemy slubu ale właśnie jak to jest czy nie będe muzsiała czekać 5 lat do zamąż pójścia

Ja myślę że na 99.9% możesz wziąć MR i nie będziesz musiała czekać 5lat żeby oddać się lubemu.

#10457 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kurcze niech ktoś mi napiszę bo już mętlik mam w głowie trzeba mieć średnią krajową czy średnią województwa ???

#10458 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W woj. ze średnią niższą od krajowej można mieć średnią woj. i masz 3 lata na dobicie do średniej krajowej, w pozostałych wymagana jest średnia krajowa

#10459 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To zależy od tego czy mieszkasz w województwie w którym średnia województwa jest większa lub mniejsza od średniej krajowej. Jeśli średnia województwa jest większa od krajowej to musisz mieć minimum średnią krajową i potem uzupełnić do średniej województwa. Jeśl i średnia województwa jest mniejsza od krajowej to musisz mieć minimum średnią województwa i potem uzupełnić do krajowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10460 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A gdzie Ty znalazłeś taki zapis że w woj. ze średnią wyższą od krajowej muszą zwiększyć do średniej wojewódzkiej? Nie ma czegoś takiego. Uzupełnienie powierzchni tyczy się tylko woj. ze średnią niższą niż krajowa i jest na to 3 lata.