Polecane posty

pawelol111    1342

Czytając posty odnośnie ilości punktów za powierzchnie to nasuwa mi się pytanie czyżby w innych rejonach Polski nie było matematyki w podstawówce? :blink:

Była ale pola matematyką nie zaorzesz :D

 

Panowie a ja ile bym miał punktów za 10,50 ha ziemi, wykształcenie: technikum rolnicze ukończone i bezrobocie w mazowieckim pow. mławski, z góry dziękuję ;)

za ziemię ok 10, wykształcenie 4 i 2,3 za bezrobocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Szanse są, może znajdą jeszcze troche grosza a wiadomo że część osób odpadnie z powodu niespełnienia warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy zobaczymy :) a o jakich warunkach kolego mówisz? chodzi Ci o wykształcenie czy coś innego?

Mi się wydaje że tak 18-20 punktów już powinni dostać premie na spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

no stronie top agrar podobno pisze ze w arimr złożono 20 578 wniosków ale to nie są dokładne bo jeszcze nie wiadomo ile pocztą dojdzie a do przyznania jest 7,8 tys i pisze ze podobno co trzeci wnioskodawca otrzyma premie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Czytając posty odnośnie ilości punktów za powierzchnie to nasuwa mi się pytanie czyżby w innych rejonach Polski nie było matematyki w podstawówce? :blink:

Prawie 700 postów w tym temacie a znaczna większość to powtarzające się pytania.

Polska to jednak dziwny kraj. Ludzie mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem a co dopiero z matematyką. Paradoks polega na tym, że prawdopodobnie wiedzą ile to jest 100tys.?!

Ale skąd?

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Tak. Najpierw się uczysz a poźniej pracujesz w zawodzie. Też mi się to nie podoba że bez szkoły można uzyskać premię i być rolnikiem. I zapisu że przez 3 lata należy uzupełnić wykształcenie nie powinno być. Czyli przez 3 lata prowadzisz gospodarkę ale się na tym nie znasz, bo dopiero się uczysz? Najpierw szkoła i wykształcenie (staż) i dopiero wtedy możesz uzyskać wsparcie.

Akurat w szkole nie nauczysz się jak prowadzić gospodarstwo.

Dokładnie o tym mówię, wydaje mi się że właśnie tak jest i była to ,,furtka,, do uzyskania max liczby punktów za pole. Nie piszę tego od tak sobie, mam pewne podstawy aby tak uważać, jednak najpewniejsza informacja to przytoczony zapis z rozporządzenia który to reguluje.

 

Jeden taki zapis wiem w którym miejscu jest jednak nie koniecznie wszystko wyjaśnia dosłownie. W każdym bądź razie mówi tylko że zmiany dokonywane po 30 dniach od opublikowania listy nie wpływają na miejsce na liście. Jednak nie jest wskazane jakie zmiany.

Jeżeli nie ma zapisu który by zabraniał zmniejszania powierzchni pola po 30 dniach od opublikowania listy, to wydaje mi się nie będziesz miał racji.

Balansowanie na krawędzi. Później mogliby Ci wytłumaczyć, że jednak tak nie jest i 100k do zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Maciek1091"Akurat w szkole nie nauczysz się jak prowadzić gospodarstwo".

Może i nie ale masz papier że możesz pracować w zawodzie. Wszyscy teraz bez szkoły składają wnioski bo zobaczyli 100tys. To tak samo jakby lekarz bez szkoły przez 3 lata leczył ludzi, lub był w trakcie nauki. Oczywiście to tylko przykład o co mi chodzi. Najpierw powinniśmy mieć podstawy, wykazać chęć bycia rolnikiem przez wybranie odpowiedniej szkoły. A później starać się o dofinansowanie. A nie najpierw dofinansowanie a później będę się uczył o tym kim jest rolnik

Edytowano przez wino36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Ok, mogę się zgodzić. Ale jeśli jest w ciul wniosków, i jak ktoś tu fajnie napisał: z tego forum w zasadzie wszyscy jesteśmy rolnikami, więc każdy ma sporo pktów, to najpierw pójdą te z max punktami czyli też z wykształceniem rolniczym. Co do zasad: jeśli są z góry określone pewne warunki do spełnienia to jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Każdy ma inną sytuację, były już 4 nabory. W każdym nie mogłem wziąć udziału z pewnego formalnego warunku. W 5. udało się złożyć, czekam na listę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj lekarza do rolnika. Jeśli w szkole wpajają przedmioty związane z rolnictwem równie skutecznie jak matematykę i naukę czytania ze zrozumieniem to nie uważam żeby osoba po szkole rolniczej była jakoś strasznie obeznana w temacie rolnictwa w( oczywiście chodzi mi o teoretyczne podstawy rolnictwa - chemia rolna, gleboznawstwo, ekonomika rolnictwa) .


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tak. Najpierw się uczysz a poźniej pracujesz w zawodzie. Też mi się to nie podoba że bez szkoły można uzyskać premię i być rolnikiem. I zapisu że przez 3 lata należy uzupełnić wykształcenie nie powinno być. Czyli przez 3 lata prowadzisz gospodarkę ale się na tym nie znasz, bo dopiero się uczysz? Najpierw szkoła i wykształcenie (staż) i dopiero wtedy możesz uzyskać wsparcie.

 

Orka i siew to nie fizyka jądrowa. Aby opanować technologię uprawy pszenicy potrzeba 2h. Terminy siewu, odmiany, wymagania glebowe, agrotechnika. Wiadomo że praktyka się liczy i dopiero po kilku - kilkunastu latach dochodzi się do perfekcji ale tego nie zapewni żadna szkoła. Szkoła daje podstawy z którymi można zapoznać się we własnym zakresie - wystarczy chcieć. Nie było innych kryteriów to postanowiono punktować wykształcenie - moim zdaniem dobrze bo jednak dobra szkoła daje wiele - gospodarzenie w stylu: dziadek tak siał, tato tak sieje i ja tak będę często obniża plon o 50% w stosunku do możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Pytanie z innej beczki:)) Czy ma ktoś może materiały lub notatki z kursu kwalifikacyjnego R3?? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

powyższe pytanie jest co najmniej śmieszne :D nie rozumiem tych ludzi którzy sa pseudo rolnikami,zawód się liczy :) ,pasja także :) ale nie kobinatorstwo i sitwa jak w obecnym rządzi polskim ;) !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No i tu się mylisz. Pasja jest po to żeby być szczęśliwym - pracujemy w zawodzie który kochamy. Pieniądze często nie idą z pasją w parze. Obecne przepisy MR pozwalają na uzyskanie premii osobie która może mieć całe G związku z rolnictwem. Tego się zmienić nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

no nie da sie tego zmienić w myśl starej rzymskiej zasady prawo niedziala wstecz!!!

ale żal jak niektórzy tu nie mają pojęcia o matematyce,przepisach i pytają ile będą mieć punktów,śmieszne,a punkty +- banalnie prosto policzyć stosując się do rozporządzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

@up, głupi pomysł, szkodliwy dla nas-młodych rolników. Niech bierze 100 tyś zł te około 8000 osób. Reszta z nich będzie miała podobną okazje w przyszłym prowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

A może zrobią tak, że w tym naborze do końca roku dostanę ci którzy już mają gospo (tak jak ja) a reszta i tak wnioski o płatność będzie składać dopiero po przepisaniu gospo, czyli już w przyszłym roku, a wtedy otwiera się okienko transferowe z nowego PROWu... ale kombinuję :-)

W sumie kwoty się zgadzają, reszta wymagań podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wg mnie w przyszłym prowie dostanie premie znacznie więcej prawdziwych rolników, a mniej kombinatorów,a zapis 70 % na własność ziemi a 30% dzierżawy powinien być już teraz

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

nabór zle zorganizowany powinno być jak w poprzednich latach koperty wojewódzkie i poza tym na starcie odpowiednie wykształcenie rolnicze bądz staż i już kobinatorów niema!!

 

 

dokładnie! obowiązkowe wykształcenie rolnicze lub staż i z 22000 wniosków robi się 6000 (ok. 3/4 ludzi nie ma potrzebnego wykształcenia) - cwaniaczki wypadają.

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Nie wiadomo jeszcze nic czy nabór na MR ten nowy będzie w tym roku? Bo ktoś tu kiedyś wspominał że będzie pod koniec roku, ale nigdzie takiej informacji w internecie znaleźć nie mogę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

dokładnie! obowiązkowe wykształcenie rolnicze lub staż i z 22000 wniosków robi się 6000 (ok. 3/4 ludzi nie ma potrzebnego wykształcenia) - cwaniaczki wypadają.

 

Kiedy ci wszyscy których okreslasz mianem "cwaniaczki" wykształcenie zrobione mają, to raczej ci biedni rolnicy z małych miejscowości mają z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj