Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#10421 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 19:44

Kolego, jesteś młody, trochę robisz zamieszanie. ŻADNE SKŁADKI W ZUSIE NIE PRZEPADAJĄ!!! Sprawdzone przed chwilą na infolinii (już się zmartwiłem, że kolejna osoba pisze wprost że przepadają - jeżeli nie jesteś pewien to napisz "podobno, chyba, z tego co słyszałem" ).

Jeżeli masz inne info. to opisz co na tej infolinii Ci powiedzieli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:17
  •  

#10422 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 19:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam pytanie będę skladal teraz wniosek na mr później będzie przepisana na mnie ziemia, gospodarstwo i tu moje pytanie teraz trzeba skladac wnioski obszarowe i na kto je ma skladac mój ojciec który ma obecnie na siebie gosp czy ja? wiem ze gdzies wcześniej na forum był poruszany ten temat ale nie mam czasu na to by przeszukac

#10423 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 19:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Codziennie od kilku miesięcy odwiedzam to forum. Jest tu bardzo dużo info. tych prawdziwych i tych mniej. Większość pojawiających się podstawowych pytań, pojawia się jak nie na każdej to na co drugiej stronie. Najlepszy komentarz z ostatnich dni (dzisiejszy) to najnowsza informacja że w maju ma być nabór na MR!!!! Piszę się o tym od kilkudziesięciu stron!!! Dlatego jest 522 str. zamiast 122.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10424 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:06

średnia woj. wielkopolskiego to ok 20,40ha (punkt zero z maks ilosc pkt tj 16 -/+ od tego areału to wzglednie sa odejmowane punkty do 10pkt bodajze) z jakims hakiem i raczej jak ktoś ma taki areał i wykształcenie to wówczas mozna powiedziec pewniak a typu kwesti 14ha + wykształcenie takie na styk moze byc moze nie ale same 14ha raczej nie ma co liczyć

Nie wiem skąd żes wyczepał taką srednią wojewódzką w wlkp jak wojewódzka wynosi 13,46 w woj wlkp w 2013 r. http://www.arimr.gov...spodarstwa.html

#10425 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie jestem z wojewódzstwa podlaskiego wydzierżawię notarialnie 12,5 ha i chciałbym złożyć papiery na MR ale nie wiem czy dostane się w tym roku na ten program czy poczekać na następne lata uczę sie w technikum mechanicznym i robie szkołę rolniczą zaoczną na kwalifikację R3 zawód rolnik myslicie że dostanę się w tym roku na MR czy odpuścić sobie i poczekać na kolejny rok? proszę o odpowiedź ;)

#10426 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:05

ja mam pytanie będę skladal teraz wniosek na mr później będzie przepisana na mnie ziemia, gospodarstwo i tu moje pytanie teraz trzeba skladac wnioski obszarowe i na kto je ma skladac mój ojciec który ma obecnie na siebie gosp czy ja? wiem ze gdzies wcześniej na forum był poruszany ten temat ale nie mam czasu na to by przeszukac

wniosek składa ojciec.jeśli się załapiesz Ty będziesz składał za rok.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#10427 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:16

panowie jestem z wojewódzstwa podlaskiego wydzierżawię notarialnie 12,5 ha i chciałbym złożyć papiery na MR ale nie wiem czy dostane się w tym roku na ten program czy poczekać na następne lata uczę sie w technikum mechanicznym i robie szkołę rolniczą zaoczną na kwalifikację R3 zawód rolnik myslicie że dostanę się w tym roku na MR czy odpuścić sobie i poczekać na kolejny rok? proszę o odpowiedź ;)

Za powierzchnię dostałbyś ~10 pkt, wykształcenie- 0, ewentualnie za bezrobocie w powiecie na tle woj. max 5pkt. Czyli maksymalnie 15pkt. Nie wiem czy to dużo czy mało, dowiesz się po 150 dniach po zamknięciu naboru. Ja przeliczyłem woj. Lubelskie, pow. Zamojski: pow. 14-15ha ok 12pkt, wykształcenie- 5pkt. (studia inne niż rol. + studia rolnicze podyplomowe), bezrobocie 3-4pkt. Łącznie 20-21pkt. Wniosek będę składał, mam nadzieję że to wystarczy.

#10428 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego @instas mam podobnie. Sądzę że mamy nawet spore szanse :rolleyes:

#10429 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Premie chciałbym przeznaczyć na zakup gruntów czy juz teraz musze wiedzieć które działki mam kupic czy po otrzymaniu pieniędzy mógłbym dokonać wyboru które działki kupić?

#10430 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też chciałbym przeznaczyć na zakup ziemi (nie wiem czy trzeba znać nr działek) a jeżeli nie było by co kupić, zmieniłbym biznes plan i przeznaczyłbym jako wkład do modernizacji lub kupił maszyny bez współfinansowania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10431 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie podaje się jakie działki będzie się kupować tylko jakie dzierżawić.

#10432 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 08:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cześć.
Czy w biznesplamie można zakładac przejęcie gospodarstwa rodziców na które nie upłynął 5 letni okres od podpisania umowy z działania Modernizacja gospodarstw?
Ściślej- wiem że ągencja może wyrazić zgodę na przejęcie zobowiązać z MGR przez nastepcę/nabywce gospodarstwa, ale czy można ubiegać sie o MR zakładając przejęcie gospodarstwa realizującego MGR?

#10433 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 09:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jaką cenę gruntu można wpisać w rozliczeniu MR? To ma być srednia cena krajowa za grunt czy ta którą faktycznie zapłaciliśmy?

#10434 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 10:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wiem jak teraz, w poprzednich naborach cena nie mogła przekraczać średniej wojewódzkiej. Jeśli przekroczyła tę kwotę, to trzeba dopłacić z własnej kieszeni. Info z podkarpackiego oddziału.

Edytowany przez pierre, 25 kwiecień 2014 - 10:18.

#10435 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 25 kwiecień 2014 - 10:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam Szanowne grono :D Jak wszystkim wiadomo 15 Maja startuje nowy nabór. Posiadam wykształcenie potrzebne do uzyskania premii, jednak przejmowane gospodarstwo ( ok. 9ha ) nie będzie spełniać ani średniej wojewódzkiej ani krajowej. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa gdyż na pewno nie jeden był w podobnej sytuacji. Po załapaniu się na MR dokupił bym ziemię tak aby się zmieścić w wojewódzkiej. Z góry dzięki za odp :)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#10436 Share alero099

alero099

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 10:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Nie wiem z jakiego woj jestes ale po otrzymaniu pozytywnej decyzji masz 180 dni na przejęcie gospodarstwa w wysokości średniej krajowej w w ciągu 3 lat do krajowej. Tak jest w moim przypadku gdyz średnia woj jest mniejsza od krajowej.

#10437 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 25 kwiecień 2014 - 10:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Średnia wojewódzka 12,23 / krajowa 10,42

Jak widać krajowej nie spełnia ... Co w tym przypadku bo jak mam w ciągu 180dni dobić przynajmniej do śr. krajowej gdy np. premia zostanie wypłacona później ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#10438 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 11:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Składasz wniosek, w którym DEKLARUJESZ, że będziesz miał średnią krajową. Jeśli decyzja będzie pozytywna (i złożysz wniosek o płatność) , to masz 3 lata na uzupełnienie do średniej wojewódzkiej. Tak, mogą być dzierżawy.

Edytowany przez pierre, 25 kwiecień 2014 - 11:21.

#10439 Share b_radoszewski

b_radoszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 11:47

a po co inwestować w ciągnik który ma się psuć? jak dla mnie to moje myślenie rozsądne
c 330 (1976r)- właściwie nie ma pracy a i awarie raczej sporadyczne i mało kosztowne
c 360-3p (1990r)- ekonomiczny i również praktycznie nieawaryjny
zetor 7340 (2003r)- przez wszystkie lata naprawy kosztowały mnie grosze bo się nic nie psuło poza jakimiś drobiazgami
dodam że wszystkie ciągniki od nowości w jednych rękach.
w gospodarstwie chyba chodzi o to żeby było jak najmniej awarii które ograniczają nas w pracy i zarzucanie komuś że ma takie ciągniki dla mnie jest głupotą :)
a odnośnie twojej opinii o krusie to ja nie widzę nic krzywdzącego w obowiązku ubezpieczenia... środki są przeznaczone na rozwój gospodarstw, a jeśli ktoś nie jest w stanie udokumentować swojej pracy znaczy że ewentualnie może kombinować tylko jak wyciągnąć kasę (ukręcić mimo że mu się nie należy). miej pretensje do ojca że nie przepisał gospodarstwa skoro już jak napisałeś "starszy człowiek" i gospodarstwem w większości sam się zajmujesz, poza tym mógł cię ubezpieczyć w gospodarstwie a mogłeś sobie iść na czarno robić. trzeba się zdecydować co chcesz w życiu robić

Witam,
w kwestii ciągników to za dużo nie powiem bo z jednej strony faktycznie można kupić dobre ciągniki które się nie psują i mają już swoje lata i kosztują do 50tyś natomiast nowy ciągnik to gwarancja i nowa technologia, jeżeli miał być np. mocniejszy, szybszy i bardziej sprawny to nie ma czemu się dziwić, no i w końcu marka która wzbudza zaufanie. Kwestia wyborów i poglądów.

Natomiast w kwestii KRUS a ZUS.
Kosmicznym debilizmem jest dla mnie uzależnianie wypłacenia pomocy od tego do jakiego funduszy społecznego wpływają pieniądze bo nie z KRUS są one wypłacane. Dodatkowo MR który chciał by rozwijać gospodarstwo, bo ma np tak jak kolega 10 ha musi iść gdzieś jeszcze do pracy bo z samej ziemi nie wyżyje i żadne 100tyś tego nie zmieni bo co to jest 2-4 ha ziemi, kilka maszyn. A jak już pójdzie do pracy żeby zarobić i gospodarstwo rozwijać to mu mówią, że teraz to sie nie należy bo on już nie jest rolnik tylko zwykły etatowiec i chce wyciągnąć kasę.

daremw widzę, że nie rozumiesz, że dopłata ma charakter pomocy a pomoc jest potrzebna tym MR którzy mają małe gospodarstwa i chcą z nim wiązać swoją przyszłość bo dla mnie wyłudzaniem to jest jak ojciec ma 300ha i całą rodzinkę na KRUS, przepisuje na synka, córkę i jak się da to na żonę po 15-20 ha, wszyscy robią technikum rolnicze, żeby mieć papiery, biznesplan pięknie pisze firma zewnętrzna i nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością bo dzieci studiują na drugim końcu polski (ale są na KRUS) żona Q7 jeździ do fryzjera i całość obrabia ojciec no ale 300tyś dla MR się należy bo są na KRUSie. z czego po 25 tysi dostanie każdy z MR na rozpustę.

Jak to ma się do kolegi co wstaje o 4:30 zapier..ala jak wół potem na 8h do roboty, powrót na obiad i znowu w kierat do nocy bo zależy mu żeby to rozwijać i z tego żyć. Chcesz mi powiedzieć że to jest człowiek, któremu się nie należy bo nie zasila kasy KRUS??? ABSURD!!!!

A takie rady że ma iść robić na czarno i się zapisać do KRUS to można sobie wsadzić sam wiesz gdzie - weź siebie posłuchaj - oszukuj państwo, nie płać składek to wysępisz dopłatę - znowu przykład jak wyżej. A jak się koledze na gospodarce nie powiedzie bo nie starczy mu czasu bo przecież nie tylko na gospodarstwie dyma a wiadomo jak jest z pracą na czarno jak odmówisz to jutro nie masz po co przyjść - to zostaje z ręką w nocniku bo ZUS ZUSem ale na koniec płaci lepiej niż KRUS a druga sprawa jest taka, że kolega ma Ciągłość zatrudnienia i łatwiej zmienić pracę z etatu na etat niż z dymania na czarno przejść na etatową robotę.

Rozumiem, że w kwestii KRUS chodzi o to, żeby z założenia pomoc przysługiwała rolnikowi, z tym że dziś rolnik który ma 10-15ha nie jest w stanie utrzymać z tego rodziny na przyzwoitym poziomie (w zasadzie na żadnym poziomie) i musi iść do roboty, która z automatu zamyka mu możliwość wzięcia dopłaty na rozwój. Efekt jest taki że zamiast dać tym co by się przydało to dostają ci którzy pocwaniakują wezmą dopłaty na całą rodzinę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10440 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 13:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile macie punktów mi wychodzi jakieś 18 dużo to czy mało ?