Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#10341 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 08:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No tak, w kuj.-pom. nie przeskoczysz średniej krajowej 10,42. Może jakąś notarialną dzierżawę. Z drugiej strony nawet za średnią krajową w kuj.pom. dostaniesz min. punktów, ale wszystko zależy od pozostałych przyszłych beneficjentów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:32
  •  

#10342 Share zetorpower80

zetorpower80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 09:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam czy to prawda ze kazdy musi posiadac gospodarstwo o powierzchni co sredn. krajowa czyli 10,42 czy wystarczy sred, woj,np łódzkie 7,57, Z GÓRY DZIEKI.......

#10343 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 11:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) odpowiedź na twoje pytanie jest praktycznie na co drugiej stronie tego tematu, albo i na każdej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10344 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 11:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w agrobiznesie mówili że dotacje będą keiwcień 2015 rok jak coś źle zrozumiałem to poprawcie

#10345 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 12:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Widzę, że ledwo skończył się agrobiznes, a ty już piszesz pod wpływem euforii :D Chodzi mi o byki!
Doprecyzuję: wypłaty środków z MR zaczną się od kwietnia 2015r (o ile nie będzie siły wyższej).

#10346 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 12:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie patrzył bym na agrobiznes, już sporo razy zauważyłem u nich błędy związane z MR, ostatni mówili, że arimr ma na MR 180mln zł, jak wiadomo, to jest troszkę zbyt mała kwota na 7800 wniosków, nabór się kończ 21 czerwca a agencja będzie miała 50 dni na rozpatrzenie wniosków, więc wszystko powinno się odbyć znacznie szybciej

#10347 Share Albert_N090

Albert_N090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 14:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mam pytanie. Dowiedziałem się że Młody Rolnik po otrzymaniu premii ma obowiązek prowadzenia gospodarstwa przez 5 lat, zaś przez minimum 12 miesięcy musi być ubezpieczony w Krusie. Tzn że po 12 miesiącach mogę zrezygnować z krusu i np przejść na zus i nadal prowadzić gospodarstwo rolne ?
Z góry dziękuje.

#10348 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 14:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, czy będzie jeszcze jakiś nabór na MR za rok albo później, czy to już ostatni. Bo kończe liceum wybieram się na studia rolnicze (zaoczne) i nie wiem czy próbować startować w tym roku czy czekać. Jestem ubezpieczony w KRUS ponad 5 lat jako domownik i z tych kryterium które tutaj znalazłem wychodzi mi okolo 16pkt .
Co radzicie? może lepiej poczekac i uzupelniac wykształcenie (studia lub jakieś kursy żeby było rolnicze a pózniej robic studia?)

#10349 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 22 kwiecień 2014 - 14:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) później też będzie nabór (w następnych latach) moim zdanim warto spróbować a nóż się uda :)

#10350 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 15:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przeglądałem ostatnie strony i nie znalazłem odpowiedzi czy punkty będą liczone co się posiada w dniu składania wniosku czy nie ma to znaczenia? podam przykład czy jak mam juz ukończona szkołę to dostałbym tyle samo pkt co napisał bym w wniosku że uzupełnię w ciągu 3 lat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10351 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 15:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Punkty są liczone według poziomu wykształcenia na dzień składania wniosku!

#10352 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 16:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam !
Mam, pytanie ile czasu sie ma na złożenie faktury i potwierdzenia przelewu w ramach rozliczenia młodego rolnika ?
czy po 3 letach prowadzenia gospodarstwa powino sie wypełnić jakąs ankietę ?

Pozdrawiam

#10353 Share Renesis16xT

Renesis16xT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hmmm, czy jeśli w ogóle nie prowadzę gospodarstwa (wszystko jest puki co na mojego tatę), czy powinniśmy w takim razie przepisać gospodarstwo już teraz, czy po złożeniu wniosku?

Jak jest z KRUSem? Ile lat/miesięcy trzeba być tak ubezpieczonym?

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

#10354 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie czy aby ubiegac sie o dofinanowanie na mlodego rolnika grunty moga byc tylko dzierzawione od osob prywatych bez wlasnej ziemi? ? ?

#10355 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy tak ciężko przeczytać parę stron do tyłu? Macie wszystko wyjaśnione, w poprzednich stronach, połowa postów do tego tematu nic nie wnosi

#10356 Share Mariuszbrzeski

Mariuszbrzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna.

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie moze juz bylo w tym temacie ale nie mam czasu szukac. A wiec czy jak wezme 100 tys na MR no i moja gospodarka bedzie mniejsza o wartośc ekonomiczną niż 6 tys. euro to wtedy bede sie starał na te małe gospodarstwo 60 tys . na ale tu pytanie czy potem bede sie mógł starac o ProW ???

#10357 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

mam pytanie czy aby ubiegac sie o dofinanowanie na mlodego rolnika grunty moga byc tylko dzierzawione od osob prywatych bez wlasnej ziemi? ? ?

Tak mogą być same dzierżawy

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#10358 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy agencja może sprawdzać czy osobiście uprawiam to pole?? czy najważniejsze żeby papier sie zgadzał??

#10359 Share wencelpiotr

wencelpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam może głupie pytanie i za pewne już było. Czy jeżeli ojciec kupił by teraz np nową maszynę za pieniądze a ja załapał bym się na młodego rolnika to czy będzie mógł mi ją później odsprzedać abym mógł ją wliczyć do wydatków ? dodam tylko że mowa o nowiutkiej maszynie oraz mój ojciec jest na vacie i wystawi mi fakturę . proszę o szybką odpowiedź ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10360 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 21:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A gdzie się śpieszysz??
Szybko ci odpowiem...NIE.
A szerzej znajdziesz wyjaśnienie kilka postów wcześniej. Masz czas do naboru, to zdążysz przeczytać a będziesz bogatszy o wiedzę która tutaj już jest!
I jeszcze odpowiadając na głupie pytanie kolegi Rolnik_kujawy - tak, urzędnicy z agencji będą stać dzień i noc przy twoim polu i patrzeć czy oby na pewno ty siedzisz w ciapku. Po co w ogóle to pytanie?? Masz życzliwych sąsiadów?