Polecane posty

Jarecki88    212

ja składałem w sobotę wniosek (podlaskie, białystok) 1839 wniosek, miałem 14,45 esu, 14 ha, 29sztuk bydła ile mogę mieć punktów?

 

ESU i bydło nie mają znaczenia. 14ha to niewiele. Zależy jeszcze od Twojego wykształcenia i poziomu bezrobocia w Twoim powiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

To nie mój wniosek ale był ze zwrotnym potwierdzeniem wysłany tak że powinien dojść, myślałem że może jest jakaś lista nazwisk które złożyły wniosek. Ale pewno potwierdzenie odbioru niedługo wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

A ja nie wziąłem z potwierdzeniem odbioru :P I teraz siedzę rozmyślam, czy wniosek dotarł, znając naszą Pocztę Pantoflową różne rzeczy mogą się zdarzyć... Za chwilę mija 4 tyg jak wysłałem i nic, cisza :ph34r:

 

@Mlooody jak to sprawdzić??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommii    3

Sądze że Ci co mają 17 pkt. i więcej to mają kase w kieszeni. Ja odpadam. :-( Dostałem wezwanie do poprawki wniosku ale szkoda jechać i marnować czas na poprawę skoro będę przy końcu kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadzwoń do OR i zapytaj czy dotarła przesyłka. Tommii jak już złożyłeś wniosek to go popraw aby był kompletny. Żebyś potem nie żałował...

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

@pedro2

Do poleconego wypełniasz taką karteczkę, na górze na przyklejonym pasku masz dużo cyfr a na spodzie czy też odwrocie adres strony internetowej gdzie wpisujesz cyfry i wszystko masz jak na dłoni.

Swoją drogą, tak daleko macie do OR, że wysyłaliście pocztą? Pofatygowałem się 100 km i głowa spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

no to teraz 8 tygodni niepewności...

 

swoją drogą nieźle zaroiło się od młodych rolników. gdyby było nagle wzmożone dotowanie uprawy boczniaka, czy hodowli dżdżownic w skrzynkach - pewnie byłoby podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

a czy jak dostałem wniosek do poprawki i mam na to 7 dni to jak wyślę pocztą i dojdzie po upływie tych 7 dni to pryjmną go czy juz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

a czy jak dostałem wniosek do poprawki i mam na to 7 dni to jak wyślę pocztą i dojdzie po upływie tych 7 dni to pryjmną go czy juz nie?

 

liczy sie data stepla pocztowego w momencie wyslania poprawek na poczie a nie dada dojscia do agencji:) jak we wszystkich dokumentach urzedowych to chyba oczywiste kolego ;D

 

 

a co do wpisu Pablo555 to nie przesadzaj ja mam ok 17,8 i po cichu licze ze sie zalapie bo masa wnioskow odpadnie z przyzczyn formlanych jeszcze inna czesc z zaniedbania i olania poprawek lub zlych poprawek a czesc osob nie wie o co w tym chodzi a zalozylo wniosek czego dowodem jest to forum gdzie setki razy sie ludzie pytaja o to samo np ile bede mial pkt jak... zamiast samemu poszukac... bo te informacje sa dostepne na pierwszych stronach w google... poza tych tysiace ludzie nie jest zarejstrowanych na forach a zlozylo wnioski jak ktos wczesniej pisal ,,a moze sie uda'' i wiekszosc z nich ma ponizej 15 pkt

 

...........................................

23 czerwca kończy się przyjmowanie wniosków o wsparcie. Młody rolnik może otrzymać 100 tys. zł premii. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma do rozdzielenia na przyznanie takiej pomocy ok. 800 mln zł.

 

- Środków wystarczy dla około ośmiu tysięcy rolników - mówi Andrzej Gross, prezes ARiMR.

 

Tymczasem do poniedziałkowego ranka (23 czerwca) agencja przyjęła 18 242 wnioski. W Kujawsko-Pomorskiem do tego czasu wpłynęło 1857 wniosków. Ale to nie wszystko. Wszak ostatniego dnia kolejne dokumenty mogą wpłynąć. - Poza tym mamy jeszcze dwa worki korespondencji do przejrzenia - mówi Andrzej Owczarz, dyr. toruńskiego oddziału ARiMR. - Wśród nich zapewne będą wnioski od osób ubiegających się o premię.

 

Pewne jest, że dla wszystkich zainteresowanych pieniędzy nie wystarczy. Co z tymi wnioskami? - Będziemy dążyć do tego, żeby wszystkie środki w ramach PROW 2007-2013 zostały wykorzystane - dodaje prezes Gross. - Jeśli będzie to możliwe, to minister rolnictwa będzie się starał o ich przesunięcie

 

 

>>>>>> z tego wychodzi ze moze zwieksza ilosc osob ktora otrzyma premie... gdyby tak chociaz do 10 tys to juz bedzie spoko ;D zobaczymy nie ma sie co spinac co ma byc to bedzie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

 

liczy sie data stepla pocztowego w momencie wyslania poprawek na poczie a nie dada dojscia do agencji:) jak we wszystkich dokumentach urzedowych to chyba oczywiste kolego ;D

 

 

a co do wpisu Pablo555 to nie przesadzaj ja mam ok 17,8 i po cichu licze ze sie zalapie bo masa wnioskow odpadnie z przyzczyn formlanych jeszcze inna czesc z zaniedbania i olania poprawek lub zlych poprawek a czesc osob nie wie o co w tym chodzi a zalozylo wniosek czego dowodem jest to forum gdzie setki razy sie ludzie pytaja o to samo np ile bede mial pkt jak... zamiast samemu poszukac... bo te informacje sa dostepne na pierwszych stronach w google... poza tych tysiace ludzie nie jest zarejstrowanych na forach a zlozylo wnioski jak ktos wczesniej pisal ,,a moze sie uda'' i wiekszosc z nich ma ponizej 15 pkt

 

...........................................

23 czerwca kończy się przyjmowanie wniosków o wsparcie. Młody rolnik może otrzymać 100 tys. zł premii. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma do rozdzielenia na przyznanie takiej pomocy ok. 800 mln zł.

 

- Środków wystarczy dla około ośmiu tysięcy rolników - mówi Andrzej Gross, prezes ARiMR.

 

Tymczasem do poniedziałkowego ranka (23 czerwca) agencja przyjęła 18 242 wnioski. W Kujawsko-Pomorskiem do tego czasu wpłynęło 1857 wniosków. Ale to nie wszystko. Wszak ostatniego dnia kolejne dokumenty mogą wpłynąć. - Poza tym mamy jeszcze dwa worki korespondencji do przejrzenia - mówi Andrzej Owczarz, dyr. toruńskiego oddziału ARiMR. - Wśród nich zapewne będą wnioski od osób ubiegających się o premię.

 

Pewne jest, że dla wszystkich zainteresowanych pieniędzy nie wystarczy. Co z tymi wnioskami? - Będziemy dążyć do tego, żeby wszystkie środki w ramach PROW 2007-2013 zostały wykorzystane - dodaje prezes Gross. - Jeśli będzie to możliwe, to minister rolnictwa będzie się starał o ich przesunięcie

 

 

>>>>>> z tego wychodzi ze moze zwieksza ilosc osob ktora otrzyma premie... gdyby tak chociaz do 10 tys to juz bedzie spoko ;D zobaczymy nie ma sie co spinac co ma byc to bedzie ;D

 

dzięki kolego :D jestem spokojniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

każdy średnio-zdolny jest w stanie sam wypełnić wniosek, no chyba że nie ma czasu lub jest leniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja brałem po 600 PLN, ODR-y w moich okolicach 500 - 1500 PLN. Słyszałem o firmach prywatnych gdzie "przyjemność" sporządzenia wniosku dochodziła nawet do 5000 PLN. Pewnie z tych 20 000 wniosków było sporo takich, którzy zrobili to sami.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj