Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#10281 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 12:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ty, kot + pies chyba ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:32
  •  

#10282 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 kwiecień 2014 - 12:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kto mowi ze z 10ha sa jeszcze dzierzawy ustne lub papierek nie notarialny a eo esu sie nie wlicza nie kazdy podpisuje notarialna -.-

#10283 Share WhyNot

WhyNot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 16:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich od pewnego czasu zaczeliśmy się interesować dofinansowaniem dla młodego rolnika tylko mamy mały problem, jak wygląda sytuacja z małymi gospodarstwami spacjalistycznymi? Może wszystkiego nie doczytałem albo nie zrozumiałem ale wymaganym warunkiem jest powierzchnia gospodarstwa. Posiadamy około 4ha pod szkłem i do tego 2 ha borówki czyli nie mam wymaganej średniej, osiągnąć tą średnią w ciągu 3 lat też będzie ciężko ponieważ raz że nikt nie sprzedaje, dwa że cena 1 ha jest dość wysoka. Jak wiecie produkcja sadownicza/szklarniowa różni się w znacznym stopniu od np produkcji zbóż jeśli chodzi o minimalną powierzchnię na której uprawa będzie opłacalna. Zamierzam wybrać sie do doradcy ale zapytać na forum nie zaszkodzi;) Są jakieś szanse na dostanie tej premii? Planujemy powiększenie szklarni/modernizację parku maszynowego a 100 tys na drodze nie leży, do tego chętnie skorzystalibyśmy z prow ale to temat na oddzielną dyskusję;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10284 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 17:22

Witam wszystkich od pewnego czasu zaczeliśmy się interesować dofinansowaniem dla młodego rolnika tylko mamy mały problem, jak wygląda sytuacja z małymi gospodarstwami spacjalistycznymi? Może wszystkiego nie doczytałem albo nie zrozumiałem ale wymaganym warunkiem jest powierzchnia gospodarstwa. Posiadamy około 4ha pod szkłem i do tego 2 ha borówki czyli nie mam wymaganej średniej, osiągnąć tą średnią w ciągu 3 lat też będzie ciężko ponieważ raz że nikt nie sprzedaje, dwa że cena 1 ha jest dość wysoka. Jak wiecie produkcja sadownicza/szklarniowa różni się w znacznym stopniu od np produkcji zbóż jeśli chodzi o minimalną powierzchnię na której uprawa będzie opłacalna. Zamierzam wybrać sie do doradcy ale zapytać na forum nie zaszkodzi;) Są jakieś szanse na dostanie tej premii? Planujemy powiększenie szklarni/modernizację parku maszynowego a 100 tys na drodze nie leży, do tego chętnie skorzystalibyśmy z prow ale to temat na oddzielną dyskusję ;)

Ilości ziemi nie przeskoczysz chyba że jesteś z małopolski lub z podkarpacia

#10285 Share grzesiekxxl2

grzesiekxxl2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 18:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, aktualnie studiuję, mieszkam na wsi, rodzice są ubezpieczeni w krusie, czy jestem ubezpieczony jako domownik?

#10286 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:10

witam, aktualnie studiuję, mieszkam na wsi, rodzice są ubezpieczeni w krusie, czy jestem ubezpieczony jako domownik?

Domownik to nie znaczy że mieszkasz z rolnikami tylko czy opłacasz KRUS jako domownik.

#10287 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) po szkole przez 1 rok oplacam juz krus. to za malo? nie mam 3 lat stazu?

#10288 Share maniek201094

maniek201094

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:50

po szkole przez 1 rok oplacam juz krus. to za malo? nie mam 3 lat stazu?

Skoro opłacasz tylko rok to jak możesz mieć 3 lata stażu ?

#10289 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wczesniech mialem szkole a zaraz po niej zaczalem placic. czyli odpadam na starcie bo nie mialem mozliwosci wczesniej oplacac skladek?

#10290 Share maniek201094

maniek201094

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 21:01

wczesniech mialem szkole a zaraz po niej zaczalem placic. czyli odpadam na starcie bo nie mialem mozliwosci wczesniej oplacac skladek?

Nie odpadasz tylko po prostu nie dostaniesz punktów za wykształcenie jeżeli to nie była szkoła rolnicza :)
i musisz się zobowiązać do uzupełnienia w ciągu 3 lat i 9 miesięcy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10291 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 21:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) byla to srednia rolnicza + 1rok oplacania krus. czli mam za to punkty czy nie?

#10292 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 22:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) za średnie rolnicze masz pkt

#10293 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 20 kwiecień 2014 - 22:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie to teraz w maju składane bedą jeszcze wnioski na 75 tys na starych (nieco zmodyfikowanych) zasadach? a 100 tys dopiero w nowym naborze?
Z tego co mi w ARiMR powiedzieli to wcale tak łatwo nie jest z tą premią :(
Co waszym zdaniem najlepiej wpisać w biznesplan? traktor czy maszyny? 75 tys to połowa traktora :/ czy na 14 ha moge wpisać traktor 75KM?
Jak to połączyć z kredytem dla MR? podobno tylko 20% z premi można wykorzystać na wpłate?

#10294 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 22:35

Panowie to teraz w maju składane bedą jeszcze wnioski na 75 tys na starych (nieco zmodyfikowanych) zasadach? a 100 tys dopiero w nowym naborze?
Z tego co mi w ARiMR powiedzieli to wcale tak łatwo nie jest z tą premią :(
Co waszym zdaniem najlepiej wpisać w biznesplan? traktor czy maszyny? 75 tys to połowa traktora :/ czy na 14 ha moge wpisać traktor 75KM?
Jak to połączyć z kredytem dla MR? podobno tylko 20% z premi można wykorzystać na wpłate?

Byłeś w ARiMR czy pod sklepem?

#10295 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 07:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego Ralex, nie cytuj poprzedniego postu, bo wpadnie admin i pozamiata. Ale rozumiem twoją wypowiedź. Na forum powinien być elementarz "Jak czytać posty ze zrozumieniem".
Jeżeli kolego Farmer, powiedzieli ci w ARiMR że łatwo nie będzie, to mieli rację. I mam nadzieję, że będzie sito ostre. Wielu z tu zadających pytanie, nie dostanie kasy, bo widać po stylu pisania, że ledwo szkoła podstawowa skończona, albo była "promocja". Ogarnijcie się! A dopytywanie się czy dostanę punkty czy nie (i tak przez następnych 25 postów aby tylko dobić kolejną ilość do swojego konta) na pewno nie ułatwia czytania tego tematu. Bo o ile można było napisać, że punktacja jest rozpisana przez jednego z kolegów (albo i kilku już) dwie strony wcześniej, o tyle trzeba teraz napisać 12 stron wcześniej.
Na tą chwilę jest napisane o naborze, że będzie się zaczynał 15 maja, że kasy jest 100tyś. a ja osobiście nie zrozumiałem zapisu, że został zwiększony okres posiadania gospodarstwa z 12 do 15 miesięcy (zapis nie precyzyjny czy chodzi o to że do 15 miesięcy przed złożeniem wniosku mogę posiadać gospo, czy chodzi o okres bycia ubezpieczonym w krus po dostaniu premii??) - tutaj zaczekam na rozporządzenie min. rolnictwa.

#10296 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 07:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Babcia mojej żony podzieliła swoje gospodarstwo 6lat temu przed naszym ślubem między swojego syna oraz troje wnuków, syna ma większą część udziałów i jest tam w tej chwili gospodarzem, reszta pracuje w mieście na etacie. całe gospodarstwo ma 10ha z czego wujek ma 7 a reszta po 1ha. Pytanie czy to dyskwalifikuje mnie do wzięcia młodego rolnika.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#10297 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 08:49

za średnie rolnicze masz pkt

srednie rolnicze + 3 lata krus
a ja mam tylko 1 rok krus
to ile za to punktow?

#10298 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 09:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak masz ŚREDNIE ROLNiCZE to po co ci ci staż ?
Masz za to 4 punkty.

#10299 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 09:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to czemu piszecie srednie rolnicze + 3 lata krus bądź srednie rolnicze + 3 letni staz???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10300 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 09:35

Za odpowiednie kwalifikacje zawodowe uznawane są:

• Wykształcenie rolnicze wyższe, średnie lub zasadnicze zawodowe
• Tytuł kwalifikujący lub tytuł zawodowy, lub tytuł mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej + 3 – letni staż pracy w rolnictwie
• Wykształcenie wyższe inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie lub wykształcenie wyższe inne niż rolnicze + studia podyplomowe o profilu związanym z rolnictwem lub wykształcenie średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie
• Wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze
+ co najmniej 5 –letni staż pracy w rolnictwie
Za staż pracy uznaje się:
• Podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników, jako rolnik lub domownik
• Zatrudnienie w gospodarstwie rolnym na podstawie umowy o pracę na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej
• Odbycie stażu obejmującego wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej

wykształcenie średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie