Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaroWM    44

ja słyszałem od pracowników Agencji, że kasa ma być na 7800 wniosków - wszelkie wypowiedzi o dołożeniu pieniędzy do puli to tylko pobożne życzenia...

 

będzie tak, że tylko ok. 1/3 składających otrzyma wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommii    3

Do wczoraj w Zachodniopomorskim do godz. 14 zlożonych było 589 wniosków. Po wypowiedziach kolegów widzę że w innych województwach też nie za dużo więc nie wiem skąd wzięła się ta kosmiczna liczba ponad 18 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Największa ilość wniosków w najbogatszym województwie - mazowieckim. Niech ktoś z mazowieckiego napisze który ma numer sprawy i z jakiego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Które liczby w tym ciągu znak sprawy to numer wniosku? Nie będę publicznie przedstawiał swojego znaku sprawy przecież :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Wczoraj składałem w Wielkopolsce, to zostałem zapisany pod numerem: 3080-którymś

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0

Do 23 czerwca 19 674 młodych

rolników złożyło wnioski o pomoc,

wśród nich Pani Agnieszka Lisiewska z

woj. podlaskiego. Zdjęcia Grzegorz

Chylewski, Marlena Konefał, Podlaski

Oddział Regionalny ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Do 23 czerwca 19 674 młodych rolników złożyło wnioski o pomoc.

 

to raczej nie jest ostateczna liczba, bo jeszcze w ciągu kilku dni spłyną wnioski wysłane listami poleconymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommii    3

Kiedy ogłoszono nabór sądziłem że będzie maksymalnie 10-11 tyś wniosków a mamy ponad 19.5 tyś. Według mnie to wina niesprawdzonych ,, przecieków" że minister dołoży kasy i w ten sposób dostaną kasę wszyscy zainteresowani. Podejrzewam że jeźeli zabrakło by kasy dla 1-2 tyś zainteresowanych to można by znaleźć dodatkową kase ale znaleźć dodatkową kase dla ponad 11.5 tyś młodych rolników to niemożliwe. Wczoraj jak slładałem wniosek to w kolejce były takie osoby które nie wiedziały po co tam są. Widziałem dwa przypadki że ojcowie przyprowadzili swoje dzieci ( syn i córka) złożyli za nich wnioski a ,, przyszli młodzi rolnicy" mieli się tylko podpisać. Teraz tacy rodzice mają € przed oczami ale będą tego żałować. Pamiętajmy że w Polsce w modzie jest donoszenie na sąsiadów którym powodzi się lepiej od innych. Wystarczy zrobić kilka zdjęć, nagrać kilka rozmów. Wysłać do ARiMR i taka osoba która nie prowadzi samodzielnie gospodarstwa będzie musiała oddać kase. Zobaczycie jaki będzie płacz i lament po przejściu kontroli. Wiem że Polak potrafi ale w ,, tym rozdaniu" przeliczy się wiele osób.

 

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140623/ROLNICTWO31/140629730

Polecam artykuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Polecałbym Panu Ministrowi już analizować kwestię przesunięcia środków a tym samy zwiększenie koperty finansowej. Ale znając życie i patrząc wstecz pewnie jeszcze na to poczekamy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Tak, Tak pan minister oczywiscie analizuje kwestie przesuniecia srodkow, ale do swojej kieszonki tak zeby nikt niczego nie zauwazyl...... Czy ktos w tym kraju wierzy jakiemus politykowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Kiedy ogłoszono nabór sądziłem że będzie maksymalnie 10-11 tyś wniosków a mamy ponad 19.5 tyś. Według mnie to wina niesprawdzonych ,, przecieków" że minister dołoży kasy i w ten sposób dostaną kasę wszyscy zainteresowani. Podejrzewam że jeźeli zabrakło by kasy dla 1-2 tyś zainteresowanych to można by znaleźć dodatkową kase ale znaleźć dodatkową kase dla ponad 11.5 tyś młodych rolników to niemożliwe. Wczoraj jak slładałem wniosek to w kolejce były takie osoby które nie wiedziały po co tam są. Widziałem dwa przypadki że ojcowie przyprowadzili swoje dzieci ( syn i córka) złożyli za nich wnioski a ,, przyszli młodzi rolnicy" mieli się tylko podpisać. Teraz tacy rodzice mają € przed oczami ale będą tego żałować. Pamiętajmy że w Polsce w modzie jest donoszenie na sąsiadów którym powodzi się lepiej od innych. Wystarczy zrobić kilka zdjęć, nagrać kilka rozmów. Wysłać do ARiMR i taka osoba która nie prowadzi samodzielnie gospodarstwa będzie musiała oddać kase. Zobaczycie jaki będzie płacz i lament po przejściu kontroli. Wiem że Polak potrafi ale w ,, tym rozdaniu" przeliczy się wiele osób.

 

http://www.pomorska....TWO31/140629730

Polecam artykuł

 

A myślisz że we wcześniejszych naborach to sami "młodzi rolnicy" składali wnioski? Pewnie że nie. Sam znam przypadek - mgr prawa złożył wniosek, tatuś przekazał 11ha, truskawek nasadzili co by esu było i 75 tys wpadło. Nikt nie będzie żałował kto nie kombinował z ESU. Proste jest się rozliczyć a samodzielne prowadzenie to składanie papierów o dopłaty i podpisy na dokumentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

musieliby zmienić MR ze 100 000 zł na 39 000 zł x 20 000 osób = 780 000 000 zł - wtedy starczyłoby dla każdego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie martwcie się na zapas. Zanim ogłoszą listę rankingową zejdzie się jeszcze min. 1,5 miesiąca. W tym czasie pracownicy resortu rolnictwa mają czas na opcje związane z przesunięciem środków tyle ile się da i na tyle ile pozwoli KE. Czas pokaże. Pozostaje czekać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Tommii

 

Weż już nie strasz z tymi kontrolami, bo to aż śmieszne... Przecież oni przychodzą i sprawdzają tylko dokumenty, jak wszystko jest w porządku to całe G ci zrobią... A z donosami sąsiadów to już całkiem dałeś do pieca, że niby jak ojciec będzie robił ciągnikiem coś przy zbiorach to już odbiorą mu 100.000 ? Jak dla mnie samodzielne prowadzenie gospodarstwa to tak jak ktoś wyżej napisał - hektary na siebie, dopłaty na siebie oraz wszelkie podpisy aby się zgadzały i papiery. A to czy w gospodarstwie pracuje za Ciebie ojciec, brat czy zatrudnieni do pomocy koledzy kogo to obchodzi ? :D

 

Sam słyszałem że koleżanka na którą ojciec wziął w poprzednim rozdaniu MR nawet nie musiała by się stawiać na kontrolach, panowie kontrolerzy nawet tego nie wymagali, jedynie podpis ich obchodził, a całą resztę tłumaczył ojciec ..

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Znajoma namoczyła kasę na biznesplanie - firma wzięła od niej 680 zł wiedząc że punktów będzie ze 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Firma nie mogła przewidzieć, że wniosków będzie aż tyle... Zresztą mieli jej odmówić i powiedzieć - nie ma Pani żadnych szans?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To dobrze, że 680 a nie 3000 jak wołały co niektóre firmy. A swoją drogą nie znam nikogo kto przygotowywałby takie wnioski za darmo. Więc czy w tej firmie czy w innej płacić by musiała.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

u mnie w ODR osoba która by zrobiła biznesplan prywatnie chciała 1000zł, a oficjalnie w tym samym ODR inna osoba powiedziała, że cena 500-600zł i rachunek z ODR...

 

wg mnie cena powinna być uzależniona od tego ile pracy trzeba włożyć w biznesplan, a nikt o to nie pyta, co zamierza kto zrobić.

jedni mają zamiar kupić tylko jeden grunt w jednym kawałku obsiany jedną uprawą, a inni całe mnóstwo różnych upraw plus zakup maszyn urządzeń gruntów rozłożonych na lata...

więc jak może być ta sama cena jak w tym drugim biznesplanie jest o wiele więcej roboty.

Edytowano przez porzeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj