Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Jeżeli osoba, która nie złoży wniosku o płatność w czasie określonym przepisami to wydaje się, że na jego miejsce wskakuje pierwsza osoba z białej listy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

a zapytam się Was o ilość punktów ile mi przysługuje za wykształcenie jeśli posiadam wyższe w innym kierunku niż rolnictwo (ochrona środowiska) a także w zeszłym roku ukończyłem szkołę policealną o kierunku rolniczym i posiadam dyplom technika rolnika, 4 czy 5?

 

 

odpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

mam pytanie odnosnie zmniejszenia stada swin powyzej 30% wiem ze trzeba zlozyc jakies pismo w tej sprawie do arimr i jak to ma mniej wiecej wygladac i co ma sie tam znajdowac czy jest gotowy jakis wzor tego pisma dodam ze u mnie zmniejszenie stada swin idzie w parze ze zwiekszeniem poglowia bydla tak krow jak i mlodziezy wiec z esu nie bedzie problemu czy ktos skladal takie pismo z gory dzieki za info

ponawiam pytanie moze kolega freetaxi mial takie przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

 

 

odpowie ktoś?

 

dostaniesz punktów tyle w zależności, które wykształcenie zaznaczyłeś we wniosku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

wiecie co przy taki zainteresowaniu z brakiem wykształcenia o premie bedzie bardzo ciezko nawet i z odpowiednio duzym areałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

mi się wydaje, że oni zliczają wszystkie wnioski łącznie z poprawkowymi stąd tak duża liczba... no chyba, że naprawdę jest aż takie duże zainteresowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

mi się wydaje, że oni zliczają wszystkie wnioski łącznie z poprawkowymi stąd tak duża liczba... no chyba, że naprawdę jest aż takie duże zainteresowanie...

 

Źle Ci się wydaje - liczy się numer sprawy a ten nadają dla każdej osoby tylko jeden. Będzie ponad 20 tys wniosków.

 

wiecie co przy taki zainteresowaniu z brakiem wykształcenia o premie bedzie bardzo ciezko nawet i z odpowiednio duzym areałem

 

Nie pocieszaj się. Za ziemię max 16 + 4-5 za bezrobocie i już jest więcej niż u tego co ma za ziemię 12 wykształcenie 4 i bezrobocie 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

w końcu było 3 lata bez młodego rolnika... i do tego teraz dużo osób się o tym dowiedziało za pośrednictwem mediów.. teraz wg mnie w każdym naborze będzie może nie 20 tyś wniosków ale ok 12 tyś na pewno. To już nie jesteś już to co było na początku (pierwszy drugi nabór) że każdy kto złożył i przekroczył próg 7 pkt dostał premie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feniks    0

W opolskim 20.06 było 360 wniosków, także w skali kraju to pestka. Chyba że źle wydedukowałem z tego numeru sprawy

Edytowano przez feniks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Szymon - to już wszyscy wiemy więc odpuść sobie biadolenie. W tym naborze pewnie nie dostaniesz kasy i tyle.

 

mnie tylko interesuje jak rozdysponowane zostaną te pieniądze na województwa... żeby się nie okazało że te pieniądze pójdą w 7 województw o najmniejszej średniej powierzchni gospodarstwa... a w takim zachodniopomorskim żadne gospodarstwo z 15-20 ha nie dostanie premii.

 

już dawno przewidziałem że wniosków będzie ok 18 tys, ty strzelałeś w 12 tys - obym znowu nie miał racji.

 

 

 

a w warmińsko-mazurskim aż 800...

 

te przeszło 18000 wniosków to przegięcie pały!

 

dokładnie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie zostaną prawie całkowicie pominięte w tym naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Szymon, trafiłeś dobrze z liczbą wniosków ale nawet jeśli w zachodniopomorskim dostanie 10 osób kasę a 1500 w mazowieckim to i tak nic nie zmienisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Szymon, trafiłeś dobrze z liczbą wniosków ale nawet jeśli w zachodniopomorskim dostanie 10 osób kasę a 1500 w mazowieckim to i tak nic nie zmienisz...

 

ale być może będzie to sygnał dla ustalających zasady naboru do pochylenia się nad gospodarstwami 15ha - 20ha w województwach o większej średniej w kolejnej "edycji"?

mam wielką nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Ile było już naborów na młodego rolnika i w jakich latach?

czy w dwóch poprzednich była punktacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1213

Napisałem posta ale dyskusja się rozwineła i nie chce wracać do tego co było 2 strony temu więc zostawiam taki wpis ;)

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Koledzy dawajcie znac jak bedą jakieś przecieki z agencji(zawsze koledzy co tam pracuja sie znajdą). Ja słyszałem od znajomego co pracuje w ARiMR ze bedzie wiecej kasy na premie ale to oczywiście nieoficjanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Źle Ci się wydaje - liczy się numer sprawy a ten nadają dla każdej osoby tylko jeden. Będzie ponad 20 tys wniosków.

 

 

 

Nie pocieszaj się. Za ziemię max 16 + 4-5 za bezrobocie i już jest więcej niż u tego co ma za ziemię 12 wykształcenie 4 i bezrobocie 2

 

czym niby mam sie pocieszać?

 

pisze o tym iz ziemia nie wystarczy, praktycznie niezbedne bedzie wykształcenie i 2x średnia.

 

Koledzy ja również myslalem co kupić z MGR w roku ubiegły a tu zonk z maks esu w ciul daleko za zielonym fakt faktem GVA nie miałem a tu zobaczycie bedzie podobnie tylko ze warunki pkt troszke inne co do areału to beda decydować 0,01ha w punktacji a nie tak jak wy uważacie bo takich z pełnymi punktami były by tysiace. A zreszta myslcie co chcecie aby tylko potem nie było wielkiego rozczarowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Koledzy dawajcie znac jak bedą jakieś przecieki z agencji(zawsze koledzy co tam pracuja sie znajdą). Ja słyszałem od znajomego co pracuje w ARiMR ze bedzie wiecej kasy na premie ale to oczywiście nieoficjanie.

NIeoficjalnie to wypłynęła ta informacja z agencji jakieś dwa-trzy tygodnie temu. Stąd tudzież taka ilość wniosków. Dowiedzieli sie ludziska, iż "mają dawać wszystkim jak leci" i zamiast 12 -13 tys wniosków będzie gruubo ponad 20tys.

I teraz zaczyna się ból głowy... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

A wiadomo kiedy będzie można składać wnioski o te 60 tys dla małych gospodarstw?

 

Nie wiadomo i szybko na pewno nic sie nie zmieni w tej kwestii. Plany są na przyszły rok ale co sie wydarzy nikt nie wie.

 

Koledzy dawajcie znac jak bedą jakieś przecieki z agencji(zawsze koledzy co tam pracuja sie znajdą). Ja słyszałem od znajomego co pracuje w ARiMR ze bedzie wiecej kasy na premie ale to oczywiście nieoficjanie.

 

Kolego takie rewelacje w temacie MGR słyszałem tysiące razy a efekt jest taki że do dziś ojciec jest na białej i w zielony kolor przestaliśmy dawno wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio8989    0

A mi wyszło nieco ponad 17pkt i będę spał spokojnie, bo większość wniosków to pseudo wędkarze co złożyli "a może się uda" a liczą tylko na dzierżawę od innych, bo swoich ha mają niewystarczającą ilość, o wykształceniu nie wspominając :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

polać koledze wyżej bo mądrze pisze ja myśle podobnie i nawet liczba punktów podobna :D a fajny jest jeden fakt w wywiadzie z dnia 20 czerwca w południe podał gość ok 13 tyś wniosków a w tym samym czasie na stronie ARIMR napisane do dnia 20 czerwca zostało złożonych 16 700 wniosków. Ćoś tu "Brzydko Pachnie " co nie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Nie brzydko pachnie tylko gość w telewizji miał nieaktualne dane, przecież od piątku do poniedziałku wpłyneła masa wniosków, ile tego było w sam piątek od rana! Nie śledzę tych liczb ale koniec terminu to zawsze najszybszy przyrost ilości wniosków, on miał dane z rana, pracownicy armir nie byli na bieżąco bo nie mieli czasu sprawdzać ilości wniosków, przyjmowali następne, a komputer sam liczy po numerze sprawy i aktualizuje na stronie. Z resztą nie ma się co przejmować ilością bo podejrzewam że jak zostanie 13 000 to będzie góra. Ludzie poskładali wnioski ale co w nich mają wpisane to już inna sprawa. Bardzo dużo będzie decyzji odmownych podejrzewam ale dużo odpadnie jak zaczną się poprawki. Po prostu jak ktoś nie jest rolnikiem i popisał bzdury byle esu wyszło to przy poprawkach zacznie się zastanawiać po co mu to, za granicą zarobi tyle w dwa lata a tu musi siedzieć jak na szpilkach i pilnować czegoś o czym niema pojęcia a kase itak musi przeznaczyć na maszyny czy inne rzeczy z biznesplanu. Nie wyremontuje domu ani nie kupi nowego samochodu. Nie martwcie się, wiadomo że wszyscy nie dostaną ale ci kombinatorzy szybko się wykruszą a ci co by przeszli to będą tego żałować przy pierwszej kontroli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj