Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31571 odpowiedzi na ten temat

#10141 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzisiaj mówili w regionalnej telewizji ze nabor koniec czerwca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:49
  •  

#10142 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 22:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Maciek co wszystko wiesz, ten link co wysłałeś dotyczy przyszłych naborów z nowego PROW, a ten co będzie w tym roku będzie ze starego PROW do 2013, najbardziej prawdopodobne zmiany są w projekcie rozporządzenia na stronie ministerstwa

#10143 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 14 kwiecień 2014 - 22:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wpadł na chwilę, trochę się wymądrzył i poszedł, ten dokument już jakiś czas temu czytałem i jakoś nie widzę w nim odpowiedzi na większość zadawanych pytań, część rzeczy trzeba znaleść w internecie min minrol, ogólniki to większość zna :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10144 Share jakub81

jakub81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 23:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moze na chacie bd nam lepiej rozmawiac pokoj stworzony wlasnie do tych celow dotyczacy spraw mlodego rolnika http://kliknij.org/pokoj.php?x=mr2014
latwiej i szybciej bd teraz mogli wymieniac informacje,ustalmy moze jakas godzine gdzie bd nas najwiecej moze jakas wieczorna pora

#10145 Share wsza12345

wsza12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 06:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, jakie dokumenty potrzebne będa do złożenia wniosku na MR?

#10146 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 07:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wejdź sobie na jakąś stronę typu "młodyrolnik" czy "doradcaprow" tam masz wszystko łopatologicznie wypisane:)

#10147 Share schaffer

schaffer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja

Napisany 15 kwiecień 2014 - 08:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mam takie pytanko : będę teraz ubiegał się o tą premię . za 2 lata będę kupował ziemię 3 ha bo wtedy kończy się dzierżawa 10 letnia i ten gość chce mi ją sprzedać . Czy to podejdzie pod młodego rolnika ,bo nie chciałbym teraz nic kupować tylko te pieniądze przeznaczyć na zakup ziemi ale to by było za dwa lata?

i jeszcze jedno pytanie : esu to się będzie liczyło względem tylko tego roku czy całej tej pięciolatki co będzie w biznesplanie bo ojciec sadzi po 5 ha ziemniaka jadalnego i akurat teraz mamy go na dzierżawach ustnych które nie wejdą w to a następne lata będą rosły już na naszym polu

#10148 Share zetorpower80

zetorpower80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 08:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wie ktos gdzie dobrze wypełniaja wnioski młody rolnik woj. łódzkie a konkretnie skierniewice , rawa mazowiecka, brzeziny .dzieki z gory

#10149 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 11:50

Endriu 42 - widzę że orientujesz się w sytuacji więc może opiszę moją sytuację:

Przejmuję część gospodarstwa ekologicznego, razem z rodzicami prowadzę obecnie plantację aronii oraz szkółkę sadzonek Aronii. Za pieniądze z młodego rolnika planuję kupić sadzarkę szkółkarską oraz ciągnik, ale tak się składa, że musi on być dosyć pokaźnej mocy - 80-90 KM. przejmuję ok 10ha ziemi, tak więc moje pytanie brzmi - czy uzasadnienie że do obsługi sadzarki szkółkarskiej potrzebuję dużego ciągnika powinno wystarczyć aby agencja nie robiła mi później problemów?

Myślę że w opisanym przez Ciebie przypadku nie powinno być problemów i jak najbardziej takie uzasadnienie powinno być ok.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#10150 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 12:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiecie może jak wygląda sytuacja z budynkami? Muszę je posiadać na własność czy mogę np. u ojca sprzęt trzymać, lub wydzierżawić? Dzięki za odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10151 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1709 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 13:55

Wie ktos gdzie dobrze wypełniaja wnioski młody rolnik woj. łódzkie a konkretnie skierniewice , rawa mazowiecka, brzeziny .dzieki z gory

Jest gosc z okolic Łowicza bodajrze Bąków górny jak coś to Ci moge przesłać namiar na PW
ZETOR TEAM

#10152 Share pw34

pw34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 14:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cześć, jeśli jestem płatniekiem ZUSu w sensie pracuje na etacie w firmie energetycznej, mogę skorzystać z MR? Jeśli nie to czemu, ponieważ nie widze takiego zapisu w starych zasadach MR.

#10153 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 15:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli nie byłeś wcześniej rolnikiem to możesz, ale musiałbyś zrezygnować z obecnej pracy, aby odprowadzać składki do KRUS.

#10154 Share Tomek_21

Tomek_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 16:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wie ktos czy w swietokrzyskim okolice kielc jest ktos co wypelnia dobrze papiery na MR

#10155 Share pw34

pw34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 16:59

Jeżeli nie byłeś wcześniej rolnikiem to możesz, ale musiałbyś zrezygnować z obecnej pracy, aby odprowadzać składki do KRUS.

Słyszałem że kiedyś była możliwość płacenia zusu oraz czesci krusu? Musze byc bez pracy na dzien skladania wniosku czy przy przejmowaniu gopodarstwa?

#10156 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 17:15

wie ktos czy w swietokrzyskim okolice kielc jest ktos co wypelnia dobrze papiery na MR

jakie papiery już wypełniasz

#10157 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 15 kwiecień 2014 - 17:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanko, składam wniosek na MR i czy przejęcie gospodarstwa może nastąpić dopiero w dniu otrzymania decyzji o przyznaniu MR? Nie chciałbym stracić szansy na kolejnego MR w razie gdyby ten nie wypalił...

#10158 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 17:36

Mam pytanko, składam wniosek na MR i czy przejęcie gospodarstwa może nastąpić dopiero w dniu otrzymania decyzji o przyznaniu MR? Nie chciałbym stracić szansy na kolejnego MR w razie gdyby ten nie wypalił...

przejęcie ma nastąpić po wydaniu decyzji o przyznaniu pomocy. Było na to 180 dni od odebrania decyzji

Słyszałem że kiedyś była możliwość płacenia zusu oraz czesci krusu? Musze byc bez pracy na dzien skladania wniosku czy przy przejmowaniu gopodarstwa?

możesz płacić zus i krus ale wtedy nie będziesz ubezp. w Krus w pełnym zakresie z mocy ustawy tak jak to jest wymagane w mr. Po wydaniu decyzji dopiero musisz ubezp. sie w krus

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#10159 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 17:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przez 5 lat nie możesz być na Zusie w ogóle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark