Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#10121 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:04

Nie będę z tobą polemizował pożyjom uwidim co te nasze mądre głowy wymyślą , a co do tego co napisałeś to jest kompletna bzdura jakie nierentowne gospodarstwo o czym ty piszesz , ale już ci odpowiadam właśnie takim nie powini dawać bo tatuś przepisze synio tylko figurant a stówka jest , a do tego synio jeszcze dalej na lewo pracuje , przecież młody rolnik to osoba która nie miała ziemi wcześniej na siebie to o jakim nierentownym gospodarstwie wypisujesz , postaw się w sytuacji gdzie rodzice rozpisują gosp. na dwie osoby jedna z nich zostaje w domu z rodzicami dostaje połowę pola np 15 ha i maszyny a ta druga osoba tylko np. 15 ha i to jest dla mnie młody rolnik który powinien tą stówkę dostać , bo dostał tylko bryły i nic więcej i co szpadlem ma to kopać , jakby ktoś w rządzie pomyślał to te podziały inaczej powinny być punktowane ale od dawna wiadomo że ten kto ma to jeszcze więcej będzie miał a małego udusić , a to co ty napisałeś to jest taka sytuacja jak opisałem wyżej , lub ze 100ha gosp odpisuje tatuś 15 ha , jeszcze daje jakiegoś NH lub JOHNA nie starego z gratami , więc taki delikwent wg. mnie nie powinien dostać żadnej premii ale to tylko takie moje przemyślenia pozdrawiam

to skąd chcesz wziąć pieniądze od razu na MGR i łączyć z MR skoro twierdzisz że osoba przejmująca nie ma prawa mieć pieniędzy? :) ja jestem domownikiem, właścicielem jest matka i razem z nią obrabiam ziemię od 13 roku życia (nie dorywczo tylko wszystkie prace polowe i obrządki), gospodarstwo 17 ha swojej ziemi plus dzierżawy, od 1,5 roku wstrzymaliśmy wszelkie inwestycje i odkłada się kasę, ziemię mam przejąć w tym roku lub w następnym, dodatkowo w sezonach dorabiam na usługach wszelkiego typu, co się tylko da. u mnie nie ma mowy o jakimkolwiek dzieleniu gospodarstwa, nie przy tej powierzchni, także kasę na programy unijne będę miał i nikt mi jej za darmo nie dał i nie jestem jakimś obszarowcem, wszystko zapracowane wraz z matką, ja mam w chwili obecnej 28 lat, teraz powiedz z czystym sumieniem że skoro mam sporo kasy odłożonej to nie powinienem dostać dofinansowania jakiegokolwiek...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:28
  •  

#10122 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kredyt młody rolnik nie może być wykożystany na MGR, ale na MR może być.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#10123 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jaki kredyt można zaciągnąć by kupić maszyny na MGR ? bo ze swoja gotówka to kiepsko będzie :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10124 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zwykły komercyjny,
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#10125 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zwykły komercyjny kredyt bankowy czyli spory procent, nic tańszgo się nie da, chyba że ci sąsiad pożyczy

chociaż branie kredytu na kilkanaście procent trochę mija się z celem bo wyjdzie prawie to samo co wziąć na nieoprocentowane raty bez wsparcia unijnego (np produkty sipmy w finansowaniu fabrycznym)

Edytowany przez daremw, 14 kwiecień 2014 - 18:18.

#10126 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W bankach takich jak BGŻ, Bank Spółdzielczy ?
Jakie jest wtedy oprocentowanie ? jakiś wkład własny trzeba ?
W myślach jest by wziąć 200 tyś kredytu. Czy są jakieś problemy z takimi sumami ?

#10127 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dokładnie, oprocentowanie zazwyczaj powyżej 10 %, nawet do 18%
wkład własny zawszee lepiej mieć, ale szczeguły to już od banku zależą
200000 jaki problem? abyś miał zabepiecznie odpowiednie, a niektórzy i tego nie wymagają ale w takim banku bym kredytu nie brał :)

#10128 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja brałem pożyczkę w PKO na 5,70%

#10129 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pożyczkę czy kredyt gotówkowy?
ważne na jaki czas no i jaka RRSO

Edytowany przez daremw, 14 kwiecień 2014 - 18:34.

#10130 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rrso po uwzględnieniu wszystkich kosztów wyszło trochę ponad 6%, na 5 lat i na dowolny cel, pożyczka hipoteczna

Edytowany przez majkel207, 14 kwiecień 2014 - 18:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10131 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja pytałem w BZWBK o taki krótko terminowy kredyt do 2lat z możliwością wcześniejszej spłaty. Chciałem wziąć na modernizację NH T.6 za ok 240tys.zł bruttoi brakowało mi ok 40tys. czyli na kwotę podatku vat. W przypadku spłaty po 3mies. (o ile otrzymam z US zwrot podatku naliczonego) koszt takiego kredytu około 2tys. zł. z czego 1000zł jest za wcześniejszą spłatę a reszta to odsetki.

Dodam że oprocentowanie coś ok. 10%

#10132 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozumiem ze te kredyty z dopłata ARiMR (preferencyjne) nie mogą być wykorzystane na program MGR ?

To może mi ktoś doradzi jeżeli będzie program MGR
Zamierzam zrobić inwestycje za 300 tys zł.
Wszystkie pieniądze z premii MR (czyli 100 tys zł) włożyć w ta inwestycje wiec potrzebuje 200 tyś kredytu.
od całości 300 tyś odliczam VAT czyli 69 tyś
Zostaje 231 tyś netto z tego agencja wraca 50 procent to jest 115 500 zł
115 500 + 69000 - 184500 zł
184500 od razu po zwrotach zostaje spłacone a reszta rozłożona na raty
(liczę ze do kredytu nie potrzebuje wkładu własnego) :)

Jak byś Cie to rozegrali ?
Wiadome ze inwestycja była by planowana w jak najkrótszym czasie ze względu na odsetki kredytu

#10133 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sam pomysł jest OK. Zwrot z US dostaniesz stosunkowo szybko (3-6miesięcy) ale zwrot z MGR trwa chyba dłużej, sam jestem ciekaw ile od zrealizowania inwestycji. Sam myślałem i dowiadywałem się o taki kredyt ale potrzebowałem mniejszej kwoty i na krótszy czas. Tak jak pisałem we wcześniejszym poście. Brakowało mi na vat.

#10134 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W MGR ponoć będzie można dostać Zaliczkę do 50% na poczet inwestycji czyli może być lzej :)

#10135 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Inwestycje chciałbym zrealizować w roku to i tak sporo odsetek by bylo bo to by bylo na dwa rozdziały pierwszy na 220 jednorazowo (myśle) a drugi 80 na nastepne pół roku.

Odsetki przy oprocentowaniu 8 procent to przy sumie 200 tyś robi sie 16 tyś w roku :) to na pierwsza inwestycje i czekac na zwrot 6 miesiecy to pójdzie 8 tys :) to nie jest mało :)

@daremw Ale nie wiesz jeszcze czy 50 procent zaliczki netto od całej czy od oddania z agencji ?

#10136 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:45

Rozumiem ze te kredyty z dopłata ARiMR (preferencyjne) nie mogą być wykorzystane na program MGR ?

Wszystkie pieniądze z premii MR (czyli 100 tys zł) włożyć w ta inwestycje wiec potrzebuje 200 tyś kredytu.

Wiadome ze inwestycja była by planowana w jak najkrótszym czasie ze względu na odsetki kredytu

dobrze rozumiesz a cała reszta to z bankiem musisz ustalić , jak już wcześniej pisałem z Młodego Rolnika kwota 100 tysi dostaniesz 80% reszta po zrealizowaniu tej kwoty weź to pod uwagę , więc 300-80=220 tyle kredytu musiałbyś wziąść , następnie składasz o zwrot do US czyli jak wyliczyłeś 69 i składasz również o zwrot do agencji tych 50% o ile twój wniosek jest pozytywnie rozpatrzony , czyli 220 kredytu - 69 zwroty podatku i -115 50% modernizacja =36tysi i odejm 20 tysi z MR które dostaniesz po zrealizowaniu tych 80% , to teoretycznie tak miało by wyglądać , oczywiście koszty operacyjne % bankowy prowizja itp

#10137 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale z tym podziałem MR na 80 i 20% to chyba jeszcze nic pewnego. Na stronie ministerstwa rolnictwa w zakładce legislacja jest projekt MR i tam nic nie znalazłem.

Na stronie min.rol. znalazłem projekt rozporządzenia dot. MR i tam jest informacja że termin realizacji projektu sierpień 2014. Teraz już sam nie wiem.

#10138 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rozdzielenie premii ma być na pewno

Inwestycje chciałbym zrealizować w roku to i tak sporo odsetek by bylo bo to by bylo na dwa rozdziały pierwszy na 220 jednorazowo (myśle) a drugi 80 na nastepne pół roku.

Odsetki przy oprocentowaniu 8 procent to przy sumie 200 tyś robi sie 16 tyś w roku :) to na pierwsza inwestycje i czekac na zwrot 6 miesiecy to pójdzie 8 tys :) to nie jest mało :)

@daremw Ale nie wiesz jeszcze czy 50 procent zaliczki netto od całej czy od oddania z agencji ?

agencja rozlicza się z tobą zawsze netto przykładowo masz koszt maszyn 123000 to podatek 23000 a zaliczki byś dostał 50000, przynajmniej koledzy mi tak mówili którzy brali MGR

Edytowany przez daremw, 14 kwiecień 2014 - 20:12.

#10139 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:24

Rozumiem ze te kredyty z dopłata ARiMR (preferencyjne) nie mogą być wykorzystane na program MGR ?

A czy MT można łączyć z innymi prograqmami ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10140 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Napiszę tak: ręce i cycki opadają jak czytam te głupoty. W żadnym innym miejscu nie spotkałem się z tak dużą ilością idiotycznych pytań, nie mówię już o niektórych odpowiedziach. Aktualnie widzę 507 stron pustego gadania. Nie ma żadnych potwierdzonych informacji a tu znajdzie się jeden mądry co gdzieś, od kogoś usłyszał, więcej nie zrozumiał, napisał i za chwilę gównoburza, bo ktoś słyszał coś innego. Bezsensowne tworzenie historyjek. Co więcej, dużo wypowiedzi typu: prawdopodobnie..., chyba zmienią..., podobno... Po co to wszystko? Niektórzy niech sobie doczytają o podstawach tego projektu. Mylenie wielkości ekonomicznej gospodarstwa z przychodem gospodarstwa uważam za... może lepiej nie będę kończyć tej wypowiedzi. To co zapamiętałem z ostatnich stron, wypowiedzi strazaka. Taki trochę z Ciebie pies ogrodnika. Uważasz, że jak ktoś ma na koncie 200k zł to już mu się nie należy nic albo jak ktoś dostanie gospodarstwo z wyposażeniem to też ma mu nic nie przysługiwać? Nie rozśmieszaj mnie, innych zresztą też. Nie znasz sytuacji wielu ludzi w jakiej znaleźli się w stosunku do dofinansowań unijnych. Kolejna rzecz, która niesamowicie mnie irytuje. Tak, wiem. Zaraz się zacznie gadanie, że nie każdy musi być polonistą lub też coś w tym stylu, ale na litość boską. Jeśli w polu tekstowym pojawia się faliste podkreślenie w dodatku czerwonym kolorem to w tym słowie, sformułowaniu na miliard procent jest błąd. Pofatygujcie się trochę i popracujcie nad tym. No ch*j(Tak. ch*j a nie h*j) mnie strzela jak widzę np. takie błędy: "kopie"(chodzi o "kupię"), szczeguły, itp.
Polecam zapoznać się z tym PDFem: http://www.minrol.go...T_PROW_.doc.pdf
Wszystko w kwestii projektu ułatwiania startu młodym rolnikom zaczyna się na dole strony 122. W takiej wersji będzie szło to do zatwierdzenia.
Dziękuję za uwagę. Czekam z niecierpliwością na hejty :)

P.S. Czy aby dostać dofinansowanie na MR musze złorzyć wniosek w agęcji?