Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31591 odpowiedzi na ten temat

#10101 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 14 kwiecień 2014 - 15:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie można i nie będzie takiej możliwości. Wogóle nie widzę sensu takiego działania. Wystarczy sobie trochę przeliczyć. Żadnej w tym logiki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:30
  •  

#10102 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 15:52

Chodzi o to by wziąć MR i przejąc gospodarstwo. A następnie złożyć (jeżeli będzie) MGR i wdrożyć pieniądze z MR na zakup maszyn z Modernizacji ?

Do tej pory można było kwotę MR traktować jako wkład własny do MGR i łączyli tak ludzie znam osobiście , ale co teraz wymyślą tego nie wiedzą najstarsi indianie , ja mam zamiar przejąć w lubelskim 11ha , bez żadnej produkcji zwierzęcej to powiedziała mi kobitka , że mogę zapomnieć o MGR bo wysokie wymagania teraz będą postawione dużo wyższe np. przymiarka jest żeby startować do MGR trzeba będzie mieć min.15SU i ostudziła moje zapały więc poprubuje tylko z MR

#10103 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 15:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może i wcześniej była taka możliwość, ale ja dalej nie widzę w tym sensu bo na jedno wyjdzie czy wraz czy oddzielnie :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10104 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:03

Może i wcześniej była taka możliwość, ale ja dalej nie widzę w tym sensu bo na jedno wyjdzie czy wraz czy oddzielnie :)

A ja widzę w tym sens dostając premię MR 100tysi i mogąc połączyć z MGR składasz na MGR kwotę 200tysi netto więc z premii MR robisz 246tysi brytto a koszty to napisanie 2 projektów i operacje bankowe + koszty paliwa i drobne pierdoły więc jak wyliczyłem to za 10 tysi zrobiło by się 246 ot i taka moja polityka

#10105 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie będę miał problemów z ESU. Tylko teraz nie jestem ubezpieczony w KRUS-ie i następne pytanie ?
Czy przy wzięciu kredytu z linii nMR muszę być ubezpieczony WSTECZ 3 lata w KRUS-ie ? Bo przy skladaniu wniosku o kredyt jest "udokumentowanie stażu pracy w rolnictwie" jak jest z tym ?

@Strazak76 Właśnie o takie coś mi chodzi :)

#10106 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:12

Nie będę miał problemów z ESU. Tylko teraz nie jestem ubezpieczony w KRUS-ie i następne pytanie ?
Czy przy wzięciu kredytu z linii nMR muszę być ubezpieczony WSTECZ 3 lata w KRUS-ie ? Bo przy skladaniu wniosku o kredyt jest "udokumentowanie stażu pracy w rolnictwie" jak jest z tym ?

@Strazak76 Właśnie o takie coś mi chodzi :)

A co to znaczy z lini nMR?

#10107 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przecież i tak trzeba by było napisać dwa projekty :) operacje bankowe to raptem parę złotych a paliwo czyli rozumiem że dojazdy których i tak nie wykluczysz to max kilkaset złotych, pytanie skąd się wzięło 10 tys :)

#10108 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:15

A co to znaczy z lini nMR?

Jeżeli myślisz o wzięciu niskoprocentowego kredytu ok. 2% który kiedyś nazywany był pierwotnie dla młodego rolnika to od razu ci odpowiadam nie można tego połączyć tylko kredyt normalny czyli zależnie od banku ok. 8%

#10109 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:16

A dlaczego ciężko ? Chodzi o dochód z gospodarstwa ? Minimum 15 tyś. Euro ? i nie może przekraczać 100 tyś. Euro ?

ciężko dla tych którzy mają głównie produkcję roślinną. 15tys. euro to około 40ha np. pszenicy i rzepaku.

#10110 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:20

Przecież i tak trzeba by było napisać dwa projekty :) operacje bankowe to raptem parę złotych a paliwo czyli rozumiem że dojazdy których i tak nie wykluczysz to max kilkaset złotych, pytanie skąd się wzięło 10 tys :)

Ja to widzę tak 2 projekty dobrze napisane 3 tysie , z MR otrzymujesz 80% na początku czyli 246-80=166tysi taki kredyt musisz wziąść i czekać aż US i AGENCJA ci zwróci a ostatnio to kolega nawet rok czekał na zwrot więc bank swoje woła , no chyba że masz własny kapitrał to co innego , ale dla mnie kto ma taki kapitał własny nie powinien otrzymać żadnej premii bo itak ma kasy w pyte

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10111 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Strazak76 To taki kredyt nie wchodzi w grę ? o niskim oprocentowaniu i na 10-15 lat ?

#10112 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:24

Może i wcześniej była taka możliwość, ale ja dalej nie widzę w tym sensu bo na jedno wyjdzie czy wraz czy oddzielnie :)

Jest dokładnie tak jak pisze Strazak76. Można łączyć premię MR i traktować jako wkład do MGR i nie odwracam żadnej sytuacji, powtarzam to co napisałem wcześniej. Jeżeli jest to nie jasne to napiszę inny przykład: dostajesz 100tys.zł MR, w planie na MGR piszesz zakup ciągnika za 140tys.zł (40 tys. wkład własny). dostajesz zwrot z MGR 70tys.zł i 70tys.zł masz wydane i tym samym rozliczyłeś premię MR tz. 70% premii. Jest to potwierdzone przez znajome osoby które tak rozliczały premię i potwierdził mi to pracownik Agencji RiMR.

#10113 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego może i rozliczały ale zasada podwójnego finansowania się kłania, której byćmoże wcześniej nie było a teraz ma być. no chyba że raptem zrezygnują z niej, w co wątpię

#10114 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Było ta zasada od zawsze, ale program Młody Rolnik był wyjątkiem od tej zasady.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#10115 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:40

Ja to widzę tak 2 projekty dobrze napisane 3 tysie , z MR otrzymujesz 80% na początku czyli 246-80=166tysi taki kredyt musisz wziąść i czekać aż US i AGENCJA ci zwróci a ostatnio to kolega nawet rok czekał na zwrot więc bank swoje woła , no chyba że masz własny kapitrał to co innego , ale dla mnie kto ma taki kapitał własny nie powinien otrzymać żadnej premii bo itak ma kasy w pyte

jak ma taki kapitał to znaczy że po prostu może oszczędzał dłuższy czas właśnie pod programy unijne, a nie to że śpi na kasie, która sama mu wpadła, a jak ktoś nie był w stanie zebrać pewnej sumy pieniędzy żeby skorzystać z programów to może po prostu to on nie powinien skorzystać bo jego gospodarstwo jest nierentowne, a zarobione pieniądze idą na przejedznie a nie na rozwój i inwestycje

#10116 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:56

kolego może i rozliczały ale zasada podwójnego finansowania się kłania, której byćmoże wcześniej nie było a teraz ma być. no chyba że raptem zrezygnują z niej, w co wątpię

Zasada o której piszesz była jest i będzie na 100% ale tak jak napisał MDSikor nie dotyczy MR ponieważ nie jest to finansowanie tylko premia, z którą możesz zrobić co chcesz aby byłą związana z gospodarstwem no i oczywiście zaakceptowana przez arimr.

#10117 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 17:07

jak ma taki kapitał to znaczy że po prostu może oszczędzał dłuższy czas właśnie pod programy unijne, a nie to że śpi na kasie, która sama mu wpadła, a jak ktoś nie był w stanie zebrać pewnej sumy pieniędzy żeby skorzystać z programów to może po prostu to on nie powinien skorzystać bo jego gospodarstwo jest nierentowne, a zarobione pieniądze idą na przejedznie a nie na rozwój i inwestycje

Nie będę z tobą polemizował pożyjom uwidim co te nasze mądre głowy wymyślą , a co do tego co napisałeś to jest kompletna bzdura jakie nierentowne gospodarstwo o czym ty piszesz , ale już ci odpowiadam właśnie takim nie powini dawać bo tatuś przepisze synio tylko figurant a stówka jest , a do tego synio jeszcze dalej na lewo pracuje , przecież młody rolnik to osoba która nie miała ziemi wcześniej na siebie to o jakim nierentownym gospodarstwie wypisujesz , postaw się w sytuacji gdzie rodzice rozpisują gosp. na dwie osoby jedna z nich zostaje w domu z rodzicami dostaje połowę pola np 15 ha i maszyny a ta druga osoba tylko np. 15 ha i to jest dla mnie młody rolnik który powinien tą stówkę dostać , bo dostał tylko bryły i nic więcej i co szpadlem ma to kopać , jakby ktoś w rządzie pomyślał to te podziały inaczej powinny być punktowane ale od dawna wiadomo że ten kto ma to jeszcze więcej będzie miał a małego udusić , a to co ty napisałeś to jest taka sytuacja jak opisałem wyżej , lub ze 100ha gosp odpisuje tatuś 15 ha , jeszcze daje jakiegoś NH lub JOHNA nie starego z gratami , więc taki delikwent wg. mnie nie powinien dostać żadnej premii ale to tylko takie moje przemyślenia pozdrawiam

#10118 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2014 - 17:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy powiedzcie na ile czasu musi być dzierżawa aby liczyła sie do MR bo mi troche zabraknie a mam szanse wydzierżawić tyllko nie wiem na ile lat musi by minimum dzierżawa

#10119 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 17:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 10 lat nie od agencji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10120 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wracając do kredytu na Młodego Rolnika ? czy on może być wykorzystany w MGR ?