Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#10081 Share alero099

alero099

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A Jak wygląda sytuacja jeśli bym chciał dzierżawić pole od rodziców. Bo do 15 maja raczej u notariusza ciężko bedzie załtwiić przepisanie pola a z dzierżawą będzie szybciej. Jest taka możliwość by od rodziców dzierżawić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 14:15
  •  

#10082 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:26

nie będzie prawdopodobnie podziału na województwa, to pula na cały kraj, no chyba że się coś zmieniło o czym nie wiem, w każdym razie masz mniejsze szanse niż ja :)

14pkt. to dosyć mało. Ja tak policzyłem na szybko: wykształcenie 5, powierzchnia gosp. 14-15, bezrobocie 2-3, razem 21-23pkt. Woj. Lubelskie pow. Zamojski

A Jak wygląda sytuacja jeśli bym chciał dzierżawić pole od rodziców. Bo do 15 maja raczej u notariusza ciężko bedzie załtwiić przepisanie pola a z dzierżawą będzie szybciej. Jest taka możliwość by od rodziców dzierżawić?

A dlaczego do 15 maja? Masz na to 3lata od podpisania umowy.

#10083 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zawsze może mi ojciec więcej przepisać ale jednocześnie wniosek jest rozpatrywany na modernizację i jak mu za dużo zabiorę to małe maszyny dostanie:) 15 maja to prawdopodobnie ogłoszą kiedy rozpocznie się nabór, czyli 2 czerwca:)

Edytowany przez snickers_2005, 13 kwiecień 2014 - 19:07.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10084 Share Antoni84

Antoni84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hej dlaczego piszecie że "nie będzie prawdopodobnie podziału na województwa" prosze o źródło tej informacji

#10085 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dlatego że masz podział na posiadanie ziemi średnia krajowa i wojewódzka chyba wiesz o co chodzi.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 11:35.
cytowanie poprzedniego posta

#10086 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:29

Zawsze może mi ojciec więcej przepisać ale jednocześnie wniosek jest rozpatrywany na modernizację i jak mu za dużo zabiorę to małe maszyny dostanie:) 15 maja to prawdopodobnie ogłoszą kiedy rozpocznie się nabór, czyli 2 czerwca:)

Ale przecież na dzień składania nie trzeba mieć przepisanej ziemi. Można złożyć wniosek, poczekać na pozytywne rozpatrzenie wniosku, dostać kase i przepisać wtedy ziemię wskazaną w biznes planie.

#10087 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 14 kwiecień 2014 - 08:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) instas chyba nie jest tak do końca jak mówisz jeśli wniosek jest pozytywnie rozpatrzony to wtedy przepisujesz ziemie a nie po otrzymaniu premi....

#10088 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 14 kwiecień 2014 - 09:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli krótko mówiąc można spokojnie wniosek składać i nie czekać na następny nabór i nie ponosić ryzyka że w tym naborze się nie załapię (ograniczona ilość pozytywnych) i a nóż si teraz uda, a jak się nie uda to czekać do następnego naboru. tak?

#10089 Share zetorpower80

zetorpower80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 09:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam jeszcze mam pytanie mam gospodarstwo10,50 H czy to wystarczy?? Nie wiem ile moge dostac punktów za bezrobocie woj.łódzkie JAK SIE ORIETUJECIE TO POMÓZCIE

#10090 Share Renata88

Renata88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 10:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cześć, mam pytranie W biznesplanie 2010 roku określiłąm, że osiągnę 19 ha , no ale niestety to się nie uda mam w tym momencie 10,69...i nie wiem co zrobić, czy ktoś już wprowadzał zmiany w biznesplanie?? jakie ikroki podjęliście? będę wdzięczna za każdą pomocną odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10091 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 11:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Będę się starał o przyznanie premii w Maju i mam pytanie czy te pieniądze będę mógł zatrzymać na koncie i poczekać na MGR z nowych programów ?
Przejdzie takie cos ? A w biznesplanie przy składaniu na MR musze już pisać ze chce kopic duża ilość sprzętu i liczę na zwrot z MGR ?

Edytowany przez misio2614, 14 kwiecień 2014 - 14:39.

#10092 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 11:25

witam jeszcze mam pytanie mam gospodarstwo10,50 H czy to wystarczy?? Nie wiem ile moge dostac punktów za bezrobocie woj.łódzkie JAK SIE ORIETUJECIE TO POMÓZCIE

10,50 wystarczy woj. Łódzkie ma średnią 7,57 czyli za 10,5 dostałbyś jakieś 10pkt. Jeżeli chodzi o bezrobocie to chodzi o bezrobocie w powiecie na tle województwa. Jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

misio2614: Ja planuję też tak zrobić, pytałem wcześniej na forum, co jeżeli nie wyjdzie z MGR, wtedy trzeba zmienić biznesplan. Jeżeli się załapię na MGR to za zwrot i własne środki planuję zakupić ziemię.

#10093 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 11:27

Witam
Będę się starał o przyznanie premii w Maju i mam pytanie czy te pieniądze będę mógł zatrzymać na koncie i poczekać na MGR z nowych programów ?
Przejdzie takie cos ? A w biznesplanie przy składaniu na MR murze już pisać ze chce kopic duża ilość sprzętu i liczę na zwrot z MGR ?

to już by było wtedy podwójne finansowanie- które o ile się orientuję będzie zabronione i może skutkować zwrotem dofinansowania

#10094 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 11:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To z premii MR nie można zainwestować tych pieniędzy jako wkład własny na MGR ? Czy nawet do banku na wkład własny do kredytu z lini nMR ?

#10095 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 11:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) szczegułów nie znam. w każdym razie było by to zbyt duże udogodnienie, nasi rządzący by na to nie pozwolili :D
ogólnie ma być zasada o zapobieganiu podwójnemu finansowaniu, czyli przykładowo, bierzesz MGR ale wtedy nie możesz wziąć kredytu preferencyjnego (bo dopłata z funduszy unijnych) aby uzyskać resztę środków na inwestycję realizowaną w ramach MGR, na inną możesz w tym samym czasie. analogicznie MR jest funduszem unijnym, MGR też więc to by oznaczało podwójne finansowanie jednej inwestycji. a do banku możesz sobie wkładać ale tylko 30% całej sumy z MR :D (70% ma być wydatkowane i papierki na to)

#10096 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 12:14

To z premii MR nie można zainwestować tych pieniędzy jako wkład własny na MGR ? Czy nawet do banku na wkład własny do kredytu z lini nMR ?

MOŻNA! Darew wprowadza błędne info. Jeżeli np kupisz coś na MGR za 100 i dostaniesz 50 zwrotu i te 50 znowu coś kupisz to jak najbardziej. Pytałem w zeszłym tygodniu w agencji i jest to dozwolone. Tyle że z MGR w nowym PROW będzie ciężko się załapać.

Kredyt preferencyjny to zupełnie inna bajka. Wtedy nie można wykorzystać tych środków na MGR, zupełnie inaczej jest z MR

#10097 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 13:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A dlaczego ciężko ? Chodzi o dochód z gospodarstwa ? Minimum 15 tyś. Euro ? i nie może przekraczać 100 tyś. Euro ?

#10098 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 14:28

MOŻNA! Darew wprowadza błędne info. Jeżeli np kupisz coś na MGR za 100 i dostaniesz 50 zwrotu i te 50 znowu coś kupisz to jak najbardziej. Pytałem w zeszłym tygodniu w agencji i jest to dozwolone. Tyle że z MGR w nowym PROW będzie ciężko się załapać.

Kredyt preferencyjny to zupełnie inna bajka. Wtedy nie można wykorzystać tych środków na MGR, zupełnie inaczej jest z MR

Teraz to dałeś ciała... przecież pytanie było o odwrotną sytuację. Zwrot z MGR można sobie wydać na co sie chce bo wtedy to są całkowicie twoje pieniądze. Pieniędzy z MR nie możesz przeznaczyć na finansowanie tej samej inwestycji co z MGR. Bo podwójne finansowanie. Przeczytaj dokładnie jakie było pytanie i jaka odpowiedź
Poza tym pozosteje jedna podstawowa kwestia jak możesz wziąć MGR jak nie masz jeszcze na siebie gospodarstwa? Wpierw bierzesz MGR a potem MR? Takie rzeczy tylko w erze ;)

Edytowany przez daremw, 14 kwiecień 2014 - 14:50.

#10099 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2014 - 14:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytałem kiedyś w ODR i jest tak jak mówi "daremw". Nie można na jeden cel otrzymać podwójnego finansowania z dwóch różnych działań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10100 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 15:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chodzi o to by wziąć MR i przejąc gospodarstwo. A następnie złożyć (jeżeli będzie) MGR i wdrożyć pieniądze z MR na zakup maszyn z Modernizacji ?