Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#10061 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki za rzeczową odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:24
  •  

#10062 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy ktoś z wcześniejszych naborów wziął premie na zakup dojarki i zbiornika czy też nie mogą być starsze niż 5 lat tak jak to ma miejsce w przypadku maszyn ?

#10063 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:07

Póki co tak. Zobaczymy co będzie przy nawych zasadach.
Poczytaj sobie: http://www.wrp.pl/mł...ież-z-dzierżawą
Prace na polach też można komuś zlecić. Byle na każdą pracę mieć papier. Jedyne co trzeba robić to dokumentów pilnować.

Jest tylko jedna zasadnicza kwestia: czy aby taka była idea pomocy w ramach tego programu?

o ile czegoś nie pomyliłem to dzierżawa będzie brana pod uwagę ale tylko od ANR, od osób prywatnych już nie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10064 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja nie mówie o struktualnej ze ja, tata nie ma wieku zeby mi jeszcze wszystko przepisac i pytam czy beda sie liczyly dzierzawy.. mam swojego np 1ha i 10ha dzierzawy na 10 lat i czy na takie cos moge wziac mlodego? nie unos sie bo pewnie jestem starszy niz Ty. Zalozylem konto na forum bo zauwazylem ze mozna sie tu wszystkiego dowiedziec ale nie myslalem ze mozna tez sie obrazac

#10065 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 22:01

Jestem rolnikiem od 12,5 mięsiąca. Czy da się jakoś obejść wymóg MAX 12 miesięcy bycia rolnikiem? Posiadam wykształcenie rolncze - mgr,mam pomysł na dalszą działalność, potrzebuje dofinansowania aby kupić ciągnik.
Czy według polskiego prawa moje kwalifikacje,posiadanie ziemi i chęci są niewystarczające bo jestem "ZA STARYM " Młodym Rolnikiem alby uzyskać pomoc?
Dostałam ziemię w 2013 i oddałam ją w dzierżawę,jednak w kwietniu ARiMR wpisała mnie do ewidencji producentów. Ziemię obrabia ktoś inny a ja oddaje mu dopłaty. Widnieję w ewidencji producentów = jestem rolnikiem o 0,5 miesiąca za długo. Czy to mnie dyskwalifikuje na starcie?

Jesteś już za starym rolnikiem :) Teraz jesteś rolnikiem ponad rok nim będzie nabór minie kolejny miesiąc lub dwa.Kombinuj może na kogoś innego.
Możesz też wejść na dział dziewczyna na gospodarkę tam jest dużo rolników z dobrymi ciągnikami. To tak na rozweselenie dla starych młodych rolników:)
Najważniejsze że masz pomysł kwalifikacje i chęci MR Ci nie potrzebny:P

#10066 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 06:01

Witam, ja z pytaniem czy możliwa jest opcja wzięcia dotacji jeśli ojciec przepisze mi np tylko 1ha ziemi(wiecej na razie nie chce bo jeszcze nie dostanie struktualnej bo brakuje mu wieku) a reszte do sredniej krajowej wzialbym dzierzaw bo mam taka mozliwosc? Czy agencja pojdzie na takie coś?

to albo ja mam problemy z czytaniem albo ty z pisaniem, podkreśliłem i pogrubiłem część zdania w której piszesz o strukturalnej,
co do wieku... sprawdź w profilu :)
zakładam też że cyfry w nicku to rok urodzenia, także dla mnie wątpliwe żebyś był starszy ode mnie

Edytowany przez daremw, 13 kwiecień 2014 - 06:07.

#10067 Share zetorpower80

zetorpower80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 07:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam farmerzy mam pytanko czy jak bede chcial kupic maszyny rolnicze nowe to musze miec "zapytania" do wniosku mlody rolnik z gory dzieki

#10068 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 07:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie, nie potrzebujesz zapytania. to czy przyznana zostanie Ci pomoc czy nie, nie ma związku z tym jakie maszyny chcesz kupić i ile one kosztują

#10069 Share ciupek

ciupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powiedzcie mi tak: czy maszyny kopowane w ramach młodego rolnika muszą być fabrycznie nowe?

#10070 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) do tej pory mogly byc uzywane ale nie starsze niz 5 lat i nie zakupione wczesniej ze srodkow unijnych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10071 Share Drobnik

Drobnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 12:04

Witam ;) a ja mam akie pytanko, czy były w starym MR wymagania dotyczace kupna takiego sprzetu jakie agencja nam pozwoli? chodzi mi tutaj o to ze np. jak ktos ma 20-30ha to nie moze kupic opryskiwacz 3000l, tylko taki jaki agnecja mu przyzna na jego areal czyli jakies 600-1000l ? :P

Czy ktoś moze wie?:)

#10072 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy może ktoś dysponuje takimi danymi ilu młodych rolnikow kwalifikowaloby się na ten program? na pewno takie informacje sa znane w ministerstwie

i jeszcze nie rozumiem jednej rzeczy posiadam wyksztalcenie srednie rolnicze ale nie mam 3 letniego stazu, czyli ile mi się punktów należy?

#10073 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w agrobiznesie chyba mówili że 7800 wniosków rozpatrzyć mogą pozytywnie, masz wykształcenie w kierunku rolniczym czyli max punktów czyli 5

#10074 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Za wykształcenie średnie rolnicze dostaniesz 4 punkty. Aby dostać 5 punktów trzeba mieć wyższe:)

#10075 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 15:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale wyczytałem tez ze trzeba mieć do tego jeszcze 3 letni staz? czy jednak się myle?

#10076 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 16:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Za odpowiednie kwalifikacje zawodowe uznawane są:
• Wykształcenie rolnicze wyższe, średnie lub zasadnicze zawodowe
• Tytuł kwalifikujący lub tytuł zawodowy, lub tytuł mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej + 3 – letni staż pracy w rolnictwie
• Wykształcenie wyższe inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie lub wykształcenie wyższe inne niż rolnicze + studia podyplomowe o profilu związanym z rolnictwem lub wykształcenie średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie
• Wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze
+ co najmniej 5 –letni staż pracy w rolnictwie

tutaj wynika że wykształcenie rolnicze to rolnicze i pod jednym punktem dlatego też uznałem że jednak 5

głupotą dla mnie jest przyznawanie punktów za powiaty względem bezrobocia, nijak ma się to do samego gospodarstwa, ja mam wykształcenie wyższe rolnicze- inżynier doradca rolny, gospodarstwo jest większe niż krajowa i wojewódzka ale mniejsze niż dwukrotność średnich (ani jednej ani drugiej) ale całą punktację niestety zaniża mi bezrobociee bo w moim powiecie jest najmniejsze z całego województwa czyli zero punktów.
-krótko mówiąc miałbym blisko maximum a tak wyjdzie około 17-18 no i nie wiem czy przejmować gospodarstwo w tym roku czy czekać na następny nabór żeby mieć pewność że premię dostanę bo w tym naborze jednak będzie dość dużo wniosków, prawdopodobnie bym się załapał ale też nie chcę ryzykować że nie uda się zdobyć premii a gospodarstwo będzie już przejęte

Edytowany przez daremw, 13 kwiecień 2014 - 16:45.

#10077 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy można odbywać STAŻ w np urzędzie gminy i jednocześnie być ubezpieczonym w krus?

Pytam bo znajomy ma taką sytuację że po studiach chce grunty obrabiać i staż zrobić.....

#10078 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja uzyskam jakieś 14pkt, ciekawe czy wystarczy w lubelskim:)

#10079 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moje gosp jest większe ponad dwukrotnie od sr wojewódzkiej wiec pewnie dostane max 16 punktów za wyksztalcenie 4 i nie wiem ile za bezrobocie bo jest ono srednie w moim woj. ale przypuszczam ze 2 pk co daje nam w sumie 22 punkty, mysle ze to dobry wynik i się zalapie bo przecież sr gosp w naszym kraju to ok 10,5 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10080 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:09

Ja uzyskam jakieś 14pkt, ciekawe czy wystarczy w lubelskim:)

nie będzie prawdopodobnie podziału na województwa, to pula na cały kraj, no chyba że się coś zmieniło o czym nie wiem, w każdym razie masz mniejsze szanse niż ja :)