Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#10041 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 21:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy to prawda że mają zwiększyć ESU ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:13
  •  

#10042 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 06:52

do tego okresu tj chyba nie 12 tylko 18 miesiecy z tego co mi wiadomo a poza tym na 100% jeszcze nic nie jest podane

18 mies. to jest termin do wydania decyzji przez arimr a do złożenia wniosku było 12 mies.

a jak jest z wiekiem ?
słyszałem dwie wersje:
1. można złożyć wniosek przed ukończeniem 18 roku życia
2. trzeba mieć ukończone 18 lat

Jak to jest ?

trzeba mieć ukończone 18 lat

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#10043 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 07:21

Witam ;) a ja mam akie pytanko, czy były w starym MR wymagania dotyczace kupna takiego sprzetu jakie agencja nam pozwoli? chodzi mi tutaj o to ze np. jak ktos ma 20-30ha to nie moze kupic opryskiwacz 3000l, tylko taki jaki agnecja mu przyzna na jego areal czyli jakies 600-1000l ? :P

To jest bardzo dobre pytanie, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10044 Share przemo2014

przemo2014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 10:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam grono forumowiczów. czytam te forum i nie spotkałem sie jeszcze z rzadną sytuacja jaka napotkała mnie. Mianowicie na młodego rolnika kasę otrzymałem w lipcu 2011 na zmianę pokrycia dachowego i kupno i montarz nowych okien inwentarskich. Inwestycja zrobiona w pazdzierniku 2011 r., wczoraj do mnie dzwoni z Agencji ze nie mozna z dofinansowania zrobic nowego pokrycia dachowego i wymiany okien,dodam ze od poczatku miałem to w biznesplanie,biznesplan przyjeła Agencja i zadnych zastrzezen nie było. A dzis taki numer,ewidentnie wina lezy po stronie Agencji,trzeba było powiadomic mnie o tym na samym poczatku a nie po ponad 2 latach gdy przychodzi mi sie tuz tuz rozliczyc z faktur.Dodam ze moją sprawę w ARiMR prowadzi juz bodajże 5 osoba i kazda ma swoje wymysły.

#10045 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 11:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie, mam jedno pytanie bo nie jestem pewny, jak to jest z wykształceniem i stażem? jak mam staż to nie potrzebuję wykształcenia, czy jak mam wykształcenie to nie potrzebuję stażu, ktos jest w stanie wyjaśnić?

#10046 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 12:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nic nie wiadomo w pradzie na stornie MR pojawiłą sie informacja o naborze w maju lecz dziś byłem w ARIMR i nic mi nie powiedzieli o wymogach tylko dowiedziałem sie to co już wszyscy wiedzą że będzie 100tyś zł

#10047 Share Moris7598

Moris7598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 16:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 15 maja ogłosza kiedy ma byc nabór na młodego Rolnika .

panowie, mam jedno pytanie bo nie jestem pewny, jak to jest z wykształceniem i stażem? jak mam staż to nie potrzebuję wykształcenia, czy jak mam wykształcenie to nie potrzebuję stażu, ktos jest w stanie wyjaśnić?

Tak było na starych zasadach liczyły sie punkty
Będą trzy kryteria:
- wielkość gospodarstwa
- kwalifikacje zawodowe MR
- stopa bezrobocia

Wielkość gospodarstwa - województwa, gdzie średnia woj. jest wyższa niż średnia krajowa

Powierzchnia większa niż średnia krajowa, ale nie większa niż wojewódzka - od 5 punktów (średnia krajowa) proporcjonalnie do 10 punktów (średnia wojewódzka),
Powierzchnia nie mniejsza niż średnia wojewódzka, ale nie większa niż jej dwukrotność - od 10 punktów (średnia wojewódzka) proporcjonalnie do 15 punktów (dwukrotność średniej wojewódzkiej),
Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej wojewódzkiej - 16 punktów.

Wykształcenie:

Wyższe rolnicze, wyższe nierolnicze i minimum 3-letni staż w rolnictwie, wyższe nierolnicze i ukończone studia dyplomowe związane z rolnictwem - 5 punktów,
Średnie rolnicze, średnie nierolnicze i min. 3-letni staż w rolnictwie - 4 punkty,
Wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe - 3 punkty,
Tytuł kwalifikacyjny lub zawodowy, tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i minimum 3-letni staż w rolnictwie - 2 punkty,
Podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i minimum 5-letni staż w ronictwie - 1 punkt.

Stopa bezrobocia

Jeżeli gospodarstwo MR znajduje się w powiecie o najwyższej stopie bezrobocia w województwie to przyznaje się mu 5 punktów, dalej jest proporcjonalnie, aż do powiatów o najniższej stopie bezrobocia gdzie Młody Rolnik nie otrzymuje żadnych punktów.

#10048 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 16:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli wszystko wiem, z wyjątkiem tego jak liczy się staż w rolnictwie - chodzi o okres w jakim opłacam krus, czy potrzebny mi papierek, że przez 5 lat pracowałem na gospodarstwie?

#10049 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 16:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego chodzi właśnie od jakiego czasu opłacasz krus ale nie jako płatnik tylko jako domownik.

#10050 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 18:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak to wygląda z tymi kursami kwalifikacji zawodowych rolnik R3, dowiadywałem się w oddziale regionalnym agencji że taki kurs wystarczy na młodego rolnika, a tu w punktacji jest napisane, że staż potrzebny, w ogóle co do stażu to bez sensu z tym KRUSem, moja mama jest nauczycielką i byłem pod nią ubezpieczony w Zusie, a pracowałem w gospodarstwie i nici ze stażu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10051 Share Moris7598

Moris7598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dadza ci młodego i uzupełnisz sobie staz masz 3 lata . Albo drze kombinuj z papierami polak potrafi .

#10052 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 23:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,mam pytanie,czy jesli jestem ubezpieczona w krus od 9 lat,nie posiadam wlasnej ziemi tylko pracuje w gospodarstwie u rolnika ktory placi za mnie skladki krus,mieszczac sie w limicie wieku i planujac zakup gospodarstwa,kwalifikuje sie na MR?Pozdrawiam.

#10053 Share Katarzynaciuba

Katarzynaciuba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 02:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jestem rolnikiem od 12,5 mięsiąca. Czy da się jakoś obejść wymóg MAX 12 miesięcy bycia rolnikiem? Posiadam wykształcenie rolncze - mgr,mam pomysł na dalszą działalność, potrzebuje dofinansowania aby kupić ciągnik.
Czy według polskiego prawa moje kwalifikacje,posiadanie ziemi i chęci są niewystarczające bo jestem "ZA STARYM " Młodym Rolnikiem alby uzyskać pomoc?
Dostałam ziemię w 2013 i oddałam ją w dzierżawę,jednak w kwietniu ARiMR wpisała mnie do ewidencji producentów. Ziemię obrabia ktoś inny a ja oddaje mu dopłaty. Widnieję w ewidencji producentów = jestem rolnikiem o 0,5 miesiąca za długo. Czy to mnie dyskwalifikuje na starcie?

Edytowany przez Katarzynaciuba, 12 kwiecień 2014 - 02:49.

#10054 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 05:12

Dadza ci młodego i uzupełnisz sobie staz masz 3 lata . Albo drze kombinuj z papierami polak potrafi .

Jak dostaniesz młodego to stażu już nie uzupełnisz jak nie miałeś, możesz tylko wykształcenie uzupełnić

Witam,mam pytanie,czy jesli jestem ubezpieczona w krus od 9 lat,nie posiadam wlasnej ziemi tylko pracuje w gospodarstwie u rolnika ktory placi za mnie skladki krus,mieszczac sie w limicie wieku i planujac zakup gospodarstwa,kwalifikuje sie na MR?Pozdrawiam.

Jeżeli jesteś ubezpieczona w Krus jako domownik nie masz gosp. i spełniasz pozostałe warunki to możesz ubiegać się o mr

To jest bardzo dobre pytanie, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat?

W poprzednich naborach nie było aż tak bardzo to weryfikowane, ale raczej będzie to weryfikowane napewno i myślę że bardziej szczegółowo jak np w modern.

czyli wszystko wiem, z wyjątkiem tego jak liczy się staż w rolnictwie - chodzi o okres w jakim opłacam krus, czy potrzebny mi papierek, że przez 5 lat pracowałem na gospodarstwie?

Potrzebny ci papierek z Krus że byłeś ubezp. jako domownik. Można też udokumentować staż pacy tym że byłeś zatrudniony w gosp. ale na umowę o pracę.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#10055 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 09:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Endriu 42 - widzę że orientujesz się w sytuacji więc może opiszę moją sytuację:

Przejmuję część gospodarstwa ekologicznego, razem z rodzicami prowadzę obecnie plantację aronii oraz szkółkę sadzonek Aronii. Za pieniądze z młodego rolnika planuję kupić sadzarkę szkółkarską oraz ciągnik, ale tak się składa, że musi on być dosyć pokaźnej mocy - 80-90 KM. przejmuję ok 10ha ziemi, tak więc moje pytanie brzmi - czy uzasadnienie że do obsługi sadzarki szkółkarskiej potrzebuję dużego ciągnika powinno wystarczyć aby agencja nie robiła mi później problemów?

#10056 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2014 - 12:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, ja z pytaniem czy możliwa jest opcja wzięcia dotacji jeśli ojciec przepisze mi np tylko 1ha ziemi(wiecej na razie nie chce bo jeszcze nie dostanie struktualnej bo brakuje mu wieku) a reszte do sredniej krajowej wzialbym dzierzaw bo mam taka mozliwosc? Czy agencja pojdzie na takie coś?

#10057 Share ciupek

ciupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 17:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tegoroczny nabór będzie jeszcze na starych zasadach? Jeśli tak to nic ci nie musi przepisywać. Wystarczy umowa dzierżawy.
http://mlecznaferma....lodego-rolnika/

#10058 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 18:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzierżawa też się liczy do areału wymaganego na młodego rolnika?

#10059 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 12 kwiecień 2014 - 18:50

Witam, ja z pytaniem czy możliwa jest opcja wzięcia dotacji jeśli ojciec przepisze mi np tylko 1ha ziemi(wiecej na razie nie chce bo jeszcze nie dostanie struktualnej bo brakuje mu wieku) a reszte do sredniej krajowej wzialbym dzierzaw bo mam taka mozliwosc? Czy agencja pojdzie na takie coś?

ile ty masz lat? na forum wszystko napisane jest, przy jednym ha wziąć dotację to chyba kpina- w żadnym wypadku
druga sprawa... jaką strukturalną? już dawno nie było naborów na strukturalną i do 2020 roku na pewno nie będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10060 Share ciupek

ciupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:04

Dzierżawa też się liczy do areału wymaganego na młodego rolnika?

Póki co tak. Zobaczymy co będzie przy nawych zasadach.
Poczytaj sobie: http://www.wrp.pl/mł...ież-z-dzierżawą
Prace na polach też można komuś zlecić. Byle na każdą pracę mieć papier. Jedyne co trzeba robić to dokumentów pilnować.

Jest tylko jedna zasadnicza kwestia: czy aby taka była idea pomocy w ramach tego programu?