Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#9981 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 18:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) TUR pracuje i zarabia a E60 traci na wartości i jest tylko seryjną produkcją a nie prestiżem:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:02
  •  

#9982 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 19:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co wy tam sie bmw-ka podniecacie samochód jak samochód,osobiście preferuję suv-y.Najlepsze auta w teren :rolleyes:

#9983 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 22:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ha!! Chyba terenu nie widziałeś. Nie mów że X5 , 6 czy inne kaszkaje się w teren nadają. Chyba po łące i tylko latem, albo na grzyby, nic po za tym.
Zobacz test jeep-a z silnikiem SRT8 :rolleyes: . To jest suv który jako tako w teren się nadaje, lub tundra. Choć i tak do off road jeszcze daleko.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9984 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 23:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy napisałem wszsytkie suvy?nie to się nie czepiaj chłopczyku :D

#9985 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 23:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale nie pisałeś że tylko nieliczne, więc nie spinaj się tak bo coś ci pęknie,
Chłopczyku, to było dobre.

#9986 Share Antoni84

Antoni84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 12:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak dla mnie w teren to sprawdzony Land Rover Defender tylko roczniki z silnikami BMW bo te najnowsze to szmelc.....

#9987 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 17:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie, czytajcie regulamin, % poleca :) o autach mozecie porozmawiac w temacie auto dla rolnika itd.

#9988 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1143 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 18:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @GRGOJ spokojnie, nie ma komu dawać % bo nikt nie pilnuje porządku ostatnio...

Wracając do tematu, jeśli już będzie nabór i 100 tys, to w sumie dostaniemy 123 tys ze zwrotem VAT-u oczywiście po udokumentowaniu wydania 100 tys (faktury), dobrze kombinuję?? :D :P
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#9989 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 19:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moim zdaniem nie. Jak jesteś watowcem to koszty kwalifikowane są kosztami netto. Tak przynajmniej jest przy dotacjach na otwarcie DG, chyba że MR rządzi się swoimi prawami.

#9990 Share krzychu94

krzychu94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 21:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pisaliście wcześniej, że na ziemie można wydać 30%. Natomiast rozliczyć trzeba się z 70% dotacji, czyli pozostałe 30% też można wydać na zakup ziemi, czyli jak będzie w nowym naborze 100 tys to 60 można na ziemie. Dobrze to rozumie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9991 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 22:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak, W takim wypadku 60 tys możesz przeznaczyć na zakup ziemi. udokumentowane musisz mieć 70 tys - co zrobisz z pozostałymi 30 tys to już Twoja osobista sprawa.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 09:15.
cytowanie poprzedniego posta

#9992 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1143 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 23:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Instas nie gniewaj się, ale czy "Twoje zdanie" jest widzi mi się, czy wiesz na pewno że tak jest??

Jak jesteś watowcem to koszty kwalifikowane są kosztami netto.

Z tej wypowiedzi wnioskuję, że przy zakupie dajmy na to rozrzutnika na MR za 123 tys brutto, płacisz 100 tys netto a resztę Ci darują?? :P

#9993 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 08:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Polecam artykuł --> http://poradnik.wfir...k-a-podatek-vat
Tu masz wszystko jak na dłoni.

#9994 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 18:13

@Instas nie gniewaj się, ale czy "Twoje zdanie" jest widzi mi się, czy wiesz na pewno że tak jest??

Z tej wypowiedzi wnioskuję, że przy zakupie dajmy na to rozrzutnika na MR za 123 tys brutto, płacisz 100 tys netto a resztę Ci darują?? :P

Chyba koledzy trochę mieszają MR z modernizacją i innymi działaniami inwestycyjnymi. W MR nie dostaje się zwrotu za część poniesionych kosztów, tylko dostaje kasę i wydaje. Także dobrze kolega kombinuje, jak kupisz sprzęt za 123 tys brutto płacąc 100 z MR to jeśli się rozliczasz z VAT to dostaniesz też zwrot VAT ;)

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9995 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:32

@Instas nie gniewaj się, ale czy "Twoje zdanie" jest widzi mi się, czy wiesz na pewno że tak jest??

[size=4]

Przy zakupie za 123 tys. brutto płacisz 123 tys. brutto a wat rozliczasz w deklaracji vat-7 z US. Jeżeli masz podatek vat "naliczony" to możesz przenieść go na następny okres rozliczeniowy lub wystąpić do US o wypłatę naliczonego podatku lub przy sprzedaży artykułów powstaje podatek vat należny i wtedy nie musisz go wpłacać do US tylko odliczyć sobie od podatku naliczonego. Tak wygląda to w ogromnym skrócie.

#9996 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 21:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzieki Orkidea! Tak podejrzewałem.

#9997 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1143 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 23:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki Endriu, zawsze myślałem że tak to właśnie działa, ale kolega @instas mnie zbił z tropu ;)

@instas muszę kiedyś poświęcić trochę czasu poczytać i ogarnąć ten Vat... ;) Cenne info, nawet nie myślałem że można przenieść to na poczet zwrotu podatku ze sprzedaży, jeśli gotówka potrzebna na gwałt to wypłacam, jeśli nie to po co biegać w te i spowrotem i odwalać papierkową robotę 10 razy... Dzięki

#9998 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 20:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie chciałem nikogo w błąd wprowadzać. Od 4 lat prowadzę działalność i kwestia podatków nie jest mi obca. Korzystałem też z dotacji na rozpoczęcie i wtedy nikt nie wyciągał ręki po odliczony vat. Teraz słyszałem że jak decydujesz się na vat to twoim kosztem kwalifikowanym z dotacji jest kwota netto a naliczony podatek vat masz zwrócić do instytucji udzielającej dotacji. No ale tyczy się to dotacji na rozpoczęcie DG, a premia MR ma pewnie swoje zasady. Do tej pory przy MR też nikt nie wnikał czy odliczysz vat czy będziesz rolnikiem ryczałtowym, kosztem była kwota brutto. Mam nadzieję że tego nie zmienią jak w przypadku DG. Jeżeli premia będzie wynosiła 100tys zł. to kupując coś za 100tys brutto powstaje vat naliczony 18700zł który na wniosek można wypłacić i dalej wykorzystać na zakup lub wykorzystać na poczet przyszłego podatku vat należnego.

Nie cytuj ostatniego posta.Jeśli odpisujesz na ostatni post to pisz u dołu tematu w białym okienku +1 .
SZYMANOX

#9999 Share maniek201094

maniek201094

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 22:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ktoś już wie może czy będzie można uzupełnić te kwalifikacje tak jak to było do tej pory, czy jednak zmienią się zasady MR ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10000 Share Pablo44

Pablo44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:To co związane z rolnictwem...

Napisany 28 marzec 2014 - 22:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W tym naboże co niby ma być to na starych zasadach czyli masz 3 lata od uzyskania premii, a 2014-2020 to jeszcze nic pewnego mie wiadomo co i jjak.