Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31558 odpowiedzi na ten temat

#9941 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Znajomy dostał od rodziców w akcie darowizny 2ha jak miał 8 lat, obecnie ma 23 lata, studiuje, nie składał papierów o dopłaty, nie opłacał krusu. Rodzice użytkują ziemię oraz pobierają dopłaty. Czy może ubiegać się o MR?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:10
  •  

#9942 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:hodowla byków

Napisany 17 marzec 2014 - 07:44

Na stronie arimr są zamieszczone rozporządzenia i nowelizacje podaję link:http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html
Tutaj tekst ujednolicony ze strony sejmowej :)
Tak jak pisze kolega, mogę pomóc jak ktoś ma problem z MR, śmiało pisać, na priv najlepiej bo szybciej odczytam :)

kolego a ty juz korzystales z tego programu czy dopiero zamietrzasz??

#9943 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 09:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może ktoś wyjaśnić jakie to standardy należy spełnić?

Wymogi określone standardami w zakresie ochrony środowiska higieny i warunków utrzymania zwierząt, gospodarstwo beneficjenta działania PROW 2007-2013 "Ułatwianie startu młodym rolnikom" powinno osiągnąć najpóźniej do dnia upływu 3 lat, licząc od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej. W przypadku niespełnienia tego warunku beneficjent będzie zobowiązany do zwrotu 25% kwoty pomocy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9944 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 11:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam pytanie co do przepisu ziemi czy można ubiegać się o MR jak juz się ma ziemię od 4 miesięcy? jedni mówią że można do 12 miesięcy a wiciminister powiedziała (przynajmniej tak zrozumiałem) że nie można mieć ziemi by ubiegać się o MR jak to w końcu jest?

#9945 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 11:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja tez slyszalem ze nie wiecej niz 12 miesiecy

#9946 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 11:21

Na stronie arimr są zamieszczone rozporządzenia i nowelizacje podaję link:http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html
Tutaj tekst ujednolicony ze strony sejmowej :)
Tak jak pisze kolega, mogę pomóc jak ktoś ma problem z MR, śmiało pisać, na priv najlepiej bo szybciej odczytam :)

czy wiesz jak w tym roku będzie z ukończeniem szkoły? bo ja szkołę rolniczą kończę za rok, a chciałbym już w tym roku próbować załapać się na młodego rolnika

#9947 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 11:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @jastrzab901, musisz spełniać wymogi wzajemnej zgodności, wszystkie obszary czyli A, B i C.

#9948 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 20:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mój Ojciec jest 500 do zielonej z wnioskiem na MGR w lubelskim, a ja chciałbym złożyc na "mlodego" i przejąć gospodarstwo w całości lub czesciowo ok 12 h z 36 czy moge przejac razem z wnioskiem na modernizację. Lub czy ojciec moze otrzymac dotacje na swoj wniosek (ciagnik 110 km) gdy przekaze mi czesc gospodarstwa? A moze olac ten MGR i nie liczyc ze sie zlapiemy tylko przepisac po 18 h na mnie i brata i starac sie o dwie premie dla mlodych po 100tys? Co byscie w tej sytuacji proponowali?

#9949 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 21:03

kolego a ty juz korzystales z tego programu czy dopiero zamietrzasz??

Dopiero zamierzam:-)

czy wiesz jak w tym roku będzie z ukończeniem szkoły? bo ja szkołę rolniczą kończę za rok, a chciałbym już w tym roku próbować załapać się na młodego rolnika

Z tego co mi wiadomo to mają być stare zasady ale niczego nie można być pewnym dopóki nie będzie rozporządzenia.

Może ktoś wyjaśnić jakie to standardy należy spełnić?

Wymogi określone standardami w zakresie ochrony środowiska higieny i warunków utrzymania zwierząt, gospodarstwo beneficjenta działania PROW 2007-2013 "Ułatwianie startu młodym rolnikom" powinno osiągnąć najpóźniej do dnia upływu 3 lat, licząc od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej. W przypadku niespełnienia tego warunku beneficjent będzie zobowiązany do zwrotu 25% kwoty pomocy.

trochę opisałem o tych standardach wcześniej na stronie arimr jest lista którą wypełniasz a także na stronce którą powoli "rzeźbię" ;-) link poniżej.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9950 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 21:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a kiedy bedzie wiadomo w koncu jakie zasady beda bo jedni mowia ze stare zasady a z arimr mowia ze na nowych zasadach 100 tys ale na grunty orne tylko 30 % i ESU ma byc 10 tsy euro to w koncu jak ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9951 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 22:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ministerstwo to ustala trzeba by tam zapytać. A gdzie w arimr koledze tak mówili i czy pytałeś o ten nabór na starych zasadach czy o nowy prow?

Edytowany przez Endriu42, 18 marzec 2014 - 07:20.

Zapraszam

#9952 Share bizmut

bizmut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Wiara, Polska, Rodzina, Rolnictwo, Historia

Napisany 18 marzec 2014 - 13:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w ministerstwie się nic nie dowiesz... <_< dopiero jak projekt przejdzie prace legislacyjne i konsultacje społeczne będzie wiadomo więcej, a gdy będzie już po nowelizacji rozporządzenia i prezes ARiMR ogłosi nabór :) wtedy można mówić o pewności przepisów dotyczących MR, póki co to jak wróżenie z fusów :P

Edytowany przez bizmut, 18 marzec 2014 - 13:59.

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

#9953 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:17

Ministerstwo to ustala trzeba by tam zapytać. A gdzie w arimr koledze tak mówili i czy pytałeś o ten nabór na starych zasadach czy o nowy prow?

no ten co teraz ma byc w tym roku ale to juz na nowych zasadach ale oni to tak jeszcze do konca to niewiedzieli

#9954 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 15:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostałem ostatni z agencji pismo o tym że muśzę niedługo złożyć ankietę monitorującą a także jakieś oświadczenie o spełnieniu standardów w zakresie higieny, ochrony środowiska i utrzymania zwierząt. Pisało że te oświadczenie to O-8/144. Patrzyłem na stronie Arimr i nie widać takiego oświadczenie.
Czy może chodzi to o to: 13. Karta weryfikacji spełniania standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie - ChecklistaStandardMR (wersja Microsoft Excel - xls)

#9955 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 16:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) miales poza tym jakies kontrole??

#9956 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 17:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie było żadnej kontroli

#9957 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 18:54

Dostałem ostatni z agencji pismo o tym że muśzę niedługo złożyć ankietę monitorującą a także jakieś oświadczenie o spełnieniu standardów w zakresie higieny, ochrony środowiska i utrzymania zwierząt. Pisało że te oświadczenie to O-8/144. Patrzyłem na stronie Arimr i nie widać takiego oświadczenie.
Czy może chodzi to o to: 13. Karta weryfikacji spełniania standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie - ChecklistaStandardMR (wersja Microsoft Excel - xls)

W pkt. 11 na tej stronie masz ośw. Tylko to jest O-5/144.

Zapraszam

#9958 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 19:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tyle że tam pisze że to w momencie składania wniosku to się wypełnia

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 09:08.
cytowanie poprzedniego posta

#9959 Share bamber912

bamber912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 12:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) młody rolnik jeszcze na starych zasadach ale czy można bedzie uzupełnić wykształcenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9960 Share forterra11441

forterra11441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 13:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skoro na starych zasadach to będzie można, jedynie ma się zmienić kwota premii :)