Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#9861 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:33

to nie przekręt a tak jakby pomoc w wypełnieniu prawidłowo wniosku i napisanie biznesplanu oczywiście z konsultacja z rolnikiem wiele osób z tego co słyszałem z tego skorzystało, Czyli waszym zdaniem to zwykłe naciąganie kasy? Ja jestem zielony w tym wszystkim i nie chciałbym zaprzepaścić swojej szansy i coś żle napisać lub czegoś zapomnieć zrobić.. no i nie wiem właśnie czy wogóle jest sens korzystać z pomocy takiej osoby...Może ktoś napisze coś więcej jak wygląda cały proces ubiegania się o tą premię krok po kroku?

Jak kolega jest całkiem zielony to może być ciężko. Po pierwsze trzeba wypełnić wniosek i plan rozwoju gosp. oraz załączniki zaśw. krus, us. itp. złożyć to i czekać na decyzję o przyznaniu pomocy. Po decyzji jest czas na spełnienie warunków decyzji typu przejęcie gosp. ubezp. w krus itp. i złożenie wniosku o płatniść z tymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków. I po tym wypłacana jest pomoc. To tak w skrócie. Jak chcesz więcej szczegółów, czegoś nie rozumuesz to pisz na priv.

Ponawiam pytanie od sasiada: jeżeli składał wniosek na maszyny z prow i zakupił je w 2012 roku ale w 2013 cięzko zachorował, jest na rencie, to jego syn moze ubiegac sie o dofinansowanie na młodego rolnika w tym naborze? bo i tak przepisuje gosp. bo syn niczego nie moze załatwic sam a ojca po szpitalach tylko woza..
jak to jest?

No może jeżeli dopiero rozpocznie prowadzenie działalności. Ale ojciec musi też na piśmie wystąpić do arimr o zgodę na przejęcie zobowiązań z modernizacji przez syna.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:29
  •  

#9862 Share Eminencja

Eminencja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam taki galimatias rodzice utworzyli mi gospodarstwo na potrzeby młodego rolnika na nabór 2010 w 2013 przeszli na emeryturę i przekazali mi resztę majątku czy teraz muszę uzupełniać biznes plan o całą powierzchnię gospodarstwa oraz wpisywać tam całe stado bydła skoro już wielkość ekonomiczna została już osiągnięta w pierwszej wersji biznesplanu?
A jak wygląda kwestia dzierżaw ustnych?

#9863 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 12 marzec 2014 - 00:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hmmm troszkę się pogubiłem, młody rolnik 2014 ma być na starych zasadach więc średnia krajowa może obowiązywać z roku poprzedniego czy poprzedniego naboru i jak było jeśli średnia wojewódzka była mniejsza? Jeśli będę kończył technikum mechanizacji rolnictwa za 2 miesiące to mam wykształcenie rolnicze czy musi być typowo technik rolnik? W roku 2011 były jakieś obostrzenia dotyczące wieku zakupionej maszyny wielkości itp? Z góry dziękuje za odpowiedź :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9864 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 06:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie do końca wiadomo, ze będzie na strych zasadach, na pewno będą jakieś zmiany tylko nie wiadomo jakie

#9865 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:hodowla byków

Napisany 12 marzec 2014 - 07:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) niby wiadomo...
wszystkie zasady takie jak w latach 2007-13 z ta różnica ze kwota pomocy wzrosla do 100tys zl

sam bede skladal taki wniosek w tym roku

#9866 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 07:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeden mówi tak a drugi co innego. Macie jakieś oficjalne info co do warunków ubiegania się o MR czy to tylko wasze gdybanie ?? Panowie nie siejcie zamętu bo po waszych dwóch postach pojawi sie kilkadziesiąt innych z prośbą o wyjaśnienie czegoś czego na chwile obecną nikt tutaj dokładnie nie zna albo wrzućcie źródło waszych informacji jeśli to pewniaki.
Osobiście uważam, że te dodatkowe 25k PLN nie wpadnie do premii tak całkowicie za darmo tzn. gdy ogłoszą nabór moze pojawić sie jakiś dodatkowy warunek - niespodzianka. To tylko moje przypuszczenie i mam nadzieje, że sie nie sprawdzi.

#9867 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 07:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) poczynilem wszystkie przygotowania. rozmawialem w arimr i z prywatnymi posrednikami. czekam tylko na przyjmowanie wnioskow

#9868 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 08:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanie z innej beczki: czy ktoś z ostatniego naboru nie dostał kasy ze względu na to że zabrakło?

#9869 Share nobeq

nobeq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 11:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam takie pytanie. Rodzice przepiszą na mnie część gospodarstwa, tak abym mógł wziąć MR. Czy w takiej sytuacji będą oni mogli w późniejszym okresie korzystać z programów unijnych (np.modernizacji) ?

#9870 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 11:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie musza ci przepisywac wystarczy ze od nich bedziesz dzierzawil.
chodzi o to abys ty nabyl ziemie i ja uprawial rodzice w tym czasie moga prowadzic swoje gospodarstwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9871 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 11:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak dla mnie to i 75000 to sporo, można fajną maszynkę kupić Ale myślę że skoro podnieśli to tyle ludu się na rzuci że szok

#9872 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 13:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jastrząb do tej pory wszyscy dostawali

a druga sprawa, najprawdopodobniej będą jeszcze inne zmiany oprócz kwoty, drobne zmiany

#9873 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 13:16

nie musza ci przepisywac wystarczy ze od nich bedziesz dzierzawil.
chodzi o to abys ty nabyl ziemie i ja uprawial rodzice w tym czasie moga prowadzic swoje gospodarstwo

że niby dzierżawa od rodziców możliwa?

#9874 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2014 - 15:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) podaliscie juz kilka terminow kiedy bedzie nabor, a konkretnie jeden termin w tym roku ktos juz sie orientuje kiedy to bedzie na MR?

#9875 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 17:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Maj, czerwiec bądź lipiec i nie zadawajcie więcej tego pytania. ;)

#9876 Share artur10021

artur10021

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Byłem dzisiaj na szkoleniu i nabór bedzie na starych zasadach 100tys można dostać, o nowych zasadach wogóle nie było sensu gadać tak zaostrzyli wymogi że na nowych zasadach o młodego rolnika ubiegać się mogą osoby które maja powyżej 35ha także mali skazani na odstrzał szkoda gadać jednym słowem

#9877 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tylko ciekawe kiedy bedzie, i oby wszyscy wzieli. moglby juz byc

#9878 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 12 marzec 2014 - 20:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jastrząb a jakie przygotowania poczyniłeś?

#9879 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 20:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rodzice maja 1050arow ziemi czy to starczy teraz na młodego rolnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9880 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 20:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) artur10021 jakie 35h, jak w projekcie na 2014-2020 jest średnia krajowa/wojewódzka

Edytowany przez majkel207, 12 marzec 2014 - 20:59.