Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31558 odpowiedzi na ten temat

#9841 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 12:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Była nowelizacja rozporządzenia i jest minimum 12 mies. od wypłaty pomocy ubezp. w krus.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:59.
cytowanie poprzedniego posta

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:15
  •  

#9842 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 13:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chyba to 100 tys jest dosyć prawdobodobne, dzisiaj nawet w agrobiznesie mówili. Nabór ma być w połowie tego roku.... Zobaczymy :)

#9843 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 17:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystko fajnie tylko ze nie można mieć gospodarstwa w chwili składania wniosku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9844 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 18:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to nie będzie się liczylo wstecz 12 miesięcy?

#9845 Share ursus1014ieco410

ursus1014ieco410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/matirolnik16

Napisany 10 marzec 2014 - 18:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) "O premie dla młodego rolnika będzie mogła ubiegać się osoba, która: w dniu składania wniosku będzie pełnoletnia i nie przekroczy 40 lat, nie ma prawa do renty, posiada kwalifikacje zawodowe, lub która zobowiąże się do uzupełniania wykształcenia, zamierza rozpocząć po raz pierwszy prowadzenie działalności rolniczej, lub rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o pomoc, a do dnia wydania decyzji o przyznanie pomocy nie może upłynąć więcej niż 18 miesięcy"
Więc ,,Ziel" nie opowiadaj głupot jak nie wiesz dokładnie robisz tylko mętlik !!

Edytowany przez ursus1014ieco410, 10 marzec 2014 - 18:58.

#9846 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 10 marzec 2014 - 19:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam wykształcenie i chce przejąć gospodarstwo po rodzicach lecz mam rentę rodzinną to w niczym nie koliduje?

#9847 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ogladalem przed chwila dzisiejszy Agrobiznes w necie i jednak z tego co zrozumialem to będą się liczyc tylko ci którzy nie maja gosparstwa na siebie,z reszta oni sami chyba tego nie wiedza jeszcze, pozostaje tylko czekac

#9848 Share wsza12345

wsza12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:49

2,5 tys??!! niezłe przekręty, bez przesady tam nie ma nic nadzwyczaj skomplikowanego, porządnie się przyłożysz to sam to napiszesz...

to nie przekręt a tak jakby pomoc w wypełnieniu prawidłowo wniosku i napisanie biznesplanu oczywiście z konsultacja z rolnikiem wiele osób z tego co słyszałem z tego skorzystało, Czyli waszym zdaniem to zwykłe naciąganie kasy? Ja jestem zielony w tym wszystkim i nie chciałbym zaprzepaścić swojej szansy i coś żle napisać lub czegoś zapomnieć zrobić.. no i nie wiem właśnie czy wogóle jest sens korzystać z pomocy takiej osoby...Może ktoś napisze coś więcej jak wygląda cały proces ubiegania się o tą premię krok po kroku?

#9849 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to w końcu można mieć gospodarstwo na sb nie dłużj niż 12 miesięcy czy nie?

#9850 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 22:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi się wydaje że można, ale niektórzy wprowadzają jakieś nowe informacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9851 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 22:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) według starych zasad można ale mogą zrobić tak ze premia będzie przyslugiwala tylko tym którzy dopiero przejma gospodarstwo i według mnie tak wlasnie będzie a wyksztalcenie tez mogą zrobić ze trzeba je mieć bez możliwość uzupełnienia, jeżeli jest na to mało kasy to cos musza zrobić jakies sito,biorac pod uwagę tych z 12 miesięcy wstecz i tych którzy przejma teraz to liczba chętnych będzie napewo duza

#9852 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 11 marzec 2014 - 08:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja mam pytanie do tych którzy dostali pieniadze w 2011r. Czy Sprawozdanie z realizacji biznesplanu przychodzi listem, czy samemu trzeba terminu pilnowac? Bo mi juz 3 lata mineło i tak se sie zastanawiam. Bo widze że jest termin 60 dni.

#9853 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 11 marzec 2014 - 09:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wczoraj konferencja PFHBIPM w Gniewie i wypowiedział się prezes PODR w Gdańsku, że są pomocni w wypełnianiu wniosków dopłat bezpośrednich oraz w przygotowaniu wniosku na MR który będzie od 2 czerwca. Taka ciekawostka :)

Edytowany przez Pestus123, 11 marzec 2014 - 09:14.

#9854 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 09:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) faktycznie ciekawe :) bardzo duzo juz odwlekaja, bo poczatkowo zapowiedzi byly na przelom pierwszego i drugiego kwartalu.

#9855 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 13:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ktoś się orientuje czy kurs kwalifikacji zawodowych R3 wystarcza na MR? i czy jak będę w trakcie kursu, ale prze ukończeniem to dostanę jakieś punkty (egzamin będzie we wrześniu) za to jak dołączę jakieś zaświadczenie, czy ewentualnie jak dołączę dokument potwierdzający kwalifikacje zawodowe już po naborze( o ile będzie o w czerwcu) ale jeszcze przed końcem rozpatrywania wniosków to wezmą mi to pod uwagę?

#9856 Share Rolnik82

Rolnik82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 11 marzec 2014 - 16:04

A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
§ 4
1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?

nie musisz zaraz przepisywac calego gospodarstwa na siebie . przepisz tyle ile Ci potrzeba (bodajże srednia krajowa ) i bierz dotacje ...

Wszystko fajnie tylko ze nie można mieć gospodarstwa w chwili składania wniosku.

Mozna tylko nie mozna miec gospodarstwa dluzej niz 12 miesiecy . :)

#9857 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 17:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przeciez beda obowiazywac zasady z naboru 2011, a nie 2007.

#9858 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 20:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli można mieć przepisane gospodarstwo nie dłużej niż 12 mies. czy w chwili składanie wniosku można tylko przepisać?

#9859 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 20:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pewnie, że możesz mieć przepisane przed złożeniem wniosku ale to troche śliski temat jeśli chodzi dokładnie o MR - na dzień dzisiejszy nie ma dokładnej daty ogłoszenia naboru, tak więc można sie wyrobić w tych 12-stu m-cach lub też nie . Najlepiej jest złożyć wniosek, poczekać na decyzję i wtedy przepisywać ( lub nie - zależne od rozpatrzenia wniosku ), na to masz jakieś nie wiem ile miesięcy nie wiem dokładnie ale tylko w tym wątku było napisane pierdylion razy tak samo jak odpowiedzi na większość pytań tutaj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9860 Share Mistrz18

Mistrz18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 20:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ponawiam pytanie od sasiada: jeżeli składał wniosek na maszyny z prow i zakupił je w 2012 roku ale w 2013 cięzko zachorował, jest na rencie, to jego syn moze ubiegac sie o dofinansowanie na młodego rolnika w tym naborze? bo i tak przepisuje gosp. bo syn niczego nie moze załatwic sam a ojca po szpitalach tylko woza..
jak to jest?