Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31597 odpowiedzi na ten temat

#9821 Share NewVario

NewVario

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Medycyna ,rolnictwo , muzyka ;)

Napisany 08 marzec 2014 - 07:47

14,7 jest wystarczające, ale jeżeli jest zastawiona to zmienia postać rzeczy. Ponieważ ziemia deklarowana we wniosku musi być tylko i wyłącznie twoją własnością, wszystko zależy od umowy z bankiem. Jeżeli brakuje 3 lat do emerytury to są dwie możliwości, albo przepisać część ziemi tak żeby spełniać warunek o średniej krajowej 10-11 ha albo zaczekać na następny nabór z nowego PROW.

Kolego nie zgodzę się , ponieważ pisze wyraźnie, że w grę wchodzą również dzierżawy długoterminowe. To znaczy dzierżawy na okres ponad 10 lat zawarte notarialne, aby wziąć młodego rolnika na starych zasadach można mieć wyłącznie dzierżawy. W woj. Świętokrzyskiem co najmniej 13 ha , żeby maksa za ziemię dostać. W nowym młodym rolniku trzeba mieć 70% ziemii na własność , 30% mogą stanowić dzierżawy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:39
  •  

#9822 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 08 marzec 2014 - 09:17

Może być technik rolnik zaocznie.

Kolego jesteś pewny że zaocznie technik rolnik wystarczy? Co jeszcze musiałbym spełnić? Nie mam ziemi na siebie, ale gdyby była pewność, że dostane tą dotację to kawałek ziemi by się przepisało np. 18ha. Jak to jest z tym ubezpieczeniem?

#9823 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 11:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja nie pisałem o dzierżawach. Dzierżawy podpisane notarialnie mogą jak najbardziej być. Chodzi mi o ziemię którą deklaruje się jako własność. Jest zapis że nie może stanowić zastawu ani ciążyć żadne zobowiązanie.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:57.
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9824 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 13:47

Kolego jesteś pewny że zaocznie technik rolnik wystarczy? Co jeszcze musiałbym spełnić? Nie mam ziemi na siebie, ale gdyby była pewność, że dostane tą dotację to kawałek ziemi by się przepisało np. 18ha. Jak to jest z tym ubezpieczeniem?

Musisz mieć dokument że posiadasz wykształcenie rolnicze technik rolnik wystarczy, nieważne jak zdobyty, aby legalnie;-) musisz prowadzić gosp. mieć ziemię na własność lub wydzierżawić min. średnią krajową i przez rok po otrzymaniu decyzji o przyznaniu pomocy być ubezp. w krus w pełnym zakresie z mocy ustawy jako rolnik. To tak w skrócie.

Ja nie pisałem o dzierżawach. Dzierżawy podpisane notarialnie mogą jak najbardziej być. Chodzi mi o ziemię którą deklaruje się jako własność. Jest zapis że nie może stanowić zastawu ani ciążyć żadne zobowiązanie.

A gdzie kolega znalazł taki zapis? nic takiego nie ma, nie może stanowić współwłasności ani współposiadania a to co innego.

Edytowany przez Endriu42, 08 marzec 2014 - 13:49.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9825 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 19:32

Musisz mieć dokument że posiadasz wykształcenie rolnicze technik rolnik wystarczy, nieważne jak zdobyty, aby legalnie;-) musisz prowadzić gosp. mieć ziemię na własność lub wydzierżawić min. średnią krajową i przez rok po otrzymaniu decyzji o przyznaniu pomocy być ubezp. w krus w pełnym zakresie z mocy ustawy jako rolnik. To tak w skrócie.

A gdzie kolega znalazł taki zapis? nic takiego nie ma, nie może stanowić współwłasności ani współposiadania a to co innego.

"Wymagana powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie musi stanowić tylko własność beneficjenta, użytkowanie wieczyste, dzierżawę z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. Okres dzierżawy nie może być krótszy niż 5 lat, licząc od dnia złożenia wniosku o płatność. W przypadku osób, które rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, obowiązuje okres co najmniej 6 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy." Zależy od interpretacji i treści podpisanych umów.

#9826 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli nie można ubiegać się o dotację jeżeli będzie się posiadać na własność np. 2 ha, a resztę brakującą do średniej krajowej z dzierżawy notarialnej na 10 lat od prywatnej osoby która na pewno nie jest skarbem państwa ani jednostką samorządu terytorialnego?

#9827 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 08:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moze ktos wie kiedy rusza mlody rolnik w mazowieckim ja slyszalem ze od maja wnioski maja przyjmowac...

#9828 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 08:44

I tu mam problem, dwa kawałki pola około 3ha ojciec ma współwłasność z siostrą (moją ciotką), jak mi przepisze to właśnie swoją cześć a co zrobić z częścią ciotki? Nie może to być na zasadzie użyczenia czy coś w podobie. Czy ciotka musi mi przepisać swoją część?

Czyli nie można ubiegać się o dotację jeżeli będzie się posiadać na własność np. 2 ha, a resztę brakującą do średniej krajowej z dzierżawy notarialnej na 10 lat od prywatnej osoby która na pewno nie jest skarbem państwa ani jednostką samorządu terytorialnego?

Na starych zasadach, a na takich ma się odbyć ten nabór, liczą się dzierżawy na 10lat od osób prywatnych podpisane u notariusza lub w UG

Edytowany przez Toru, 09 marzec 2014 - 08:47.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#9829 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 11:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. mam pytanie odnośnie przekazania ziemi, mianowicie mamy teraz do kupienia ziemie ale z racji ze nie wiadomo co z MR piszemy ją na mame. pytanie brzmi czy np za pół roku bedzie mogła ten kawałek ziemi przepisac na mnie jako darowizna bez opłat skarbowych?

#9830 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 09 marzec 2014 - 12:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie do tych co wzieli MR w wczesniejszych naborach ile czasu rozpatrują wniosek jak to było w waszych przypadkach (urzedowo mają na to 150dni)a u was jak to wygladało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9831 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 12:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nabór ruszy jak będzie decyzja Brukseli,to ARiMR ogłosi oficjalnie :rolleyes:

#9832 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 14:26

"Wymagana powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie musi stanowić tylko własność beneficjenta, użytkowanie wieczyste, dzierżawę z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. Okres dzierżawy nie może być krótszy niż 5 lat, licząc od dnia złożenia wniosku o płatność. W przypadku osób, które rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, obowiązuje okres co najmniej 6 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy." Zależy od interpretacji i treści podpisanych umów.

Jeżeli jest to zwykła hipoteka z banku to nie ma tu czego interpretować, w niczym to nie przeszkadza. A przy kredytach bankowych to raczej najczęstsza forma zabezpieczenia i nie jest to współwłasność.

Zapraszam

#9833 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 16:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Być może. Na pewno wszelkie wątpliwości rozwieją w ARiMR.

#9834 Share wsza12345

wsza12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam przeczytajcie ostatnich 10 stron i wszystko stanie sie jasnę a nie pytacie ciągle o to samo koledzy:)
Mam jeszcze pytanie, słyszałem o takich osobach co piszą wnioski i biznesplany na MR i biorą za to 2500zł Czy jest to bardzo skomplikowane? Dużo z tym zachodu i czy łatwo się gdzieś pomylić i wtedy nie dostanie się płatności? Czy 2,5k zł to adekwatna cena co do trudu załatwienia formalności z tym związanych??

#9835 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 20:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 2,5 tys??!! niezłe przekręty, bez przesady tam nie ma nic nadzwyczaj skomplikowanego, porządnie się przyłożysz to sam to napiszesz...

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:58.
cytowanie poprzedniego posta

#9836 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:36

Być może. Na pewno wszelkie wątpliwości rozwieją w ARiMR.

Napewno tak jest, w arimr to samo Ci powiedzą. Uwierz mi kolego wiem co piszę;-)

Zapraszam

#9837 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 09 marzec 2014 - 21:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kogoś powaliło z tą ceną.
tak pisze kolega @Piotrz sam to zrobisz,a na sprawdzenie do ODR.oni ci to za darmo sprawdzą.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#9838 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:55

Witam przeczytajcie ostatnich 10 stron i wszystko stanie sie jasnę a nie pytacie ciągle o to samo koledzy:)
Mam jeszcze pytanie, słyszałem o takich osobach co piszą wnioski i biznesplany na MR i biorą za to 2500zł Czy jest to bardzo skomplikowane? Dużo z tym zachodu i czy łatwo się gdzieś pomylić i wtedy nie dostanie się płatności? Czy 2,5k zł to adekwatna cena co do trudu załatwienia formalności z tym związanych??

No ktoś przesadza z taką ceną. Nie jest to skomplikowane, ale mogę pomóc jak ktoś nie wie jak sobie z tym wszystkim poradzić ;-)

Zapraszam

#9839 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 23:42

witam. mam pytanie odnośnie przekazania ziemi, mianowicie mamy teraz do kupienia ziemie ale z racji ze nie wiadomo co z MR piszemy ją na mame. pytanie brzmi czy np za pół roku bedzie mogła ten kawałek ziemi przepisac na mnie jako darowizna bez opłat skarbowych?

Jeśli będzie to darowizna to tylko koszty notariusza i za księgi działek zapłacisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9840 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 09:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mógłby ktoś ostatecznie rozwiać moje wątpliwości odnośnie bycia "rolnikiem" po przyznaniu MR. Czytałem, chyba nawet w tym wątku, że trzeba być przez 3lata ubezpieczonym w KRUS, zaś nie dawno ktoś pisał o obowiązkowym ubezpieczeniu przez rok? Jak to w końcu jest?

Nie ważne, znalazłem zapis we wniosku o przyznanie pomocy: Zobowiązuje się do "pozostanie ubezpieczonym w KRUS z mocy ustawy przez okres co najmniej 3 lat od daty wypłaty pomocy"

Edytowany przez Toru, 10 marzec 2014 - 09:46.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135