Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#9801 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale wcześniej pisałeś nieużytek. No więc użytek czy nieużytek? Jako dowód zakupu musisz pokazać akt notarialny tam będzie opisane co kupiłeś i to jest najważniejsze. Masz kupić użytek rolny.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:54.
cytowanie poprzedniego posta

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:49
  •  

#9802 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) i ta odpowiedź satysfakcjonuje mnie w 100%

thx

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:55.

#9803 Share Jaras91

Jaras91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie chciałbym skorzystać z młodego rolnika ale mam problem gospodarstwo mojego ojca ma tylko 14,70 ha ziemi w dodatku ziemia jest zastawiona w banku jak przepisać to tylko całość ale mojemu ojcu do emerytury brakuje 3 lata czy można by to obejść że ojciec przepisałby mi całe gospodarstwo a sam wydzierżawił 1ha od sąsiada? Pomocy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9804 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 14,7 jest wystarczające, ale jeżeli jest zastawiona to zmienia postać rzeczy. Ponieważ ziemia deklarowana we wniosku musi być tylko i wyłącznie twoją własnością, wszystko zależy od umowy z bankiem. Jeżeli brakuje 3 lat do emerytury to są dwie możliwości, albo przepisać część ziemi tak żeby spełniać warunek o średniej krajowej 10-11 ha albo zaczekać na następny nabór z nowego PROW.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:55.

#9805 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:16

Mam pytanie chciałbym skorzystać z młodego rolnika ale mam problem gospodarstwo mojego ojca ma tylko 14,70 ha ziemi w dodatku ziemia jest zastawiona w banku jak przepisać to tylko całość ale mojemu ojcu do emerytury brakuje 3 lata czy można by to obejść że ojciec przepisałby mi całe gospodarstwo a sam wydzierżawił 1ha od sąsiada? Pomocy

Zawsze ojciec może być przez Ciebie ubezpieczony jako domownik jak przekaże całe gosp. bo zwykła emeryturę z Krus dostanie wtedy. A rent strukturalnych nie będzie raczej napewno.

Zapraszam

#9806 Share Encorer

Encorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanie z innej beczki, nie znalazłem na nie odpowiedzi więc pytam na początek was, co z młodymi rolnikami, który dostali gospodarstwo pod koniec 2012 oraz na początku 2013 roku? Nie było mowy o składaniu wniosków w 2013 bo takowych nie przyjmowali a teraz jest już 2014, minęło wymagane max 12 miesięcy wiec wnioskuje, że nie ma na co liczyć. ktoś coś wie w tej sprawie?

Edytowany przez Encorer, 05 marzec 2014 - 21:39.

#9807 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No niestety tego raczej nie wydłużą i nie ma co liczyć.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:56.

Zapraszam

#9808 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2014 - 18:44

14,7 jest wystarczające, ale jeżeli jest zastawiona to zmienia postać rzeczy. Ponieważ ziemia deklarowana we wniosku musi być tylko i wyłącznie twoją własnością, wszystko zależy od umowy z bankiem. Jeżeli brakuje 3 lat do emerytury to są dwie możliwości, albo przepisać część ziemi tak żeby spełniać warunek o średniej krajowej 10-11 ha albo zaczekać na następny nabór z nowego PROW.

Czy ktoś mógłby powiedzieć, jak to jest z hipoteką ustanowioną na gospodarstwie? Czy ma to wpływ na decyzje o przyznaniu dotacji? Ziemia jest wyłącznie moją własnością i hipoteka nie ma tu nic do rzeczy, wg mnie.

#9809 Share wsza12345

wsza12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam jeśli nie mam stażu ani wykształcenia a dopiero zamierzam iść do szkoły lub na kurs czy dostane jakieś punkty przy rozpatrywaniu wniosku o MR? jestem technikiem mechanikiem ze zdaną maturą, jestem z lubelskiego, czy w takiej sytuacji mam szansę na dotację? i jak to jest z tą dotacją 75 czy 100 tys w tym roku bo ja słyszałem że 100 dopiero od przyszłego roku na nowych zasadach??pozdrawiam

#9810 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:46

Czy ktoś mógłby powiedzieć, jak to jest z hipoteką ustanowioną na gospodarstwie? Czy ma to wpływ na decyzje o przyznaniu dotacji? Ziemia jest wyłącznie moją własnością i hipoteka nie ma tu nic do rzeczy, wg mnie.

Nie przeszkadza hipoteka aby Ci nie zlicytowali tej ziemi przed upływem 5 lat od otrzymania premii z mr

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9811 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:49

No niestety tego raczej nie wydłużą i nie ma co liczyć.

A mogliby, łaski nie robią, co to jest jeden warunek zmienić.

#9812 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:49

witam jeśli nie mam stażu ani wykształcenia a dopiero zamierzam iść do szkoły lub na kurs czy dostane jakieś punkty przy rozpatrywaniu wniosku o MR? jestem technikiem mechanikiem ze zdaną maturą, jestem z lubelskiego, czy w takiej sytuacji mam szansę na dotację? i jak to jest z tą dotacją 75 czy 100 tys w tym roku bo ja słyszałem że 100 dopiero od przyszłego roku na nowych zasadach??pozdrawiam

Dostaniesz 0 pkt za wykszt. ale szanse masz zależy jak duże przejmiesz gosp. ilu będzie chętnych i ile środków do podziału. Ile będzie to się okaże wiele wskazuje na to że już teraz może być 100 tys

Zapraszam

#9813 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 12:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzis w Kielcach konferencja prasowa Kalemby, ciekawe czy cos powie nt. MR.

Edytowany przez GRGOJ, 07 marzec 2014 - 13:00.

#9814 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 14:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) o której?

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:56.

#9815 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 16:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie wiem, czytalem wczoraj na stronie ministerstwa albo agencji, ze bedzie na konferencji na targach.

#9816 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 07 marzec 2014 - 19:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam takie pytanie. Mam wykształcenie wyższe, ale w innym kierunku niż rolnicze, a w przyszłości chciałbym skorzystać z młodego rolnika. Stąd moje pytanie, aby otrzymać dotację potrzebne jest wykształcenie. Aby wykształcenie było honorowane to muszą być to studia wyższe czy wystarczy tylko jak sobię zrobie np. technika rolnika zaocznie?

#9817 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 19:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) i jak była konferencja Kalemby i było coś o MR?

#9818 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 07 marzec 2014 - 21:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) "Wiadomości o pozyskanej rekompensacie nie były jedynymi dobrymi, jakie minister Kalemba ogłosił w Kielcach. Podał pierwsze informacje dotyczące Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dla polskiej wsi zostało przeznaczone 42,2 miliarda euro. W programie większą uwagę zwrócono na restrukturyzację gospodarstw mniejszych, choć środki są na gospodarstwa o każdym obszarze. – W tej perspektywie planujemy objąć dotacją od 90 do 100 tysięcy gospodarstw rolnych. Pierwsze wnioski już będzie można składać w 2015 roku – zapowiedział minister. – Mamy pewność, że płatność obszarowa do każdego hektara wyniesie 240 euro. Są to środki zagwarantowane. Nowa perspektywa 2014-2020 będzie bardziej stabilna i przyczyni się do rozwoju gospodarstw."
A o Młodym Rolniku nic nie znalazłam a wy?

#9819 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 22:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wysilił się za bardzo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9820 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 06:00

Witam, mam takie pytanie. Mam wykształcenie wyższe, ale w innym kierunku niż rolnicze, a w przyszłości chciałbym skorzystać z młodego rolnika. Stąd moje pytanie, aby otrzymać dotację potrzebne jest wykształcenie. Aby wykształcenie było honorowane to muszą być to studia wyższe czy wystarczy tylko jak sobię zrobie np. technika rolnika zaocznie?

Może być technik rolnik zaocznie.

Zapraszam