Polecane posty

Bialy    0

Dostałem tydzień temu poprawki. Dotyczyły oświadczenia o uzupełnieniu wykształcenia (z tego co wiem każdy otrzyma to do poprawek, bo się arkusz na stronie zmienił - w dniu 17 sierpnia był jeszcze inny, a potem zmienili), do tego informacja o załącznikach.

Pani powiedziała, że za 3 tyg. na pewno będę mieć decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

Ja byłem 40 w kolejce i o poprawki dzwonili do mnie jakieś 2 tyg po złożeniu wniosku a tydzień po tym dostałem decyzję. Jutro jedziemy przepisać ziemię i pozostaje czekać na kasę. Może wie ktoś ile się czeka na przelew po podpisaniu umowy z agencją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@marecki171

Tylko, że tu nie ma żadnej umowy. Żeby dostać kasę musisz złożyć wniosek o płatność, z załącznikami. Dopiero po sprawdzeniu tego wniosku dostaniesz kasę, to trwa około miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A to przepisanie ziemi nie jest powiazane z renta strukralna? czy mozna przepisac na mlodego ziemie i czekac na decyzje ws. renty?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

Dzięki wielkie:) W moim przypadku ojcu brakuje jeszcze roku żeby mógł przejść na rentę. Teraz odpisuje połowę na mnie a jeśli w przyszłym roku będzie możliwość przejścia to wtedy drugą połowę przekaże siostrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

Mi za odpisanie 11,53 ha notariusz powiedział 2200zł województwo mazowieckie gmina lipsko. Z tego co się orientowałem nie jest to wygórowana cena. Dla porównania wujowi za odpisanie 5 ha z hakiem ta sama notariusz powiedziała 1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

jak ktoś ma złożone wnioski na rentę strukturalna i młodego rolnika to nawet jeśli już otrzyma decyzje o przyznaniu premii to musi czekać na rozstrzygniecie w rentach strukturalnych , marecki171 te kwoty są za darowiznę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

ciekawe czy modernizacja bedzie w listopadzie jak tak to nikt sie nie załapie jak zkładał wniosek na renty bo to jeszcze potrwa i przyjdzie czekac ze 3 lata lub kupować z własnego kieszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

1piotr1. W moim przypadku jest to darowizna natomiast wuj te 5ha kupił od sąsiada.

 

1piotr1. W moim przypadku jest to darowizna natomiast wuj kupił te 5ha od sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

odpis z księgi wieczystej - 30 zł

wypis i wyrys kosztuje 100 zł za pierwszą działkę i 12 zł za każdą następną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

U mnie wczoraj przyszło pismo o poprawki. I jeszcze potrzebne zaświadczenie z Krus i Skarbowego mojej żony, a miały tylko wystarczyć same podpisane oświadczenia. Zdenerwowałem się. Ja maszyn nie wyszczególniałem, bo ojciec niby przepisuje bez maszyn, a za premię chce kupić ciągnik, to pytają się, skad wezme maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

pytanie jak najbardziej słuszne, u mnie Pan z ODR kazał ojcu wpisać przekazanie lub użyczenie maszyn, bo jak młody rolnik ma pracowac na ziemi majac tylko jedną maszynę którą chce kupić za premię


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Włąsnie w niektórych przypadkach usługa moze byc bardziej uzasadniona ekonomicznie niz kupno maszyny.

Ja w poniedziałek wysyłam wniosek z poprawkami i czekam na odpowiedź <_<


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

jasne zgodzę się w niektórych przypadkach, ale nie powiesz mi ze gospodarstwo będzie miało ekonomiczną rację bytu jeśli będzie miało tylko traktor i nic więcej.

Jak policzysz wszystkie koszty: chemie, usługi koszt nasion a po drugiej stronie postawisz przychód ze sprzedanych płodów to na koncie pewnie będzie widniało -300 do -500PLN


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ja dostałem poprawki juz z 2 tygodnie temu i czekam na odpowiedz o przyznaniu premi <_<

 

a co do maszyn we wniosku to mój doradca w ODR doradził zeby wpisać maszyny które ojciec przekazuje mi potrzebne do produkcji zboża i rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@yacenty jak bedziesz uprawiac pszenice to tak, ale moze sie zdarzyc sytuacja, ze ciagnik ci bedzie tylko potrzebny, ale niezbedny np. do transportu plodow, pozniejszego odstawienia, przywozu środków do produkcji itd. reszte wszystko na poczatek robione uslugowo, a z biegiem czasu doposazenie gospodarstwa.

za 75 000 za wiele nie poszalejesz, tymabrdziej, ze nie mozna bardzo starych maszyn kupywac, a co zrobisz jak kupisz opryskiwacz i rozsiewacz? na plecach bedziesz go nosil?

z 1 ha przy nie robieniu "niczego" samemu, moze zostac -300 zl, albo + 30 000, zalezy jak pracochlonna bedzie uprawa. na 5 ha nie ma sensu inwestowania w caly park maszynowy, a ciagnik, plug i przyczepa wystarczy. tak zyje cale pogorze i inne rejony glownie poludniowej Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

pełna zgoda, dlatego nam kilka osob sugerowało przekazanie też maszyn - przynajmniej tych które nie były wpisane we wniosek - na które ma być wykorzystana premia. Brat akurat za owe 75tyś wpisał 5 czy 6 maszyn - oczywiście nowych, bo jak patrzyłem to na serwisach ogłoszeniowych praktycznie nie ma maszyn które spełniają wymóg wiekowy - do 5 lat i które pasowałyby do planowanego profilu brata gospodarstwa.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj