Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31596 odpowiedzi na ten temat

#9761 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 14:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A to już wszystko jasne. Trzeba tylko napisać jakoś ten biznesplan.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 18:59
  •  

#9762 Share pw34

pw34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 16:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy z MR w poprzednich latach mozna bylo nabyc samochód ciezarowy?

#9763 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 22:06

Czy z MR w poprzednich latach mozna bylo nabyc samochód ciezarowy?

No raczej ciężko by było uzasadnić niezbędność takiego sprzętu w prowadzeniu gospodarstwa:-)

A to już wszystko jasne. Trzeba tylko napisać jakoś ten biznesplan.

Jak chcesz to mogę pomóc z biznesplanem nie ma problemu:-)

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9764 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 22:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki. Jak tylko usiąde przy tym planie i pojawią się wątpliwości to się będe odzywał.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:52.
cytowanie poprzedniego posta

#9765 Share chaos19

chaos19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 23:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To ja mam pytnie. Gdybym chciał się zająć uprawą dyni jadalnej, to w którym punkcie planu ją ująć, bo wydaje mi się, że dynia nie została uwzględniona w tabeli możliwych upraw w biznesplanie...

Tutaj link do biznesplanu: http://www.arimr.gov...MR_2011_PRG.xls

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:52.
cytowanie poprzedniego posta

#9766 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 09:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zwiększono wielkoś z 75 do 100 tys na ten nabór

#9767 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 03 marzec 2014 - 10:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) podobno a sie okaże wszystko w praniu za okolo 2miesiace

#9768 Share rafooo

rafooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 10:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pewne na 100% http://www.minrol.go...-PROW-2007-2013 uchwała z 27-2 numer 87

#9769 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 10:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przewiduja 7800 beneficjentow na ten nabor.

#9770 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 11:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozmawiałem z człowiekiem który przygotowuje wnioski mojemu tacie i jego firmie, ma już oficjalne informacje z agencji, informacje o naborze mają się ukazać już w marcu a w połowie kwietnia ma ruszyć nabór :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9771 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 13:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanie za 100 pkt a raczej za 100tys zł: ilu będzie chętnych?

Edytowany przez dzikijohn, 03 marzec 2014 - 13:04.

#9772 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 03 marzec 2014 - 13:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Myślle ze bardzo wielu i moze być jakies sito wkońcu ci co przejeli około roku temu będą sie starac o premie i ci którzy mysla przejąć gospodarstwo a 100tysi na drodze nie leży taka jest prawda:)

#9773 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 14:21

Rozmawiałem z człowiekiem który przygotowuje wnioski mojemu tacie i jego firmie, ma już oficjalne informacje z agencji, informacje o naborze mają się ukazać już w marcu a w połowie kwietnia ma ruszyć nabór :)

Co druga informacja o "pewniaku z ministerstwa" podaje inną datę. Prośba do was: trzymajcie takie info do oficjalnego ogłoszenia ze strony ARiMRu, MINROLu, etc. Nie siejcie zamętu (a tak będziecie posiadać info, jakiego inni nie mają :ph34r: ).

#9774 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 15:17

To ja mam pytnie. Gdybym chciał się zająć uprawą dyni jadalnej, to w którym punkcie planu ją ująć, bo wydaje mi się, że dynia nie została uwzględniona w tabeli możliwych upraw w biznesplanie...

Tutaj link do biznesplanu: http://www.arimr.gov...MR_2011_PRG.xls

Jeśli nie ma jakiejś uprawy w tabeli esu trzeba wyliczyć samemu nadwyżke są tam takie tabele.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9775 Share Narko

Narko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 17:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.
Jesli ze swoim postem trafilem w zle miejsce to przepraszam i prosze o przeniesienie...

Gospodarstwo w dwoch wojewodztwach

Powiedzcie mi jak to jest z jakimikolwiek dotacjami. Posiadam gospodarstwo 5h w wojewodztwie lubelskim i w maju kupuje 3h gruntow rolnych wraz z dzialka budowlana w wojewodztwie podkarpackim. Odleglosc miedzy nimi to 100km. Na podkarpaciu za 2-3 lata chce sie osiedlic na stale i tam powiekszac gospodarstwo.
Istnieja jakiekolwiek szanse by jakos polaczyc te gospodarstwa w ewidencji by moc starac sie o dotacje na ciagnik. Ewentualny dodatkowy areal bede mogl wydzierzawic. Ogolnie park maszynowy mam spory,kombajn do ziemniakow Samro,przyczepe samozbierajaca,prasa kostkujaca,kombajn zbozowy,przewracarke,podgrabiarke,rotacyjna,rozdrabniacz x 2,plug,agregat uprawowy bierny,siewnik,rozrzutnik,opryskiwacz polowy i sadowniczy,3 przyczepy,sieczkarnie do kukurydzy ...ogolnie chyba wszystkie podstawowe maszyny...
2 lata temu mialem kontrole z agencji i okazalo sie,ze plan jaki mialem wykonac w ciagu 5 lat zrobilem w 3 lata...bedzie to mialo jakies znaczenie przy kolejnych dotacjach? Dysponuje gotowka okolo 150tys.zl na inwestycje w gospodarstwo,czy to bedzie mialo jakis wplyw na przyznanie owej dotacji? Obecnie choduje trzode,2 krowy i 3 byki miesne (ostatnio sprzedalem 2szt. po okolo 800kg),troche malin jesiennych i porzeczke. Na zakupionym polu na podkarpaciu chcialbym posadzic maline jesienna i porzeczke a zwierzeta chodowac na ojcowiznie. Ciagnik jaki by mnie interesowal to max 60PS np. Kioti,Tym,Kubota do 110tys zl brutto. Za 3 lata chcialbym postawic tunele pow. 40arow, uprawa malin pod oslonami. Oczywiscie jesli sie tylko pojawi oferta sprzedazy gruntow w okolicy to kupuje,nie chce spoczywac "na laurach" a sie rozwijac... Prosze doradzcie jak temat ugryzc. Mam wyksztalcenie m.in. rolnicze.
Wszelakie informacje,rady,sugestie mile widziane..

#9776 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 18:10

Pytanie za 100 pkt a raczej za 100tys zł: ilu będzie chętnych?

Obstawiam, że na prawdę sporo. Weźmy pod uwagę to, że mieli dawać 75, ale zmienili i teraz dają 100 tysi, a za rok w nowym prowie będą dawać tyle samo (chyba że coś zmienią). Ci co myśleli o większym hajsie za rok będą składali w tym roku bo i tu 100 tysięcy i tu tylko, że za rok będą sporo większe wymagania i nie każdy dostanie.

#9777 Share Maciekcaseih

Maciekcaseih

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,muzyka

Napisany 03 marzec 2014 - 19:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To w tym roku już można wnioski składać ? Jakie są wymagania ile trzeba mieć na siebie ha i przez jakiś czas ? Na krusie też jest trzeba być jakiś czas czy jak ?

#9778 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wymaganie nr1: naucz sie czytac.

#9779 Share Mistrz18

Mistrz18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanie od sasiada: jeżeli składał wniosek na maszyny z prow i zakupił je w 2012 roku ale w 2013 cięzko zachorował, jest na rencie, to jego syn moze ubiegac sie o dofinansowanie na młodego rolnika w tym naborze? bo i tak przepisuje gosp. bo syn niczego nie moze załatwic sam a ojca po szpitalach tylko woza..
jak to jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9780 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W agrobiznesie mówili że prow 2014-20 beda wnoski pod koniec tego roku a pieniadze zostana wydane na poczatku 2015. Z prow 2007-13 nie ma powiedzianej konkretnej daty przyjmowania wnioskow.

Mam takie pytanie czy jesli osoba konczy 18 lat we wrzesniu a załóżmy nabor ruszy w czerwcu to czy taka osoba moze sie ubiegac o taka pomoc. Zanim zostanie rozpatrzony wniosek potem kolejny wniosek o pomoc finansowa to mina te 3 miesiace.