Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#9721 Share Maluch

Maluch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możecie mi panowie powiedzieć czy następne nabory na młodego rolnika będą uwzględniane dzierżawy od osób fizycznych czy tylko będą liczone umowy od jednostek samorządu terytorialnego tj. anr, urząd gminy czy starostwo powiatowe, jak to jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:46
  •  

#9722 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 27 luty 2014 - 21:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @maciej222222 technik agrobiznesu zalicza się do zawodów rolniczych i nie potrzeba stażu itd.

#9723 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 27 luty 2014 - 21:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) od osob fizycznych tez ale conajmniej na 5lat potwierdzone u notariusza tak mi sie wydaje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9724 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 27 luty 2014 - 21:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja czytałem że nabór w połowie roku ma być.

#9725 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:11

Możecie mi panowie powiedzieć czy następne nabory na młodego rolnika będą uwzględniane dzierżawy od osób fizycznych czy tylko będą liczone umowy od jednostek samorządu terytorialnego tj. anr, urząd gminy czy starostwo powiatowe, jak to jest

Jeżeli zostaną stare zasady to będzie można od osób fizycznych dzierżawę na 10 lat.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9726 Share radomil24

radomil24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wczoraj na konferencji rozmawiałem z przedstawicielem MR, nabór na pewno będzie w pierwszym półroczu ale konkretnej daty jeszcze nie znają, gdyż trwa jeszcze przesuwanie środków pomiędzy poszczególnymi działaniami.

#9727 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:13

Koledzy mam wykształcenie technik agrobiznesu, ilość hektarów możliwych do przejęcia to nie problem ale jak to jest z tym stażem w gospodarstwie 3 letnim? Rodzice są ubezpieczeni w ZUS i ja też. co muszę zrobić żeby z tym stażem było ok?

Staż jest potrzebny tylko jeżeli ktoś nie ma wykształcenia rolniczego a technik agrobiznesu to wykształcenie średnie rolnicze.

Zapraszam

#9728 Share Radosny8821

Radosny8821

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 luty 2014 - 08:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mam pyt. nie wiem czy ono juz padło czy nie. przeglądam forum ale nie widzialem. mianowicie czy jeśli ktos skorzysta z MR to czy pozniej bedzie mogł skorzystac z tej pomocy dla malych gosp ktora ma niby byc w nowym programie na lata 2014 - 2020? czy raczej nic nie wiadomo jakie to zasady itd

#9729 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 28 luty 2014 - 08:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie może,tak pisze póki co w rozporządzeniu i raczej to się nie zmieni

#9730 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 28 luty 2014 - 11:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Darmową kasę można dostać tylko raz, reszta to już tylko modernizacja i kupowanie na spółkę z UE :P
Może ktoś polecić jakiś portal od biznes planów itp. spraw odnoście dotacji? Czy każdy raczej lokalnie szuka?

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9731 Share Maciej222222

Maciej222222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 luty 2014 - 12:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy jeszcze jedno pytanie, składając wniosek na MR muszę być ubezpieczony w KRUS, jeśli tak to przez jaki okres przed złożeniem wniosku?

#9732 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 28 luty 2014 - 14:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) NIE możesz jako ROLNIK dłużej niż 12 miesięcy, najlepiej wcale :P
Jako domownik możesz ile chcesz, jak nie masz wykształcenia rolniczego to staż w gospodarstwie Ci leci.

Edytowany przez Toru, 28 luty 2014 - 14:06.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#9733 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 luty 2014 - 17:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A co do tego stażu jezeli pracuje w gospodarstwie od małego to ktos raczej musi to poswiadczyć i czy sa jakies zastepcze punkty zamiast wykształcenia.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 08:47.
cytowanie poprzedniego posta

#9734 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 28 luty 2014 - 17:58

Darmową kasę można dostać tylko raz, reszta to już tylko modernizacja i kupowanie na spółkę z UE :P
Może ktoś polecić jakiś portal od biznes planów itp. spraw odnoście dotacji? Czy każdy raczej lokalnie szuka?

A czego kolega nie rozumie w biznesplanie może pomogę :-)

Zapraszam

#9735 Share pronarek80a

pronarek80a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy możliwe jest otrzymanie dotacji bez wykształcenia rolniczego posiadając tylko staż ? jak tak ile on musi trwać i jak to udowodnić ?

#9736 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:05

A co do tego stażu jezeli pracuje w gospodarstwie od małego to ktos raczej musi to poswiadczyć i czy sa jakies zastepcze punkty zamast wykształcenia.

W mr możesz staż poświadczyć tylko ubezpieczeniem s Krus jako domownik lub okresami zatrudnienia na umową o pracę w gospodarstwie. To że pomagałeś tylko rodzicom bez ubezpieczenia lub innych dokumentów nic nid daje. Punkty dostaniesz za powierzchnię gosp. i stopę bezrobocia w powiecie. Za wykształcenie 0 jak nie masz.

Czy możliwe jest otrzymanie dotacji bez wykształcenia rolniczego posiadając tylko staż ? jak tak ile on musi trwać i jak to udowodnić ?

można ale albo uzupełnisz później wykszt. albo udokumentujesz staż w sposób jak opisałem powyżej. W zależności jakie masz wykształcenie 3 lub 5 lat stażu.

Zapraszam

#9737 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:37

A czego kolega nie rozumie w biznesplanie może pomogę :-)

W sumie to jeszcze do niego nie zaglądałem :) szukam info gdzie ew. szukać pomocy, czytałem tu na forum, że dobrze jest mieć z jakąś firmę która w tym siedzi w razie jakiś poprawek, niejasności itp.

Co do stażu to od kiedy on się liczy? Moi rodzice byli kiedyś rolnikami, jak nie byłem jeszcze pełnoletni i na pewno byłem przez nich jakoś ubezpieczony. Później ojciec poszedł na ZUS, a matka założyła działalność też na zus jak się nie mylę. Chodzi mi oto czy staż liczy się od ukończenia 18lat czy wcześniej?

#9738 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli w punktacji podczas naboru liczy sie wyksztalcenie posiadane, czy deklarowane do uzupelnienia?

#9739 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak ja mam wyższe nie rolnicze, i teraz robię kurs zaoczny na rolnika (w czerwcu kończę) to jak jest z tym stażem? mam czy nie mam ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9740 Share MFpower

MFpower

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli do MR nie jest wymagane wykształcenie rolnicze?