Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#9641 Share mariuszkozikowski

mariuszkozikowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 luty 2014 - 18:40

Pomoc nie może być przyznana po upływie 18 miesięcy prowadzenia działalności rolniczej.

Witam Was, przeczytałem tą notke i zastanawiam sie co to może znaczyć- czy to że można sie ubiegać do 18-nastego miesiąca od przekazania gospodarstwa? Za odp dziękuje

Edytowany przez danielhaker, 12 luty 2014 - 21:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:34
  •  

#9642 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 12 luty 2014 - 19:12

panowie czy opłacał ktoś krus wstecz bo brakuje mi roku i nie wiem czy mógł bym go opłacić wstecz z odsetkami-robił tak ktoś?

oplacales krus jako domownik czy juz jako wlasciciel gospodarstwa?

#9643 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 12 luty 2014 - 20:39

Jak jest traz panowie z naborem wniosków na Młodego Rolnika ?

wiadomo coś ?

dziś byłem na szkoleniu z ochrony roślin.
był facet z agencji i mówił,nabór wniosków ma odbyć się kwiecień-maj.jaka prawda z tego to nie wiadomo.
zależy od naszego rządu.ponoć Bruksela się zgodziła.
poz...............

Edytowany przez matingus, 12 luty 2014 - 20:42.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9644 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niedawno wysłali zapytanie do Brukseli. Na odpowiedź mają czekać 2-3 miesiące. Na darmo zapytania nie wysyłali po za tym mówią o tym już od dłuższego czasu więc bardzo możliwe że nabór będzie kwiecień/maj.

#9645 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 luty 2014 - 06:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) opłacam krus jako domownik i brakuje mi tego roku i spróbuje go opłacić wstecz a czy sie uda to nie wiem.

#9646 Share GGrzesiek85

GGrzesiek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 luty 2014 - 08:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skoro ma być nabór na starych warunkach to niech dadzą też i renty.

#9647 Share Mrchomik

Mrchomik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 luty 2014 - 10:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam chciałbym się dowiedzieć czy w biznes planie mam zapisaną produkcje i ją przekroczę w tych 5 latach coś mi grozi lub coś??? O i chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy opasy mogę trzymać w jednej oborze z trzodą??? I ile metrów od obory musi być szambo lub płyta czy to nie ważne???

#9648 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 13 luty 2014 - 12:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) toć już nie raz było to pisane,w stosunku do założeń zawartych w biznes planie możesz mieć 30% różnicy, jeżeli więcej to musisz wprowadzić zmiany do biznes planu

#9649 Share Mrchomik

Mrchomik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 luty 2014 - 14:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli w raz z rozwojem??? Bo w planach mam przerobienie stodoły na oborę dla opasów i dla tego pytam :P

Edytowany przez Mrchomik, 13 luty 2014 - 14:19.

#9650 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 13 luty 2014 - 15:07

Witam chciałbym się dowiedzieć czy w biznes planie mam zapisaną produkcje i ją przekroczę w tych 5 latach coś mi grozi lub coś??? O i chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy opasy mogę trzymać w jednej oborze z trzodą??? I ile metrów od obory musi być szambo lub płyta czy to nie ważne???

nie mozesz miec świn z bydłem musi byc jakaś oddzielone sciana i drzwi i wowczas mozna
szambo mam 2m od obory a miała byc przy fundamencie ale okazały sie słąbe i odeszlismy na 2m od sciany a płyta zaraz za ściana i wszystko robione tak jak ma byc plany pozwolenia itd. cała biurokracja ale to było w 2008r. dzis moze byc inaczej

produkcje czy to hodowle czy zasiewy moga sie roznic 30%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9651 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 luty 2014 - 15:47

w stosunku do założeń zawartych w biznes planie możesz mieć 30% różnicy, jeżeli więcej to musisz wprowadzić zmiany do biznes planu

nawet ARiMR się w tym zakresie obudziła, w ubiegłym tygodniu pokusili się o wyjaśnienie w jaki sposób wyznacza się zmianę struktury produkcji:
http://www.arimr.gov...news[backPid]=1

#9652 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 14 luty 2014 - 12:39

Witam Was, przeczytałem tą notke i zastanawiam sie co to może znaczyć- czy to że można sie ubiegać do 18-nastego miesiąca od przekazania gospodarstwa? Za odp dziękuje

Decyzja o przyznaniu pomocy nie może być później niż 18 mies. od rozp. dzial. a do zlozenia wniosku to rok możns bylo prowadzić.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9653 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 luty 2014 - 12:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hej mam pytanie czy jak ktoś skorzysta z dofinansowania dla MR w tym roku to już nie może skorzystać z dotacji (60tys) dla małych gospodarstw?

#9654 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 14 luty 2014 - 13:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie

#9655 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 16 luty 2014 - 02:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) melon10641 na jakiej podstawie tak twierdzisz?? zrozumiałeś o co on pyta tak wogóle ??
jogi7137 jeśli znajdziesz przepisy na ten temat to sobie odpowiesz. Jeśli znajdziesz oczywiście...
Jak dla mnie to dużo osób juz ma pieniądze MR w głowie chociaż naboru nie ogłoszono tym bardziej wymogów, nie wiadomo kiedy bedzie itp. A pytania sa wprost idiotyczne
No kurna paranoja !!

Edytowany przez Shaun, 18 luty 2014 - 22:53.

#9656 Share Blue1991

Blue1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 luty 2014 - 09:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. W kwietniu minie 3 lata od wypłaty pomocy. Maszyny i ciągnik zakupiłam w listopadzie 2012 r. Faktury do rozliczenia przekazałam 5 lutego br. Problem jednak polegana tym, że ciągnik został zakupiony o większej mocy niż zakładał biznesplan ( ze względdu na modermnizację). Do tej pory nie wnosilam o źżadne zmiany wbiznesplanie bo przedzial był 70-80 KM a zakupiłam 90 więc 30 % nie zostało przekroczone. Tylko nie jestem pewna czy dobrze to interpretuje. Czy ktoś miał taki przypadek? Jak uniknąć ewentualnego zwrotu premii? Dodam że podlegam pod łódzki OR

#9657 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 16 luty 2014 - 11:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z tego co ja wiem to parametry maszyny mogą byc przekroczone o 10% i to samo dotyczy ceny,chyba że coś cię zmieniło w tym czasie

#9658 Share Blue1991

Blue1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 luty 2014 - 11:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wydaje mi się że ograniczenie 10 % dotyczyło zmian kosztów kwalifikowanych w
modernizacji

#9659 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 luty 2014 - 17:46

Witam. Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. W kwietniu minie 3 lata od wypłaty pomocy. Maszyny i ciągnik zakupiłam w listopadzie 2012 r. Faktury do rozliczenia przekazałam 5 lutego br. Problem jednak polegana tym, że ciągnik został zakupiony o większej mocy niż zakładał biznesplan ( ze względdu na modermnizację). Do tej pory nie wnosilam o źżadne zmiany wbiznesplanie bo przedzial był 70-80 KM a zakupiłam 90 więc 30 % nie zostało przekroczone. Tylko nie jestem pewna czy dobrze to interpretuje. Czy ktoś miał taki przypadek? Jak uniknąć ewentualnego zwrotu premii? Dodam że podlegam pod łódzki OR

Trochę źle to interpretujesz. 30% dotyczy zmany grup upraw i ilości zwierząt a nie planowanych inwestycji. Powinna być zgłoszona zmiana. Ale może uda Ci się to jakoś wytłumaczyć, np. tym jak piszesz że ten planowany był do zakupu ale wprowadzili nowy model itp. a że niewiele przekracza zakres mocy zaplanowanej i jest nie gorszy to myśle że zostanie to uznane:-)

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9660 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 luty 2014 - 22:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam trochę nietypowe pytanie jak jest z dokumentem potwierdzającym uzupełnienie wykształcenia czy można go dostarczyć przed upływem 3 lat od dnia doręczenia decyzji? Bo dostałem pismo informujące że ten dokument należy dostarczyć w terminie 60 dni od dnia upływu 3 lat od dnia doręczenia decyzji.