Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#9561 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ech...
To jak nie mam racji jak mam, sam mówisz że było potrzebne zaświadczenie że NIE jest się płatnikiem KRUS czyli nie rejestrujesz się przed decyzją tylko po.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:18
  •  

#9562 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dokładnie czytać należy ze zrozumieniem a nie co drugie słowo.:-)

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9563 Share mariuszkozikowski

mariuszkozikowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witajcie to mój pierwszy post prosze o wyrozzumiałośc

trzy miesiące temu przejelem gospodarstwo rodziców mam wykształcenie rolnicze jestem ubezpieczony w krus jako rolnik czy mam szanse na młodego rolnika gospodarstwo o pow 10 ha woj podlaskie ? prosze o odpowiedz
Dzięki :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9564 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Masz szansę jeżeli nabór będzie przed tym jak minie Ci rok od przejęcia gosp. i nie zmienią dotychczasowych zasad przyznania pomocy. Tylko troche brakuje Ci do średniej krajowej 10,42ha ur

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 09:44.
cytowanie poprzedniego posta

Zapraszam

#9565 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) żeby dostać premie nie mozesz dluzej prowadzić gospodarstwa niz chyba rok czasu

#9566 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:18

będziesz musiał się zwolnic z miesiąc wcześniej za czym wniosek złożysz , dlatego ze do wniosku jest potrzebny dokument z Krus. Przynajmniej tak było we wcześniejszych naborach

Takie wypisywanie bzdur powinno być karane bo mogą kogoś wprowadzać w błąd.

#9567 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj w mojej lokalnej gazecie ukazał się wywiad z dyrektorem biura powiatowego arimr w rykach i wyczytałem że nabór ma być w 2 kwartale tego roku i na ten cel ma być przeznaczone 10 miliardów złotówek. Tyle zostało środków z prow 2007-2013.
Także teraz pozostało tylko czekać na decyzję brukseli.

#9568 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 10 mld to w zaleznosci od wysokosci dofinansowania od 133,33 do 100 tys. zadowolonych beneficjentow daj boze tyle ale cos mi sie wydaje tych zlotowek troche duzo

#9569 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chyba coś za dużo zer.

#9570 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co wam się chyba pomylilo była mowa już nie raz w mediach ze pieniędzy wystarczy dla 7-8 tys mlodych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9571 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) akurat media to najmniej wiarygodne zrodlo informacji co chwila slychac cos innego w tym temacie

#9572 Share mariuszkozikowski

mariuszkozikowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nawiązując do tematu nie orientujecie sie czy pieniądze z młodego rolnika można wykorzystać na budowę domu alu kedyt za pośrednictwem młodego rolnika ?

#9573 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 05 luty 2014 - 23:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niektóre pytania niszczą system :)

Kolego Mariuszu, składaj wniosek teraz przy najnowszym naborze bo za rok będzie za późno. A na budowę domu możesz z puli 75.000 złotych przeznaczyć dokładnie 22.500 złotych, gdyż agencję obchodzi to, co zrobisz z 70% tej kwoty, a resztę ma w d*pie.

#9574 Share Jakub5080

Jakub5080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, motoryzacja

Napisany 06 luty 2014 - 12:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Mam takie pytanie odnośnie do premii dla młodego rolnika. A więc tak mój brat chodzi do technikum agrobiznesu (druga klasa), w czerwcu ma egzamin zawodowy z kwalfikacji rolniczej, i jeśli zda egzamin, to może starać się o młodego rolnika czy musi czekać aż skończy szkołę.

#9575 Share piotrek071993

piotrek071993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich ;)
Mam do was pytanie, mój ojciec podpisał umowę na modernizację z naboru w 2013r, czy może mi przepisać część gospodarstwa żebym mógł załapać się na młodego rolnika jeśli zostanie ogłoszony nabór?

#9576 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 06 luty 2014 - 15:49

Dzisiaj w mojej lokalnej gazecie ukazał się wywiad z dyrektorem biura powiatowego arimr w rykach i wyczytałem że nabór ma być w 2 kwartale tego roku i na ten cel ma być przeznaczone 10 miliardów złotówek. Tyle zostało środków z prow 2007-2013.
Także teraz pozostało tylko czekać na decyzję brukseli.

Jakiś czas temu Kalemba opowiadał w TV że nabór zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale tak więc jak widzimy wypowiedzi naszych władnych można traktować z dużą dozą marginesu.

Witam wszystkich ;)
Mam do was pytanie, mój ojciec podpisał umowę na modernizację z naboru w 2013r, czy może mi przepisać część gospodarstwa żebym mógł załapać się na młodego rolnika jeśli zostanie ogłoszony nabór?

Teoretycznie może po złożeniu odpowiedniego aneksu do wcześniejszego wniosku jednak może również okazać się że po owej "transakcji" ojciec wypadnie z zielonej listy więc należy się zastanowić czy warto. Co więcej u sąsiada był identyczny przypadek po którym syn otrzymał premie aczkolwiek ojciec został skreślony z zielonej listy! Nie przeniesiony na białą, skreślony! Powiem szczerze że wydaje mi się to bardzo dziwne wręcz niezrozumiałe ale sytuacja miała miejsce.

#9577 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 06 luty 2014 - 16:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jakie wymagania musi spełniać gospodarstwo w przypadku produkcji zwierzecej np bydło ? coś słyszłem o płytach gnojowych? przybliży mi to ktoś?

#9578 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 06 luty 2014 - 16:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wczoraj z kumplem byłem w jednym z ODRów i również powiedzieli nam o tych płytach gnojowych, że jest to konieczne do otrzymania premii. Kumpel takiej nie ma i teraz ma zamiar wybudować specjalnie żeby dostać Młodego Rolnika. U mnie taka płyta jest, ale nie wiem z kolei czy nie ma wymogów, co do ilości bydła na [m³], czy im więcej bydlaków tym większa ma być płyta, czy wystarczy mieć po prostu płytę o nie ważne jakiej wielkości. Jak ktoś coś wie, to niech napisze o tych płytach.

Edytowany przez mlodyhef, 06 luty 2014 - 16:55.

#9579 Share alero099

alero099

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I czy w oborze trzeba mieć tak stanowiska dla bydła jak nasza ukochana unia chce czy można dowolnie. Czy będzie to też sprawdzane podczas kontrol,

Edytowany przez alero099, 06 luty 2014 - 17:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9580 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:30

Witam wszystkich ;)

O tym czy może przepisać część to musi zapytać w arimr najlepiej oficjalne pismo. Bo to zależy czy nie naruszy zapisów umowy celu operscji itp. Także nikt inny na to Ci nie odpowie.

Zapraszam