Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31552 odpowiedzi na ten temat

#9541 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No raczej to co masz na chwile obecna, w rozp. masz zapis wnioskodawca posiada a nie będzie posiadał czy uzupełni.

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 09:39.
cytowanie poprzedniego posta

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:33
  •  

#9542 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Więc raczej ciemno to widzę, ale być może będzie inaczej jeszcze. Ok, podziękował za informację i kciuka zostawiam.

#9543 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 luty 2014 - 14:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj w AGROBIZNESIE mówili że nabór na młodego rolnika będzie za około 2, 3 miesięcy czekają na potwierdzenie z brukseli.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9544 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 luty 2014 - 14:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zofia Szalczyk z MRiRW powiedziała dziś w Agrobiznesie, że został wysłany wniosek do Komisji Europejskiej o przesunięcie środków chyba z mikroprzedsiębiorstw ze starego budżetu na MR właśnie. Procedura ma byc zamknięta w ciągu 2-3 miesięcy. Mówili też, że największy nacisk będzie na hektary i kwalifikacje zawodowe.

#9545 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 05 luty 2014 - 14:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w końcu coś powiedzieli w Agrobiznesie... trzeba czekać na reakcję Brukseli

#9546 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 05 luty 2014 - 14:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oby się tylko nie okazało że będzie jak z ostatnim naborem prow-u ! Chętnych co nie miara a pieniędzy wystarczy dla..? No właśnie ciekawe dla ilu :|

Edytowany przez jimmy871, 05 luty 2014 - 14:48.

#9547 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 05 luty 2014 - 15:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) trzeba być w dobrej myśli i miec nadzieje że dojdzie do te premii bo u nas to wszystko możliwe ._.

#9548 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 05 luty 2014 - 15:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam pytanie. Mam wykształcenie średnie (technik rolnik) pozytywnie ukończone egzaminy zawodowe i mature. Od dziecka pracuje na gospodarstwie ale dodatkowo od 6 lat pracuje poza gospodarstwem i jestem na ZUSie i chciałbym się starać o premie. Czy wystarczy jeśli w trakcie składania wniosku zwolnie się i przejde na KRUS czy już kilka lat wstecz powinienem opłacać składki KRUS ?

#9549 Share kryst

kryst

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 luty 2014 - 16:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,
to mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość.
Wiadomo jest że jeśli oboje małżonków spełniają wymagania MR to wniosek może złożyć tylko jedna osoba. A co jeśli w dniu składania wniosku nie jestem jeszcze małżeństwem z moją dziewczyną dopiero po kilku miesiącach od złożenia wniosku bierzemy ślub. Czy o MR możemy starać się oboje?? Ślub już zaplanowany żeby ktoś nie powiedział, że to wyciąganie kasy. Ale jeśli jest taka możliwość i nabór będzie odpowiednio wcześnie to warto skorzystać. I jeszcze jedno pytanie co jeśli podpisanie umowy na MR nastąpi już po ślubie. Ważna jest data złożenia wniosku czy podpisania umowy??

Dodam że to pytanie czysto teoretyczne na razie, bo jeszcze nie ma żadnych terminów składania wniosków. Ale warto o takie rzeczy popytać bardziej doświadczonych.

#9550 Share trus22

trus22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:WSZYSTKO CO ZWIĄZANE Z ROLNICTWEM

Napisany 05 luty 2014 - 16:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) będziesz musiał się zwolnic z miesiąc wcześniej za czym wniosek złożysz , dlatego ze do wniosku jest potrzebny dokument z Krus. Przynajmniej tak było we wcześniejszych naborach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9551 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 luty 2014 - 16:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) DjFarmerr wcześniej nie musisz opłacać.
trus22 jaki to dokument ?? Co on ma stwierdzać ??
Myślałem, ze dopiero po otrzymaniu decyzji z ARiMR należy zrezygnować z pracy.

Edytowany przez Shaun, 05 luty 2014 - 16:43.

#9552 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ciekawe z jakiej daty jest ta wypowiedz tej pani która się wypowiadala dziś w agrobiznesie?

#9553 Share trus22

trus22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:WSZYSTKO CO ZWIĄZANE Z ROLNICTWEM

Napisany 05 luty 2014 - 17:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ze podlega ubezpieczeniu w krus

#9554 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 05 luty 2014 - 17:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @jimmy871, niestety nie ma nic za darmo żeby dostać trzeba dać coś od siebie , nie wiadomo komu nie dadzą nie chcą by to były pieniądze w błoto tylko przemyślała inwestycja na lata :)

#9555 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:07

Witam. Mam pytanie. Mam wykształcenie średnie (technik rolnik) pozytywnie ukończone egzaminy zawodowe i mature. Od dziecka pracuje na gospodarstwie ale dodatkowo od 6 lat pracuje poza gospodarstwem i jestem na ZUSie i chciałbym się starać o premie. Czy wystarczy jeśli w trakcie składania wniosku zwolnie się i przejde na KRUS czy już kilka lat wstecz powinienem opłacać składki KRUS ?

Zwolnić się musisz po wydaniu decyzji. Masz 180 dni na ubezpieczenue się w Krus w pełnym zakresie jako rolnik. Wcześniej nie trzeba a wrecz nie można być w krus jako rolnik.

Zapraszam

#9556 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:10

będziesz musiał się zwolnic z miesiąc wcześniej za czym wniosek złożysz , dlatego ze do wniosku jest potrzebny dokument z Krus. Przynajmniej tak było we wcześniejszych naborach

Możesz to jakoś rozwinąć?
Według mnie składasz wniosek otrzymujesz pozytywną decyzję o przyznaniu pomocy i dopiero przepisujesz gospodarstwo, rejestrujesz się w KRUS itd.
Jak ja mam się miesiąc wcześniej zarejestrować jak nie mam 10arów ziemi na siebie, do tego rzucić prace, a po 2 miesiącach powiedzą sorry ale jednak się Pan nie załapał może Pan iść zarejestrować się do pośredniaka.....

Edit:
Endriu42 Właśnie o to mi chodziło, nie którzy co raz większe zamieszanie wprowadzają w temacie.

Edytowany przez Toru, 05 luty 2014 - 17:13.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#9557 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Masz rację Toru niektórzy chyba nie do końca wiedzą co piszą, albo piszą byle jak i wychodzą bzdury.

Zapraszam

#9558 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ostatnio Kalemba wypowiadal się ze będzie na młodego w 2014 100 tys zl a dziś mówili o 75tys

#9559 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to co mówili w agrpbiznesie dzisiaj to były tylko możliwości jakie moga być dokonane a kiedy i ile to jeszcze nic nie wiadomo nie mówili że na 100% będzie 75 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9560 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:05

Masz rację Toru niektórzy chyba nie do końca wiedzą co piszą, albo piszą byle jak i wychodzą bzdury.

wrecz przeciwnie @Toru nie ma racji z krusu było potrzebne zaświadczenie że nie jest sie płatnikiem a dopiero jak dostaniesz decyzje pozytywna z agenci to masz 180 dni na przejecie gospodarstwa i płacenie krus
ZETOR TEAM