Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31558 odpowiedzi na ten temat

#9521 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 03 luty 2014 - 23:03

A na jakiej podstawie niby każą zwracać akurat 25%?

Mają swój "taryfikator kar".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:21
  •  

#9522 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 04 luty 2014 - 07:37

Ja z kolei dołączam do pytania: czy wykształcenie musi być odrazu, czy można uzupełnić w ciągu trzech lat? Bo jeżeli to pierwsze to sporo osób dostanie po d*pie.

Narazie w obowiazujacym rozp. mozna uzupelnic wykszt w ciagu 3 lat. A jak bedzie nie wiadomo do konca. Sa plany zeby w prow 14-20 nie mozna bylo uzupelniac. A jak bedzie kto wie.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9523 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 04 luty 2014 - 10:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie mogę uzupełnić ostatni nabór był w tamtym roku, ministerstwo zamyka szkoły dla rolników

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9524 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 04 luty 2014 - 11:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to niema takiej mozliwości by kupic ziemię od ojca (nie chodzi mi tu o kredyt na młodego rolnika, chodz fajnie by było gdybym mógł ;p wtedy rodzice spłacą swoje kredyty a ja bym miał ziemię na własność i nikt z rodzenstwa nie był pokrzywdzony ze dostałem ziemie za free) tylko pytanie czy załapał bym sie na premię? Pozdrawiam

#9525 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 04 luty 2014 - 13:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) biznes12

kredyty niech splacaja Ci co je brali,sa przepisy ze z najblizej rodziny nie możesz kupic ziemi,budynków z pomocy krajowej czy unijnej,więc daruj sobie te kombinacje,bo zamykasz drogę uczciwym ludziom,po co takie kombinacje?dziecinada i fantazja ponosi tu co niektórych :lol:

Edytowany przez marcin1832, 04 luty 2014 - 13:20.

#9526 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 04 luty 2014 - 13:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam po dłuższej przerwie ;)
Panowie zadam po raz kolejny zapewne takie pytanie ale na prawdę nie chce mi sie szukac tego w tym temacie bo jest tego bardzo dużo ;) Czy do premii młodego rolnika liczą się dzierżawy?

#9527 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 04 luty 2014 - 13:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zadne kombinacje po prostu pytam ;) i dzięki za potwierdzenie moich obaw ;P Pozdrawiam

#9528 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 04 luty 2014 - 13:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich z naboru 2011 otrzymaliście już już oświadczenie beneficjenta premii MR i Listę kontrolną ? Ja już otrzymałem a nie upłyną jeszcze termin 3 lat od samodzielnego prowadzenia gsp więc zadzwoniłem do Agencji i odebrała miła pani która mi wszystko objaśniła ze po upływie 3 lat a ten termin jest liczony od momentu wystawienia zaświadczenia o samodzielnym prowadzeniu gsp w moim przypadku to styczeń 2012 czyli oświadczenie beneficjenta muszę wysłać w styczniu 2015 a lista kontrolna zostaje u mnie i wrazie kontroli na miejscu muszę ja udostępnić

#9529 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 04 luty 2014 - 14:12

witam po dłuższej przerwie ;)
Panowie zadam po raz kolejny zapewne takie pytanie ale na prawdę nie chce mi sie szukac tego w tym temacie bo jest tego bardzo dużo ;) Czy do premii młodego rolnika liczą się dzierżawy?

W ostatnim naborze się liczyły w nowym Prow sa plany że nie będą się liczyły.

Zapraszam

#9530 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 04 luty 2014 - 16:56

Witam wszystkich z naboru 2011 otrzymaliście już już oświadczenie beneficjenta premii MR i Listę kontrolną ? Ja już otrzymałem a nie upłyną jeszcze termin 3 lat od samodzielnego prowadzenia gsp więc zadzwoniłem do Agencji i odebrała miła pani która mi wszystko objaśniła ze po upływie 3 lat a ten termin jest liczony od momentu wystawienia zaświadczenia o samodzielnym prowadzeniu gsp w moim przypadku to styczeń 2012 czyli oświadczenie beneficjenta muszę wysłać w styczniu 2015 a lista kontrolna zostaje u mnie i wrazie kontroli na miejscu muszę ja udostępnić

o jakie oświadczenie i listę kontrolną chodzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9531 Share Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja :))

Napisany 04 luty 2014 - 17:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam chcialem się zapytać czy np jak ja mam gospodarstwo wziołem MR i maszyny na Prow 5 lat mija (2007-2013) . Czy mogę przepisać gosp na brata i czy on dostanie Mr i Prow (2014-2020)?

#9532 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 04 luty 2014 - 18:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie do młodych rolnikow z naboru 2011 lub starszego: jak wygladala ta kontrola po 3 latach od samodzielnego prowadzenia gospodarstwa co sprawdzali i czy się bardzo czepiali?

#9533 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 04 luty 2014 - 19:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @fireseba, gdzie te szkoły zamykają bo w pobliżu mnie wszystkie które były to i są :)

#9534 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:06

Witam chcialem się zapytać czy np jak ja mam gospodarstwo wziołem MR i maszyny na Prow 5 lat mija (2007-2013) . Czy mogę przepisać gosp na brata i czy on dostanie Mr i Prow (2014-2020)?

jak minie 5 lat zobowiązania Twojego to możesz przekazać gosp bratu i jak on bedzie spelnial warunki to dostanie dofinansowanie.

Zapraszam

#9535 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:15

Narazie w obowiazujacym rozp. mozna uzupelnic wykszt w ciagu 3 lat. A jak bedzie nie wiadomo do konca. Sa plany zeby w prow 14-20 nie mozna bylo uzupelniac. A jak bedzie kto wie.

To znaczy mi nie chodzi o PROW 14-20, lecz o nabór na starych zasadach, czyli ten, który będzie teraz w nabliższym czasie. A pytam się dlatego, bo teraz będą decydowały punkty za te wykształcenie. Więc jeśli jestem teraz na studiach rolniczych i kończę je za rok, to we wniosku będę mógł wpisać, że będę miał wyższe rolnicze (będę miał za rok), czy średnie nierolnicze i staż w rolnictwie (które mam obecnie). Gdyby teraz nie liczyło się na starcie wykształcenie to bym się nie pytał, ale jak decydować mają punkty za nie to wolę się upewnić. Nie wiem czy jasno to napisałem, ale ma nadzieję, że zrozumiale.

Edytowany przez mlodyhef, 04 luty 2014 - 19:21.

#9536 Share Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Endriu42, jesteś pewien?

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 09:42.
post napisany pogrubioną czcionką

#9537 Share bartko944

bartko944

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hmmm, zobowiązania mógłbyś przejąć ale na pewno nie dostaniesz Młodego rolnika ;/

#9538 Share Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @bartko944, to jak i MR to i na PROW tez liczyć nie można jak już raz wzięte było?

Edytowany przez Marcin91, 14 kwiecień 2014 - 09:44.
post napisany pogrubioną czcionką

#9539 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:31

Endriu42 jesteś pewien ?

no jak Twoje zobowiązania się skińczą to robisz co chcesz z gosp. Wiec nic nie stoi na przeszkodzie przekazaniu dla brata.

To znaczy mi nie chodzi o PROW 14-20, lecz o nabór na starych zasadach, czyli ten, który będzie teraz w nabliższym czasie. A pytam się dlatego, bo teraz będą decydowały punkty za te wykształcenie. Więc jeśli jestem teraz na studiach rolniczych i kończę je za rok, to we wniosku będę mógł wpisać, że będę miał wyższe rolnicze (będę miał za rok), czy średnie nierolnicze i staż w rolnictwie (które mam obecnie). Gdyby teraz nie liczyło się na starcie wykształcenie to bym się nie pytał, ale jak decydować mają punkty za nie to wolę się upewnić. Nie wiem czy jasno to napisałem, ale ma nadzieję, że zrozumiale.

We wniosku musisz wpisać to co będziesz miał na dzień składania wniosku bo trzeba to też udokumentować. Jak nie masz wykształcenia to zaznaczasz że uzupełnisz w ciągu 3 lat.

Edytowany przez Endriu42, 04 luty 2014 - 21:14.

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9540 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli we wniosku na chwilę obecną złożę że mam wykształcenie średnie nierolnicze i staż w rolnictwie to będę miał 3 punkty, a za rok miałbym tych punktów 5 (uzupełnię), więc ciekawe co oni policzą teraz przy podejmowaniu kto dostanie premię a kto nie, czy będzie tych punktów 3 czy 5.