Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#9481 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 01 luty 2014 - 08:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.minrol.go...olagra-Premiery

Tutaj piszą o tym że możliwe że jeszcze w tym naborze co ma być teraz z tych przesunięć mogą zrobić dofinansowanie 100tys. zł.

"– Czekamy jeszcze na odpowiedź z Komisji Europejskiej i uruchomimy nabór wniosków, który pozwoli na skorzystanie ze środków ok. 7 – 8 tys. młodych rolników. Przewidujemy wsparcie dla jednego gospodarstwa w wysokości 100 tys. zł. To już konkretna pomoc – zaznaczył szef resortu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:58
  •  

#9482 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 01 luty 2014 - 11:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Coś czuję że będzie niezły wyścig o te 100 tys na starych zasadach :D

#9483 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 01 luty 2014 - 11:53

http://www.minrol.go...olagra-Premiery

Tutaj piszą o tym że możliwe że jeszcze w tym naborze co ma być teraz z tych przesunięć mogą zrobić dofinansowanie 100tys. zł.

"– Czekamy jeszcze na odpowiedź z Komisji Europejskiej i uruchomimy nabór wniosków, który pozwoli na skorzystanie ze środków ok. 7 – 8 tys. młodych rolników. Przewidujemy wsparcie dla jednego gospodarstwa w wysokości 100 tys. zł. To już konkretna pomoc – zaznaczył szef resortu."

Panie nawet nie wiesz jaką mi radość dziś sprawiłeś :D Najlepsze info dnia :) tylko aby się to spełniło ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9484 Share Damian20

Damian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 01 luty 2014 - 14:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hmm o ile będzie większa premia to będzie mniej wniosków rozpatrzonych pozytywnie nawet o 2 tyś wniosków mniej a co to jest 7-8 tyś na Polske jak kropka w na bałtyku :D

Edytowany przez Damian20, 01 luty 2014 - 14:25.

#9485 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tylko żeby dostać te 100tys na pewno trzeba mieć grubo ponad 20 ha i do tego produkcje zwierzeca ...... będzie sito

#9486 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 01 luty 2014 - 20:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Coś za coś ,niestety :)

#9487 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ciekawe ciekawe to sie zaczyna robić

#9488 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no dobra a jak ktos teraz np wniosek zlozy o te 100 tys na starych zasadach i nie dostanie to bedzie mogł startowac w nowym naborze na nowy mr czy jak to jest ? bo ziemie przepisuje sie dopeiro jak sie dostanie decyzje

#9489 Share Damian20

Damian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 01 luty 2014 - 21:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak złożenie wniosku do niczego Cię nie zobowiązuje i można w każdej chwili zrezygnować ..

#9490 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 luty 2014 - 09:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zamiast podwyższać premię powinni pozwolić startować tym co w okresie od ostatniego naboru przejęli gospodarstwa. Bo gdzie tu sprawiedliwość. Nabory powinny być co roku jeżeli miałyby być takie zasady, bo to sprawia że każdy ma równą szanse, a nie że premię dostaną ci co w dobrym roku przejęli gospodarstwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9491 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 02 luty 2014 - 09:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moim zdaniem premie na start powinien otrzymać każdy młody rolnik który przejal gospodarstwo i chce je rozwijać, dzisiaj bez funduszy unijnych nie ma szans na rozwój mniejszych i średnich gospodarstw

#9492 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 02 luty 2014 - 09:41

tylko żeby dostać te 100tys na pewno trzeba mieć grubo ponad 20 ha i do tego produkcje zwierzeca ...... będzie sito

Jeśli punktacja będzie taka jak poprzednio to produkcja zwierzęca nie będzie miała znaczenia. Nie liczy się ESU a jedynie ilość ha, bezrobocie i wykształcenie.

#9493 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 02 luty 2014 - 11:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jankes123

no dobra a jak ktos teraz np wniosek zlozy o te 100 tys na starych zasadach i nie dostanie to bedzie mogł startowac w nowym naborze na nowy mr czy jak to jest ? bo ziemie przepisuje sie dopeiro jak sie dostanie decyzje

Jak żeby startować to naboru to chyba trzeba być posiadaczem ziemi.Masz ziemie i jak nabór nie będzie w przeciągu 18miesięcy to już nie jesteś młodym rolnikiem pomimo że nie przekroczyłeś 40 lat ,chyba tak to powinno być ,jak źle piszę to poprawcie mnie

farmer_89 w ten sposób będą się zrzeszać małe rodzinne gospodarstwa ,które kiedyś z dziada pradziada były rozdzielane na dzieci a teraz mamy przez ten sposób w Polsce duży odsetek małych gospodarstw gdzie średnia kawałka to 1ha

Edytowany przez poziomka, 02 luty 2014 - 11:43.

#9494 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 luty 2014 - 12:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zle mowisz zeby startowac na MR nie trzeba miec ziemi ba nawet nie mozna miec jej dluzej niz 12 m-cy po pozytywnej decyzji MR masz chyba 6 m-cy na przejecie gospodarstwa

#9495 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 02 luty 2014 - 12:10

Zamiast podwyższać premię powinni pozwolić startować tym co w okresie od ostatniego naboru przejęli gospodarstwa. Bo gdzie tu sprawiedliwość. Nabory powinny być co roku jeżeli miałyby być takie zasady, bo to sprawia że każdy ma równą szanse, a nie że premię dostaną ci co w dobrym roku przejęli gospodarstwa.

Dobrze prawisz kolego. Ja mam gospodarstwo 3 lata prawie i 21 lat. Nie jestem młody rolnik ??

#9496 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 luty 2014 - 12:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Granica jednego roku jest po prostu śmieszna. A mati0907 nie mogłeś się załapać na poprzedni nabór?

#9497 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 02 luty 2014 - 18:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @kraste85, aha rozumiem to sprostowałeś mi wszystko :)

#9498 Share dawid013

dawid013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 luty 2014 - 21:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Planuję skorzystać z MR ale mam dylemat z budynkami, mianowicie są one w dzierżawie mojego brata i utrzymywanę są w nich krowy mleczne.Czy bedzie to stanowiło jakiś problem?Mam zamiar dostawić kawałek budynku dlatego wolał bym przejąć wszystko razem z budynkami.

#9499 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 02 luty 2014 - 22:06

Granica jednego roku jest po prostu śmieszna. A mati0907 nie mogłeś się załapać na poprzedni nabór?

Nie byłem jeszcze pełnoletni, nie cały miesiąc chyba brakowało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9500 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 03 luty 2014 - 07:51

Planuję skorzystać z MR ale mam dylemat z budynkami, mianowicie są one w dzierżawie mojego brata i utrzymywanę są w nich krowy mleczne.Czy bedzie to stanowiło jakiś problem?Mam zamiar dostawić kawałek budynku dlatego wolał bym przejąć wszystko razem z budynkami.

Lepiej żeby budynek był twoją własnością bo pozwolenia na budowe powinny być na Ciebie jak chcesz to finansować z mr.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam