Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#9421 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:04

aha myslalem ze mozna szkoda ze nie mozna no to ten nowy MR co wejdzie to w koncu na co go wydac pozostaje tylko na maszyny lub nowe budynki i nic wiecej bo ziemi nie mozna bedzie a podobno ma byc jeszcze nabor na tych starych warunkach i ze te 75 tys mozna na ziemie przeznaczyc ale zby stratowac w tym naborze to trzeba miec juz skonczona szkole bo pozostalo 1,5 roku i kiedy bedzie ten nabor na stare zasady ?

a skąd wiesz ze nie będzie można kupić ziemi?
jak masz na to jakieś przepisy czy rozpożadzenia to przedstaw je a nie tak gdybasz
Poczytaj sobie trochę stronę agencji; do 10lutego sa konsultacje społeczne w sprawie nowego PROW i każdy z nas może złożyć przez internet swoje postulaty
wiec po co piszecie głupoty jak nie ma jeszcze rozporządzenia w poprzednich latach MR mogłeś całego przeznaczyć na zakup ziemi tylko po cenie Gusowskiej resztę trzeba było dołożyć z własnej kieszeni i jak dostwaławeś 75tyś premi to z 52,5tyś musiałeś sie rozliczyć
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:54
  •  

#9422 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:03

ale nie ejstem vatowcem czyli ze normalnie kupuje i tyle a vat jest wliczony w cene i musze go zaplacic tak jakbym normalnie kupował

no tak normalnie kypujesz i tyle rozliczasz mr z kwoty brutto.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9423 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Endriu a nie wiesz jak to jest z budynkami na MR?? Pytam jak jest w praktyce, bo wiem ze jest wpis ze mozna go przeznaczyć na budynki inwentarskie itd. Ale czy to jest tak samo traktowane jak budowa na prow te szczegółowe kontrole, rygorystyczne wymiary itd?? Bo chciałbym kupić materiał (cement, pustaki, bloczki, blacha na przykrycie, stal) czy wtedy tylko sprawdzą faktury i po wszystkim??
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9424 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 07:48

Endriu a nie wiesz jak to jest z budynkami na MR?? Pytam jak jest w praktyce, bo wiem ze jest wpis ze mozna go przeznaczyć na budynki inwentarskie itd. Ale czy to jest tak samo traktowane jak budowa na prow te szczegółowe kontrole, rygorystyczne wymiary itd?? Bo chciałbym kupić materiał (cement, pustaki, bloczki, blacha na przykrycie, stal) czy wtedy tylko sprawdzą faktury i po wszystkim??

Najważniejsze będą faktury i dowody zapłaty. Ponadto należy sprawdzić w starostwie w wydziale budownictwa czy te roboty wymagają zgłoszenia czy pozwolenia na budowę dobrze mieć na to kwit nawet jeśli nie wymaga to pozwolenia czy zgloszenia ale zeby miec to na pismie. To główne papiery. Mogą też żądać zaśw. od lek. wet. zasw. ze po remoncie budynek spelnia wymogi utrzymania zwierząt. To wszystko. No i ewentualnie papier że to twoj bud. umowa użyczenia czy coś.

Zapraszam

#9425 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 08:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Aha to zmienia postać rzeczy w takim razie :) Pozwolenia wszystkie będą, wszystko zgodnie z prawem, budowa ruszy najwcześniej koniec maja bo długo trzeba czekać na pozwolenia, pytałem projektanta to mówił że nie ma problemu ze zmianą właściciela, oby nie teraz w trakcie początkowych procedur... Z resztą od razu po otrzymaniu premi nie trzeba przejmować gosp.

Ale jak na kontrol przyjedzie jakaś "niemiła pani" to i tak bedzie biegała z metrowką... Dzięki za odpowiedź, bardzo mi pomogłeś ;)

#9426 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 09:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy przy wyliczaniu wielkości ekonomicznej gospodarstwa SO wliczane są lasy iglaste? Nie znalazłem w nowym kalkulatorze więc chyba nie, ale tak pytam dla upewnienia się :)

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#9427 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 29 styczeń 2014 - 09:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego Pedro2 ja tez bede stawiał obore jak bedzie MR pewnie i bez niego ale MR przeznaczam na zakup dojarki i zbiornika i mam spokój nikt sie do budynku nie powinien czepiać ,tak ja to widze:)

#9428 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 10:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Masz rację Optimus tak by było najlepiej, najprościej ale zbiornik jak na razie mi wystarczy, a chciałbym potem na prow wziąć zbiornik i dojarke... ;) a po drugie ze swoich nie wyłoże 130 tyś na budowę bo tyle nie mam, a jak dostane 75 tyś to akurat by było postawione bez kredytu :)

#9429 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 10:28

Czy przy wyliczaniu wielkości ekonomicznej gospodarstwa SO wliczane są lasy iglaste? Nie znalazłem w nowym kalkulatorze więc chyba nie, ale tak pytam dla upewnienia się :)

lasów nie wliczamy do powierzchni użytków rolnych :-) wiec i nie ma z tego esu

Zapraszam

#9430 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co trzeba spełnić żeby dostać się do MR i otrzymać dofinansowanie, nigdy z tego nie korzystałem więc dlatego pytam i liczę na jakieś ukierunkowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9431 Share alero099

alero099

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 13:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tomn95 trochę do poczytania:

Młody rolnik stare zasady:
http://www.google.pl....60157871,d.bGE

Młody rolnik 2014-2020 to co na razie wiadomo:
http://www.minrol.go...-PROW-2014-2020

Edytowany przez alero099, 29 styczeń 2014 - 13:06.

#9432 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 13:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A gdy robię teraz magistra to czy ta szkoła wystarczy zamiast tej rolniczej ?

#9433 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 13:59

A gdy robię teraz magistra to czy ta szkoła wystarczy zamiast tej rolniczej ?

musi być magister rolnik:-)

Zapraszam

#9434 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 14:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No nie mów ? A gdyby ojciec chciał przepisać na mnie ziemie to też muszę mieć takie wykształcenie ? A to że pracuję z nim w gospodarstwie czyli jakiś staż pracy mam nie wystarczy ? Jakieś 10 lat.

#9435 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 14:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) WiTam!
Jak dostawałem premie mlodego rolnika to miałem 10,5 ha, dwa lata póżniej posiadałem już 16,5 ha co zgłosiłem w ramach zmian w biznesplanie. Jednak ostatnio pomniejszyła mi się powierzchnia do ok 14,5 ha. Czy muszę występowac o zmiany w biznesplanie?

#9436 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 14:59

No nie mów ? A gdyby ojciec chciał przepisać na mnie ziemie to też muszę mieć takie wykształcenie ? A to że pracuję z nim w gospodarstwie czyli jakiś staż pracy mam nie wystarczy ? Jakieś 10 lat.

staż to możesz udokumentować tylko ubezp. w krus jako domownik. A tak sobie przejąć ziemię bez korzystania z prow to nikt Ci nie zabroni.

WiTam!
Jak dostawałem premie mlodego rolnika to miałem 10,5 ha, dwa lata póżniej posiadałem już 16,5 ha co zgłosiłem w ramach zmian w biznesplanie. Jednak ostatnio pomniejszyła mi się powierzchnia do ok 14,5 ha. Czy muszę występowac o zmiany w biznesplanie?

musisz sprawdzić czy nie zmieniły Ci się o ponad 30% poszczególne grupy upraw z prg tzn zboża, okopowe itp

Zapraszam

#9437 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli nie muszę mieć szkoły wystarczy że będę płacił krus przez 3 lata ?

#9438 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:25

czyli nie muszę mieć szkoły wystarczy że będę płacił krus przez 3 lata ?

staż w krusie liczy się przed złożeniem wniosku po już się nie liczy bo i tak musisz być co najmniej rok w krus jako rolnik, wtedy jesteś rolnik a nie stażysta:-)

Edytowany przez Endriu42, 29 styczeń 2014 - 15:27.

Zapraszam

#9439 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:47

musi być magister rolnik:-)

W tym rozporządzeniu nie ma żadnej mowy o tym że musi być to tytuł magistra.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9440 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:53

staż to możesz udokumentować tylko ubezp. w krus jako domownik. A tak sobie przejąć ziemię bez korzystania z prow to nikt Ci nie zabroni.

musisz sprawdzić czy nie zmieniły Ci się o ponad 30% poszczególne grupy upraw z prg tzn zboża, okopowe itp

Czyli np miałem ok 5 ha sady jabloniowego, 6,5 pszenżyto, ok 2 ha łąki i 3,5 ha owsa i właśnie powierzchnia owsa zmniejszy mi się do 1,5 ha. czy w taki wypadku miuszą wystąpic o zmiane?