Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#921 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 16:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Świadectwo może być potrzebne jakbyś chciał udowadniać staż pracy w rolnictwie. Ale to by musiało być raczej świadectwo ukończenia LO (3 klasy).
Ja właśnie jestem na takim etapie wykształcenia i zastanawiam się czy zdążę skończyć studia tak żeby się wyrobić w ustalonym czasie..? Czy będzie trzeba inaczej kombinować... To chyba najgorszy warunek do spełnienia w MR.
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:26
  •  

#922 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 10:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiem o tym, że to świadectwo nie daje żadnych kwalifikacji zawodowych :)
ale nie w tym rzecz; znajomy mi mówił, ze w wniosku o przyznanie pomocy jest taka rubryczka z wykształceniem i mimo braku kwalifikacji zawodowych KAŻDY wnioskodawca musi udokumentować swoje wykształcenie

Boniek nie zdążysz skończyć studiów w terminie 3 lat, lepsza będzie szkoła policealna. Zgadzam się to jeden z najgorszych warunków do spełnienia. Krótki czas na uzupełnienie wykształcenia-trzeba nieźle nakombinować :)

ale 75 tys na drodze nie leży, więc chyba warto :)

#923 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 12:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko studia też bym chciał ukończyć, a szkoła policealna może trochę z nimi kolidować. No ale kombinować trzeba będzie :)
W pierwszych naborach było chyba 5 lat na uzupełnienie wykształcenia i nie wiem czemu to zostało zmienione... Chociaż dobrze, że już nie ma obowiązkowej służby wojskowej, bo wcześniej też z tym mogły być problemy.
Forza JUVE!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 12:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak sie bierze pieniadze z mlodego rolnika na maszyny to one musza byc nowe??I jeszcze jedno czy aby dostac pieniadze to musze miec skonczona szkole rolnicza czy moge byc w trakcie nauki w szkole rolniczej?

#925 Share marecki171

marecki171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 12:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich. Dowiedziałem się że od 17.8 będzie nowy nabór na mr i chciałbym z tego dofinansowania skorzystać. Rodzice posiadają 23 ha gospodarstwo więc z gruntem nie będzie problemu. W lutym obroniłem tytuł inż na kierunku ogrodnictwo więc wydaje mi się że taka szkoła jest odpowiednia. Od listopada jestem zarejestrowany jako bezrobotny ponieważ po skończeniu szkoły nie mogłem być ubezpieczony w krusie przy rodzicach jako domownik ale to chyba też nie jest problem. Mam takie pytanko czy żeby skorzystać z tego dofinansowania musze mieć odpisane budynki czy wystarczy sama ziemia? Rodzice chcą mi przepisać 10 ha bo tyle mi wystarczy w województwie mazowieckim a resztę sobie zostawią bo tacie jeszcze brakuje rok do renty strukturalnej.

#926 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 26 lipiec 2010 - 13:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wkońcu liczą się dzierżawy od prywatnych osób do MR czy nie?

#927 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 16:19

Witam wszystkich. Dowiedziałem się że od 17.8 będzie nowy nabór na mr i chciałbym z tego dofinansowania skorzystać. Rodzice posiadają 23 ha gospodarstwo więc z gruntem nie będzie problemu. W lutym obroniłem tytuł inż na kierunku ogrodnictwo więc wydaje mi się że taka szkoła jest odpowiednia. Od listopada jestem zarejestrowany jako bezrobotny ponieważ po skończeniu szkoły nie mogłem być ubezpieczony w krusie przy rodzicach jako domownik ale to chyba też nie jest problem. Mam takie pytanko czy żeby skorzystać z tego dofinansowania musze mieć odpisane budynki czy wystarczy sama ziemia? Rodzice chcą mi przepisać 10 ha bo tyle mi wystarczy w województwie mazowieckim a resztę sobie zostawią bo tacie jeszcze brakuje rok do renty strukturalnej.

a punktu widzenia ARiMR nawet nie trzeba mieć maszyn do uprawy tym bardziej budynków gospodarczych, wiec budynki moga byc na rodziców a 10ha na ciebie i bedzie dobrze, w razie czego spisz umowę użycznia ciagnika i maszyn rolniczych od rodziców bo w niekórych gminach tego wymagaja żejeli chcesz zwrot akcyzy za paliwo.

#928 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie ja mam pytanie odnośnie programu , prawdopodobnie ono już padło ale liczę że mi pomożecie
mianowicie czy data 17.08 jest już pewna , i od czego trzeba zacząć i gdzie uderzyć żeby dostać 75 tyś
z powierzchnią gospodarstwa i wykształceniem nie ma problemu, tylko poprostu nie wiem gdzie najpierw mam sie udać
z góry dzięki Rafał

#929 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Więc tak, musisz wypełnić wniosek, który będzie na stronie ARiMR i do niego dołączyć:
1) kopię dokumentu tożsamości w części dotyczącej danych osobowych;
2) biznesplan;
3) kopię dokumentu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy lub
oświadczenie o sposobie uzupełnienia wykształcenia,
4) oświadczenie, że wnioskodawca nie ma ustalonego prawa do renty przyznanej z tytułu
całkowitej niezdolności do pracy
5) akt notarialny potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości wchodzących w skład
gospodarstwa. Jeśli gospodarstwo nabyto w drodze spadku, zamiast aktu notarialnego
można dołączyć prawomocne orzeczenie sądu o dziale spadku lub prawomocne
postanowienie sądu o stwierdzeniu nabyciu spadku;
6) dokumenty potwierdzające dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej;
7) zaświadczenie z właściwego oddziału KRUS o okresach podlegania ubezpieczeniu
społecznemu rolników jako rolnik lub małżonek rolnika lub z tytułu prowadzenia działów
specjalnych produkcji rolnej bądź potwierdzające, że do dnia wydania zaświadczenia nie
podlegał takiemu ubezpieczeniu;
8) zaświadczenie wydane przez naczelnika urzędu skarbowego o okresach podlegania
opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu prowadzenia ww.
działów specjalnych produkcji rolnej, bądź potwierdzające brak wpisu w ewidencji
podatników tego podatku;
9) oświadczenie dotyczące spełniania wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i
warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie.

Chyba to tyle, jeśli coś pominąłem to poprawcie :)

kkk2006 : na uzupełnienie wykształcenia masz 3 lata od chwili przyznania decyzji

Sebastian: liczą się, ale nie możne być to na tzw piękne oczy, lecz musi to być w formie aktu notarialnego, albo z datą pewną(urząd miasta/gminy)

#930 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 26 lipiec 2010 - 21:04

Tylko studia też bym chciał ukończyć, a szkoła policealna może trochę z nimi kolidować. No ale kombinować trzeba będzie :)
W pierwszych naborach było chyba 5 lat na uzupełnienie wykształcenia i nie wiem czemu to zostało zmienione... Chociaż dobrze, że już nie ma obowiązkowej służby wojskowej, bo wcześniej też z tym mogły być problemy.

no a jest cos takiego jak staż pracy w gospodarstwie?tzn muszi udowodnic ze 3lata pomagałes w gospodarstwie?
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 22:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dostaniesz w KRUS napisałem w pkt 7

#932 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 27 lipiec 2010 - 10:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a powiedziecie jak to jest z tymi maszynami używanymi czy mozna na młodego rolnika kupić uzywaną maszynę??? Macie jakiś wykaz uczelni wyższych na których można uzyskać wykształcenie rolnicze ( jestem po studiach budownictwo i ten kierunek raczej się nie nadaje) ale podyplomowo można by było coś skończyć. A i jak jest jak się pracuję i odprowadza się składki do ZUSU??? co wtedy???

#933 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 12:53

a powiedziecie jak to jest z tymi maszynami używanymi czy mozna na młodego rolnika kupić uzywaną maszynę??? Macie jakiś wykaz uczelni wyższych na których można uzyskać wykształcenie rolnicze ( jestem po studiach budownictwo i ten kierunek raczej się nie nadaje) ale podyplomowo można by było coś skończyć. A i jak jest jak się pracuję i odprowadza się składki do ZUSU??? co wtedy???

Wtedy gdy sie pracuje i jest sie w zusie pojawia sie problem bo trzeba po otrzymaniu kasy 3 lata byc na krusie a nie mozna byc jednoczesnie i tu i tu... Zamiast szkoly podyplomowej mozesz poszukac np jakiejs 2-letniej policealnej...
Mozna kupic maszyne do 5 lat uzywana ane musi byc to poswiadczone.

#934 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 27 lipiec 2010 - 15:48

Wkońcu liczą się dzierżawy od prywatnych osób do MR czy nie?

U mnie w rodzinie też mam taki przypadek że chłopak po tech. rol. chce wziąc MR, ale nie ma w ogóle ziemi i nie ma możliwości dzierżawy z ANR, ma tylko możliwośc dzierżawy od osoby prywatnej (oczywiście ta osoba podpisze umowę i zgodzi się na wzięcie MR na jego polu).
Była mowa o tym że coś takiego będzie się liczyc we wczesniejszych planowanych zmianach. Ale teraz widziałem nowe zmiany w MR na stronie arimr i nie znalazłem takiej informacji. Nie jestem pewny bo nie czytałem całej nowej ustawy o MR, ale tak mi się wydaje. Czy ktoś może to potwierdzic na 100%?
kolega @pawelek pisze że można ,ale jesteś tego pewny?
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#935 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 19:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) o tym, że się liczą dowiedziałem się od kolegi, który w u.b tyg. rozmawiał z facetem zajmującym się przygotowywaniem wniosków; najlepiej bedzie jeśli ktoś zadzwoni do ARiMR i tam się na 100% dowie

może mało aktualne, ale w/w temat jest poruszany
www.cdr.net.pl/pol/wydawnictwa/prezentacje_PROW/1_02.ppt

#936 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 20:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy opłacając KRUS 3 lata wstecz trzeba mieć załatwione wszystkie związane z tym formalności już przed złożeniem wniosku? Czy można to załatwić później, razem z przepisaniem gospodarstwa itp?
Forza JUVE!!!

#937 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 lipiec 2010 - 20:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ta miło by było jak by się liczyły ale to jest zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe. A ja się zastanawiam czy za rok będzie jeszcze nabór?

#938 Share hemia23

hemia23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 21:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam takie pytanie odnośnie MR: rodzice mają prawie 30 ha, czy wystarczy że przepiszą mi 10,15 ha? czy wszystko? jak z budynkmi i maszynami? hodujemy swinie i kilka sztuk bydła- je też trzeba przejąć? trzeba przejąć? a do wykształcenia to we wrześniu miną 3 lata jak opłacam KRUS jako domownik, wystarczy? jakie wymogi trzeba spełnić po otrzymaniu pomocy? czego się kontrolerze czepiają później, wie ktoś?

#939 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 06:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też słyszałem że mają się liczyć te dzierżawy. A właśnie, wie ktoś może do kiedy ten młody rolnik będzie trwać? Mam nadzieje że jeszcze ze 2 latka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 08:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W czasie skladania wniosku o przyznanie MR, musze miec numer identyfikacji producenta rolnego ?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.