Polecane posty

Gość pawelek   
Gość pawelek

Orientuje się ktoś jak wygląda egzamin końcowy po skończeniu rocznej szkoły policealnej kształcącej w zawodzie Rolnik. (czyli jakby zawodówka)

Trzeba po skończeniu takiej szkoły uzyskać Tytuł, ale może ktoś juz zdawał taki egzamin i podpowie.

Bo jeśli będzie taki jak po skończeniu technikum to nieciekawie... a jest mi to potrzebne szybko bo muszę wybrać szkołę dla żony która o rolnictwie ma pojęcie mgliste B)

www.cke.edu.pl

zakładka egzamin zaowodwy tam wszystko znajdziesz:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

co do egzaminu zawodowego w zawodówce to nie ma się czego bać. Zdawalność jest praktycznie 100%. Sam taki egzamin ostatnio zdawałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Ja żeby spełnić kwalifikacje zawodowe zapisałem sie to 3letniego technikum zaocznie.Tylko w wniosku mam wpisane ze to szkoła policealna 2 letnia.Kiedy mogę złożyć im koretke??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Dzięki za odp. o tym egzaminie.

Ja Technika zrobiłem, egzamin do przodu, ale tak się życie potoczyło że na żonkę wniosek napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba    1

rafał 180 jaka nazwa szkoły, ja w dolnośląskim szukam zaocznej policealnej niema nigdzie chętnych na kierunek rolnictwo zna ktoś jakieś namiary na taką szkołę mogą być nawet okolice poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

rafał 180 jaka nazwa szkoły, ja w dolnośląskim szukam zaocznej policealnej niema nigdzie chętnych na kierunek rolnictwo zna ktoś jakieś namiary na taką szkołę mogą być nawet okolice poznania

 

 

To znajdź sobie inny kierunek np pszczelarz, ogrodnik, agrobiznes, nie koniecznie musi to być technik rolnik wykaz zawodów masz w rozporządzeniu ministra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Italian    0

powiedzcie mi proszę jak to w końcu jest z tymi dzierżawami od osób fizycznych bo mi brakuje w sumie 5 ha i pytałem się w agencji niby nie można ale jest jakiś projekt który to przewiduje poza tym słyszałem w jakimś programie jak minister Sawicki mówił ze będzie można uwzględniać dzierżawy od osób fizycznych...czy ktoś o tym coś wie? poza tym jak tak się w necie wczytałem to są wypowiedzi osób które jednak zgłosiły się z dzierżawami (od sąsiada) i jakoś nie było problemu (tylko zależy na jakich warunkach na ile lat i czy notarialnie) . ja już sam nie wiem proszę podzielcie się swoja wiedza :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

z tego co mi wiadomo to przy premii dla młodych rolników nie liczą się dzierżawy od osob prywatnych tylko od ANR i jeszcze jakiejś jednej organizacji rządowej.

dzierżawy można brać pod uwagę w przypadku PROW MGR i w przypadku Kredytów dla MR


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

wczesniej gdy ja skladalem wniosek brali pod uwage tylko dzierzawy od ANR ewentualnie od Urzedu Gminy a teraz chyba byl taki projekt zeby liczyly sie dzierzawy od osob prywatnych, tyle ze z tego co ja wiem chyba to nie przeszlo i jest po staremu.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

po co pisać o rzeczach które miałybyć a ich nie ma? nie uwazasz ze wprowadzasz ludzi w bład?

ktoś nie doczyta twojego posta do konca i się będzie upierał ze jest tak a nie inaczej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

nie Yacenty z całym szacunkiem dla Ciebie i calego AF nie uwazam tak poniewaz kolega pisal cos ze Sawicki o czyms takim mowil wiec pisze jak sprawa wyglada a jesli ktos nie czyta do konca postów to juz jego problem:) pozdrawiam


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Italian    0

mowił tak w programie "tydzien" i jak napisalem zapytanie do agencji to tez mi pisza ze jest taki projekt jednak gdy chce dopytac o szczegóły (tzn kiedy by mogl wejść w zycie)to cisza...ale bede nadal drążył temat jak cos sie dowiem na 100% to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Skladałem wniosek na MR w 2008 roku i maiłe dzierżawe od osoby prywatnej i to mi sie wliczało w powierzchnie gospodarstwa, ale umowa była spisana przez urząd gminy na 10lat. wiec jednak można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

Witam mam takie pytanie

 

Czy przyszły już do was listy z ARIMR z poprawkami do MR ??

Bo ja już dostałem poprawki do biznesplanu i załączników

 

Aha mam jeszcze jedno pytanie może yacenty bedziesz wiedział jak byś zdefiniował mi co to jest <staż pracy w rolnictwie>

chodzi mi o ten zapis z strony http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/podlaski-or-arimr-zakonczy-dzis-przyjmowanie-wnioskow-o-premie-dla-mlodych-rolnikow-kopiuj.html

A mianowicie < I tak, gdy osoba starająca się o pomoc dla "młodych rolników" ma wykształcenie średnie lub wyższe wystarczy, że będzie legitymowała się trzyletnim stażem pracy w rolnictwie. Natomiast w przypadku wykształcenia podstawowego czy zawodowego wymagany jest pięcioletni staż pracy w rolnictwie. >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie wiem nie interesowałem się tym, u mnie w domu każdy za wyjatkiem siostry ma wykształcenie rolnicze.

w 2008 były inne wymagania niż w 2010 proste


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Witam mam takie pytanie

 

Czy przyszły już do was listy z ARIMR z poprawkami do MR ??

Bo ja już dostałem poprawki do biznesplanu i załączników

 

Aha mam jeszcze jedno pytanie może yacenty bedziesz wiedział jak byś zdefiniował mi co to jest <staż pracy w rolnictwie>

chodzi mi o ten zapis z strony http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/podlaski-or-arimr-zakonczy-dzis-przyjmowanie-wnioskow-o-premie-dla-mlodych-rolnikow-kopiuj.html

A mianowicie < I tak, gdy osoba starająca się o pomoc dla "młodych rolników" ma wykształcenie średnie lub wyższe wystarczy, że będzie legitymowała się trzyletnim stażem pracy w rolnictwie. Natomiast w przypadku wykształcenia podstawowego czy zawodowego wymagany jest pięcioletni staż pracy w rolnictwie. >

 

 

Mi tez już przyszły tylko mam do wniosku 3 małe poprawki a tobie co mają do załączników co z nimi nie tak ??

 

PS: Ciekawe jak poprawie te błędy to już koniec czy będą jeszcze jakieś poprawki


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Mi jeszcze nie przyszło, no ale moze dlatego, że wysyłałem pocztą lub nie mam poprawek :D


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja drugiego dnia naboru wysłałem poczta, miejsca jeszcze było duzo, chociaz nic nie wiadomo :blink:

Moze poniedzieli przysla, alebo odziwo mielismy wszystko dobrze :huh:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem wniosek na młodego rolnika w czwartek byłem osobiście, było ok. 96% złożonych wniosków i nadal przyjmują w Częstochowie.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj