Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#9341 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 07:28

A w czasie nauki ale nie w zawodzie rolnika?
(zostały mi 4-mce)
potem mam zamiar zaocznie zrobić rolnika :D bo będę musiał

Kolego, jak zaocznie chcesz być rolnikiem, to nie angażuj się w to. W rolnictwie, albo jesteś pasjonatem albo wariatem. Tylko tacy ludzie widzą sens swojej pracy i mogą z tego po jakimś czasie osiągnąć minimalny dochód (albo przynajmniej nie dokładać do tego interesu).
Jak masz dobry zawód, idź w tym kierunku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:46
  •  

#9342 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1143 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 08:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Polus0 przecież kolega jest pasjonatem......

Szkoda że tylko pasjonatem premii.
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#9343 Share barteks51

barteks51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 09:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chyba ktoś źle zinterpretował moją wypowiedź
@pedro2 a czy nie przyszło ci do głowy, że mam zamiar ciągnąc dalej gospodarstwo po Ojcu? Poza tym nie znasz mojej sytuacji więc nie oceniaj
ludzie dostają MR nawet bez wykształcenia rolniczego, po gimnazjum (ale ze stażem), tylko owy staż się liczy przy płaceniu krusu

Edytowany przez barteks51, 23 styczeń 2014 - 10:23.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9344 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a teraz takie pytanie czy mozna juz skladac wnioski o MR mowie o tym PROW 2014- 2020 i mam 18 lat i chodze do technikum rolniczego i jestem w 3 klasie to mozna juz skladac wniosek o te 75 tys ? i czy jak dostanie sie te pieniadze to ile czasu nie mozna isc do pracy ? produkcja roslinna bedzie jak od rodzicow dostane te wymagane ha

#9345 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nauczysz sie czytac, to sie dowiesz, te 468 poprzednich stron o czyms jest.

#9346 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:38

a teraz takie pytanie czy mozna juz skladac wnioski o MR mowie o tym PROW 2014- 2020 i mam 18 lat i chodze do technikum rolniczego i jestem w 3 klasie to mozna juz skladac wniosek o te 75 tys ? i czy jak dostanie sie te pieniadze to ile czasu nie mozna isc do pracy ? produkcja roslinna bedzie jak od rodzicow dostane te wymagane ha

Nowy prow to dopiero projekt nic konkretnego nie ma wiec nic nie wiadomo.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9347 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1143 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:41

chyba ktoś źle zinterpretował moją wypowiedź
@pedro2 a czy nie przyszło ci do głowy, że mam zamiar ciągnąc dalej gospodarstwo po Ojcu? Poza tym nie znasz mojej sytuacji więc nie oceniaj
ludzie dostają MR nawet bez wykształcenia rolniczego, po gimnazjum (ale ze stażem), tylko owy staż się liczy przy płaceniu krusu

Napisałeś to w taki sposób ze zabrzmiało to właśnie tak ze musisz zrobić szkołę zeby dostać premie i potem jeszcze pracować na gosp. Jak widzisz nie tylko ja to zauważyłem.
A jest wielu takich, którzy pracują na etacie, mają rodzinę na wsi i żeby złapać troche darmowej kasy bo się przyda, kończą szkołę, biorą MR i na tym kończy się przygoda z rolnictwem, wracają spowrotem na etat... A drugi chętny, po szkole z dyplomem ma zamiar rozwijać swoje gosp a nie dostaje premii przez takich psełdorolników...

#9348 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:43

A drugi chętny, po szkole z dyplomem ma zamiar rozwijać swoje gosp a nie dostaje premii przez takich psełdorolników...

I to jest niestety przykra prawda. Szkoda, że agencja nie ma jak zweryfikować takich ludzi.

#9349 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 21:20

Napisałeś to w taki sposób ze zabrzmiało to właśnie tak ze musisz zrobić szkołę zeby dostać premie i potem jeszcze pracować na gosp. Jak widzisz nie tylko ja to zauważyłem.
A jest wielu takich, którzy pracują na etacie, mają rodzinę na wsi i żeby złapać troche darmowej kasy bo się przyda, kończą szkołę, biorą MR i na tym kończy się przygoda z rolnictwem, wracają spowrotem na etat... A drugi chętny, po szkole z dyplomem ma zamiar rozwijać swoje gosp a nie dostaje premii przez takich psełdorolników...

No i co z tego? Ja mam zamiar właśnie tak zrobić, jak ruszą nabory składam wniosek, jeśli się załapię rzucam etat na 3lata i zajmuje się rozwinięniem gosp. żeby po 3 latach móc wrócić na mniej pracochłonny etat, może i mniej płatny ale żebym miał czas na prace w gosp. Niestety nie każdy dziedziczy 100ha dzięki ktorym zapewni godne życie rodzinie, ci co mają takie gosp. wykupili już praktycznie wszystko dookoła, pozostali za ziemię krzyczą jak za złoto, moje prawnuki jak bedą chcieli obsiewać to może się zakup wróci, więc i z rozwojem kiepsko.
Jestem przedsiębiorcą a nie rolnikiem który sieje aby siać a to co zbierze musi oddać za faktury w sklepie, jak po 5latach zysk będzie zbyt niski to sprzedam wszystko w cholerę i otworzę inną firmę bo gospodarstwo to teraz też firma którą trzeba umiejętnie prowadzić, a nie uprawiać ziemię bo lubię jeździć ciągnikiem.
"Kto kombinuje ten żyje" w tym Państwie inaczej się nie dorobisz

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#9350 Share mqrcin1991

mqrcin1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 21:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja właśnie lubie jeździć Ciągnikiem :) a jak sie jeszcze pomyśli i można przytym pare groszy zarobić to czemu nie ?? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9351 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 21:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Załóżmy, że w pierwszym lub drugim kwartale br. rusza nabór na wiadomo co. Stare zasady, kwota premii itp. Ilu z Was ( pytam tu tylko poważnie zainteresowanych i mających choćby podstawową wiedze na temat) składa wniosek za wszelką cene i nie czeka na ewentualny następny nabór na nowych zasadach (podejrzewam, że taki będzie) ??
Lepszy wróbel w garści... ??
Jak Wy to widzicie ??
Pzdr

#9352 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1143 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 22:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I dlatego takich "rolników" jak Ty bym tępił i zabierał ziemie!!! Albo bierzesz się za to i robisz tak jak ma być, starasz się, albo zostawiasz wszystko i idziesz na swój etat, bo tak jak mówisz to utrudniasz tylko innym, nie dajesz szansy rozwoju, marnujesz jak sam powiedziałeś cenne hektary i jest dużo takich właśnie ludzi... Jeśli wiesz, że Ci się to nie oplaci, nie dasz rady się utrzymać to po jaki za przeproszeniem h*j się w to pakujesz??!! Przez takich ludzi to państwo coraz bardziej się pogrąża aż w końcu legnie w gruzach... Jeśli chcesz sprzedać ziemię to sprzedaj i daj szanse innym, bo jak sama nazwa wskazuje ułatwienie startu młodym rolnikom, a Ty biorąc premie z nadzieją zdobycia łatwej kasy chcesz pozbyć się potem gospodarstwa... I tak jest wszędzie, dla Ciebie MR to łatwa darmowa kasa, a dla mnie szansa na start, na to żeby dalej się rozwijać... Wiem że nic z tego do Ciebie nie dotrze ale takie jest moje zdanie...

#9353 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 23:08

Witam
Załóżmy, że w pierwszym lub drugim kwartale br. rusza nabór na wiadomo co. Stare zasady, kwota premii itp. Ilu z Was ( pytam tu tylko poważnie zainteresowanych i mających choćby podstawową wiedze na temat) składa wniosek za wszelką cene i nie czeka na ewentualny następny nabór na nowych zasadach (podejrzewam, że taki będzie) ??
Lepszy wróbel w garści... ??
Jak Wy to widzicie ??
Pzdr

Ja tam skøadam przy najbliæszym naborze mam nadzieje ze juz w marcu.... nastepny to moze byc dopiero w 2016,17 , 18, takze nie ma co liczy© na to

#9354 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 23:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pedro2 święta racja i flaszka dla Cb. Mam dyplom po szkole wyższej,wszystkie warunki bd spełniał,bardzo lubię pracę w gospodarstwie chce to rozwijać i ta premia zostanie zainwestowana w gospodarstwo aby intensywniej ,prężniej działało.A przez takich pseudo-partaczy narobi się setki tysięcy wniosków i może być cienko w końcu.No ale zobaczymy jak bdz.Sorka,że tak od tematu ale nie wytrzymałem:/
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#9355 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 13:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a mozna skladac wniosek chodzac do szkoły i te pieniadze przeznaczyc na zakup ziemi ?

#9356 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 13:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mógłby ktoś z ARiMR tu zajrzeć i sobie trochę poczytac.

#9357 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 13:49

I dlatego takich "rolników" jak Ty bym tępił i zabierał ziemie!!! Albo bierzesz się za to i robisz tak jak ma być, starasz się, albo zostawiasz wszystko i idziesz na swój etat, bo tak jak mówisz to utrudniasz tylko innym, nie dajesz szansy rozwoju, marnujesz jak sam powiedziałeś cenne hektary i jest dużo takich właśnie ludzi... Jeśli wiesz, że Ci się to nie oplaci, nie dasz rady się utrzymać to po jaki za przeproszeniem h*j się w to pakujesz??!! Przez takich ludzi to państwo coraz bardziej się pogrąża aż w końcu legnie w gruzach... Jeśli chcesz sprzedać ziemię to sprzedaj i daj szanse innym, bo jak sama nazwa wskazuje ułatwienie startu młodym rolnikom, a Ty biorąc premie z nadzieją zdobycia łatwej kasy chcesz pozbyć się potem gospodarstwa... I tak jest wszędzie, dla Ciebie MR to łatwa darmowa kasa, a dla mnie szansa na start, na to żeby dalej się rozwijać... Wiem że nic z tego do Ciebie nie dotrze ale takie jest moje zdanie...

niestety wiekszosc co składaja na MR to takie osoby. Dlaczego? a to dlatego ze duzo ludzi jest zamocno zapatrzonych w role i ziemie i boja sie urzedów i jest takich osób naprawde DUŻO. A cwaniaki tylko patrza jak tylko mogą no cóż niestety taka rzeczywistość

#9358 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 14:20

a mozna skladac wniosek chodzac do szkoły i te pieniadze przeznaczyc na zakup ziemi ?

Można:-)

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9359 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 24 styczeń 2014 - 14:35

No i co z tego? Ja mam zamiar właśnie tak zrobić, jak ruszą nabory składam wniosek, jeśli się załapię rzucam etat na 3lata i zajmuje się rozwinięniem gosp. żeby po 3 latach móc wrócić na mniej pracochłonny etat, może i mniej płatny ale żebym miał czas na prace w gosp. Niestety nie każdy dziedziczy 100ha dzięki ktorym zapewni godne życie rodzinie, ci co mają takie gosp. wykupili już praktycznie wszystko dookoła, pozostali za ziemię krzyczą jak za złoto, moje prawnuki jak bedą chcieli obsiewać to może się zakup wróci, więc i z rozwojem kiepsko.
Jestem przedsiębiorcą a nie rolnikiem który sieje aby siać a to co zbierze musi oddać za faktury w sklepie, jak po 5latach zysk będzie zbyt niski to sprzedam wszystko w cholerę i otworzę inną firmę bo gospodarstwo to teraz też firma którą trzeba umiejętnie prowadzić, a nie uprawiać ziemię bo lubię jeździć ciągnikiem.
"Kto kombinuje ten żyje" w tym Państwie inaczej się nie dorobisz

a ja dla odmiany muszę przyznać że popieram kolegę...
Ten przypadek najdobitniej pokazuje jakim GÓ..NEM jest ten cały projekt dofinansowań...
ile ma dziur i niedopracowań...
popieram również to że z niewielkiego areału nie da się kokosów wyciągnąć... trzeba jakoś sobie radzić a skoro jest możliwość pracować na etacie i dodatkowo uprawiać ziemię która może przynosić jakieś zyski to trzeba tak robić..
Mam wrażenie że słowa krytyki wypowiadają tylko osoby mające 100ha+...
tak jak kolega napisał jesteście cwani bo wam się udało... udało kupić ziemię za niewielkie pieniądze i odpowiednio rozwinąć. Wtedy z takiego gospodarstwa można żyć.. ale niech ktoś spróbuje wyżywić siebie i rodzinę z 10-20ha... gdzie nie ma możliwości na rozwój obszaru ziemskiego bo cena 60tys za ha nigdy się nie zwróci.
i co ma taki rolnik zrobić? sprzedać? ale np nie chce sprzedawać! i co wtedy? kto mu zabroni uprawiać i pracować na etacie?!
Ludzie przecież taki mamy ułomny kraj!!!
gdzie ludzie wyjeżdżają za pracą bo zarobki w kraju są niegodziwe!
gdzie średnia pensja jest ok 3600zł brutto ale osobiście 8/10 osób takich zarobków na oczy nie widziało!
gdzie rządzi cwaniactwo, wyzysk i obłuda.. pierd..lenie w tv jaką to zieloną wyspą jesteśmy a de facto 1/3 kraju żyje na granicy ubóstwa!
kraj w którym praca jest tak opodatkowana że pracodawcom nie opłaca się ludzi zatrudniać, przez co rośnie szara strefa-ludzie pracują na umowach śmieciowych i są "śmieciami" w oczach banków, zakupów na raty, oraz reszty podmiotów urzędowych i państwowych...
wracając do tematu przecież gdyby kolega miał godny zarobek na gospodarstwie to o żadnym etacie w życiu by nie myślał!
i odwrotnie-gdyby na etacie 6tysi na rękę dostawał to na śmierdząca i brudną robotę w rolnictwie by wcale nie spojrzał!
o co wam tak naprawdę chodzi?
o to że ktoś próbuje sobie jakoś radzić???!
na pytanie "panie premierze-jak żyć" jest to po części właśnie odpowiedź - kombinować bo inaczej się nie dorobisz!!!
ehhh.. rozpisałem się

Edytowany przez panczo1922, 24 styczeń 2014 - 14:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9360 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 15:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a teraz tak dorbze mowicie o tych co chca tylko kase wyrwac a pozniej ziemie sprzedac takim sie nie powinno woogle tego dawac ale zalozmy przykladowo taki rolnik ktory ma tam z 15 ha i nawet jesli dostanie tego mlodego rolnika te 75 tys ale np tak jak u mnie to za to ziemi nie kupie duzo by sie rozwinac nawet 2 ha nie kupie na dzien dzisiejszy no ale to mozna kredytu dobrac i dobre po trochu sie rozwijac ale i tak trzeba by isc dodatkowo do pracy bo z tych hektarow ciezko wyzyc to do pracy mozna isc jak sie wezmie MR po jakim czasie do pracy mozna ?