Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#9281 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ktoś wspominał że później może być więcej kasy na MR, tylko czy później będzie ten program, w tym roku ma być z przesuniętych pieniędzy z poprzednich lat, natomiast na lata 2014-2020 czytałem o programach typu "modernizacja", "wsparcie małych gospodarstw" także nic nie wiadomo czy będzie jeszcze MR.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:39
  •  

#9282 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) farmer najpierw muszą ogłosić nabór a z tym jeszcze nie wiadomo jak będzie

#9283 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) MR raczej będzie w 2014-20 jest gdzies projekt na str. arimr ale kwota nie byla podana a zasady jescze niepewne chociaz prwnie podobne raczej dzierżawa od byle kogo może zniknąć. Zreszta teraz tez jej nie bylo na poczatku

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9284 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no w mediach już była mowa o tym kilkakrotnie wiec chyba cos z tego będzie tym razem

#9285 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 18:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mogliby się wypowiedzieć jasno i wyraźnie co i jak z tym. Nie byłoby takich pytań i domysłów. Można by się jakoś ustosunkować do tego

#9286 Share MAti21

MAti21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 19:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj mnie znajomy uswiadamiał,że wnioski będzie można bedzie składać od lutego tylko nie wiem ile w tym prawdy bo nigdzie nic nie pisze

#9287 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 19:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Thomas2135, w takim razie nie jest tak źle, da się to wszystko załatwić.
Dzięki

#9288 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 19:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to wszysto tylko ploty: nabor luty, marzec? trzeba czekac na zetelne potwierdzone informacje

#9289 Share Josu

Josu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 20:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam taki problem. 2 lata temu zalapalem sie na mlodego rolnika, ojciec przepisal mi tylko ziemie i prowadze produkcje roslinna. Teraz rodzice mogli by przejsc na emeryture przedwczesna w krusie i musza mi wszystko przepisac. dochodzi do tego bydlo opasowe i w agencji powiedzieli mi ze musze caly biznesplan zmieniac bo bede miec produkcje mieszana. Jak to wyglada w tym biznesplanie z hodowla? slyszalem ze to nie jest takie proste. jak by ktos mogl cos doradzic to bylbym bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

#9290 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wypełniasz jedną tabelę w której wpisujesz liczbę zwierząt i ewentualnie tabele z obrotem stada. No i tabelę esu i to główne zmiany dotyczące zwierząt. No spełnienie standardów jak wczesniej nie było zwierząt.

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9291 Share Josu

Josu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no ale wiadomo jak to jest z hodowla bydla opasowego, jednego miesiaca kupi sie wiecej cielakow drugiego mniej, z tym to roznie bywa...zazwyczaj to w praniu wychodzi ile sie tego ma..... a w tym calym biznesplanie trzeba wsyztsko jasno okreslic....

#9292 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 21:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Aż tak dokładnie nie musi być do 30% może sie pozniej zmienic i nie trzeba znów poprawiać prg

Zapraszam

#9293 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 09:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie podobna sytuacja jak u kolegi Josu, również ojciec przepisał na mnie połowę gruntów własnych, tj.: 24 ha i mam tylko produkcję roślinną, ale mam możliwość wydzierżawienia dodatkowo 12 ha od sąsiada i przejąć produkcje mleka też chciałbym na siebie, bo z takiego rozwiązania wynikło by wiele korzyści w naszym gospodarstwie. I teraz pytania: czy wystarczy, że złoże wniosek o dopłaty na tą dzierżawę, czy również jest potrzebna umowa dzierżawy spisana u notariusza? Dodatkowo powiem, że do przejęcia mam ok +- 20 krów mlecznych.

#9294 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 16:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pamiętaj tylko jak będziesz przejmował stado Ty i pozostali, aby zapisać w akcie notarialnym, że przedmiotem darowizny jest także kwota mleczna. Kwotę mleczną się dziedziczy. Niech nikt nie wciska, że musicie kupić nowy limit. Najlepsza jest dzierżawa spisana notarialnie, względnie w urzędzie gminy z datą pewną. Taka dzierżawa na ładne oczy jest lekko określając nie pewna.

#9295 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 19:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ok ze wszystkim się zgadzam, ale chodzi mi bardziej o formalności które mam załatwić w ARiMR, w związku z MR przy zwiększaniu areału oraz przejęciu stada krów, bo w biznesplanie tylko produkcja roślinna była zadeklarowana.

Edytowany przez mgilek1, 17 styczeń 2014 - 19:27.

#9296 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 20:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musisz złożyć podanie o zmianę PRG i zaktualizowany biznesplan ze zmianami.

Zapraszam

#9297 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 15:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A co wtedy ze spełnieniem wymogów higieny przy chowie zwierząt? Mam 3 lata od zmiany PRG, czy 3 lata od wypłaty pomocy? chociaż to nie byl by problem w moim przypadku ;)

#9298 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 19:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Myślę że od razu najlepiej by było dołączyć zaśw od lek. wet. napewno nie 3 lata od zmiany bo moglo by minac 5 lat. :-)

Zapraszam

#9299 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 00:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jezli zostannie ogłoszony nabór to po ilu dniach i jak długo przyjmowane są wnioski ??? jak to przebiega dokładnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9300 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 09:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zgodnie z ostatnim rozp. termin skladania nie moze byc dluzszy niz 60 dni i podawany jest przez prezesa arimr. Chyba ostatnio 30 dni bylo. A ile bedzie teraz nie wiadomo. Ogloszenie chyba jest 14 dni przed naborem.

Zapraszam