Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
a-zA-Z0-9    43

wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe 3-letni staż pracy w rolnictwie jako domownik to ile punkty dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paajonk    0
Napisano (edytowany)

chyba nie ma innego oficjalnego źródła informacji ile wniosków złożono...

Edytowano przez paajonk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie...

Witajcie! Mam taką zagwozdkę: przejąłem w październiku ubiegłego roku gospodarstwo ojca, teraz piszę wniosek o MR. Wśród przejętych działek mam dwie, na których są pozostałości starego sadu (za mało drzew żeby określić to mianem sad) wykorzystywane do tej pory jako łąki i pastwiska. Nie wiem jak te kawałki wpisać do tabeli gdzie liczy się ESU, czy jako łaki up. intensywnie czy ekstensywnie, czy może w tej tabeli pominąć te wątpliwe części działek?. Nie będę miał zwierząt, tylko prod. roślinna. Będę wdzięczny za podpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Intensywnie, tak przynajmniej tłumaczył mi to kolega freetaxi. Dla mnie to dziwne, że skoro są zwierzaki, zbiera się po 3-4 pokosy, ładuje w cholerę azotu w te trawy to ekstensywnie trzeba wpisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

A czy jeśli ktoś ma wykształcenie średnie (technik leśnictwa) oraz wyższye zupełnie niezwiązane z rolnictwem oraz 3 lata w krusie to spełnia wymaganie dotyczące wykształcenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Intensywnie, tak przynajmniej tłumaczył mi to kolega freetaxi. Dla mnie to dziwne, że skoro są zwierzaki, zbiera się po 3-4 pokosy, ładuje w cholerę azotu w te trawy to ekstensywnie trzeba wpisać...

to zależy jak są użytkowane intensywnie czy nie. Jak mamy zwierzęta to nie wpisujemy łąk bo pasza zużywana jest w gosp. i nie jest to produkcja towarowa na sprzedaż

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

to zależy jak są użytkowane intensywnie czy nie. Jak mamy zwierzęta to nie wpisujemy łąk bo pasza zużywana jest w gosp. i nie jest to produkcja towarowa na sprzedaż

 

W ostatnich naborach miałem kilkanaście sytuacji gdzie nie było zwierząt a osoba weryfikująca wniosek kazała usunąć łąkę z ESU.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Ile musi być ESU przy składaniu wniosku i o ile musi być jego wzrost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

 

 

W ostatnich naborach miałem kilkanaście sytuacji gdzie nie było zwierząt a osoba weryfikująca wniosek kazała usunąć łąkę z ESU.

To trzeba było tą osobę do instrukcji odesłać:-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Ile musi być ESU przy składaniu wniosku i o ile musi być jego wzrost?

 

W roku docelowym minimum 4 ESU lub niemniej niż w roku bazowym.

 

To trzeba było tą osobę do instrukcji odesłać:-)

 

to wtedy takowa osoba mówi, że instrukcja jej nie obchodzi i tak ma być :) Endriu odezwij się na pw to podeślę Ci wolną chwilą parę wezwań dotyczących MR z ostatniego naboru. Sam zobaczysz :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

 

 

W roku docelowym minimum 4 ESU lub niemniej niż w roku bazowym.

 

 

 

to wtedy takowa osoba mówi, że instrukcja jej nie obchodzi i tak ma być :)

to się dzwoni do kierownika, zeby ogarnął towarzystwo:-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

to się dzwoni do kierownika, zeby ogarnął towarzystwo:-)

 

Odezwij się wolną chwilą na pw to podeślę Ci kilka "fajnych" wezwań z MR z ostatnich naborów. Sam zobaczysz :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No zdaję sobie sprawę że różne cyrki są:-) oczywiście często jeżeli to nie ma dla nas znaczenia poprawić jak ktoś chce i mieć święty spokój:-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No zdaję sobie sprawę że różne cyrki są:-) oczywiście często jeżeli to nie ma dla nas znaczenia poprawić jak ktoś chce i mieć święty spokój:-)

 

Najgorzej jak komuś ESU brakowało...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Czyli w roku bazowym nie ma żadnej granicy punktów ESU które trzeba przekroczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czyli w roku bazowym nie ma żadnej granicy punktów ESU które trzeba przekroczyć?

 

Nie. Liczy się rok docelowy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zależy jak są użytkowane intensywnie czy nie. Jak mamy zwierzęta to nie wpisujemy łąk bo pasza zużywana jest w gosp. i nie jest to produkcja towarowa na sprzedaż

 

W ostatnich naborach miałem kilkanaście sytuacji gdzie nie było zwierząt a osoba weryfikująca wniosek kazała usunąć łąkę z ESU.

To teraz zbaraniałem ;) pisać czy nie pisać... część jest użytkowana powiedzmy intensywnie bo jest koszona dwa razy i wypasana krowami ojca, ale tam gdzie te wspomniane pozostałości sadu była tylko wypasana. Napisać tylko części użytowane instesywnie a pozostałe pominąć w tabeli do liczenia ESU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To teraz zbaraniałem ;) pisać czy nie pisać... część jest użytkowana powiedzmy intensywnie bo jest koszona dwa razy i wypasana krowami ojca, ale tam gdzie te wspomniane pozostałości sadu była tylko wypasana. Napisać tylko części użytowane instesywnie a pozostałe pominąć w tabeli do liczenia ESU?

 

Pisz całość. Najwyżej będziesz miał wezwanie. ESU Ci zabraknie z tego powodu czy masz zapas?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Zgodnie z instrukcją do esu wpisujemy produkcję potencjalnie towarową,czyli którą możemy sprzedać nie wpisujemy pasz objętościowych zużywanych we własnym gosp.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

bez łąk mam w roku docelowym ESU na styk tzn. 3,98. "Dosadze" trochę ziemniaków zamiast żyta i będzie zapas ;)

 

W razie czego masz problem z głowy ale łąki możesz uwzględnić.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :)

 

Uwzględnie te łąki, które rzeczywiście można kosić, te "w drzewach" pominę. Rozumiem, że do tabeli 2.2 biznesplanu wpisuje tak samo jak do liczenia ESU?

Edytowano przez marcin_rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Uwzględnie te łąki, które rzeczywiście można kosić, te "w drzewach" pominę. Rozumiem, że do tabeli 2.2 biznesplanu wpisuje tak samo jak do liczenia ESU?

 

Może na odwrót :) Tak jak pisał Endriu parę postów wyżej. Produkcję potencjalnie towarową z tabeli 2.2 przenosisz do ESU.

 

Napisz jak podzielisz te łąki w w tabeli 2.2

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Rozumiem, w tabeli 2.2 piszę wszystko jak jest a do liczenia ESU pomijam łąki "w drzewach". Dzięki jeszcze raz :)

 

 

"Napisz jak podzielisz te łąki w w tabeli 2.2" - po Twojej edycji posta to chyba jednak nie rozumiem... pomyślałem, że w tabeli 2.2 napiszę:

- łąka użytkowana intensywnie - 2ha

- łąka użytkowana ekstensywnie - 0,9ha ...

Edytowano przez marcin_rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozumiem, w tabeli 2.2 piszę wszystko jak jest a do liczenia ESU pomijam łąki "w drzewach". Dzięki jeszcze raz :)

 

To wydaje mi się, że masz z automatu wezwanie. Musisz podzielić te łąki w tabeli 2.2 najlepiej. Po prostu będą inne powierzchnie jeśli nawet osoba weryfikująca wniosek uzna Ci te łąki do produkcji potencjalnie towarowej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj