Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#9161 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko jest jedno pytanie: dasz rade później z tego 4,60 dobić do średniej krajowej? Jeśli nie to chyba gra nie warta świeczki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:43
  •  

#9162 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja tylko daje przyklad ja mam więncej ale jak bym zaczą od 4.60 ha to za rok bym miał juz 10 ha ale to juz za duże ryzko czym więncej ha tym więncej punktów proste

#9163 Share rafalsport

rafalsport

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Siemanko wam wszystkim mam do was pytanie mija babcia ma gospodarstwo rolne na siebie ja mam 18 lat i chcę żeby babcia mi je przepisała a nie mam szkoły rolniczej czy muszę isć gdzieś zaocznie czy co bo sam nie wiem mam 25 h 4 i 5 klasy i chciałbym dalej gospodarzyć a na razie chodzę do szkoły liceum proszę o odp pozdro ..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9164 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musisz w ciągu 3 lat od wypłaty pomocy zdobyć wykształcenie rolnicze

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#9165 Share rafalsport

rafalsport

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no tak ale ja jestem pełno letni już i wogóle babcia może mi przepisać gospodarstwo ?

#9166 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 4 esu tez mozna osiągnąć w ciągu 3 lat nie trzeba mieć na początku

Może przepisać i bardzo dobrze że jesteś pełboletni bo niepełnoletni nie mogą się ubiegać o pomoc tylko z tym przrpisabiem poczekaj do naboru wniosków

Zapraszam

#9167 Share rafalsport

rafalsport

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli bzbcia by mogła mi przepisać w tej chwili. a wogóle jakie papiery bym musiał ogarnąc

#9168 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:32

Słyszałem już o kilku przypadkach uczniów, którzy studiują dziennie i wzięli MR, nawet na tym forum są tacy. Sam osobiście wyobrażam sobie coś takiego, że ktoś studiuje dziennie i codziennie dojeżdża do uczelni, potem wraca i zajmuje się gospodarką. Natomiast jak gość bierze MR i wynajmuje mieszkanie w jakimś dużym mieście i wraca do domu na wieś co 2-3 tygodnie (a w międzyczasie gospodarką zajmują się rodzice) - coś takiego to jest przegięcie :P Zresztą jednym z wymogów jest samodzielnie prowadzenie gospodarstwa.

przeciez ktos nad tym musi trzymać pieczę np Ty mówisz że jedni dojezdzają i skorzystali z premii na dziennych a jakbym nie dojezdzał tylko mieszkał w mieście przy uczelni to kto by sprawdził czy ja dojezdzam czy mieszkam na miejscu? Wydaje mi sie że z góry nie można wziąć" MR na dziennych z tytułu niezdolności do samodzielnego prowadzenia gosp. jak ktoś wie jak to jest to niech mnie oświeci.

Witam, mam pytanko, otóż mój młodszy brat jest obecnie w 2 klasie TR i z Ojcem myślimy by przepisać młodemu coś żeby dostać premię, ale nie wiem dokłądnie jak to jest...
Czy jeżeli w tym roku mu przepiszemy to on w 2016 będzie musiał się jakoś tam okazać papierami czy ma więcej czasu? bo przyznam że do kujonów on nie należy :D Także są obawy czy na pewno w 2016 ukończy te szkołę :)

szczerze powiedziawszy to myśle żeby otrzymac MR trzeba nie tylko grunty ale jeszcze budynki przepisać czyli nie wiem czy Wam sie to uda chyba że jest inaczej. w MGR jest chyba tak że mozna na same grunty dostać.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#9169 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jakbyś chciał kiedyś pomocy przy wniosku to pisz :-)

W tej chwili lepiej niech nie przepisuje bo na 100% nie wiadomo kiedy nabór najlepiej dopiero po decyzji o przyznaniu pomocy przejąć

Papiery to głównie wniosek i plan rozwoju gospodarstwa

Budynki zawsze można użyczyć od rodziców do produkcji nie są zawsze konieczne

Zapraszam

#9170 Share Lamu

Lamu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 04:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to co wie ktos czy ten termin 3 lat od wyplaty mozna przedłużyć czy to termin ostateczny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9171 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 09:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Terminy 3 lat wynikają z rozporządzenia więc nie można ich zmienić

Zapraszam

#9172 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 09:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chyba że w nowym naborze min. roln. zmieni rozporządzenie w co wątpie bo jakby został wydłużony czas spełnienia zobowiązań to agencja do upływu 5 lat nie zdążyła by przeprowadzić kontroli czy zostały spełnione zobowiązania :-)

Zapraszam

#9173 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 13:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Proxy8441 z budynkami to nie problem bo wystarczy ze tata mu przepisze grunty i np jedną tuczarnie, ale bydynki chyba nie sa obowiazkiem do MR.
To jak jest z tymi 3 latami, jezeli bratu zostaly 2 lata szkoly to jak ewentualnie niezda egzaminu zawodowego to moze za rok jesli zmiesci sie w tych 3 latach?
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#9174 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 16:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dokładnie budynki nie są obowiązkiem szczególnie jeżeli nie prowadzi prowadzi się produkcji zwierzęcej.
Do upływu trzeciego roku od wypłaty pomocy trzeba udokumentować posiadanie wykształcenia rolniczego, jeżeli oczywiście się go nie posiadało na początku.

Sory poprawka trzy lata liczymy na dzień dzisiejszy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy a nie od wypłaty pomocy.

Zapraszam

#9175 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 11 styczeń 2014 - 19:37

• Pomoc może otrzymać rolnik, którego gospodarstwo jest co najmniej równe powierzchni średniej wielkości gospodarstwa w kraju (w 2010 r. było to 10,23 ha) i nie jest większe niż 300 ha. W przypadku województw, w których średnia powierzchnia gospodarstwa jest niższa od średniej powierzchni gospodarstwa w kraju (czyli woj. lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego), rolnik będzie mógł gospodarstwo stopniowo powiększać. Czy to prawda? Nie ma więc tej śmiesznej średniej wojewódźkiej?

#9176 Share rafalsport

rafalsport

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 21:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) siemanko mam pytanie chciałbym się zadobyć bydła mięsnego rasa hereford lub limousine na 100% czysta rasa mogą być małe cięlęta lub jałówki bym kupił najlepiej województwo mazowieckie proszę o pomoc

#9177 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 21:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest średnia wojewódzka którą trzeba mieć w tych województwach jako minimum na początku i powiększyć do średniej krajowej w ciągu trzech lat

Zapraszam

#9178 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 11 styczeń 2014 - 22:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytam ponieważ mam prawie 15ha i myślałam, że z powodu ziemi nie łapię sie na MR-- myślałam,że jako woj. zach-pom..muszę mieć prawie 30ha., i teraz nie wiem co jet na rzeczy?

#9179 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 11 styczeń 2014 - 23:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli średnia wojewódzka jest wyższa niż krajowa, to musisz dobić do tej wyższej wojewódzkiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9180 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2014 - 23:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no to jak to wkoncu jest jeżeli w gosp jest produkcja zwierzęca to nie ma obowiązku przejmowania budynków wystarczy tylko ziemia?

Edytowany przez proxy8441, 11 styczeń 2014 - 23:03.

My siejemy, a Bóg daje plony.