Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31591 odpowiedzi na ten temat

#9121 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @GRGOJ z góry dzięki ;) ja po ostatniej wizycie w agencji mam dość patrzenia na te madralinskie "panie", w KRUSie pytałem odesłali mnie do kierownika, a kierownik nie miał czasu nawet 5 minut, słów brak...
@adam jak masz za przeproszeniem tak pierniczyc to lepiej nie pisz... Wiesz wszystko a jak ktoś o coś zapyta to się fochasz, czytałem dużo wstecz i jakoś nie znalazłem tych info, więc pytam. Po to m.in.jest ten temat...

Edytowany przez pedro2, 07 styczeń 2014 - 20:48.

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:01
  •  

#9122 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bartek72511 wielkie dzięki za info te zjazdy sa raz w miesiacu czy co tydzien w trakcie kursu są jakieś dodatkowe egzaminy morzesz opisac dokładniej z ta frekfencja bo w moim przypadku morze byc problem bo mam troche napiety kalendarz

#9123 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:53

tak wtedy ojciec sprzedaje Ci całe bydło i gitarai kase niby masz już wydaną, np. te wymagane 70 %

Nie pisz bzdur i nie rób mentliku ludziom w głowach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9124 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Pedro2 Numer gospodarstwa i producenta nie jest i nigdy nie był dziedziczony, składasz wniosek o nadanie Tobie numeru producenta, a następnie zgłaszasz siedzibę stada. Wtedy ojciec przepisuje na Ciebie gospodarstwo i przekazuje zwierzęta a Ty musisz zgłosić ich przemieszczenie do Twojej siedziby, to samo wbijasz do paszportu w przypadku bydła czyli przemieszczenie do Twojej siedziby stada. Nawet jeśli mieściłaby się w tym samym budynku

#9125 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1251 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a wiecie jak się sprawa ma z wykształceniem jeżeli np. delikwent ma średnie rolnicze + zdany egzamin dotego studiuje dziennie zaznaczam dziennie to moze ubiegać się o premię czy z uwagi na studia dzienne nie będzie miał możliwości samodzielnego prowadzenia gospodarwstwa i premia mu nie przysługuje lub musi przejść na studia niestacjonarne aby móc samodzielnie prowadzić gospodarstwo?

Edytowany przez proxy8441, 07 styczeń 2014 - 21:10.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#9126 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki serdeczne @lukasz222 ;) tak to sobie wyobrażałem, ze robi się przemieszczenie, ale nie byłem pewien. Dzięki

#9127 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pedro2, pod twoim zapytaniem udzieliłem Ci odpowiedzi jak to możesz rozwiązać i jak najbardziej jest to dopuszczalne prawnie, tak więc Twój ostatni komentarz wstosunku do mnie jest bezpodstawny (kłania sie czytanie ze zrozumieniem.
starybudnik, jeśli tak sądzisz to przedstaw odpowiednie punkty regulaminu MR, które zakazują opisanej prze ze mnie operacji, a jak owych nie posiadasz to nie podważaj moich wypowiedzi.
Pozdrawiam i radzę się tak nie gorączkować, wszystko w najbliższym kwartale w sprawie młodegó rolnika pewnie zostanie przez agencje przekazane.

#9128 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale nadal tu nie jest na 100% wyjaśniona kwestia która poruszył @pedro2

Co będzie w sytuacji jeśli przepisze mi całe gospodarstwo, brakuje mu jeszcze do emerytury. Czy wtedy ja jako płatnik w KRUSie będę mógł jego ubezpieczyć jako domownika?? Żeby potem nie było problemu, że przez kilka ostatnich lat nie pracował, jak to rozwiązać??

Jakie tu będzie najlepsze wyjście?
Zostawianie 1ha jest trochę kiepskim rozwiązaniem.

#9129 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @adam Tylko, że wniosków nie sprawdzają roboty, które mają zakodowane przepisy (czysta teoria), a logicznie myślący ludzie, nawet jeśli nie ma nic takiego w przepisach, to nie znaczy że to by przeszło... Czytając Twoją radę ślepy z kilometra zorientuje się, że coś tu śmierdzi...

@Xeon nie wiem jakie są przepisy, ale myślę że jako domownik pracujący w gospodarstwie by przeszło, byłem z tym zapytaniem u źródła ale mnie spławili...

Edytowany przez pedro2, 07 styczeń 2014 - 22:23.

#9130 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam ubezpieczonych rodziców w krus jako domowników normalnie płacę za nich składki i te lata liczą się do emerytury.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9131 Share jarek1996

jarek1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiecie może czy technik ogrodnik kwalifikuje się do dofiansowań na młodego rolnika ? Bo w szkole mówią że spełniają wszystkie wymagania,a w agencji że trzeba przechodzić dodatkowy kurs doszkalający.

#9132 Share Grzesiek

Grzesiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 08:36

tak wtedy ojciec sprzedaje Ci całe bydło i gitarai kase niby masz już wydaną, np. te wymagane 70 %

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.Tym co napisałeś udowodniłeś, że jesteś zerem.

#9133 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 09:22

@karste85, to dużo zmienia.
Myślałem, że nie mogę kupić używanej maszyny od osoby, która nie może wystawić faktury. Nie wiedziałem, że umowa kupna-sprzedaży od osoby prywatnej będzie honorowana. Prasę chcę kupić z kredytu (bez wsparcia UE). Czyli mówisz, że jeżeli kupię ją teraz (nie będzie starsza niż 5 lat i będę miał umowę kupna-sprzedaży z pełnym opisem co to za maszyna wraz z jej parametrami) z datą wcześniejszą niż wydanie decyzji pozytywnej o przyznaniu MR, to będę mógł ją rozliczyć na MR, który ma być w tym roku na starych zasadach (PROW 2007-2013)?

caly myk polega na tym ze na umowie musi byc data pozniejsza niz data decyzji MR pamietaj ze na umowie musza byc parametry ze nie jest starsza niz 5 lat i nie została zakupiona ze srodkow UE i nie pisz tam czasami ze kupiłes ja na kredyt bo agencja przyczepi sie ze do tej maszyny naleze jeszcze bank i koniecznie do umowy kupna musi byc dolaczony przelew na ktorym musi byc nazwa maszyny i jej parametry
slowem kupujesz maszyne wczesniej a po pozytywnej decyzji MR piszesz umowe kupna dolaczasz przelew i mozesz ja rozliczyc
jeszcze jedno osoba z ktora podpiszesz umowe musi byc godna zaufania bo musisz zrobic przelew na jej konto a ona ma ci te pieniadze pozniej oddac

Edytowany przez karste85, 08 styczeń 2014 - 09:24.

#9134 Share alero099

alero099

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 09:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. A czy można za te pieniądze kupić ziemie od dziadków? Jest to możliwe? Bo moi dziadkowie nie bardzo chca oddac a sprzedac już bardziej więc czy jest taka mozliwość czy dziala to tak jak z rodzicami ze od nich nie moge kupić jedynie darowizna.?

#9135 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 10:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To masz niezłych dziadków. Może zostaw im to, w grobie im się przyda. Pokaż że stać Ciebie na więcej, a oni niech sami sprzedają.

#9136 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 10:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @karste85, teraz już w 100% jasne. Dzięki za pomoc.

#9137 Share alero099

alero099

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 12:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jacy są tacy są. U nas w okolicy 20 km z ziemą jest strasznie cięzko więc jak nie od nich to od nikogo. Dlatego chciałbym od nich kupić ale czy mam taką możliwość za te pieniądze czy to jest zbyt duże pokrewieństwo.

Mógłby ktoś zeskanować te strony w top agrar o młodym rolniku i umieścic tu?

Edytowany przez alero099, 08 styczeń 2014 - 12:40.

#9138 Share Zetorek6911

Zetorek6911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 12:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiceminister ujawnił, że zapadła decyzja co do przesunięcia środków z II do I sektora (czyli z PROW na dopłaty) w następnym unijnym okresie budżetowym. Państwo członkowskie do końca grudnia 2013 r. musiało poinformować Komisję Europejską o jej podjęciu. – Z tej możliwości skorzystamy – stwierdził Plocke, nie ujawniając szczegółów. Jak dodał, dziś rząd zajmie się przyjęciem Umowy Partnerstwa i środkami z Polityki Spójności, które trafią na potrzeby obszarów wiejskich. Po posiedzeniu rządu będzie komunikat, jaką decyzję podjęto. Zdaniem posła Ardanowskiego zapadła decyzja o ograbieniu filara II z jednej czwartej środków. W II filarze pozostały tak małe pieniądze, że nie pozwolą już na prowadzenie żadnej polityki wiejskiej. Pozwolą też na ograniczenie wsparcia krajowego w I filarze – bo dają argument w postaci tego, że pieniądze na I filar przekazano z II filara
Co oni k.rwa kombinują.

#9139 Share Lamu

Lamu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 13:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie odnosnie terminu wykorzystania premii mr. Czy mozna ten okres wydłużyć, czy termin 3 lata od wypłaty jest ostateczny. Pytam bo chcialem premie połączyć z mgr a konczy mi sie 3 letni termin za kilka miesiecy i z modernizacja sie w agencji nie wyrobia do tego czasu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9140 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 08 styczeń 2014 - 16:28

Wiceminister ujawnił, że zapadła decyzja co do przesunięcia środków z II do I sektora (czyli z PROW na dopłaty) w następnym unijnym okresie budżetowym. Państwo członkowskie do końca grudnia 2013 r. musiało poinformować Komisję Europejską o jej podjęciu. – Z tej możliwości skorzystamy – stwierdził Plocke, nie ujawniając szczegółów. Jak dodał, dziś rząd zajmie się przyjęciem Umowy Partnerstwa i środkami z Polityki Spójności, które trafią na potrzeby obszarów wiejskich. Po posiedzeniu rządu będzie komunikat, jaką decyzję podjęto. Zdaniem posła Ardanowskiego zapadła decyzja o ograbieniu filara II z jednej czwartej środków. W II filarze pozostały tak małe pieniądze, że nie pozwolą już na prowadzenie żadnej polityki wiejskiej. Pozwolą też na ograniczenie wsparcia krajowego w I filarze – bo dają argument w postaci tego, że pieniądze na I filar przekazano z II filara
Co oni k.rwa kombinują.

Nic z tego nie rozumie...