Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#9101 Share Damian20

Damian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 22:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hmm na ostatnim zebraniu Prezes ARIMR wypowiedział się że na czerwiec ale teraz już widzę wiecej spekulacji na ten temat np szostek1515 Powiedział że piewszy kwartał no właśnie dobrze by było żeby w pierwszym bo Teraz troszkę więcej czasu .. A o dokładniej dacie to nawet Kalemba nic nie mówił w Niedzielę w programie TYDZIEŃ A Top Agrar napisał żę na początku roku wiec raczej by się zgadała wypowiedz szostka .. Ale jak by ktoś Faktcznie coś wiedział na 100 % to podawał by i dokładną datę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:09
  •  

#9102 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 22:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No właśnie... Tylko skąd wyhaczyć takie info na 100% ?? Jak dla mnie podawanie nie sprawdzonych, choćby mało precyzyjnych prognoz na okres, w którym będzie nabór wniosków na cokolwiek to wróżenie z fusów i bardzo mija się z celem. Bo ktoś tam, gdzieś tam, coś tam słyszał i jeszcze co drugie słowo dotarło. Ty, ja i pewnie wiele osób siedzi jak na szpilkach i czeka ale na konkrety. Niby minister coś mówił, że więcej na wsparcie młodych, troche inne wymogi ale to tylko ogólniki.

pozdr

#9103 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2824 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 23:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wie ktoś gdzie dokładnie znajduje się zapis mówiący jakie wykształcenie uprawnia do ubiegania się o dotację MR?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9104 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 23:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam panowie według nowych przepisow aby uzyskać wykształcenie rolnicze można skończyć kurs kwalfikaji rolniczych R3 i zdać egzamin zawodowy czy ktoś kończył taki kurs jak to wyglada np. zaliczenie takiego kursu frekfencja obecności koszt egzamin końcowy itd dziękuje za wszelkie info na ten temat

#9105 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 00:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Shaun, jedyne co zostaje, to miec wnioski wypelnione na tyle na ile sie da i czekac na otwarcie naboru.

#9106 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 07:18

witam panowie według nowych przepisow aby uzyskać wykształcenie rolnicze można skończyć kurs kwalfikaji rolniczych R3 i zdać egzamin zawodowy czy ktoś kończył taki kurs jak to wyglada np. zaliczenie takiego kursu frekfencja obecności koszt egzamin końcowy itd dziękuje za wszelkie info na ten temat

Ja jestem w trakcie robienia takiego kursu. Co do kursu to trwa dwa semestry po nich masz R3 a po jeszcze jednym semestrze masz R16 czyli tytuł technika. O kursy to musisz podzwonić i popytać w szkołach rolniczych bo oni takie coś organizują. Koszt egzaminu jest darmowy bo to unia finansuje. U nas frekwencja to 50%. Spotykamy się piątek , sobota, niedziela. Na zakończenie masz egzamin pisemny oraz praktyczny - wszystko przeprowadzane w szkole :)

#9107 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 09:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Obecnie jestem ubezpieczony w KRUSie jako domownik, płatnikiem jest tata. Co będzie w sytuacji jeśli przepisze mi całe gospodarstwo, brakuje mu jeszcze do emerytury. Czy wtedy ja jako płatnik w KRUSie będę mógł jego ubezpieczyć jako domownika?? Żeby potem nie było problemu, że przez kilka ostatnich lat nie pracował, jak to rozwiązać??

Czy może zostawić mu ten 1 ha, ale co wtedy z numerem gospodarstwa??

Edytowany przez pedro2, 07 styczeń 2014 - 09:39.

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#9108 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 10:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,
Musze kupić prasę już teraz (niestety nie mogę czekać na MR). Rozumiem, że jeżeli na fakturze będę miał datę wcześniejszą niż data decyzji, to tej faktury nie mogę przedstawić do rozliczenia?

#9109 Share karol9876

karol9876

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 10:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co wiem, niestety nie.

#9110 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 11:31

Witam,
Musze kupić prasę już teraz (niestety nie mogę czekać na MR). Rozumiem, że jeżeli na fakturze będę miał datę wcześniejszą niż data decyzji, to tej faktury nie mogę przedstawić do rozliczenia?

mozesz przedstawic ja do rozliczenia jako maszyne uzywaną nie starsza niz 5 lat i nie zakupiona ze srodkow unijnych przedstawiasz wtedy umowe kupna sprzedazy z osoba prywatna (nie z rodziny) lub jesli masz znajomego ktory handluje maszynami i wystawi ci faktore do tego przelew bankowy
pamietaj ze na fakturze lub przelewie musza byc podane parametry techniczne tj. szer. robocza data prod. nr fabryczny maszyny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9111 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 14:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @karste85, to dużo zmienia.
Myślałem, że nie mogę kupić używanej maszyny od osoby, która nie może wystawić faktury. Nie wiedziałem, że umowa kupna-sprzedaży od osoby prywatnej będzie honorowana. Prasę chcę kupić z kredytu (bez wsparcia UE). Czyli mówisz, że jeżeli kupię ją teraz (nie będzie starsza niż 5 lat i będę miał umowę kupna-sprzedaży z pełnym opisem co to za maszyna wraz z jej parametrami) z datą wcześniejszą niż wydanie decyzji pozytywnej o przyznaniu MR, to będę mógł ją rozliczyć na MR, który ma być w tym roku na starych zasadach (PROW 2007-2013)?

#9112 Share michal24a

michal24a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, czy osoba nie mająca wykształcenia rolniczego może przejąć gospodarstwo po rodzicach, a jeśli nie co muszę zrobić

#9113 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 19:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) po pierwsze naucz sie czytac, bo to bylo kilkadziesiat razy napisane. Z reszta nie dostaniesz tej pomocy, skoro nie umiesz czytac :)

#9114 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zlitujcie się i niech tu zajrzy jakiś moderator, bo widze, że każdy chciałby łatwą kasę, a nawet nie ruszy d**py że poczytać parę stron wstecz. Co niektórzy ogarnijcie się!!!

#9115 Share 18bamber

18bamber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 19:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak macie ostatni TOP AGAR to o nowym naborze młodego rolnika są trzy strony opisane wszelkie informacje wymagania itp

#9116 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No tutaj zgadzam się z poprzednikami, jest tutaj wiele info dotyczących wyksztalcenia, przejmowania gosp i wszystkich procedur, jest dużo linków na strony arimr i innych, warto się wysilić...
A ja ponawiam pytanie:

Obecnie jestem ubezpieczony w KRUSie jako domownik, płatnikiem jest tata. Co będzie w sytuacji jeśli przepisze mi całe gospodarstwo, brakuje mu jeszcze do emerytury. Czy wtedy ja jako płatnik w KRUSie będę mógł jego ubezpieczyć jako domownika?? Żeby potem nie było problemu, że przez kilka ostatnich lat nie pracował, jak to rozwiązać??

Czy może zostawić mu ten 1 ha, ale co wtedy z numerem gospodarstwa??

#9117 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przecież nie ma nakazu przepisywania całej ziemi, co innego jak były emerytury rolnicze unijne, wtedy trzebabyło się całkiem pozbyć ziemi, a teraz niech Ci ojciec przepisze tyle hektarów ile potrzebujesz no i w tedy zakładasz i tak nowe gospodarstwo,a więc piszesz do agencji o nadanie numeru,a ojciec pozostaje ze starym numerem

#9118 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jestem w podobnej sytuacji, jak sie dowiem, to Ci dam znac @Pedro2

#9119 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak tylko w tym sęk że każdy punkt ma znaczenie, a mamy 27 ha UR czyli i tak max nie dostanę. I nie wiem co robić, a jak to jest z nowym nr gospodarstwa co wtedy ze stadem w paszportach jest obecny nr gospodarstwa, wtedy tylko zmiana właściciela??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9120 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak wtedy ojciec sprzedaje Ci całe bydło i gitarai kase niby masz już wydaną, np. te wymagane 70 %