Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#9001 Share AOC17

AOC17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 12:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) może nie tyle w bajce,tylko od ludzi,którzy mają kontakty w agencji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 06:13
  •  

#9002 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 12:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sądzę, że posiadam dosyć potwierdzone informacje i chciałbym przerwać niektóre spekulacje co do wysokości premi i formy oceniania gospodarstwa.
Pierwsze jeśli będzie tegoroczne rozdanie (po starych zasadach bo kasa jest z programu 2007-2013) to premia wyniesie 75 tys.
Po drugie wniosku będą oceniane tak jak w 2011 roku czyli na zasadzie punktów za wielkość gosp. i za wykształcenie rolnika.
Po trzecie w sprawie opłacania krus to będzie tak jak pisze The1mati1.
Założenie własnej działalności prawdopodobnie nie powoduje wstrzymania wypłaty premi, przecież w końcu nawet można dostać kase na działalność poza rolniczą, ważne żeby działalność założyć po ropaczeniu wniosku o MR.
Informacje z fachowej prasy, które do tej pory w 99% się sprawdzały.
Osoby poważnie zainteresowane zachęcam do poczytania regulaminów MR na stronie agencji i na stronie ministerstwa, a nie mulenie na forum i zdawkowe pytanie o poszczególne rzeczy. Trzeba troszkę czasu poświęcić poszukać i wiadomo że tam znajdzie się wairygodne informacje.

#9003 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 12:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) adam0122
masz rację,a sporo ludzi zasmieca temat i czeka na łatwa kasę,jak kogos pasjonuje rolnictwo i z tego żyje to znajdzie odpowiednie informacje na temat,jak wczesniej pisałem polecam miesiecznik top agrar :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9004 Share AOC17

AOC17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do tego jest forum,żeby wyrażać własne opinię i się nimi dzielić z innym użytkownikami.
Poszedłem za poradą adam0122 i znalazłem,że młodzi rolnicy przez 5 lat będą dostawać o 25% większe dopłaty bezpośrednie od pozostałych. Polecam poczytanie o tym temacie na stronie ARiMR

#9005 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:11

ja mam srednie gospodarsteo (50ha) ale jeszcze niestety tata nie korzystał z żadnych programow... ja po szkole tez chcialabym isc gdzies do pracy, oczywiecie powienej z moim zawodem. ale jesli wezme mlodego rolnika nie bede mogla pracowac przez 5 lat..;/ takze zastanawiemy sie nad opcja czy najpierw na ojca bedziemy brac, czy od razu na mnie na niego ;)

Według mnie lepsza będzie ta druga opcja bo nie wiadomo jak długo jeszcze te programy będą

#9006 Share Blondynka

Blondynka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tez tak chyba zrobie ;) poniewaz mam takiie samo zdanie, lecz tak i tak trzeba bylo myslec predzej ;)

#9007 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tymi wyższymi dopłatami to prawda, ale żeby ktoś tego źle nie zrozumiał to przysługiwać mają one podobno wszystkim rolnikom którzy nie ukończyli 35 lat.

I te pieniądze to dopiero na nowych zasadach z rozdania 2013-2020, czyli po 2015 roku

#9008 Share alero099

alero099

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli jeśli bedzie teraz młody rolnik ze starego program 07-13 to te 25% więcej do dopłat tych Młodych Rolników sie nie bedzie tyczył tak?

#9009 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:28

Z tymi wyższymi dopłatami to prawda, ale żeby ktoś tego źle nie zrozumiał to przysługiwać mają one podobno wszystkim rolnikom którzy nie ukończyli 35 lat.

I te pieniądze to dopiero na nowych zasadach z rozdania 2013-2020, czyli po 2015 roku

Osobiście mam 21 lat, ale nie rozumiem dlaczego me się dyskryminować rolników którzy ukończyli 35 lat ???
Chyba że chodzi o to by zachęcić młodych

#9010 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To tylko zachęci do odebrania paru procent z dopłat starszym rolnikom i dziadków oddających 5 ha w dzierżawę za dopłaty do przekazywania ziemi wnuczkowi - słowem nic dobrego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9011 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:34

Niemogłabyś pracować przez 1 rok a nie 5 także nie jest źle. Niedawno zostało to zmienione...

A jeśli pracuje na umowę o dzieło i nie mam kompletnie nic wspólnego z ZUSem ? przy MR to przejdzie ?

#9012 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy te 25 % dostana tylko ci którzy otrzymali premie MR czy tez ci rolnicy którzy nie brali premii a gospodarstwo obieli i maja poniżej 35 lat? i jaki trzaba mieć areal żeby dostać te 25% bo slyszlem ze sa jakies ograniczenia

#9013 Share AGROFARM85KALI

AGROFARM85KALI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam a ja mam takie pytanie do jakiego czasu po odpisaniu można ubiegać sie o młodego rolnika 75 tysięcy

#9014 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O umowe o dzieło powinno przejść, odnośnie tych 25% więcej do dopłat to piszę jeszcze raz wyrażnie, że mają dostać wszyscy rolnicy którzy nie ukończyli 35 lat i tak ten system na zachęcić do przekazywania gosp. młodym, a młodych do objecia gosp..

#9015 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cytat ze strony ARiMR:
"Inną nowością będzie zwiększenie dopłat dla młodych rolników. Na ten cel zostanie przeznaczona pula 2% z całości budżetu dopłat na lata 2014-2020 wynoszącego w Polsce ok. 5 mld euro. Jak się przewiduje, w związku z tym młodzi rolnicy dostaną dopłaty większe o 25% w stosunku do pozostałych beneficjentów tych płatności. Pieniądze z tej puli będą kierowane przede wszystkim do gospodarstw mających areał nie większy niż wynosi średnia krajowa (w Polsce jest to ok. 10 ha). To rozwiązanie ma służyć temu, by młodzi rolnicy mieli więcej środków na inwestowanie i rozwój."

Czyli pieniądze pójdą do najmniejszych, z których niewielu da rade cokolwiek na rynku zwojować.

#9016 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja z kolei słyszałem o interpretacji, że duży też dostanie zwiększoną dopłate, ale właśnie do tych np. 10 ha jeśli jest taka średnia wojewódzka, a do reszty hektarów normalną stawkę.

#9017 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:59

Cytat ze strony ARiMR:
"Inną nowością będzie zwiększenie dopłat dla młodych rolników. Na ten cel zostanie przeznaczona pula 2% z całości budżetu dopłat na lata 2014-2020 wynoszącego w Polsce ok. 5 mld euro. Jak się przewiduje, w związku z tym młodzi rolnicy dostaną dopłaty większe o 25% w stosunku do pozostałych beneficjentów tych płatności. Pieniądze z tej puli będą kierowane przede wszystkim do gospodarstw mających areał nie większy niż wynosi średnia krajowa (w Polsce jest to ok. 10 ha). To rozwiązanie ma służyć temu, by młodzi rolnicy mieli więcej środków na inwestowanie i rozwój."

Czyli pieniądze pójdą do najmniejszych, z których niewielu da rade cokolwiek na rynku zwojować.

Czyli jak ktoś zamierza korzystać z młodego to i tak nic nie dostanie bo 10 ha to za mało by załapać się na MR

#9018 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 14:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) te zmiany w dopłatach mają być dopiero w 2015r w tym jeszcze wszystko na starych zasadach ma być.

#9019 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 14:13

Czyli jak ktoś zamierza korzystać z młodego to i tak nic nie dostanie bo 10 ha to za mało by załapać się na MR

Ja mam dokładnie 11,5 hektara. To znaczy że nie mam szans na MR ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9020 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 14:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to ja mam pytanie na które nikt niezna odpowiedzi prawdo podobnie czy jak sie bierze sie MR to czy musi sie bradzi do tych pól dopłate czy wystarczy umowa notarialna na 10 lat z wałascielem pola i on bierze dopłate

Edytowany przez maniek20, 05 styczeń 2014 - 14:21.