Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#8941 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

nie mogę się osobiscie ubezpieczac w krusie,a mój pracodawca mnie w zusie? sory za te może głupie pytanie,ale wdrażam się w temat.

Nie ma możliwosci zeby płacić i ZUS i KRUS wiec albo pracujesz albo bierzesz dotacje, podobno jest możliwość pracować na umowie o dzieło ale nie jestem pewien bo z umowy o dzieło pracodawca nie płaci ZUS

Edytowany przez wojtal24, 02 styczeń 2014 - 19:12.

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:57
  •  

#8942 Share ROLNIK12345678

ROLNIK12345678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzieki kolego.jeszcze jedno pytanko.to mogę samemu sobie płacic krus a jednoczesnie pracowac?

dzieki kolego!

#8943 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie możesz płacić jednoczesnie KRUS i ZUS, jak jestes na ZUS to nawet jak zapłacisz KRUS to i tak Ci to zwróca jak sprawdzą że jesteś w ZUSIE i wykreśla Cie z KRUS nie ma takiej obcji żebyś był podwójnie ubezpieczony z działalnoscia gospodarczą też nie przejdzie, chyba ze w tym naborze zmienia sie przepisy bo tego narazie nikt nie wie
ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8944 Share ROLNIK12345678

ROLNIK12345678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) widze w logo że masz zetora forrtere?jesli tak możesz cos powiedziec o tym traktorze?bo się przymierzam do niego!!!!!

#8945 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 02 styczeń 2014 - 20:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poszukaj odpowiedniego tematu do dyskusji badz pisz do niego na priv a nie bedziesz zawalac teraz temat o MR. Ktory mnie zreszta interesuje.

#8946 Share Danioq202

Danioq202

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:Nowe maszyny rolnicze , praca w polu :)
    Ulubiona praca orka i talerzowanie :)

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiecie kiedy ma ruszyć nabór wniosków na Młodego rolnika ?

#8947 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) podobno z początkiem tego roku, a jak jest z wielkością ESU? Trzeba mieć min 4 ESU w trakcie składania wniosku czy mozna do 3 lat uzupełnić?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#8948 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W najnowszym topagrar piszą że do 3 lat trzeba uzupełnić brakującą powierzchnię gruntów i wykształcenie , a w ciągu 5 lat uzyskać 4 ESU.

#8949 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2014 - 15:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a gdzie można wyliczyc ESU? jest jeszcze ten kalkulator na AF gdzieś???

My siejemy, a Bóg daje plony.

#8950 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 17:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Odwiedziłem dziś agencję z zapytaniem czy już coś wiadomo, czy są jakieś wytyczne, wymagania i jedna "miła" pani powiedziała, że jak tak bardzo nie mogę się doczekać darmowej kasy, to mogę jechać do Wawy i się dowiedzieć, bo oni nic nie dostali...

Siedzą d*pami przed komputerami i jedna z drugą się chichrają, a jak wejdziesz to od razu zapufane, bo im przeszkadzasz w plotkowaniu... Czy nie można po ludzku odpowiedzieć: "Na razie nic nie wiemy, proszę przyjść kiedy indziej"
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8951 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 17:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) bo dla nich 75tys to astronomiczna kwota.:) nawet 10tys to astronomiczna kwota.:) nic nie robią ale i guwno zarobią. Tyle że na chleb mają ale 75tys w kieszeni w życiu nie będą miały.

#8952 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam serdecznie,

w sierpniu 2013 przejąłem 12 hektarowe gospodarstwo rolne. Od sierpnia oficjalnie jestem w KRUSie, regularnie płacę wszystkie zobowiązania. Na chwile obecną uprawiamy owies. Ziemie przejąłem w spadku. Mieszkam w woj mazowiecki, a ziemie dostałem w woj lubelskim. Nie znam się na rolnictwie, choć staram się w miarę możliwości pozyskiwać wiedzy aby nie zmarnować potencjału nieruchomości. W tym roku pierwszy raz będę pobierał tzw. hektarówkę. Mam 21 lat, jestem studentem, nie posiadam wykształcenia rolniczego. Proszę kogoś wyrozumiałego o wytłumaczenie mi jakie zasady trzeba spełnić aby dostać dofinansowanie, gdzie złożyć dokumenty i kiedy można się spodziewać startu programu.

Z góry przepraszam za powielanie pytań, ale czytając kilka ostatnich stron nie mam jasności sprawy. Przyznam szczerze, że całego tematu po prostu nie mam czasu przeczytać. Chętnie uzyskam informacje na priv. Pozdrawiam

ps. żeby rozjaśnić temat wyżej. Sam w momencie przejmowania gospodarstwa miałem podobny problem, a więc. Można pracować na umowie o dzieło ( i tylko na niej). Moja firma była na tyle wyrozumiała, ze po przedstawieniu sytuacji, zgodzili się na zatrudnianie mnie na takiej zasadzie, pomimo że jest to dość uciążliwe dla firmy. Umowa o dzieło nie jest związana z ZUSem, a więc przyjazna KRUSowi. Dodatkowo ważna informacja. Działalność gospodarczą do KRUS można dopisać po 3 latach bycia w KRUSie, ale UWAGA, jeśli w KRUSie będziemy 2 lata 11 miesięcy i 355 dni, a ostatniego dnia odprowadzimy cokolwiek do ZUS, to ten czas nam się kasuje, i po raz kolejny musimy czekać 3 pełne lata na otworzenie działalności gospodarczej, dlatego uważajcie na to.

Edytowany przez holeryk, 03 styczeń 2014 - 18:33.

#8953 Share Danioq202

Danioq202

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co się orientuję jeżeli nie masz wykształcenia rolniczego to nie dostaniesz dofinansowania :(

#8954 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wyczytałem wyżej że jest możliwość uzupełnienia wykształcenia w określonym czasie formą kursu lub technikum uzupełniającego ?

#8955 Share Danioq202

Danioq202

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak jest taka możliwość w ciągu 3 lat musisz uzupełnić wykształcenie :)

#8956 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to ten problem jest już rozwiązany :) ciekawej jak z resztą...

#8957 Share Danioq202

Danioq202

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na razie musimy czekać aż zostanie Młody rolnik wprowadzony ..

#8958 Share agric_Ola

agric_Ola

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja wzięłam młodego w 2011 ;) teraz parę moich znajomych czeka na nabór... oby się doczekali

#8959 Share Pablo44

Pablo44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:To co związane z rolnictwem...

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też bym chciał się doczekać :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8960 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W Agrobiznesie mówili że może uda się przesunąć choć trochę kasy z mikro przedsiębiorstw na młodego rolnika ale raczej nabór chyba jak dobrze pamiętam to nie będzie w tym roku .Ale nie ma się co martwić bo jakieś dofinansowania będą cały czas ,a nie jak co nie którzy płaczą co będzie dalej , jak by to upadło to by cały sektor gospodarki upadł a z sektorem gospodarki jest powiązane wiele .