Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#8841 Share Mosull

Mosull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 09:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Działalność chyba można założyć będąc na krusie.
O ile się dobrze orientuje takie przypadki są w działaniu "różnicowanie w działalności pozarolniczej" gdzie jest się krusowcem, płaci się tzw. podwójny krus byle nie przekroczyć dochodu rocznego coś ok. 3 tys zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:14
  •  

#8842 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 09:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pisanie tak niejasnych i i fragmentami bzdurnych odpowiedzi powinno byc karane
Macie cos do powiedzenia to piszcie konkretnie a nie bijcie piany i nie wprowadzajcie młodych w błąd

A moze jeszcze tym co pierdoły wypisuja po ostrzeżeniu a nie tylko mnie za zwrócenie na to uwagi

Edytowany przez debrzyna, 13 grudzień 2013 - 13:36.
cytowanie poprzedniego posta

#8843 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 13:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja złozyłem dokumenty we wrzesniu i dzis dzwonie i okazło sie ze w warszawie co osoba to inne zdanie. jak wczesniej dzwoniłem to powiedziano mi ze lepiej złozyc wszystkie dokumenty wczesniej zeby jak bedzie problem to bedzie czas na jego rozwiazanie ewentualnie dowiezienie dokumentów, dzis dzwonie i okazuje sie ze miałem złozyc ze powiekszyłem gospodarstwo do śr kraj od 21.09 do 19.11 ja złozyłem 18.09 ,ale wszystkie dokumenty zeby 2razy nie jezdzic bo mam kawałek drogi, no i pan dzis powiedział mi ze zapłace kare i czekac mam na dokumenty i kare mimo ze dokument tam jest to kara bedzie.... wiec powiedzcie mi jak ja mam to rozumiec wkoncu gdzie lezy prawda i jak to rozwiazac i czy ma lub miał kto z tym problem?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8844 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 14:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) oni tam maja taki bajzel ze masakra Ja tez pamietam ze zlozylem jakis dokument a do mnie telefon dzien przed koncem terminu zlozenia go ze bedzie kara za nie zlozenie papierow. Mowie ze zlozylem juz dawno a on ze nie maja go u siebie naszczescie wzialem potwierdzenie zlozenia i wtedy gociu dal se spokoj

#8845 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 15:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale tu mo konkretnie chodzi ze dosłownie 3 dni za wczesnie złozyłem dokument i jest problem, no ja rozumiem za puzno no przed terminem ale przeciez jeszcze nawet gosc poradził mi złuz wczesniej to bedzie czas na poprawki a tu dosłownie szok zamiast poprawek czy nawet jakiegos pisma prawie przez 3 miesiace cisza no i odrazu wydał wyrok kara, no ale mimo wszystko trzeba czekac moze nie bedzie tak zle.

#8846 Share LUSI

LUSI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo/Motoryzacja

Napisany 16 grudzień 2013 - 15:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do szkoły Miałeś pod górkę?
Język polski Omijałeś szerokim łukiem?

#8847 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 15:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) odczep sie człowieku.... zajmij sie tematem zamiast rozliczac kogos za błędy w pisowni.

#8848 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 16:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dokumenty trzeba składać w terminie w jakim wymaga agencja. Każdy powinien posiadać pismo informacyjne kiedy jakie dokumenty powinien złożyć. I z tego co się okazuje to nie można składać ich też za wcześnie. Ja też dokumenty o uzupełnieniu wykształcenia złożyłem wcześniej jak powinienem i dla pewności złożyłem je jeszcze raz w wyznaczonym terminie.

Edytowany przez starybudnik, 16 grudzień 2013 - 16:32.

#8849 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2013 - 17:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) orientuje sie ktoś kiedy wystartuje prawdopodobnie ostatni nabór na MR w PROW-ie 2014-2020???

Edytowany przez proxy8441, 16 grudzień 2013 - 17:35.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#8850 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 19:44

Ben - czyli nie mogę założyć własnej firmy np tydzień czy dwa po podpisaniu umowy na młodego rolnika?

możesz założyć firmę nawet pozyskać fundusze z "różnicowania w kierunku działalności pozarolniczej" i być w KRUS z tym że płacisz go podwójnie ale tylko do momentu w którym twój dochód nie przekroczy chyba 3 tys...( nie jestem pewien kwoty) jak przekroczysz to przechodzisz na ZUS. tak że chyba z tym tylko trzeba by uważać.. dopytaj

z tą agencja to jest 3 światy.... chociaż jak widzę to ta mazowiecka bije te inne na głowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8851 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na młodego rolnika nie podpisuje sie umowy :P

#8852 Share szejk2

szejk2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, historia, ekonomia, technologie, zagadnienia popularnonaukowe, otaczający świat...

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:23

odczep sie człowieku.... zajmij sie tematem zamiast rozliczac kogos za błędy w pisowni.

Język i pisownię trzeba pielęgnować, bo nieużywane umiejętności zanikają...

#8853 Share Damian20

Damian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie pocieszę was Wiem że jest pozytywna decyzja o przesunięciu środków Przez Komisarza nabór ma być ogłoszony najprawdopodobniej około czerwca -lipca na straych zasadach .. Proszę nie pytać z kąd to wiem bo powiedzieć nie mogę lecz są to pewne źródła z ARIMR :)

#8854 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przecież mówili o tym w Agrobiznesie, pisali na portalach rolniczych wiec to żadna nowość :)

#8855 Share Damian20

Damian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 21:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hmm jeśli mówili że jest pozytywna decyzja komisarza to nie wiedziałem do dziś :)

#8856 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 12:30

możesz założyć firmę nawet pozyskać fundusze z "różnicowania w kierunku działalności pozarolniczej" i być w KRUS z tym że płacisz go podwójnie ale tylko do momentu w którym twój dochód nie przekroczy chyba 3 tys...( nie jestem pewien kwoty) jak przekroczysz to przechodzisz na ZUS. tak że chyba z tym tylko trzeba by uważać.. dopytaj

z tą agencja to jest 3 światy.... chociaż jak widzę to ta mazowiecka bije te inne na głowe

Dzwoniłem do Agencji 3x w różne dni, i w końcu trafiłem na osobę będącą w temacie, i sprawa się wyjaśniła:
- można założyć własną działalność, ale trzeba być na krusie przynajmniej przez okres 12 miesięcy. W przypadku jednoosobowej firmy gdy przekroczy się dochód 3tys netto (z działalności oczywiście), podatnik automatycznie przechodzi na ZUS, i musi zwrócić premie młodego rolnika.
- Receptą jest założenie działalności gospodarczej w formie spółki - jedno bądź wieloosobowej. W takim przypadku "właścicielem" zysku jest spółka, nie osoba fizyczna, więc nawet przy dochodzie 100tys nadal można pozostać płatnikiem KRUS :)

#8857 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:52

Dzwoniłem do Agencji 3x w różne dni, i w końcu trafiłem na osobę będącą w temacie, i sprawa się wyjaśniła:
- można założyć własną działalność, ale trzeba być na krusie przynajmniej przez okres 12 miesięcy. W przypadku jednoosobowej firmy gdy przekroczy się dochód 3tys netto (z działalności oczywiście), podatnik automatycznie przechodzi na ZUS, i musi zwrócić premie młodego rolnika.
- Receptą jest założenie działalności gospodarczej w formie spółki - jedno bądź wieloosobowej. W takim przypadku "właścicielem" zysku jest spółka, nie osoba fizyczna, więc nawet przy dochodzie 100tys nadal można pozostać płatnikiem KRUS :)

dla chcącego nic trudnego;) "albo po prostu nie przekraczaj tych 3tys;)" - ale do złego ni8e namawiam

#8858 Share zajac28

zajac28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 14:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co się orientuję to w PROW 2007-2014:
- aby skorzystać z "Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej" trzeba było być w KRUS przez okres przynajmniej 12 miesięcy a gospodarstwo musi otrzymywać dopłaty bezpośrednie.
- jednak dopiero okres 3 lat w krusie powoduje że możemy prowadzić działalność na KRUS (płacimy podwójne składki zdrowotne), w innym przypadku po założeniu działlności przenoszeni jesteśmy do ZUS
-jak już jesteśmy 3 lata w KRUS i prowadzimy działalność gospodarczą to aby nas przerzucili nas na ZUS to musimy zapłacić ok 3 tysięcy podatku dochodowego a nie uzyskać 3 tysiace przychodu.

#8859 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 22:27

Tak jak kolega pisze wyżej żeby założyć działalność na KRUSie musisz 3 lub 5 lat płacić KRUS (pełną stawkę) a to wyklucza premie MR, chyba że weźmiesz premie MR a później po 3latach dopiero założysz działalność na KRUSie
Chyba musisz firmę założyć na kogoś innego na tatę mamę czy brata
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8860 Share Dancyn

Dancyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 08:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Gdyby ktoś nie zdał egzaminu zawodowego to zwraca całą premię z odsetkami czy tylko jakąś karę dostaje?