Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#8801 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 17:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po ostatnim naborze przepisy zostały zmienione i okres obowiązkowego ubezpieczenia w KRUS po przejęciu gospodarstwa został skrócony do 1 roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:47
  •  

#8802 Share Radosny8821

Radosny8821

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 17:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale tobie kolego chodzi o to ze mozna mieć gosp na własność 12 miesiecy nie dłuzej aby sie załapać na premie MR a ja myśłałem ze poprzednicy pisali o tym wymogu 1 rok w krus odnośnie kwalifikacji potrzebnych aby spelnic wymogi czyli albo wykształcenie rolnicze albo 3 lub 5 letni staż w rolnictwie. czy sie mylę?

#8803 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 22:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O ubezpieczeniu 3 i 5 letnim pisałem na poprzedniej stronie. 3 lub 5 letni staż to właśnie ubezpieczenie w KRUS. Po przejęciou gospodarstwa i otrzymaniu premii trzeba było być ubezpieczonym przez 3 lata, jednak skrócono to do roku. Teraz możesz mieć gospodarstwo a po roku możesz dorabiać legalnie w innej pracy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8804 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 10:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozróżniajmy ubezpieczenie w KRUS jako domownik i jako rolnik. Staż to właśnie "domownik", a po otrzymaniu premii trzeba być ubezpieczonym jako "rolnik" przez minimum 12 miesięcy. Przynajmniej tak było...

#8805 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 08 grudzień 2013 - 11:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witajcie :) Mam pytanie dot. rozliczania premi. Ile mam miesięcy na rozdysponowanie otrzymanych środków, oraz czy mogę to łączyć z modernizacją gosp. rolnych? Tzn. czy premia może posłużyć w całości jako wkład własny do wniosku? Ogólnie chodzi o budowę obory.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#8806 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 14:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Witajcie :) Mam pytanie dot. rozliczania premi. Ile mam miesięcy na rozdysponowanie otrzymanych środków, oraz czy mogę to łączyć z modernizacją gosp. rolnych? Tzn. czy premia może posłużyć w całości jako wkład własny do wniosku? Ogólnie chodzi o budowę obory.

Nie zadawaj tak rozbudowanych pytań bo "strażnik" sie przyczepi ze odbiegasz od tematu.
Dotychczas było na rozdysponowanie 3 lata, premia mogła być wkładem własnym w modernizacje, można było budować za to np. oborę.

Sam łamiesz zasady, a później wielkie pretensje, + 1 punkt za cytowanie poprzedniego posta

Edytowany przez MAT912, 08 grudzień 2013 - 14:59.

#8807 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 14:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja się nikomu nie wtrącam ale lepiej nie budowac obory za premie ponieważ u mnie w okolicy tez budowali obore z tego funduszu i później się wszystkiego bardzo czepiali a to okna za male a to korytarz za waski itp. nawet kobitka w agencji odradzala mi jakiekolwiek budowy z ta kase, najlepiej kupic nowa maszyne i mieć swiety spokoj

#8808 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 15:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W przyszłym prowie ma być nieco łatwiej jeśli chodzi o budynki. Niemniej jednak przepisy dobrostanu będą musiały być spełnione (wymiary, rodzaj materiałów, naświetlenie, mikroklimat itp itd):) Z dokładnością do centymetra.

#8809 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki za odpowiedź. Miejmy nadzieję że odbędzie nabór w 2014.
Mam jeszcze dwa pytania:
1. Czy mogę się ubiegać o premię, jednocześnie studiując dziennie? (Jestem na SGGW)
2. Ile czasu mam na zdobycie wykształcenia, i od kiedy ten czas się liczy?

Edytowany przez ursus914, 08 grudzień 2013 - 17:19.

#8810 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możesz ubiegać się o premie. A czas o ile się nie mylę to liczy się od daty przyznania pieniędzy a na wykształcenie masz 3 lata. A jaki kierunek studiujesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8811 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki. Jestem na I roku Rolnictwa. Przepraszam admina za OT...

Edytowany przez ursus914, 08 grudzień 2013 - 17:36.

#8812 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 08 grudzień 2013 - 18:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy będąc obecnie ubezpieczonym w ZUS-ie (prowadzę niedużą działalność) mógłbym składać wniosek na MR chcąc przejąć gospodarstwo rodziców, czy ZUS odbiera szansę na premię?

#8813 Share PanJ30

PanJ30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niedawno w agrobiznesie była mowa o tym, że ci którzy będą u końca 5 letniego wymaganego terminu prowadzenia gospodarstwa tuż przed zakończeniem tegoż okresu muszą zdać bodajże ok.1-2 miesięcy przed sprawozdanie z wywiązania się z planu.Teraz moje pytanie. Jak to się ma do tych młodych rolników, którzy brali ten program już w 2009 r.Osobiście składałem już deklarację po 3 latach od rozpoczęcia. Teraz będąc już pół roku przed zakończeniem dowiaduję się, że trzeba coś jeszcze składać bo jak nie to będą kary finansowe dla spóźnialskich. Przepraszam jeżeli umieściłem swój post nie w tym dziale, ale nigdzie nie mogę się doszukać odpowiedniego wątku.

#8814 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) marasp - ZUS raczej odbiera Ci szanse. Jeżeli prowadzisz własną działalność i jest ona z przyszłością to pomyśl żeby to właśnie na nią wziąć jakieś dotacje z Unii.

#8815 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2013 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy to prawda że premia dla młodego rolnika w latach 2014-2020 ma wynosić 100tys. zł?
Możliwe że pojawił się już wątek na temat wysokości premii ale nie mam czasu szukać, byłbym wdzięczny za odp.

#8816 Share patrykkopec122345

patrykkopec122345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 20:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy posiadając gospodarstwo złożone wyłącznie z dzierżaw mogę liczyć na premię ?

#8817 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 20:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystko jest możliwe:) Ale ja nie mam zamiaru czekać, jeżeli w 2014 będzie nabór na MR to kolenego może w 2015 nie być, dopiero później. A za tyle czasu to maszyny, budynki i środki produkcji mogą dużo zdrożeć...i zjeść te dodatkowe 25 tys:)

#8818 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 08 grudzień 2013 - 20:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) gal-przy tego rodzaju działalności raczej nie skorzystam z unijnej pomocy, a na MR i rozwoju gospodarstwa bardzo mi zależy.
A czy ZUS będzie także odbierał szanse na skorzystanie z programu modernizacji gospodarstw w latach 2014-20?

#8819 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 08:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z tego co pisali w innym temacie mozna byc ma ZUS i skorzystac z modernizacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8820 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 10:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie czy muszę powtórnie składać dokumenty o uzupełnieniu wykształcenia jak złożyłem je wcześniej jak w terminie 60 dni od dnia upływu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy, tj. mam je złożyć do dnia 12. 12. 2013. A złożyłem je 25. 04. 2012.
Dzwonilem do agencji ale tam to czeski film. Może ktoś ma taki sam problem.